Sari la conținut

Calea catre Dumnezeu


Speedy.K
 Share

Postări Recomandate

eh..mie mi-ar placea sa am un sclav pe care sa-l imbrac in Harry Poter

Mesaj completat

 

 

 

Asta inseamna ca HER PUSSY RULED:))))))

 

ei, aici cam asa e... de multe ori, anumite femei au avut f multa influenta asupra unor barbati (?) aflati la putere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ps referitor la regina aia sau ce o fi fost ea. de fapt nu era regina, era amanta regelui respectiv ;)

 

ba era fix regina si e vb exact de matriarhat, nu o mai da in colturi :D femeile astea conduceau armate

amantele nu puratu titulatura asta, si egiptenii aveau si regina si amante ca sotii secundare

de ce legendele nu vb despre rege si numai despre regina si descendele ei? pt ca e vb de matriarhat. punct

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

prefer religia cu care m-am nascut, ce ortodoxa, iau ce e bun din ea si gata

 

* good girl!

ai grija, ca acuma odata o sa te ia un "mester" la rost, cum ca esti naiva, saraca cu duhul, whatever si ...nu stii ce faci, d-aia faci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ps referitor la regina aia sau ce o fi fost ea. de fapt nu era regina, era amanta regelui respectiv :D

 

 

ba era fix regina si e vb exact de matriarhat, nu o mai da in colturi :huh: femeile astea conduceau armate

amantele nu puratu titulatura asta, si egiptenii aveau si regina si amante ca sotii secundare

de ce legendele nu vb despre rege si numai despre regina si descendele ei? pt ca e vb de matriarhat. punct

 

legende ai spus? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

dar un adult care bate alt adult... doooh... un adult care cica iubeste femeia adulta... sa se apuce sa ii dea omor... pe motive de ciorba etc... jenibil...

 

* eu cred ca are legatura cu sado-mascochismul (inhibat). unul are nevoie sa bata, altul sa fie batut. dar in loc sa-si puna costume misto de latex, sa dea drumul la muzica, sa scoata bicele, acele si lumanarile, ei bat ca prostii ptr. o ciorba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astrologia e cool, io in aia cred.... in zodiace, alea chiar au o umbra de adevar, de unde, nu stiu.. ;)

 

 

omule daca ma crezi am citit si am facut exercitii de astrologie dupa cartea lui Armand Constantinescu, am ajuns la concluzia ca nu pot dovedi nimic in mod directr,ca acele "coicidente" nu sunt legate de astrii in sine ci cum sa-ti explic...e vb de gravitatie , de magnetism, anotimpuri si studii de mii de ani asupra caracterului omului in functie de toate astea .s-au gasit ceva legaturi , s-au creeat traditii.

astrii sunt prea departe pt a ne influenta, in afara de luna si soare.

luni influenteaza comportamentul uman in mod direct prin cresterea nivelului de serotonina din creier, atunci cand e luna plina, cel putin asa zic studiile, ca in perioada aia oamenii sunt predispuri sa faca accidente/crime et

 

apropos caldeenii cica au fost primii astrologi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* good girl!

ai grija, ca acuma odata o sa te ia un "mester" la rost, cum ca esti naiva, saraca cu duhul, whatever si ...nu stii ce faci, d-aia faci.

Iarasi vorbesti sa te afli in treaba. E acelasi lucru cu musulmancele care se nasc cu religia ... lor. Sunt mai comfortabile cu religia in care s-au nascut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

legende ai spus? :D

 

legenda a fost si tutankhamon si uite ca l-au dezgropat

la fel si pe regina tuaregilor, deci legenda a fost adevarata

daca legenda spune ca era matriarhat inseamna ca chiar era, de ce te opui atat?

 

 

 

majoritatea legendelor sunt adevarate

maine poimaine il gasesc astia si pe artur punem pariu? ;)

 

Mesaj completat

* good girl!

ai grija, ca acuma odata o sa te ia un "mester" la rost, cum ca esti naiva, saraca cu duhul, whatever si ...nu stii ce faci, d-aia faci.

 

 

nu fac nimic! citesc ce vreau! cred ce vreau!

72 de motociclete...woooohooo!!!

Mesaj completat

@Budd si tu ce propui sa-mi schimb religia ca sa nu crezi tu ca-s ca musulmancele? bravo tie daca esti ateu :huh: eu cred in ce vreau e alegerea mea! crede-ma am avut de unde alege!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ps referitor la regina aia sau ce o fi fost ea. de fapt nu era regina, era amanta regelui respectiv ;)

 

 

ba era fix regina si e vb exact de matriarhat, nu o mai da in colturi :D femeile astea conduceau armate

amantele nu puratu titulatura asta, si egiptenii aveau si regina si amante ca sotii secundare

de ce legendele nu vb despre rege si numai despre regina si descendele ei? pt ca e vb de matriarhat. punct

De aici si vorba " ce face femeia cu pasarica nu poate face 5 bombe atomice la un loc"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate faci parte dintr-o minoritate. Sper ca esti constienta ca nu-s multe ca tine nici aici NICI acolo ;p. Din pacate, repet

 

* eu cred ca aici intervine alt aspect.

fetele care mucnesc si au o cariera (sau cele care isi inchipuie ca au), de obicei nu au copii, deci nu sunt mame. ele viseaza ca prin cariera si prin banii castigati de ele, cu manutzele lor, vor cucerii pamantul. vor dovedii ca sunt egale cu barbatii si ca merita respect & shitt. hm, eu va spun ca sa ai 3-4-5 copii si sa te ocupi de ei, sub toate aspectele dezvoltarii lor, nu-i o treaba usoara. e un job in sine. e drept ca ai poate mai multe libertati, mai putin stres si mai putine frustrari ca mama casnica, dar nu muncesti mai putin. e iarasi dreap ca doar in Romania femeile muncesc pe rupte chiar si atunci cand au copii de crescut, dar asta e o situatie particulara, nu trebuie sa generalizam. in lume femeile se impart in doua grupe mari: alea care stau acasa si cresc copii si alea care au cariera (job). sunt si grupe mai mici de femei care stau acasa desi nu au copii, care au copii si au si cariera, etc. dar sunt mult mai putine la numar, deci nesemnificativ. iar asta nu e o chestie care tine strict de islam (arabi, whatever), ci universala. deci - off-topic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu fac nimic! citesc ce vreau! cred ce vreau!

72 de motociclete...woooohooo!!!

 

72 de motociclete virgine? ihaaaaaa sa le faci rodajul la toate, fain

 

 

virgine!? nici nu m-am gandit , da chiar, virgine!!!

bah da in rai alea cu ce merg, tot cu petrol? hm...supplied by....hell?

Mesaj completat

deci clar tot la iad ajungem daca vrem sa ne dam cu motoru

satano!!! te facem dealer!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

omule daca ma crezi am citit si am facut exercitii de astrologie dupa cartea lui Armand Constantinescu, am ajuns la concluzia ca nu pot dovedi nimic in mod directr,ca acele "coicidente" nu sunt legate de astrii in sine ci cum sa-ti explic...e vb de gravitatie , de magnetism, anotimpuri si studii de mii de ani asupra caracterului omului in functie de toate astea .s-au gasit ceva legaturi , s-au creeat traditii.

astrii sunt prea departe pt a ne influenta, in afara de luna si soare.

luni influenteaza comportamentul uman in mod direct prin cresterea nivelului de serotonina din creier, atunci cand e luna plina, cel putin asa zic studiile, ca in perioada aia oamenii sunt predispuri sa faca accidente/crime et

 

apropos caldeenii cica au fost primii astrologi

 

De cand citesc zodiace si de cand tot am cunoscut oameni ... am observat ca exista asemanari, tre sa fii orb sa nu le observi.

Leii, sunt intr-un fel, pestii alt fel, berbecii altfel... sunt caracteristici ale zodiilor care se regasesc fffff bine.

 

Care e explicatia nu stiu, la mine nu e vorba ca-cred, pur si simplu din citit si observatii personale am vazut ca trebile se leaga.

O fi magnetism, dracu stie..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Belbody, exista asemanari, exista coincidente insa nu zodia conteaza ci ce se intampla cu "magnetismul" in perioada in care zodia e pe cer

daca ai auzit de ascendent sau zodie fiecare inseamna cu totul altceva

zodia e semnul in care soarele se afla la momentul nasterii tale. in august soarele e in leu deci magnetismul soarelui influenteaza cica oamenii intr-un anumit fel. animalul e doar un simbol

 

ascendentul e constelatia prezenta la orizont in momentul nasterii, ea se schimba la 2h

 

cum ar putea o constelatie sa influenteze un om? nu ar putea! dar in momentul ala, pamantul are niste campuri, exista niste influente dar se explica altfel. oamenii le-au dat nume simbolice pt a le explica usor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astrologia si Numerologia in conceptia mea sunt cam degeaba.

 

hitler avea astrologi personali si era bagat pana in gat in ocultism. acum daca e bullshit sau nu , nu stiu dar exista teorii dinastea legate de orice. sa vezi coincidentele legate cel care l-a impuscat pe kennedy. plin de coincidente si numere tot cazul

asta daca nu cumva e bullshit toata faza si e dezinformare dar daca ar fi adevarata...

 

inainte ziceam despre un lucru ca e adevarat pana imi dovedeam contrariul, acum fac invers nu cred pana nu am dovada reala

 

 

Mesaj completat

Astrologia si Numerologia in conceptia mea sunt cam degeaba.

 

hitler avea astrologi personali si era bagat pana in gat in ocultism. acum daca e bullshit sau nu , nu stiu dar exista teorii dinastea legate de orice. sa vezi coincidentele legate cel care l-a impuscat pe kennedy. plin de coincidente si numere tot cazul

asta daca nu cumva e bullshit toata faza si e dezinformare

inainte mai credeam povestile astea dar acum nu cred pana nu am dovada reala

oricum orice legenda are un sambure de adevar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Belbody, exista asemanari, exista coincidente insa nu zodia conteaza ci ce se intampla cu "magnetismul" in perioada in care zodia e pe cer

daca ai auzit de ascendent sau zodie fiecare inseamna cu totul altceva

zodia e semnul in care soarele se afla la momentul nasterii tale. in august soarele e in leu deci magnetismul soarelui influenteaza cica oamenii intr-un anumit fel. animalul e doar un simbol

 

ascendentul e constelatia prezenta la orizont in momentul nasterii, ea se schimba la 2h

 

cum ar putea o constelatie sa influenteze un om? nu ar putea! dar in momentul ala, pamantul are niste campuri, exista niste influente dar se explica altfel. oamenii le-au dat nume simbolice pt a le explica usor...

Pai stiu, asa ma gandeam si io ca o fi.. ;) Senchiu for esplaneisan eniuei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si atunci de ce ateii ridiculizeaza restul lumii? pt ca le pasa?

atei sa nu toti incearca sa-si impuna parerea personala asupra celorlalti.

aste e adevarul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Calea catre Dumnezeu

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...