Sari la conținut

Daca Nu Sunteti In Stare De Ei..........


18dany
 Share

Postări Recomandate

Un asemenea ciine care alearga haotic ca apucatu' cind i se da drumul din lesa este un pericol public si pentru oameni si pentru vehicule.

Poate sa traiasca el linistit la munte sau unde vrea el departe de orasul aglomerat, nu am nimic impotriva, dar nu in oras.

Nu alearga ca apucatu'! Alearga pentru ca se sperie de masini, circulatie, etc.

Si DA! i-as da mancare unui caine decat unui om !!!!

Cel putin un caine iti e loial si te iubeste neconditionat! Nu ca un prieten care te lasa cu fundul in balta cand ti-e lumea mai draga!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 91
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu alearga ca apucatu'! Alearga pentru ca se sperie de masini, circulatie, etc.

Si DA! i-as da mancare unui caine decat unui om !!!!

Cel putin un caine iti e loial si te iubeste neconditionat! Nu ca un prieten care te lasa cu fundul in balta cand ti-e lumea mai draga!

Confuckus (like Confucius, only crazier) spune:"Daca te trezesti in mod constant cu gaozul racit pe lichid din cauza prietenilor, inseamna ca s-a strecurat o eroare in algoritmul tau de selectie".

Dar divaghez.

Pe strada un caine este tinut in lesa. Altfel, nu poti invinui pe cineva ce-l storceste intamplator. Eroarea in cazul ala e de partea ta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si DA! i-as da mancare unui caine decat unui om !!!!

Cel putin un caine iti e loial si te iubeste neconditionat! Nu ca un prieten care te lasa cu fundul in balta cand ti-e lumea mai draga!

 

 

 

Casca ochii si alegeti prietenii mai bine si nu mai bate campii cu cainii tai pe care ii dresezi sa te iubeasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu alearga ca apucatu'! Alearga pentru ca se sperie de masini, circulatie, etc.

Si DA! i-as da mancare unui caine decat unui om !!!!

Cel putin un caine iti e loial si te iubeste neconditionat! Nu ca un prieten care te lasa cu fundul in balta cand ti-e lumea mai draga!

 

Hugh?!?! :baldy:

Intre un om si un catel (amandoi aproape morti de foame) i-ai da catelului mancare si-ai lasa omul sa moara!?!??? WTF? Si te miri ca te lasa prietenii cu fundul in balta....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu zice nimeni sa-i omoram, da' nici sa-mi sparg creierii din cauza cainilor vagabonzi sau a unui retardat de stapan care nu-si tine javra in lesa.Mai ales daca javra e crizata si e cu nervii in pioneze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hugh?!?! :baldy:

Intre un om si un catel (amandoi aproape morti de foame) i-ai da catelului mancare si-ai lasa omul sa moara!?!??? WTF? Si te miri ca te lasa prietenii cu fundul in balta....

Omul pentru o bucata de paine sa munceasca, nu sa intinda mana! Ar fi trebuit sa invete la viata lui, nu sa bata berbuncu' si acum sa nu aiba ce manca!

 

 

Imagineaza-ti ca la cancluzia asta am ajuns dupa ce am dat totul intr-o prietenie si tot m-a lasat cu fundul in balta!

Editat de pantera
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu alearga ca apucatu'! Alearga pentru ca se sperie de masini, circulatie, etc.

Si DA! i-as da mancare unui caine decat unui om !!!!

Cel putin un caine iti e loial si te iubeste neconditionat! Nu ca un prieten care te lasa cu fundul in balta cand ti-e lumea mai draga!

Ce circulatie mah???? Nu era nici o masina. Pur si simplu cand sa vazut liber a inceput sa fuga ca disperatu,nu sa mai uitat sa vada daca il loveste ceva sau nu. Eu era sa mor din cauza cainelui ala.El nu a avut nimic, si-a continuat plimbarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pantera, eu zic sa te mariti cu un caine decat cu un om....o sa te iubeasca mult, o sa-ti fie loial....ce zici?? Am eu un prieten cu un pittbul care a sfasiat vreo 6 caini pana acum, caini cu stapan care mergeau fara lesa, doar 2 au murit. Parerea mea este ca nu cainele este de vina, stapanul este cel care are toata vina ca nu il tine in lesa. Stapanii cainilor sfasiati de pittbul au incercat sa faca ceva prin lege dar.....prima intrebare a politistilor a fost: "Il tineati in lesa?" Cat pentru maidanezi il sustin sus si tare pe Base. Dany, trebuia sa il bati rau pe stapan, puscarie nu faceai ca nu te vedea la fata si nu cred ca ti-a vz nr...

 

Bafta si asfalt uscat :baldy:

Editat de DarkIAngel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pantera, eu zic sa te mariti cu un caine decat cu un om....o sa te iubeasca mult, o sa-ti fie loial....ce zici??

Sunt deja maritata...oricum nu ai vazut esenta postului meu! Eu vorbeam de prieteni...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 zile iesisem si eu la plimbare cu inca un prieten cu motoreta (hoinar). Un dobitot care statea pe marginea drumului cu cainele ii da drumu exac cand sa trec si eu. Cainele(cel mai prost caine pe care l-am vazut) a intra cu capu in roata de fata si ma dezechilibrat. Cand tot incercam eu sa o redresez,cel cu care eram sa speriat de remorca din fata si a sarit de pe motoreta dezechilibrandu-ma si mai rau. Cand am vazut remorca, am incercat sa o ocolesc,am oclito dar am si cazut. Bou de era cu cainele a inceput sa rada ca dobitocu si sa imi strige ca era sa ii omor cainele. Din cauza cainelui si din cauza celui care era cu mine era sa intru sub remorca si sa ma rup acolo. Asa ca pe cei care pleaca cu doi, faceti-le instructaju innainte sa nu sara daca vad ca puteti sa redresati motoru, si pentru cei cu cainii ;) Din fericire nu am avut absolut nimic,nici cea mai mica zgarietura.

 

 

Iti propun sa faci cunostinta cu boxerul meu si sa ii arati :D personal sa vedem ce are de zis......

 

Bine ca nu ai patit nimic.

:baldy: :P prefer sa vad un 100 de caini morti decat un copil aurolac. Dar asa suntem noi le plangem de mila la caini, dar pentru un copil care nu a avut nici o vina ca parintii au fost inconstienti sau are probleme (a se citi handicap de orice fel) sau mai rau ca a fost furat din nu stiu de colt al tarii batut bine si scos la cersit la colt de strada, nu avem mila Ii vedem in intersectii si-i privim urat, ii si injuram daca vin sa ne stearga parbrizul, etc. Dar pentru un catelus dragut, care nu este singur, este cu inca 5-6 si te-ar rupe din bucati, nu ca simte omul rau (ce tampenie!!!) ci ca vrei sa intrii pe "teritoriul lui". Deja stiu strazile de pe langa mine unde sunt caini si le ocolesc pentru ca nu am chef sa ajung acasa muscat, plin de sange cu pantalonii rupti si cu program pentru injectii.

Da imi pare rau de caini, dar l-am sustinut pe Base, si sustin in conitnoare programul de exterminare a lor.

Daca ii iubiti infiatii si luati-i de pe strada!!!!

 

Eu prefer sa vad 100 de aurolaci morti in loc de un ciine si daca se poate cu bonus inca 100 de hoti,tilhari, pedofili si alti d'astia.

Cum spunea cineva pe aici, ciinele simte si daca se ia de tine inseamna ca s-a prins ce fel de om esti.

Iti fac cinste cu un antirabic data viitoare....treaca de la mine

 

Va bateti gura de pomana cu oamenii astia .

 

Nu i-ati auzit niciodata spunand : mai degraba dau de mancare unui caine decat unui om , oamenii sunt rai ?

 

De acord cu ipman.

 

Sper sa fi crapat si pisica si cainele pe care i-am calcat ptr ca era sa-mi frang oasele .Asta ca sa nu mai vorbim de motoreta.

 

Cit de prost poti sa fii sa omori un ciine sau o pisica aiurea?

Daca iti rupeai oasele se gasea si pt tine o luminare nu-i bai.

 

 

Nu alearga ca apucatu'! Alearga pentru ca se sperie de masini, circulatie, etc.

Si DA! i-as da mancare unui caine decat unui om !!!!

Cel putin un caine iti e loial si te iubeste neconditionat! Nu ca un prieten care te lasa cu fundul in balta cand ti-e lumea mai draga!

 

110% sint de acord cu tine :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa rezum scurt: daca un ciine ataca si provoaca daune, eu sint mai mare ca el si il omor. Natura spune asta. Instinct de conservare.

Ca doar daca imi rup oasele din vina lui te pomenesti ca ma duc sa-mi cer si scuze ca traiesc.

Daca nu are nimic cu mine, nici eu nu am nimic cu el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@pantera : cred ca si tu ti-ai dat seama ca ai deraiat rau in topicul asta...dar o ti pe a ta ca nu mai ai cum sa dai inapoi!Unii ar face orice sa isi pastreze o imagine! recunoaste acum ..si te iertam! :baldy:

serios vorbind....daca tu ai da drumul la caine si el ar darama un motociclist....ce ai face?Raspunde la intrebarea asta te rog!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@pantera : cred ca si tu ti-ai dat seama ca ai deraiat rau in topicul asta...dar o ti pe a ta ca nu mai ai cum sa dai inapoi!Unii ar face orice sa isi pastreze o imagine! recunoaste acum ..si te iertam! ;)

serios vorbind....daca tu ai da drumul la caine si el ar darama un motociclist....ce ai face?Raspunde la intrebarea asta te rog!

Aici nu vorbim cu "daca" sau cu "parca". Toti cainii mei sunt tinuti in lesa si au botnita,pentru ca asa prevede legea.Iar cei care nu au nevoie, ii tin in lesa.Mi s-a intamplat sa-mi fuga, si i-am vazut cum reactioneaza in trafic, si de aia am spus ce am spus.Nu stiu ce te face pe tine sa crezi ca am deraiat in topic.Este o parere pe care mi-am sustinut-o si o sa mi-o sustin in continuare, indiferent de ce ar spune altii.

Cat despre iertare..... :baldy:

Editat de pantera
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea ca din cauza nervilor 18dany vroia sa spuna <,, :baldy: " celor care au caini si nu ii tin in lesa!> dar nu a reusit!

 

dupa ce ca drumul in Ro e plin de gropi si soferi incapabili nu vad de ce trebuie sa fiu obligat sa mai feresc si cainii unor inconstienti.pararea mea ca daca iti iubesti animalul il protejezi...nu il lasi sa alerge pe strada ca bezmeticul!

 

...cat despre iertare...incercam un pic de "mind control"...inca nu mi-a reusit!

Editat de matematik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@gath ... :baldy: tu te-ai uitat ce ai scris? da.....lumanari gasesti..din pacate prea multe in randurile noastre...dar minte nu a fost niciodata de vanzare! crede-ma ca daca aud ceva in legatura cu asta o sa postez pentru cei interesati ! poate chiar o sa imi deschid o afacere....se vede treaba ca o sa dau un mare tun! (am fost cat se poate de subtil)!

gluma, gluma dar deja ne jignesti pe toti grosolan!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:baldy:

Iti propun sa faci cunostinta cu boxerul meu si sa ii arati :D personal sa vedem ce are de zis......

 

 

;) Vreau eu sa fac cunostinta cu boxerul tau..... :D

Stii cat de repede trosneste vertebra a cincea cervicala la ...sa spunem un Rotwailler???

Sau stii cat isi tine un caine respiratia???

Sau stii cati caini am Eutanasiat cu mainile goale in legitima autoaparare? :P

 

P.S. Am si eu caine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Draga domnule Marius....Sunt studenta la medicina si sunt curioasa cat de repede trosneste vertebra a cincea cervica la om...Te oferi voluntar?

Apropos...tu cat iti poti tine respiratia? Ma lasi sa te cronometrz in timp ce esti cu o punga pe cap sau cu streangul de gat?

Ah...si as vrea sa testez si eutanasia...tot pe tine daca s-ar putea! :baldy:

Editat de pantera
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate cata indarjire aici...

 

Cainii fara stapan trebuie sa dispara de pe strazi. Stapanii cainilor trebuie sa raspunda pentru faptele cateilor. Toti ineptii din tzara asta au ajuns sa aibe caini. Vezi peste tot rahati de caine, vezi caini maltratati pe strazi de stapanii lor, vezi oameni muscati de cainii unor idioti care in loc sa-si dreseze cainii ii bat pana devin niste psihopati.

 

Mie-mi plac foarte mult cainii dar pe cei fara stapan care sunt si agresivi i-as eutanasia imediat daca nu as avea alte metode de a-i lua de pe strazi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai, iar bateti campii(toti).

iubesc animalele, n-as omori un animal, mai degraba un om, dar nu asta conteaza.

cainii de pe strazi pot dispare si "elegant".de ex in CT, cainii au fost castrati si apoi eliberati.

in felul asta nu se vor inmulti.

un caine dc a facut rau, se mai poate dresa, dar un om ramane asa.in loc sa omoram cainii, zic

sa-i omoram pe cei cu dosar penal, indiferent ca au furat sau omorat.ce ziceti? nu o sa va mai fie

frica ca va fura motoarele.inclusiv mie.mie mai frica imi este ca imi fura motorul,ca o sa intre unul in mine, decat ca o sa ma muste un caine.

 

nu mai dezvoltati atat subiectul.

si dc mi se intampla si mie ce i s-a intamplat initiatorului topicului, as fi batut la stapan pana ma plictiseam.ce

vina are cainele?

 

asfalt uscat si pace tuturor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de acord cu Pantera si cu Madcox.

 

 

 

 

Iata cainele meu

 

 

Sa-l vad pe vreunul ca se atinge de el.:) :D

 

 

 

Pantera, nu sunt ei de vina ci parinti. De mici ii invata sa prinda pica pe caini. E normal ca atunci cand cresc sa gandeasca asa.

post-12148-1160306454_thumb.jpg

post-12148-1160306552_thumb.jpg

Editat de ca7a_73
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...