Sari la conținut

"Tura in Alpi cu Vlad" IV, 2011


KHK
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 243
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da, stiu eu benzinaria, numai ca nu sunt Cristi N :friends: Eu sunt pentru intalnirea acolo cu voi, ca sa si mancam.

da prietene , o sa-ti aduc mielu :D

dupa ce ca va cheama Cristi pe jumate din lot , mai aveti si nickname cu "n" ... si ne-ati zapacit de tot

era vorba de CRISTI " NOBAICHISTU " ... stie el

ne vedem la Miercurea Sibiului ( parca ) la ciorbica

Lui Vasile i-am explicat ca trebuie sa mergem pe Pitesti , si implicit cred ca o sa va intalniti voi cu el

Rog pe cine se ocupa de rezervare la Panorama ( Fam. Bibartz ) sa ne ia si noua o dubla

sa fiti cuminti

 

- Daniel

 

sa inteleg ca este vorba de " micul " Alb ? prietenu camionagiu din arad ?

daca da, ne bucuram nespus :banana:

daca nu , asteptam sa-l cunoastem

Editat de dydy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa inteleg ca este vorba de " micul " Alb ? prietenu camionagiu din arad ?

daca da, ne bucuram nespus :banana:

daca nu , asteptam sa-l cunoastem

 

Al naiba de PERSPICACE esti in seara asta, dom'le ! :laugh:

Si eu care credeam ca sunt inca "sub acoperire"... .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, pana la urma la ce ora ne vedem pe 23 si unde inainte de Miercurea Sibiului?

Avem 2 variante: Codlea, la iesire la OMV sau la iesirea de pe centura Brasovului - directia Sighisoara (dar doar primii 2 km, dupa care facem stanga spre Ghimbav) unde este o statie MOL noua si cu de toate, inclusiv o terasa misto.

 

Codlea aici

 

Mol - in locul unde sunt parcate cele 3 camioane, poza de pe Google Maps e mai veche, se pare

aici

 

@Zia: ramane sa-l iei in calcul si pe @dydy la rezervare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, pana la urma la ce ora ne vedem pe 23 si unde inainte de Miercurea Sibiului?

 

@Zia: ramane sa-l iei in calcul si pe @dydy la rezervare?

 

Pot sa fac un rezumat ca sa usuram discutiile? :rolleyes:

Ce am inteles io: Zia, Dexxter si Mustaciosu ar trebui sa se vada la Codlea; probabil ca Didi si Nobike vin de la Bucuresti impreuna; in final, cei de la Codlea cu cei de la Buc. va intalniti la ciorba la Miercurea Sibiului iar seara toti (8 pers/4 duble) sa dormiti la Panorama. OK?

Scufu vine pe Oradea, Razvan vine dintr-o bucata vineri iar Ianachim si Bigfoot ne prind din urma sambata pe traseu.

 

Este posibil ca la lista actuala sa se mai adauge cate cineva; de exemplu va veni si un prieten (roman) de-al meu din Viena. Il cheama Radu si are un Hornet, nu este activ pe forum. Si poate si altii...

 

Eu din seara asta pana duminica seara voi fi plecat la plimbare :moto: si nu stiu daca voi avea acces mereu la net asa ca nu va mirati daca nu voi raspunde.

 

Iata si stickerul excursiei, cu muuuute multumiri iarasi pentru George (@Seven).

 

Stickerfinal.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pot sa fac un rezumat ca sa usuram discutiile? :rolleyes:

Ce am inteles io: Zia, Dexxter si Mustaciosu ar trebui sa se vada la Codlea; probabil ca Didi si Nobike vin de la Bucuresti impreuna; in final, cei de la Codlea cu cei de la Buc. va intalniti la ciorba la Miercurea Sibiului iar seara toti (8 pers/4 duble) sa dormiti la Panorama. OK?

Scufu vine pe Oradea, Razvan vine dintr-o bucata vineri iar Ianachim si Bigfoot ne prind din urma sambata pe traseu.

 

Este posibil ca la lista actuala sa se mai adauge cate cineva; de exemplu va veni si un prieten (roman) de-al meu din Viena. Il cheama Radu si are un Hornet, nu este activ pe forum. Si poate si altii...

 

 

 

Eu (nobike) vin cu Zia, Dexxter si Mustaciosu pe la Codlea si ne intalnim cu didi la ciorba. In rest cred ca e ok sumarizarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Benzinaria MOL la iesirea spre Sighisoara arata ok, are si terasa, dar ca sa te intorci spre Codlea treci printr-un cartier cu stradute naspa.

Oricum ar fi, ne gasim noi.

Propun ora 11.00(cel tarziu) pt intalnirea din Brasov. Avem timp apoi sa jungem la popas pt ciorbica.

 

Legat de rezervarea din ARAD: a ramas ca voi face rezervarea cu o saptamana inainte. Cei de acolo au spus ca nu este nevoie de avans.

Pana atunci vom face o strigare de catalog si ne lamurim cati suntem.

 

Stiti pe cineva care vinde un top case bun si incapator (cu tot cu suport de prindere)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Zia: nu si daca va scot eu spre Codlea prin Ghimbav (am crescut in BV, trust me) si nu trebuie sa te intorci in BV pt asta.

Dpmdv se poate si mai devreme de 11, ca sa avem timp de cafele si alea-alea (eu voi fi in zona de pe 22 seara).

Legat de rezervare, eu n-as risca si as face-o mai devreme decat cu o saptamana inainte.

@Vlad, am uitat sa spun 2 lucruri:

1. vreau camera de la Viena din prima noapte (ma vad cu prietenii cand ma intorc, deci dorm cu toata lumea)

2. in masura in care este posibil, as vrea camere de fumatori - daca nu, nu!

3. merg si eu catre Viena, tot duminica as vrea sa fiu acolo.

Editat de dexxter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Ady.In caz ca nu ma mai tii minte..Lica sunt din Iasi fost posesor de Aprilia :P Chiar astazi am vb cu Chucky si mi a spus de excursia organizata si ca ajungeti si prin Italia.Am fost curios si acum am vazut ca ajungeti si pe langa mine.Eu sunt in Trento de ceva luni,la 30 km de Merano.Daca organizatorii si baietii nu au nimic impotriva ..mi ar face deosebita placere sa ma alatur si eu cu voi pe ruta din italia..sau macar poate ne intalnim la o bere ceva cnd faceti un popas.

Multa bafta si sa aveti parte de un drum fara peripetii si cer senin :P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pretul final va fi 335€ locul in camera dubla si 370€ in camera single, cu rugamintea de a depune diferenta in contul meu pana in 6 iunie.

 

Salut Vlad,

 

Eu abia pe 7 dimineata pot sa pun banii ca luni am de alergat toata ziua la niste conferinte...

 

C

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Vlad, acu' am vazut. Iti trimit PM cu nr. lui?

 

Merci dar m-a sunat repede, dimineata, a vazut PM-ul.

Din pacate nu ne-am nimerit desi a incercat, intai a incurcat putin statiunile, apoi l-a prins ploaia si pe la 12:15 am plecat din zona Garda ca aveam vreo 700km de mers pana acasa. :burnout:

 

Salut Vlad,

 

Eu abia pe 7 dimineata pot sa pun banii ca luni am de alergat toata ziua la niste conferinte...

 

E ok; oricum vad ca in afara de Adi nu s-a agitat nimeni :rolleyes:

 

Confirm si pt. Vasile si "big food" :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu George "Bigfoot" azi am achitat :rolleyes: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit la telefon cu @mustaciosu mai devreme si a ramas ca ne vedem la Codlea la omv/petrom pe dreapta, dupa centura, la iesire pe 23 pe la 11.

E ok asa pt toata lumea?

 

Eu probabil ca am sa ajung mai devreme sa bag cafele si tutun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti, sorry !!!

Cu tot respectul... nu vreau sa lezez pe nimeni... n-ar fi mai bine sa discutati voi detaliile astea pe PM sau pe telefoane ?

Se incarca topicul si , sincer , de cateva pagini bune incoace nu am gasit o informatie folositoare.

Poate ca Vlad vrea sa ne mai aduca la cunostiinta una-alta si de fiecare data cand intru , trebuie sa "rasfoiesc" tot topicul pentru a gasi cele necesare.

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu George "Bigfoot" azi am achitat :rolleyes: .

 

Pai la tine ma refeream ca asa imi scrie la explicatii: "big food" :wink:

 

Confirm si pt. Victor si Nobaikistu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va doresc sa va intoarceti sanatosi,vreme frumoasa si multa distractie.

 

 

Multumim frumos, asa sa fie :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va doresc sa va intoarceti sanatosi,vreme frumoasa si multa distractie.

La fel si voua Marcelino! Asteptam poze frumoase din Norvegia! :makeout:

 

Poate ca Vlad vrea sa ne mai aduca la cunostiinta una-alta

 

Nu e mare noutate ce zic io acum dar incerc sa va mai aduc aminte cate una alta, mai ales pt. cei care nu au mai fost:

 

- nu uitati de acte: permis, talon (ITP la zi), carte verde, buletin sau pasaport, procura daca e cazul;

- cauciucurile sa fie neaparat in stare foarte buna, aveti de parcurs cca. 5000km, poate sa ploua, curbe multe etc.

- neaparat costume rezistente bine la ploaie (inclusiv manusile si cizmele); avand in vedere diferentele mari de vreme/temperatura, sa fiti pregatiti pt. orice situatie; anul trecut am prins chiar si spre zero grade cu lapovita, apoi caldura;

- atentie mare si la prinderea bagajelor pe motocicleta;

- nu uitati de haine de plimbare pt. seara (blugi, incaltari de strada)

- pt. terme, piscine... nu uitati slip/prosop/papuci;

- sa nu uitati de viniete la intrarea in Ungaria, respectiv Austria.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drumuri bune sa aveti,distractie si sa va intoarceti cu bine!

 

La capitolul " sa nu uitati": daca va rataciti cumva sau aveti nelamuriri asupra traseului,tineti-va dupa Dydy,va scoate din orice incurcatura! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...