Sari la conținut

HARLEY Sportster 883cc... Robychopper


robychopper
 Share

Postări Recomandate

  • 3 weeks later...
  • Răspunsuri 377
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

post-66-1215731031_thumb.jpg

Asta am colectionat de pe ebay acum nu cu mult timp in urma ...a ajuns cu transport cu tot 322 euro...un pret destul de bun mai bine zis supper bun ,in comparatie cu cit costa o furca springer de la paughco noua undeva la 1200 dolari....detaliile poze si unele explicatii le aveti in link....

 

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAP...em=250255439509

 

furca e reparabila fara probleme....ca sa nu ma zapaciti cu intrebari cum o indrept.sau una alta .. :crack: :crack:

 

deabea astept so vad cind ajunge :crack:

 

pe acesta cale multumesc lui FOXDESERT el mia aratat linkul...si asa a ajuns la mine furca.....mersi mult vulpoiule

 

salutare

Editat de robychopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi dupamasa in lipsa de ocupatie am inceput sa chopp un pic pe aici pe acolo

am terminat aripa spate de decupat sudat si montat sa vad cum arata . . .

farul il voi pune pe jugul de sus ...mine ca azi nu am mai apucat sa fac suportul farului

...mine ma apuc si de seaua solo...

post-36208-1215731597_thumb.jpg post-36208-1215731637_thumb.jpg post-36208-1215731681_thumb.jpg

 

salutare....

Editat de robychopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi dupamasa in lipsa de ocupatie am inceput sa chopp un pic pe aici pe acolo

am terminat aripa spate de decupat sudat si montat sa vad cum arata . . .

farul il voi pune pe jugul de sus ...mine ca azi nu am mai apucat sa fac suportul farului

...mine ma apuc si de seaua solo...

post-36208-1215731597_thumb.jpgpost-36208-1215731637_thumb.jpgpost-36208-1215731681_thumb.jpg

 

salutare....

 

 

 

Hmmm.... nice try... try again...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Na ce vrei sa spui cu try again... ? explicate....

 

salutare vijelie

 

 

Nice = frumos ... try = incercare ... nice try = incercare frumoasa... try again = incearca din nou...

 

 

Hai, mai, ca glumesc. Ce plm? Tie sa-ti placa... fuck the rest!

 

De ce n-ai lasat aripa originala pe spate? Facea sa para Sporty-ul mai lung...

Editat de Roadkill_Himself
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

inca citeva poze

..... am facut seaua seaua, vopsit aripi si rezervorul cu sprayul negru satinat ....farul pus pe jugul de sus ,am scurtat suportul oglinzii, alte tevi de esapament facute din teava cu perete de 1,5mm grosime in carne si diametru de 4,5 cm suna super bine si cam atit ....urmeaza un sissybar pt nevasta si tapitatul seii nevestei :lol:

 

ultimele trei poze cu peretii desenati sunt in fata unui bar unde obisnuiesc sa merg cu prietenii din cind in cind....

 

salut

post-66-1217853089_thumb.jpg

post-66-1217853289_thumb.jpg

post-66-1217853409_thumb.jpg

post-66-1217853500_thumb.jpg

post-66-1217853541_thumb.jpg

post-66-1217853581_thumb.jpg

post-66-1217853617_thumb.jpg

post-66-1217853645_thumb.jpg

post-66-1217853789_thumb.jpg

post-66-1217853830_thumb.jpg

post-66-1217853932_thumb.jpg

Editat de robychopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Good work!

De filtrul ala de aer ar trebui sa scapi, I guess...

Esapamentele sunt bestiale...

O furca springer, ceva? Si un custom oil tank?

Incredibil ce heavy-metal la HD - numai la rusi mai vezi asa military-style...

Editat de Darth Wraith
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca citeva poze

..... am facut seaua seaua, vopsit aripi si rezervorul cu sprayul negru satinat ....farul pus pe jugul de sus ,am scurtat suportul oglinzii, alte tevi de esapament facute din teava cu perete de 1,5mm grosime in carne si diametru de 4,5 cm suna super bine si cam atit ....urmeaza un sissybar pt nevasta si tapitatul seii nevestei :lol:

 

ultimele trei poze cu peretii desenati sunt in fata unui bar unde obisnuiesc sa merg cu prietenii din cind in cind....

 

salut

 

 

Pai, ce plm? Cadru' il lasi asa? :P Ce plm?

 

Si daca-ti ploua in tobe?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai, ce plm? Cadru' il lasi asa? :lol: Ce plm?

 

Si daca-ti ploua in tobe?

 

vospsitul aripilor si rezervorului a fost asa o incercare....nu imi place cu arata asa si cadrul in nici un caz nam sal vopsesc negru toti au cadru negru....nu ma bag si eu cu restu in turma :P .

 

cit despre tobe...tu ai uitat ca traiesc pe coasta soarelui :eek:) si aici ploua o data pe an :D in rest drum uscat....

 

salutare

 

 

Good work!

De filtrul ala de aer ar trebui sa scapi, I guess...

Esapamentele sunt bestiale...

O furca springer, ceva? Si un custom oil tank?

Incredibil ce heavy-metal la HD - numai la rusi mai vezi asa military-style...

 

Modificari mai mari vor fii in viitor....acum nu am timp de asa ceva, toata ziuas pe motor....nu vreau sa pierd timpul cu el pe tusa....cit despre filtru ...va fii si ala, cit despre springer e pe drum si ala...va fii vorba si de un cadru de la zero....

Momentant e prea fain afara sa stau pe tusa cu motorul...si unde locuiesc eu in afara de masina sau autobuz nu este alt mijloc de transport....de unde locuiesc eu pina la autobuz sunt vreo 2 km....nu mersi pe jos nu....si cu masina doar la cumparaturi si cind mergem noi trei pe undeva(nevasta si copilul) ....in rest zilnic cu motorul....in sus si in jos la lucru la mare la birt la distractie TWO WHEELS

 

salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tare Sportsterul. Uite-l si pe al meu.

 

da da lam vazut la intilnire la riul alb in poze....tot imi place in afara de seaua ce ai puso ....asta e gustul meu...la seaua aia nu pusca comenzile in fata si mai ales ca nu se controleaza asa usor motorul in pozitia cu picioarele in fata si situl acela.....parerea mea ....

 

salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vospsitul aripilor si rezervorului a fost asa o incercare....nu imi place cu arata asa si cadrul in nici un caz nam sal vopsesc negru toti au cadru negru....nu ma bag si eu cu restu in turma :kiss: .

 

cit despre tobe...tu ai uitat ca traiesc pe coasta soarelui :)) si aici ploua o data pe an :D in rest drum uscat....

 

salutare

 

 

 

 

Modificari mai mari vor fii in viitor....acum nu am timp de asa ceva, toata ziuas pe motor....nu vreau sa pierd timpul cu el pe tusa....cit despre filtru ...va fii si ala, cit despre springer e pe drum si ala...va fii vorba si de un cadru de la zero....

Momentant e prea fain afara sa stau pe tusa cu motorul...si unde locuiesc eu in afara de masina sau autobuz nu este alt mijloc de transport....de unde locuiesc eu pina la autobuz sunt vreo 2 km....nu mersi pe jos nu....si cu masina doar la cumparaturi si cind mergem noi trei pe undeva(nevasta si copilul) ....in rest zilnic cu motorul....in sus si in jos la lucru la mare la birt la distractie TWO WHEELS

 

salut

la tobe poti sa pui o balam mica pe iesire cu un capac rotund exact pe diametrul exterior al tevei, ca si la Camioane, si se ridicafain in sus cind accelerezi.

filtru e cit China undei ala de IJ? ca io m-am indragostiti de el!ai mai zis tu ca vine pe mobra aiai de la 0 facuta, da si atunci il poti folosi pina una alta.

tot ai cedat i fata negrului :D , mai binei asa!

clip cu sound-ul tevilor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

filtrul de ij il voi pune pe motor mai incolo...

la motor no sa mai fac nimic ce ma va tine cu el pe tusa nici macar o zi pt ca merg cu el la lucru si peste tot zilnic , asa ca sa tot fac zilnic vreo medie de 75km ...chiar si mai mult in unele zile..

 

Acum o sa am destul de lucru ...mia venit furca springer ce am luato de pe ebay...e super ...este 12 inch peste cea originala e cea de la paughcho wide springer ....in rest o sa pun poze cind ma apuc de noul cadru ....care va fii clar RIGID...

 

salutare

masoyama am sa fac o filmare cum suna tobele ...chiar suna bestial.....

Editat de robychopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Salut Robbychopper, eu sunt Andrei si provin tot din Banat, ( Uivar ). stau de 18 ani in Austria. Am citit topicul asta si mi-am adus aminte de vremurile pina in 1990. Eram motorist de tot timpul anului. Era mai greu din cind, in cind, iarna la Timisoara la temperaturi de sub zero. Doua perechi de pantaloni, genunchiere crosetate de mama din lina. Ce vreau sa spun cu asta, ma bucur de tine ca poti merge cu motorul tot anul, stai in Spania, dupa cum am inteles. Aici in Austria pun motorul la iernat deja din sfirsitul lui septembrie, pina in mijlocul lui aprilie. Si sfirsiturile de saptamina rar e frumos.... Inapio la Chopper, am Chopperit, CZ-ul lui tata, an 1960, la 16-17 ani. Am niste fotografii, alb-negru. I-am facut seaua asa cum a fost Sporsterul tau la cumparare si alte modificari. Anul trecut am modificat o Honda Magna. Mi-ai scris un E-mail in legatura cu taiatul de rezervor. Dar era deja gata rezervorul. Daca te uiti la topicul de Honda Magna, il vei vedea, e vopsit stil sah. I-mi doresc un Harley, Night Train-ul i-mi place, iar un Electra era util, ca la doamna mea ai place sa stea comod. Si mai iesti si ferit de vint, pe Electra. Dar nu da senzatie de Rocker Electra Glid-ul.

Salutari in Spania

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie nu-mi plac tevile, cred ca ar da mai bine invelite cap-coada si lasate jos.

Mai taie din sissybarul ala....sau pune unu mai mic... e disproportinat, nu mere cu restul mobrei.

Bafta la choppartit.

 

Tevile leam facut pe gustul meusi mie chiar imi plac asa. Sincer pe aici toti care leau vazut lea placut, fiind originale ca forma si stil :D sissy barul e foarte comod pt nevasta mea si in nici un caz nu e disproportionat ,tu nu ai vazut choppere cu sissy barul la acesiasi inaltime cu ghidonul , arata chiar bine....dar na asta depinde de gustul tau..

 

Nu uita ca motorul este intro continua schimbare, din cind in cind mai dau jos sau mai pun ceva pe el.. :D :smoke:

 

Mersi de sfaturi oricum....

 

Dar dupa cum stii fiecare isi face " MOBRA" cum vrea si cum ii place

 

Salut

 

 

Aici am pus doua filmari, sa auziti cum suna acum sportsterul cu tobele home made...

 

sper sa va placa

 

 

 

 

salut

Editat de robychopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...La anul la Resita???? :D Suna fenomenal!

Depinde daca o sa am concediu atunci si totusi mi se pare cam mult pina in tara, total dus intors de unde stau eu aici in spania linga malaga sunt 7000km, totusi ar fii o tura tare interesanta . Ce stiu sigur ca voi merge in portugalia la intilnirea europeana de la FARO si bineinteles la toate intilnirile care sunt prin jur pe linga mine aici merg anual cam la toate..

 

 

salut :smoke:

Editat de robychopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...