Sari la conținut

HARLEY Sportster 883cc... Robychopper


robychopper
 Share

Postări Recomandate

desi nu sunt fan chopper, urmaresc cu interes topicul.

 

superba roata. spor in continuare si sunt sigur ca sunt multi ce urmarec cu interes topicul desi nu zic nimic.

 

spor in continuare :laugh:.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 377
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Keep on the good work, mate! De mult astept sa vad un HD, modificat in stilul Simsonului tau.

Nu chiar in stilul simsonului , cadrul va fii mult mai inalt si rigid, furca mai lunga, ghidonul ?¿ inca nu stiu ce voi pune pina nu termin cadrul, furca .

Cind voi sedea pe el voi stii clar ce ghidon voi pune.....

 

 

salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lam adus din italia de linga genova ,am facut din spania de unde sunt pina in genova dus intors cu furgoneta 4200 km ..este intro stare inpecabila si are multe chestii schimbate fabricatie 91 doar motorul cadrul si rezervorul in rest totul e schimbat

 

va salut si numai bine la toti de aici de pe forum si nu numai

 

 

L&R

roby :D

 

 

Me cago en mi puta vida tio ! que moto tienes !!! :laugh:

Sanatate si sa-l stapanesti sanatos pe caraterele Spaniei ! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am asteptat si dupa aceste doua piese mai bine de doua saptamini, azi am trecut pe la om si erau gata de mai bine de o saptamina da a uitat de ele,

 

Sunt piesele cadrului partea spate unde va intra axul rotii...au iesit perfect taiate din fier la freza compiuterizata.....

 

Vam spus eu totul decurge incet incet, cred ca asa va iesii totul super ok, asa intre asteptatul pieselor am timp sa ma gindesc ce si cum fac

post-66-1261148866_thumb.jpg

Editat de robychopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am asteptat si dupa aceste doua piese mai bine de doua saptamini, azi am trecut pe la om si erau gata de mai bine de o saptamina da a uitat de ele,

 

Sunt piesele cadrului partea spate unde va intra axul rotii...au iesit perfect taiate din fier la freza compiuterizata.....

 

Vam spus eu totul decurge incet incet, cred ca asa va iesii totul super ok, asa intre asteptatul pieselor am timp sa ma gindesc ce si cum fac

meserie!

eu unu as muri sa astept atita! as fi mers zi de zi pe capul omului, de obicei asa si fac! :D

spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omul care mia facut astea doua piese are atelierul la 15 km de unde locuiesc eu, nu e mult pt mine . Si oricare om cel stresezi cu timpul cind iti face o piesa nu mai lucreza la fel ca si calitate si pret...

Tu crezi ca la ora 6 seara cind termin eu lucrul mai am chef sa merg undeva, pe la 6.30 ajung acasa, am chef de o bere 2 3 :laugh: .... credema a meritat sa astept....au iesit super piesele...

 

salut :D .

Editat de robychopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam la cit ma va ajunge nu are importanta, ce am cumparat pt motor din state a fost roata fata completa, cercul spate si butucul, guma din anglia si restul ce a urmat sunt piese ce mau costat mai nimic. Cadrul il fac eu, e practic o nimica toata ,tevi si restul pt cadru sub 200 euro...

 

Oricum va fii un chopper facut dintrun buget mic de tot ....nare importanta cit va fii la final, important e sasi atinga scopul pt care il construiesc....

 

Asa ca intrebare , ce parere aveti de aceste comenzi nu is inca decis care sa le iau ma bate mult gindul cele cu flacari ca si stil...si pot sa joc cu ceva forme pe rezervor si aripa spate in acelasi stil..... dar imi plac si cele gen tribal, cel putin ei le numesc tribal....

Voi ce ziceti????????????

 

1 . flacari

post-66-1261421291_thumb.jpg

 

2. tribal

post-66-1261421374_thumb.jpg

Editat de robychopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PURA VIDA OLD SCHOOL asa ca la vechea scoala :D

 

azi in 3 ore de demontat am dat jos motorul de pe cadru

 

o mica idee ca si linie de cadru

post-66-1262041235_thumb.jpgpost-66-1262041261_thumb.jpgpost-66-1262041358_thumb.jpgpost-66-1262041386_thumb.jpgpost-66-1262041412_thumb.jpg

Editat de robychopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca te uiti mai inapoi pe topic vezi poze si cu springerul

Imi cer scuze in primul rand ca nu am rerasfoit topicul! Iti doresc spor la treaba si un an nou plin de realizari! :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

let the show begin!

iese destul de lunga furca, nu vei pune "sabotii turcesti" la springer?

 

naspa! acum cu ce te dai?

 

Acum ma dau cu GOLF 1 GTI 1800cc, 16 valve, 112 cai an 1983 ce este un clasic super :love:

 

E golful meu pe care il am de vreo 7 ani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

spor la treaba si jar pe toba la golf .... si apropo, ce faina e roata spate..... e bestial

numai bine si un an nou cu impliniri mai multe... :love:

Editat de custom_4_ever
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum ma dau cu GOLF 1 GTI 1800cc, 16 valve, 112 cai an 1983 ce este un clasic super :)

 

E golful meu pe care il am de vreo 7 ani

Ceau Roby si La multi ani!

Ce dreaq ai facut? ai stricat motoru'!!!!!!!! :drink:

Bafta la chopperit ! Vad ca nu te lasi de old school :love:

Iti doresc multa rabdare si nervi sa rezolvi cele 135.457 de mici rahaturi ce vor sta intre tine si finish in timpul constructiei.

Daca pot sa te ajut cu ceva sfaturi la partea tehnica... Just ask!

Romi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...