Sari la conținut

Calea catre Dumnezeu


Speedy.K
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

.

dublu post, sorry

 

 

care era primul?

Mesaj completat

mândre mobriste Âşi bravi motocicliÂşti

plecați urechea la mine, să nu ajungeți triÂşti.

dacă lui fanny fata, i se pune pata,

imediat pe voi ea va pune fatwa.

 

 

Talented sicko :lol: !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am dat cu batu-n balta si am speriat pestii...a plecat fata.... :lol: sa speram ca ne va raspunde totusi

 

eu nu inteleg schimbarile astea sincer, s-ar intoarce in mormant stramosii care s-au luptat cu turcii ca noi si restul europei sa ramanem crestini...

sa fim crestini macar asa din printzip ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cria, te rog sa nu mai tragi concluzii si sa emani judecati de valoare in ceea ce priveste ateii, motociclisti sau nu si ateismul, in general.

Putem discuta, bineintees, dar eu unul nu as avea mandria de a cataloga.

Si da, sunt ateu, dar am cativa prieteni preoti (unul chiar raspopit). Sunt niste parteneri de discutii faini, dar nu prea sunt de invitat acasa, ca beau si apa de la flori.

 

* Louis draga, nu ma mai ruga chestii imposibile. concluziile le trag cum vreau si cum ma duce capul. nu te implica, sunt ale mele si doar ptr. mine le trag, ok?: :)

judecati de valoare nu am "emis", ci doar imi spun parerea, la fel ca orice alt forumist de aici. prin urmare, n-ai de ce sa te simti lezat/vizat. eu doar spun ce gandesc, fara sa aderesez cuiva judecatile mele (folosesc cuvinte generice. "ateii" e unul din ele. o denumire, atat). apoi, daca ceva ma face sa rad, rad. nu-s genul care sa se abtina. la fel, daca cineva sare calul cand mi se adreseza, e tras de atentie sau chiar o ia peste bot. in scop "justitiar", educativ. nu am nimic cu persoana in cauza.

deci, mai stai de vorba cu mine? :lol:

...poate imi fac si eu un prieten ateu.

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

6.@Cria: o femeie mult prea "altfel" pt. vremurile noastre...mujer, stay that way..poate-mi faci o vizita in Otopeni cand vii la party;)

...

 

* eu merg la Biker's, as bea o bere cu tine daca ajungi la party. da' sa ma tragi de maneca, ca eu nu-mi iau ochelarii la mine si s-ar putea sa vad ...mai rar.

daca as bea o bere cu fiecare ateu, moaaama, ce m-ar pedepsi dumnezeu. da' io ii spun ca vreau sa-i convertesc, deci e intr-un scop bun, asa ca o sa ma ierte.. :lol:

o femeie - e de-ajuns.

 

see ya!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar dacă-i pun la porc fular,

Âşi-l bag în piesă de olar,

îl scap oare de păgânie

să-l fac Âşef pe la geamie?

 

* mne, aici avem noi europenii o preconceptie. nu din cauza ca e impotriva religiei lor nu mananca arabii porc. carnea porcului are cele mai multe toxine (nici eu nu mananc porc decat de Craciun :lol: ) si din cauza ca in tarile musulmane e si caldura mare, carnea de porc e greu de pastrat mult timp in stare cruda, asa incat sa se mentina in limite comestibile. pe vremuri nu erau frigidere, ghiata se gasea greu pe la ei p-acolo, carnea era uscata si sarata, apoi pastrata mult timp la temperaturi cu + (pastrama! miaaam!). porcul e greu de pastrat asa, deci se "spurca" repede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar dacă-i pun la porc fular,

Âşi-l bag în piesă de olar,

îl scap oare de păgânie

să-l fac Âşef pe la geamie?

 

 

si raspunsul esssteee.....NU

 

berbecutu-i preferat

ca-i curat si descantat

inainte de omor

pupa-l-ai in bot usor

 

ce agramaticalitati fac si io

Editat de Vizitator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acu că tot am făcut pace

un cântec în cor ia să băgăm.

si nimeni pe noi să ne cace

pe porc Âşi pe miel să integrăm.

 

bună-i pastrama Âşi răcitura

pe grătar ori la oală de lut

pun fularul, sug murătura

mai bine mă duc să mă ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* Louis draga, nu ma mai ruga chestii imposibile. concluziile le trag cum vreau si cum ma duce capul. nu te implica, sunt ale mele si doar ptr. mine le trag, ok?: :)

judecati de valoare nu am "emis", ci doar imi spun parerea, la fel ca orice alt forumist de aici. prin urmare, n-ai de ce sa te simti lezat/vizat. eu doar spun ce gandesc, fara sa aderesez cuiva judecatile mele (folosesc cuvinte generice. "ateii" e unul din ele. o denumire, atat). apoi, daca ceva ma face sa rad, rad. nu-s genul care sa se abtina. la fel, daca cineva sare calul cand mi se adreseza, e tras de atentie sau chiar o ia peste bot. in scop "justitiar", educativ. nu am nimic cu persoana in cauza.

deci, mai stai de vorba cu mine? :lol:

...poate imi fac si eu un prieten ateu.

 

ok, nu m-am atacat, ar fi si culmea!

sigur ca stau de vorba cu tine. oricand.

am o slabiciune, imi plac oamenii mai mintosi, asa...

si ai un prieten ateu, crede-ma. sper ca ti-a transmis Olga salutarile cu care le-am trimis, in Decembrie :)

 

quote// Satana

care era primul?

 

dublu post era la raspunsul spre Cria, iubita noastra comuna.

 

Satano, acuma ca m-am facut si Harry Potter, pot sa fiu consecvent si sa-ti spun in continuare:Ai dreptate!

De acum, ca (sper) ti-am indeplinit fanteziile, sau macar o mica parte din ele, revin cu avatarul meu normal.

 

Mesaj completat

acu că tot am făcut pace

un cântec în cor ia să băgăm.

si nimeni pe noi să ne cace

pe porc Âşi pe miel să integrăm.

 

bună-i pastrama Âşi răcitura

pe grătar ori la oală de lut

pun fularul, sug murătura

mai bine mă duc să mă ...

 

culc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, nu m-am atacat, ar fi si culmea!

sigur ca stau de vorba cu tine. oricand.

am o slabiciune, imi plac oamenii mai mintosi, asa...

si ai un prieten ateu, crede-ma. sper ca ti-a transmis Olga salutarile cu care le-am trimis, in Decembrie :)

 

...

 

* sigur!

vrei sa fii prietenul meu imaginar? :lol:

 

merci de salutari, le-am primit si le-am pus bine. sa tina pana la primavara, cand o sa aterizez e la Sibiu. sa vezi atuncea vorbe! :)

 

Mesaj completat

...

 

bună-i pastrama Âşi răcitura

pe grătar ori la oală de lut

pun fularul, sug murătura

mai bine mă duc să mă ...

 

* imprumut?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

quote// Satana

care era primul?

 

dublu post era la raspunsul spre Cria, iubita noastra comuna.

 

Satano, acuma ca m-am facut si Harry Potter, pot sa fiu consecvent si sa-ti spun in continuare:Ai dreptate!

De acum, ca (sper) ti-am indeplinit fanteziile, sau macar o mica parte din ele, revin cu avatarul meu normal.

 

 

Sa se stie, pentru posteri(or)tate ca @Cria e o slabiciune de-a mea, chiar daca intalnirile noastre-s virtuale.

Avem ceva in comun: si mie-mi plac femeile mintoase, agere, ascutite-n minte sau cum vrei sa-i mai spui. Am niste abonate de pe foeumul asta...dovada vie ca las mujeres nu-s toate superficiale!

 

Si, dragul meu domn, iti multumesc, insa am fost in dormitor si nu te-am vazut imbracat ca Harry Poter, strigandu-ma "stapana, am facut niste vraji..am fost baiat rau!", asa ca.......... :)

 

Bun si avatarul tau normal, mai ales ca ai tigarEa-n gura in stil "Marlboro man" :lol:

 

 

 

 

Se mai vorbeste despre iZlam?

 

 

@monsteristu: "......iau de baut"?

Editat de Satana
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cata treaba aveti....

 

 

Si cam ce-ai vrea sa facem?

 

Scuze ca te trezesc la realitate, insa tu ai cam aceeasi traba ca si noi. Daca erai atat de deranjat, nu intrai pe forum, nu intrai pe topicul asta, ca sa spui...nimic. Macar noi socializam.

Si JUR ca intre timp am facut si mancare.

So, -cratita-check!

- forum-check.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

futui, mi s-a stricat softul care face poezele.

vladvlad, n-ai un fular?

 

 

Baaai, lasa bai rautatile!

Omul a remarcat pe buna dreptate ca suntem niste tristi, noi, astia care stam la ora asta pe forum!

Eu ma auto-declar "Trista Sefa" si mi-am gasit o activitate educativa si emotionanta:imi fac poze cu laptopu' :lol: !

Am si urcat una, care e de inalta tinuta...vreau doar sa stiu: mai considera dl. user ca nu am ce face la ora asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* ete si poza cu cina de asta seara.

 

ptr. necunoscatori: o felie de toba (de la Craciun), bucatzele de slanina cu boia (de la Brasov) si un carnat Sugiuc uscat rau - de oaie (de la arabu' din cartier care are cea mai buna macelarie, unde-s clienta fidela, of course. ca o paranteza-teza: arabu meu are nevasta romanca, o fata frumoasa si foarte politicoasa care serveste la tejghea despletita si imbracata in blugi. zambeste tot timpul si spune multzumesc cand iti da plasa cu carnati si carne).

 

hai ca daca mai cautam nitzel gaseam si sticla de palinca si salata de ardei de la husari. da' sa nu-l mani prea tare pe Dumnezeu! :lol:

post-17655-1295638010_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cria, de-abea astept vorbele alea de care vorbeai, la primavara. Sa ma suni neaparat, vezi ca am tel-ul la profil.

 

Satano, am revenit cu avatarul ala sexos, ca ziceai ca nu l-ai vazut. Apropo de sexos, ai ceva poze de cand ai fost plecata in dormitor? :lol:

 

P.S. Mooor de foame! Cria, de ce ma chinui cu carnati, slanina si (vaga) promisiune a unui rachiu cu salata de ardei?

Editat de Louis Cyphre
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Calea catre Dumnezeu

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...