Sari la conținut

Accident Intre Unirii Si Alba Iulia


cobo
 Share

Postări Recomandate

A sunat cineva acum si mi-a zis ca era blocata circulatia intre Unirii si Alba Iulia de la un accident moto.

 

Era o motocicleta honda rosie de viteza (nu se pricepe la modele) , rasturnata pe iarba si o geaca negru cu rosu.

 

Stie careva mai multe amanunte?

 

Sper sa nu fie cu urmari grave !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 65
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Din pacate este real

Un coleg de serviciu mi-a zis ca a vazut moto lovit

Despre motociclist nu stie nimic

Sa speram ca este ok motociclistul

 

 

Dap, este real, maica-mea m-a sunat si mi-a dat vestea, accidentul s-a petrecut chiar pe langa ea, o dacie a taiat fata motociclistului care mergea regulamentar si nu crosheta strada. Din cate am inteles motoristul era destul de bulversat si conservarul si-a luat doar putina bataie :peace: ...din nefericire erau gaborii in intersectie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dap, este real, maica-mea m-a sunat si mi-a dat vestea, accidentul s-a petrecut chiar pe langa ea, o dacie a taiat fata motociclistului care mergea regulamentar si nu crosheta strada. Din cate am inteles motoristul era destul de bulversat si conservarul si-a luat doar putina bataie :peace: ...din nefericire erau gaborii in intersectie.

cine l-a batut pe sofer!???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai copii, am aruncat si io pupila pe bulevard, nu se mai vede nici urma de motor, nici de motociclist... sper ca o fi totu ok... (ma rog, cat de ok poate fi in conditiile date)

semn bun (zic io :peace: ) - n-am vazut sa treaca nici vreo ambulanta, nici vreo masina cu organe, deci prea grav nu poate sa fi fost...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am trecut si eu pe acolo,am vazut intr-adevar o honda de viteza rosu cu negru,model destul de vechiut,culcata in iarba pe culoarul dintre benzi,si un papuc alb parcat relativ aproape dar nu stiu exact daca era masina implicta.Motociclistul nu era nicaieri,erau doar niste politisti care faceau masuratori.

Sper sa nu fie vorba de ceva grav.

Editat de bykerkess
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dap, este real, maica-mea m-a sunat si mi-a dat vestea, accidentul s-a petrecut chiar pe langa ea, o dacie a taiat fata motociclistului care mergea regulamentar si nu crosheta strada. Din cate am inteles motoristul era destul de bulversat si conservarul si-a luat doar putina bataie :peace: ...din nefericire erau gaborii in intersectie.

 

eu sunt motociclistul accidentat, sunt ok, rani la maini, torace si genunchi. nu am batut pe nimeni desi as fi vrut; cat despre caonservar :)

 

Bhartez daca mama ta a vazut ce s-a intamplat as aprecia daca ar putea sa vina joi sa dea declaratie cumine(pentru sofer deja a depus cineva marturie)

 

In alta ordine de idei: vand motocicleta Honda, cbr 600 F3, din 1994, ne cazuta, ne lovita, super intretinuta!pret negociabil :D

 

Va multumesc pentru ajutor!

 

Conservarul o sa plateasca scump!

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu conteaza cine l-a batut. Conteaza ca nuca sa isi dovedeasca nevinovatia pt:

 

1. recuperare damage la motor

2. eventual dat bou in judecata.

 

 

Bine man ca esti OK. Bafta multa cu birocratia de la asigurari si multa rabdare la pulitie. :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bey Nuca, fir-ar sa fie, ce presimtire sumbra am avut!!! De-aia te-am si sunat, imediat, desi honde CBR 600 rosu cu negru, sunt atatea! Sa-mi bag piciorul!!! Bine ca esti OK! Doamne, cat de rau imi pare!!! Sa zici daca ai nevoie de ceva, de ajutor!!! Ai grija de tine si nu uita ca-ti aduc bomboane si acasa, nu tre sa ajungi la spital, da-o-n colo de treaba! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca mai exista cineva care a vazut ceea ce s-a intamplat, va rog sa ma sunati, am nevoie de martori ca de aer.

nr este 0744 207 203 sau fratele meu 0722 309 679

 

cat despre intamplat: mergeam pe banda a treia, si conservarul a intrat pe banda mea, fara sa se asigure(cred eu), am franat cu fata moment in care roata s-a blocat, si motorul a zburat de sub mine si a intrat taras in masina aluia. eu am invatat sa alunec pe asfalt si am ajuns de pe banda trei pe banda doi printre masini ceea ce cred ca in limbaj motociclistic inseamna bulan exagerat de nesimtit.

 

Sezonul asta pt mine s-a incheiat asa ca restul dintre voi aveti grija!

 

ne vedem la anul pe la arc si anul asta pe la terase!

 

Bafta! :peace:

 

...siiii....chiar nu vrea nimeni sa cumpere hondita mea!? chiar este necazuta si arata super bine :) :P ;) :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E bine ca ai simtul umorului dezvoltat :)

 

Sanatate si vezi cum gasesti niste amici care au fost in masinile din trafic :peace: (If you know what I mean :D)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la politie si am dat declaratie! Conservarul a declarat ca el mergea linistit pe banda e treia si la un moment dat s-a trezit cu motorul in fundul masiinii. Si colac peste pupaza, un domn foarte inteligent, care a oprit masina si a inceput sa ma injure pt simplul fapt ca sunt motociclist, deci drogat deci rocker deci satanist etc, a declarat in favoarea conservarului.

Asa ca daca prin absurd cineva a vazut ceea ce s-a intamplat si este dispus sa depuna marturie in favoarea mea il rog frumos sa ma contacteze!

Conservarul nu a vrut sa imi dea asigurarea, el se considera nevinovat. Deci ca sa pot sa imi recuperez daunele si sa beneficiez de asigurarea lui trebuie sa ajung la tribunal cu el!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...