Sari la conținut

Vand Izh Jupiter 3


Ionita_Alexandru90
 Share

Postări Recomandate

Izh 350 cm , recent vopsita, tobe noi, cauciucuri noi, ambreiaj semiautomat, perfecta stare de functionare(ar trebui totusi o baterie noua), oglinzi, proiectoare, inmatriculat Ilfov, nu am cablu de ambreiaj si de kilometraj! pret 1100 euro negociabil. Tobele nu sunt cele din imagine.

post-50363-1295647826_thumb.jpg

post-50363-1295647838_thumb.jpg

post-50363-1295647852_thumb.jpg

post-50363-1295647863_thumb.jpg

Editat de Ionita_Alexandru90
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te tenteaza un schimb cu un Jupiter 5 restaurat total? desigur mai dai tu o mica diferenta pentru ca al meu face cam 1700 euro.

P.S. Tobele sint cele din imagine si sint noi !

post-37180-1295719245_thumb.jpg

Editat de johnny75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te tenteaza un schimb cu un Jupiter 5 restaurat total? desigur mai dai tu o mica diferenta pentru ca al meu face cam 1700 euro.

P.S. Tobele sint cele din imagine si sint noi !

Va multumesc pentru optimism tuturor si imi place jup tau dar vreau altceva ...mrs oricum!(tobele care le am acum sunt exact la fel, le-ai luat de la dany?)

Editat de Ionita_Alexandru90
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu ai cablu de ambreiaj nu poti pleca cu ea de pe loc cel putin teoretic ...sa nu mai vorbim de oprit la un stop.stiu o mobra (metrom) la 300 de mi de lei vechi care face treaba asta!( a se citii functioneaza)

Editat de lantz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu ai cablu de ambreiaj nu poti pleca cu ea de pe loc cel putin teoretic ...sa nu mai vorbim de oprit la un stop.stiu o mobra (metrom) la 300 de mi de lei vechi care face treaba asta!( a se citii functioneaza)

te cam inseli aici...la jupiter poti pleca de pe loc fara actionarea ambreiajului de mana, doar din pedala de schimbator :lol: , la fel la oprire ...2 ani am circulat asa...

referitor la pret, este lucrul lui, cere cat vrea.

Editat de turku
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te cam inseli aici...la jupiter poti pleca de pe loc fara actionarea ambreiajului de mana, doar din pedala de schimbator :lol: , la fel la oprire ...2 ani am circulat asa...

referitor la pret, este lucrul lui, cere cat vrea.

 

mai pleaca pe o roata.. dar merge fara cablu lejer :)

am avut jupiter 3,4 ani si stiu cum e fara cablu.. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Izh 350 cm ... (ar trebui totusi o baterie noua)... nu am cablu de ambreiaj si de kilometraj! pret 1100 euro negociabil.

 

Stiu un Kawasaki KLR650 CU baterie noua, cablu de ambreiaj si kilometraj. De fapt este in perfecta stare de functionare. Are racire cu apa, frane pe disc fata si spate, etc. etc. stii si tu, tehnologie. Este din 1995... Pretul este de 800e!

Cred ca o sa-l pun pe om sa faca schimb cu tine si sa-ti plateasca si o diferenta, pentru ca Ij-ul tau este o adevarata opera de arta pe roti.

Imi pare rau ca s-a vandut DKW NZ 500 din 1939 cu 400e, pentru ca ti l-as fi dat acum pe Ij (poate mai lasai si tu la pret, sa-ti dau o diferenta mai mica).

Oricum, bafta la vanzare!

Salivez la Ij-ul asta numai cand ma uit la vulturul de pe rezervor. Asta e, unii au noroc sa incalece asa ceva, iar altii doar viseaza, ca mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Izh 350 cm , recent vopsita, tobe noi, cauciucuri noi, ambreiaj semiautomat, perfecta stare de functionare(ar trebui totusi o baterie noua), oglinzi, proiectoare, inmatriculat Ilfov, nu am cablu de ambreiaj si de kilometraj! pret 1100 euro negociabil. Tobele nu sunt cele din imagine.

 

Stiu un Kawasaki KLR650 CU baterie noua, cablu de ambreiaj si kilometraj. De fapt este in perfecta stare de functionare. Are racire cu apa, frane pe disc fata si spate, etc. etc. stii si tu, tehnologie. Este din 1995... Pretul este de 800e!

Cred ca o sa-l pun pe om sa faca schimb cu tine si sa-ti plateasca si o diferenta, pentru ca Ij-ul tau este o adevarata opera de arta pe roti.

Imi pare rau ca s-a vandut DKW NZ 500 din 1939 cu 400e, pentru ca ti l-as fi dat acum pe Ij (poate mai lasai si tu la pret, sa-ti dau o diferenta mai mica).

Oricum, bafta la vanzare!

Salivez la Ij-ul asta numai cand ma uit la vulturul de pe rezervor. Asta e, unii au noroc sa incalece asa ceva, iar altii doar viseaza, ca mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Izh 350 cm , recent vopsita, tobe noi, cauciucuri noi, ambreiaj semiautomat, perfecta stare de functionare(ar trebui totusi o baterie noua), oglinzi, proiectoare, inmatriculat Ilfov, nu am cablu de ambreiaj si de kilometraj! pret 1100 euro negociabil. Tobele nu sunt cele din imagine.

 

Stiu un Kawasaki KLR650 CU baterie noua, cablu de ambreiaj si kilometraj. De fapt este in perfecta stare de functionare. Are racire cu apa, frane pe disc fata si spate, etc. etc. stii si tu, tehnologie. Este din 1995... Pretul este de 800e!

Cred ca o sa-l pun pe om sa faca schimb cu tine si sa-ti plateasca si o diferenta, pentru ca Ij-ul tau este o adevarata opera de arta pe roti.

Imi pare rau ca s-a vandut DKW NZ 500 din 1939 cu 400e, pentru ca ti l-as fi dat acum pe Ij (poate mai lasai si tu la pret, sa-ti dau o diferenta mai mica).

Oricum, bafta la vanzare!

Salivez la Ij-ul asta numai cand ma uit la vulturul de pe rezervor. Asta e, unii au noroc sa incalece asa ceva, iar altii doar viseaza, ca mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trecind peste pretul aiuritor, mi-am amintit un alt anunt, al unui alt tip, care vindea un televizor alb-negru pe lampi, vintage, va dati seama...

Pretul cerut pe acel televizor era tot de 1000 de euro (daca nu chiar 1500), era tot in stare perfecta de functionare, cu doar un mic defect (asa era exprimarea): ii lipsea transformatorul de linii :D

 

PS: pentru cei care nu stiu, transformatorul de linii este cea mai scumpa piesa dupa tubul cinescop, si cea mai greu de gasit pentru un tv scos din fabricatie, tot dupa cinescop...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu un Kawasaki KLR650 CU baterie noua, cablu de ambreiaj si kilometraj. De fapt este in perfecta stare de functionare. Are racire cu apa, frane pe disc fata si spate, etc. etc. stii si tu, tehnologie. Este din 1995... Pretul este de 800e!

Cred ca o sa-l pun pe om sa faca schimb cu tine si sa-ti plateasca si o diferenta, pentru ca Ij-ul tau este o adevarata opera de arta pe roti.

Imi pare rau ca s-a vandut DKW NZ 500 din 1939 cu 400e, pentru ca ti l-as fi dat acum pe Ij (poate mai lasai si tu la pret, sa-ti dau o diferenta mai mica).

Oricum, bafta la vanzare!

Salivez la Ij-ul asta numai cand ma uit la vulturul de pe rezervor. Asta e, unii au noroc sa incalece asa ceva, iar altii doar viseaza, ca mine.

 

Invidiosule....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu un Kawasaki KLR650 CU baterie noua, cablu de ambreiaj si kilometraj. De fapt este in perfecta stare de functionare. Are racire cu apa, frane pe disc fata si spate, etc. etc. stii si tu, tehnologie. Este din 1995... Pretul este de 800e!

Cred ca o sa-l pun pe om sa faca schimb cu tine si sa-ti plateasca si o diferenta, pentru ca Ij-ul tau este o adevarata opera de arta pe roti.

Imi pare rau ca s-a vandut DKW NZ 500 din 1939 cu 400e, pentru ca ti l-as fi dat acum pe Ij (poate mai lasai si tu la pret, sa-ti dau o diferenta mai mica).

Oricum, bafta la vanzare!

Salivez la Ij-ul asta numai cand ma uit la vulturul de pe rezervor. Asta e, unii au noroc sa incalece asa ceva, iar altii doar viseaza, ca mine.

 

Invidiosule....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Stiu un Kawasaki KLR650 CU baterie noua, cablu de ambreiaj si kilometraj. De fapt este in perfecta stare de functionare. Are racire cu apa, frane pe disc fata si spate, etc. etc. stii si tu, tehnologie. Este din 1995... Pretul este de 800e!

Cred ca o sa-l pun pe om sa faca schimb cu tine si sa-ti plateasca si o diferenta, pentru ca Ij-ul tau este o adevarata opera de arta pe roti.

Imi pare rau ca s-a vandut DKW NZ 500 din 1939 cu 400e, pentru ca ti l-as fi dat acum pe Ij (poate mai lasai si tu la pret, sa-ti dau o diferenta mai mica).

Oricum, bafta la vanzare!

Salivez la Ij-ul asta numai cand ma uit la vulturul de pe rezervor. Asta e, unii au noroc sa incalece asa ceva, iar altii doar viseaza, ca mine.

Sa sti k nu ma impresioneaza magariile tale asa k suie-te u pe kawasaky sau ce altceva vrei si lasa vrajala q mine, cer cat vreau si fac ce vreau q marfa mea!

Mesaj completat

Trecind peste pretul aiuritor, mi-am amintit un alt anunt, al unui alt tip, care vindea un televizor alb-negru pe lampi, vintage, va dati seama...

Pretul cerut pe acel televizor era tot de 1000 de euro (daca nu chiar 1500), era tot in stare perfecta de functionare, cu doar un mic defect (asa era exprimarea): ii lipsea transformatorul de linii :crack:

 

PS: pentru cei care nu stiu, transformatorul de linii este cea mai scumpa piesa dupa tubul cinescop, si cea mai greu de gasit pentru un tv scos din fabricatie, tot dupa cinescop...

Aluzii idioate nu accept!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

eu cred ca pretul se trage de la saua aia imbracata in vinilin rosu-visiniu cusut la mana si de la semnalizarile alea minunate (originale dealtfel, se vede dupa cum s-au decolorat!) si de la ce fumeaza omul in general... etnobotanicele astea ce fac din om!

 

p.s. desenul e frumos executat, pacat ca e pus pe un gunoi de rezervor care nici la vremea lui n-a fost frumos...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motocicleta este urata si foarte scumpa insa cine intra pe forum sa rada si sa faca misto de altii se pare ca nu are altceva de facut.

 

nu e foarte greu sa radem de altii

ma greu e sa ajuti pe cineva.

CORECT!!! BINE SPUS! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P
motocicleta este urata si foarte scumpa insa cine intra pe forum sa rada si sa faca misto de altii se pare ca nu are altceva de facut.

 

nu e foarte greu sa radem de altii

ma greu e sa ajuti pe cineva.

 

 

si cu ce ai vrea sa il ajutam? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca stau sa ma uit bine la ce motociclete pizdoase ai u nu cred ca ai mers p vreo comunista asa ca multi vorbesc putin apreciaza valoarea, apropo nu e pictata in acoarele sau orice altceva zici u ci in vopsea metalizata si apoi dat lacul; nu ma ajuti q nimic si nici nu am nevoie am postat anuntul pt potentiali cumparatori nu pentru comenturi invidioase si pentru o caracterizare improprie a motocicletei, pretul dupa cum am spus este negociabil nu usor negociabil asa ca pretul poate scade mult dar nu pana nu o probeaza si o vede langa el!

Mesaj completat

Multumesc tuturor comunistilor pt apreciere!

Acum nu exagera. Si eu am avut o gramada de comuniste si sincer visam sa am si eu o mobra pe timpuri cu care sa nu car geanta de scule dupa mine ori sa-i fac capitala prin cine stie ce locuri din tara. Oricat ai munci la o comunista tot nu-i motocicleta fiabila. Cei care mai tin comuniste prin garaje o fac ori ca sunt nostalgici, colectionari le place si au timp sa mestereasca. Asta fiind un motiv sa mai scape de langa nevasta. Deci revenind la subiect cam toti vrem sa scpam de comuniste, in afara de cei de mai sus. Ce mobra urmeaza sa-ti cumperi banuiesc ca v-a fi una mai fiabila pe care cand te urci sa stii ca poti merge 10.000 km fara sa-i faci nimic decat un schimb de ulei, uns lantul si benzina. Sincer pretul tau e exagerat iar mobra un fel de kitch. Parerea mea e ca daca iei pe ea un 300-400 euro da-o urgent. Fara sa te jignesc asta e realitatea. De 800 euro cumpar o japoneza cu care ma mai dau mii de km, cu toate ca e trecuta de 20 ani. Revino asadar cu picioarele pe pamant si nu da motiv la unii mai sugubati sa te ia peste picior.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum nu exagera. Si eu am avut o gramada de comuniste si sincer visam sa am si eu o mobra pe timpuri cu care sa nu car geanta de scule dupa mine ori sa-i fac capitala prin cine stie ce locuri din tara. Oricat ai munci la o comunista tot nu-i motocicleta fiabila. Cei care mai tin comuniste prin garaje o fac ori ca sunt nostalgici, colectionari le place si au timp sa mestereasca. Asta fiind un motiv sa mai scape de langa nevasta. Deci revenind la subiect cam toti vrem sa scpam de comuniste, in afara de cei de mai sus. Ce mobra urmeaza sa-ti cumperi banuiesc ca v-a fi una mai fiabila pe care cand te urci sa stii ca poti merge 10.000 km fara sa-i faci nimic decat un schimb de ulei, uns lantul si benzina. Sincer pretul tau e exagerat iar mobra un fel de kitch. Parerea mea e ca daca iei pe ea un 300-400 euro da-o urgent. Fara sa te jignesc asta e realitatea. De 800 euro cumpar o japoneza cu care ma mai dau mii de km, cu toate ca e trecuta de 20 ani. Revino asadar cu picioarele pe pamant si nu da motiv la unii mai sugubati sa te ia peste picior.

Ai dreptate si u si el si ala si alalaltu ,dar topicul nu este pentru preturi comparative si nici pentru japoneze daca as cumpara o motocicleta ar fi un vl 800 dar asta nu inseamna ca nu apreciez comunistele si ca nu imi plac ,as vindeo pe asta pentru ca nu am suficienti bani pt altceva daca aveam nu o vindeam!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...