Sari la conținut

Calea catre Dumnezeu


Speedy.K
 Share

Postări Recomandate

oricum stii ca....daca recunosti pe forum ca tu crezi in zodii vei fi luat la mishto toata viata ta forumistica?

Hahahaa, tu crezi ca mai conteaza? Majoritatea cred ca-s manelist, DN crede ca-s bajenar, Speedy.k crede ca i-am dat suspendare 30 de zile, Delu crede ca-s cocalar, DP crede ca-s papagal dubluclick internaut care n-a vazut o mobra in viata lui, Wolt-Rider ca-s moderator bulangiu, Ianachim si altii ca-s gheu, etc etc etc.. fara numaaaaaaar.

Asta mai conta?? Pasa-mi-ar! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

si atunci de ce ateii ridiculizeaza restul lumii? pt ca le pasa?

atei sa nu toti incearca sa-si impuna parerea personala asupra celorlalti.

aste e adevarul

 

Corect, dar macar ateii incearca sa impuna o parere sanatoasa! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si atunci de ce ateii ridiculizeaza restul lumii? pt ca le pasa?

Din acelasi motiv pentru care credinciosii ridiculizeaza ateii. Sau ii compatimesc. Sau ... etc etc. Macar ateii au de ce. Credinciosii sunt grav afectati la un organ din partea nordica.

atei sa nu toti incearca sa-si impuna parerea personala asupra celorlalti.

Spot a trend here? Ia vezi ce face nenea ala imbracat ca la carnaval din biserica sau moschee.

aste e adevarul

Care?

Editat de Budd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hahahaa, tu crezi ca mai conteaza? Majoritatea cred ca-s manelist, DN crede ca-s bajenar, Speedy.k crede ca i-am dat suspendare 30 de zile, Delu crede ca-s cocalar, DP crede ca-s papagal dubluclick internaut care n-a vazut o mobra in viata lui, Wolt-Rider ca-s moderator bulangiu, Ianachim si altii ca-s gheu, etc etc etc.. fara numaaaaaaar.

Asta mai conta?? Pasa-mi-ar! ;)

Ghei n-ai cum sa fi, potrivit teoremei lui Corleone ar trebui sa ai BMW F 650 ca sa fi ghei.

Fiecare crede in ce vrea, atata timp cat nimeni nu-ti impune in ce anume sa crezi ai linistea sufletesca, ca acel ceva sau cineva te va ajuta cand vei avea nevoie.

Cat despre atei, parerea mea e ca se chinuie mai mult sa nu creada in ceva decat cineva care crede intr-un Dumnezeu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era o replica undeve. De ce 72 de virgine,eu vreau 72 de "profesioniste" ,sa stie ce fac,eventual sa ma invete lucruri noi. :D

 

72 este un numar magic, se regaseste in toate culturile globului

 

108 e mai tare. :D

 

daca si romanii s-ar imbraca in costume populare si in opinci, ca doar e traditional (eventual cu brisca la brau), oare cum s-ar uita astialalti ;) :huh: :D

 

e ok sa respecti traditia pana la un punct dar mi se pare exagerat sa te imbraci ca o ninja intr-o tzara civilizata unde femeia are libertati

 

Ma gandeam si eu la asta. Am vazut si prin romania. O femeie occidentala este sfatuita pe site-uri oficiale guvernamentale sa se imbrace decent cand este intr-o tara musulmana. Cu alte cuvinte noi sa ne adaptam lor,dar ei n-au nici o treaba cu adaptarea la cultura/mediul nostru.

 

 

PS: fannyflint ai inebunit de tot cu religia asta? Pune mana si strange bani si i-ati motor.

 

Ai tai ce parere au despre convertirea ta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu tin nici cu crestinii nici cu ateii, eu cred dar nu-s o persoana religioasa

 

da si pe mine ma oftica faptul ca daca m-as duce in egypt si as vrea sa fac plaja la mediterana poate as avea oarecare probleme cu tinuta

 

sa inteleg ca fannyflint s-a convertit la islam asa nesilita de nimeni?

that's NUTS! am trecut si eu prin faze de genul , trageam spre buddhism dar mi-a trecut repede

am avut o colega acum la facultate care a trecut de la catoloci la pocaiti si a renuntat la chestii ce o defineau ca persoana:veselie, haine colorate, bijuterii hand made, machiaj etc...in scurt timp a devenit o prezenta pala si mai linistita decat era inainte, mie nu mi s-a parut normal deloc...sper ca si-a revenit....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

Cat despre atei, parerea mea e ca se chinuie mai mult sa nu creada in ceva decat cineva care crede intr-un Dumnezeu.

 

Mai gandeste-te!

 

A nu crede intr-un dumnezeu nu presupune nici un fel de efort, ci dimpotriva renuntarea la o gramada de eforturi pe care le faci in numele religiei (indiferent care religie, toate presupun un ritual). Iar daca te referi la efort psihic, ai avea surpriza sa descoperi ca este mai linistitor sa accepti ca asta e singura viata pe care o ai la dispozitie si ca nu trebuie sa faci tumbe spirituale in viata asta pentru a-ti fi bine in urmatoarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ghei n-ai cum sa fi, potrivit teoremei lui Corleone ar trebui sa ai BMW F 650 ca sa fi ghei.

Fiecare crede in ce vrea, atata timp cat nimeni nu-ti impune in ce anume sa crezi ai linistea sufletesca, ca acel ceva sau cineva te va ajuta cand vei avea nevoie.

Cat despre atei, parerea mea e ca se chinuie mai mult sa nu creada in ceva decat cineva care crede intr-un Dumnezeu.

 

* ba da!

eu cred ca Belbody (cu un "l") e ghei travestit. adica se ascunde sub haine. si eu sunt bozgoritza, ca sa fie clar!

(acuma astept ban-ul si visez la razbunare!)

 

ateismul sucks! btw.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....

 

ateismul sucks! btw.

 

Te temeai ca te trasneste daca nu spui asta nu?

 

Sa facem un mic experiment (a la Carlin):

 

Daca dumnezeu exista, sa o trasneasca pe cria_p acum!

 

... well?

Editat de skullz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atei sau nu cand li se apropie sfarsitul toti fac la fel...se roaga la/pt ceva

 

Atei in cel mai rau caz se roaga de cineva sa le aduca un pahar cu apa... sau sa nu existe viata de apoi ;))

Editat de skullz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am avut odata un vis in care fumam un trabuc dulce si m-am trezit parca cu acel gust si dorinta de a fuma. eu urasc tigarile de orice fel deci nu-mi explic cum si de unde aceasta dorinta

 

eu vreau sa cred ca exista viata dincolo, asa pt pacea mea interioara si fara nici o legatura cu biserica

 

sunt mai multe sanse sa existe ceva decat nimic

plus ca nimicul e infricosator

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te temeai ca te trasneste daca nu spui asta nu?

 

Sa facem un mic experiment (a la Carlin):

 

Daca dumnezeu exista, sa o trasneasca pe cria_p acum!

 

... well?

 

* esti copil.

eu vorbesc despre ateism, tu despre o persoana pe care nu o cunosti. ba chiar despre un dumnezeu pe care nu-l cunosti.

eu ma distrez facand glume subtile (umor fin, dar pot sa dau si cu barda, daca am chef), tu te distrezi facand pe shmecherul cu o femeie de pe net careia n-ai avea curajul sa-i spui 3 cuvinte in fata daca ai intalni-o in viata reala.

 

e clar ca multi isi dau pareri aici subiectiv, unii mai avizati (care au citit despre religii), altii din putzul gandirii lor, dar mai toti incercand sa sublinieze ceva. sau sa faca haz. mai sunt si altii, ca tine, care vor doar sa iasa in fatza, incercand sa fie "altfel". de fapt, lor nu doar ca le lipseste cultura generala, abilitatea de a purta o conversatie inteligibila, etc., dar le lipsesc si cativa ani, vreo 7, de acasa. am mai vazut atitudine de genul asta, mai e unul p-aici, budd parca..., alt exemplu viu pentru "cum sa defulam in viata virtuala ca acasa nu avem voie si nici cu cine".

 

mie imi pasa si eu cred ca oamenii nu sunt toti ca tine. adica plec de la premisa ca oamenii au fost facuti buni. d-aia ma obosesc uneori sa scriu si serios p-aici. dar nu imi pasa decat cat trebuie, life is a bitch! you know.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce sanse erau ca tu si cu mine sa avem aceasta conversatie acum?

nu alte persoane, doar tu si eu! cati oameni sunt pe planeta asta, cate planete sunt, cate sisteme sunt etc etc

 

 

Mesaj completat

Asa si pana la urma ce este viata de apoi? Universul il poti vedea,simti,mirosi etc.

tu poti vedea universul? il poti mirosi?

de unde stii ca nu e o conspiratie si ca tu nu esti in coma undeva?

esti sigur ca omenirea a pasit pe luna?

esti sigur ca stelele nu-s diamante lipite pe bolta cereasca?

de unde stii?

 

iti spun eu! nu stii dar CREZI!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce sanse erau ca tu si cu mine sa avem aceasta conversatie acum?

Foarte mici.Crezi ca ne-a pus God la taifas? Ca pe tabla de sah? Budd is jumping on the Queen.Errr, Ice-Queen.

nu alte persoane, doar tu si eu! cati oameni sunt pe planeta asta, cate planete sunt, cate sisteme sunt etc etc

Devine personal insa nu, nu stiu cate planete sunt. Sugerezi ca God asta se ascunde dupa o astfel de planeta?

 

 

Mesaj completat

tu poti vedea universul? il poti mirosi?

Dap,in fapt chiar acum gust dintr-o bucata de Univers. Cam statuta de la ora 12 insa inca comestibila.

de unde stii ca nu e o conspiratie si ca tu nu esti in coma undeva?

N-am de unde sa stiu. Insa nici alternativa nu mi se dezvaluie.Iau ce imi place din starea asta de coma. Ai vazut prea mult MAtrix.

esti sigur ca omenirea a pasit pe luna?

Nu

esti sigur ca stelele nu-s diamante lipite pe bolta cereasca?

Da,sunt foarte sigur ca nu-s diamante.

de unde stii?

 

iti spun eu! nu stii dar CREZI!

Te inseli.Nu cred.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Calea catre Dumnezeu

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...