Sari la conținut

BMW Camp


Angi
 Share

Postări Recomandate

Avem niste prieteni care vor sa vina la intalnire pe drumul dintre Obarsie si Sebes. Problema e ca va fi si un Goldwing in grup si le-ar trebui ceva asfalt. Voi ce stiti, s-a asfaltat drumul ala?

e asfalt, dar are portiuni de imbinare unde e pamant si hopuri relativ mari. Am vazut acum 3 sapt cand am fost o masina cu masca fata rupta ...eu banui ca pe acolo pe undeva a patit-o

uite cateva poze...

post-22150-0-98396400-1311523951_thumb.jpg post-22150-0-06859200-1311523960_thumb.jpg

post-22150-0-81195600-1311523956_thumb.jpg

Editat de CuCun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 259
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Avem niste prieteni care vor sa vina la intalnire pe drumul dintre Obarsie si Sebes. Problema e ca va fi si un Goldwing in grup si le-ar trebui ceva asfalt. Voi ce stiti, s-a asfaltat drumul ala?

 

Eu l-am facut cu Loganu" iar socra-miu cu Opel Corsa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avem niste prieteni care vor sa vina la intalnire pe drumul dintre Obarsie si Sebes. Problema e ca va fi si un Goldwing in grup si le-ar trebui ceva asfalt. Voi ce stiti, s-a asfaltat drumul ala?

L-am facut anul trecut pe timp de noapte. In afara de portiunile mai delicate de care pomeneau baietii, nu sint probleme. Daca merg ziua e floare la ureche. Pot sa vina linistiti ! Putina grija pe bucatile neasfaltate, dar se poae trece lejer. Chiar si cu autobuzul de goldwing ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Facem pana la urma si plimbare enduro...sa stiu dc sa pun guma cramponata, o ba'...

Mai oleaca... :burnout:

 

Sincer, eu cred ca merg pe varianta asta:

2)plimbare la Madaras,cam 80% drumuri pe munte,restul forestiere sau de tara.Intrare in traseu foarte aproape de pensiunea unde vom sta.Sper sa se poata trece pe unde am desenat traseul,daca nu...ghinion.

post-15386-0-27970800-1308637785_thumb.jpg

 

-------------------------------------------------------------------------------------

 

Pentru cei care vor track-ul pentru Cheile Verghis, il incarc pe forumul intalnirii, ca aici nu merge.

 

-------------------------------------------------------------------------------------

 

GAZDA NE VA DESCHIDE PORTILE VINERI INCEPAND CU ORA 14.00. PANA LA ACEA ORA ARE CHESTII ORGANIZATORICE DE REZOLVAT SI NU NE POATE PRIMI.

NE ASTEAPTA CU MICI, CARNATI, BERE RECE SI SUCURI. PE SEARA VA FI GATA SI CIOLANUL LA CEAUN. DEASEMENEA, PENTRU ZILELE DE SAMBATA SI DUMINICA NE POATE ASIGURA SI MICUL DEJUN.

NU UITATI CA PENTRU CORT SE PLATESTE O TAXA DE CAMPARE. COSTURILE SE RIDICA LA 5 LEI DE PERSOANA PE ZI. AM SA VA ROG, INAINTE SA CAMPATI, SA TRECETI PE LA RECEPTIA PENSIUNII SI SA ACHITATI TAXA PENTRU AMBELE ZILE, SAU, DUPA CAZ, PENTRU O ZI DACA STATI DOAR ATAT.

CAMPAREA SE VA FACE PE TERENUL DE FOTBAL DIN SPATELE CASUTELOR SI NU PE CEL DIN FATA CARE SE VEDE IN POZE.

DEASEMENEA, AS VREA SA VA ROG SA NU NE DAM IN STAMBA CU MOTOARELE. N-AS VREA SA AUZIM MOTOARE TURATE LA ROSU, POCNITURI, FLAME-URI, BURNOUT-URI SAU ALTE MANELISME. AS VREA SA ARATAM CA SUNTEM OAMENI SI, IN GENERAL, SA LASAM O IMPRESIE BUNA IN URMA NOASTRA.

 

SA NE VEDEM CU BINE :cheers:

Editat de Angi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din Bucuresti cine si cand pleaca?

 

Pentru cei din Buc care vor sa mearga in grup, plecarea se va face de la benzinaria Mol care se afla imediat dupa McDonald's Otopeni.

 

 

Plecarea va fi vineri 29 iulie la ora 9 fix.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce-am mai studiat putin problema impreuna cu SVGobi, ne-am gandit sa unim plimbarea spre Cheile Varghis cu cea de la cabana Madaras. Pana la Cheile Varghis este drum si pentru motoarele de strada, deci poate veni oricine. De aici in colo sunt drumuri de tara si forestiere. Cei care nu pot veni pana la Madaras se vor intoarce pe drumul pe care au venit si i-as sfatui sa continue plimbarea cu vizitarea lacului Zetea.

Plecarea se va face sambata la 10 fix. N-am sa stau sa urlu prin camping ca sa anunt plecarea, asa ca, cine doreste sa vina sa fie la 10 fara un pic in fata pensiunii, calare si cu motorul incalzit.

La final, daca nu se face prea tarziu, facem o plimbare si pana la lacul Zetea.

post-5780-0-93899700-1311660815_thumb.jpg

Probabil ca mai pe dupa masa sau seara, dupa ce terminam cu toate plimbarile si ne intoarcem la pensiune, facem concursul de Miss others-228.gif Concursul de Miss este DOAR PENTRU MOTOCICLETELE BMW.

 

 

AMR 3 :D

Editat de Angi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avem niste prieteni care vor sa vina la intalnire pe drumul dintre Obarsie si Sebes. Problema e ca va fi si un Goldwing in grup si le-ar trebui ceva asfalt. Voi ce stiti, s-a asfaltat drumul ala?

 

tocmai ce l-am facut zilele trecute cu o skoda fabia, asa cum ziceau si ceilalti este in mare ok cu mici portiuni care sunt in lucru, o bucata maricica pe coborare aproape de obarsie este un pic mai nasoala (mai ales daca a plouat) dar daca merg cu atentie eu zic ca n-au probleme

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la Cheile Varghis este drum si pentru motoarele de strada, deci poate veni oricine. De aici in colo sunt drumuri de tara si forestiere.

Merge cu pasager si fara crampoane?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca le dam cu parfum, se pune ? :rolleyes:

 

Pentru impresionarea publicului care de altfel va fi si juriu, orice se pune, inclusiv o husa mini, pana sub tobe, sa se vada tot picioru'............. :laugh:

 

Merge cu pasager si fara crampoane?

 

N-am de unde sa stiu, ca n-am facut traseul.

 

-------------------------------------

 

Pentru plecare, eu as propune sa mergem pe DN1A (Cheia). Nu e asa de aglomerat si e mai frumos. Ca sa nu mergem exagerat dar nici s-o frecam prea rau pe drum, doua pauze cred ca sunt suficiente. Daca socotim cate o pauza la aproximativ 100 km, ar iesi una la Valeni si una la Brasov.

E ok asa?

 

AMR 2 :clap:

 

-------------------------------------

 

GAZDA NE VA DESCHIDE PORTILE VINERI INCEPAND CU ORA 14.00. PANA LA ACEA ORA ARE CHESTII ORGANIZATORICE DE REZOLVAT SI NU NE POATE PRIMI.

NE ASTEAPTA CU MICI, CARNATI, BERE RECE SI SUCURI. PE SEARA VA FI GATA SI CIOLANUL LA CEAUN. DEASEMENEA, PENTRU ZILELE DE SAMBATA SI DUMINICA NE POATE ASIGURA SI MICUL DEJUN.

NU UITATI CA PENTRU CORT SE PLATESTE O TAXA DE CAMPARE. COSTURILE SE RIDICA LA 5 LEI DE PERSOANA PE ZI. AM SA VA ROG, INAINTE SA CAMPATI, SA TRECETI PE LA RECEPTIA PENSIUNII SI SA ACHITATI TAXA PENTRU AMBELE ZILE, SAU, DUPA CAZ, PENTRU O ZI DACA STATI DOAR ATAT.

CAMPAREA SE VA FACE PE TERENUL DE FOTBAL DIN SPATELE CASUTELOR SI NU PE CEL DIN FATA CARE SE VEDE IN POZE.

DEASEMENEA, AS VREA SA VA ROG SA NU NE DAM IN STAMBA CU MOTOARELE. N-AS VREA SA AUZIM MOTOARE TURATE LA ROSU, POCNITURI, FLAME-URI, BURNOUT-URI SAU ALTE MANELISME. AS VREA SA ARATAM CA SUNTEM OAMENI SI, IN GENERAL, SA LASAM O IMPRESIE BUNA IN URMA NOASTRA.

 

SA NE VEDEM CU BINE :cheers:

Editat de Angi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator PopaCosmin

Si eu ma gandeam la Cheia, mergem de relaxare, ne clatim si ochii..

 

Si eu cand o iau pe Cheia tot la "relaxare" ma gandesc. :moto: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

------------------------------------------------------

 

Cazarea in casute/pensiune se va face in ordinea sosirii. Primul venit, primul servit.

 

------------------------------------------------------

 

Si eu cand o iau pe Cheia tot la "relaxare" ma gandesc. :moto: :cheers:

 

De data asta ar trebui sa ne gandim toti chiar la relaxare, fara ghilimele. Nu avem nevoie de "eroisme" care sa se poata lasa cu accidente.

Daca vom merge in grup mare, ar fi frumos sa mergem civilizat, corect si cat mai precaut cu putinta.

Daca aveti chef de alergat, mai bine nu plecati in grup mare.

Editat de Angi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineri dimineata plec si eu din Arad, pe Sibiu-Sighisoara. Se pare ca singur... :smoke:

 

PS: Se anunta vreme cam urata pe weekend, mai ales sambata...furtuna. Sper sa nu fie chiar asa nasol...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a retras cineva si AVEM DIN NOU O CAMERA LIBERA!!! PRIMUL VENIT, PRIMUL SERVIT.

Rezervare pe PM.

 

---------------------

 

s-a dat

 

Salutare lumeee !!! Din pacate nu am cum sa raman peste noapte, dar sambata ziua tot dau o fuga pina acolo...macar niste mici sa papam (eu cu sotia)... Sa aveti parte de vreme cat mai buna si distractii maxime !!! Asfalt uscat si sa ne vedem cu bine !!! Radu. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AMR 1 :rock:

 

Reactualizare lista participanti.

---------------------------------------------------

 

1- Bogdan Harea - 2 persoane

2- Enduristul - 2 persoane

3- RFD - 2 persoane

4- Nicon - 2 persoane

5- l.u.v -

6- Dan Cata - 2 persoane

7- Cip11xx - 2 persoane

8- Marian Popescu - 2 persoane

9- Topgun + GINO_xxx

10- Constantin - 2 persoane

11- Gabi Mihaelopol

12- Ovideo - 2 persoane

13- Bazbuzuku - 2 persoane

14- Angi

15- User33 - 2 persoane

16- Nervoptik - 2 persoane

17- bmw_catlin - 2 persoane

18- GGobi - 1 persoana

19- zilahi.imre

20- Eliadar - 2 persoane

21- Andreisamoil - 1 persoana

22- Porky08 - 2 persoane

23- Papilon - 1 persoana

24- THC - 1 persoana

25- MariusMZ - 2 persoane

26- Bill - 1 persoana

27- Lupul Gri - 2 persoane

28- Stefan45 - 2 persoane

29- Yzulyka - 1 persoana

30- PopaCosmin - 1 persoana

31- Cretescu Constantin - 2 persoane

32- Smar2 - 1 persoana

33- Andro_cd - 1 persoana

34- Grumpy - 1 persoana

35- Rul90 - 2 persoane

36- Aditorpan - 4-5 motoare

37- Ionut pn - 2 persoane

38- andreiganea - 2 persoane

39- Victor Emanuel - 1 persoana

40- Madapribu - 2 persoane

41- DDU - 1 persoana

42- CuCun - 1 persoana

43- 66c-bmw - 2 persoane

44- Ivan pedala - 2 persoane

45- Andriipopa - 2 persoane

46- Kog - 1 persoana

47- Massi - 2 persoane

48- Mihai C. - 2 persoane

49- Toro - 1 persoana

50- bobita - 2 persoane

51- otravel - 1 persoana

52- ninel22 - 2 persoane

53- Doru BMW

54- petrisor

55- ionut pn

56- dsorinmihail

57- sebastienfil - 2 persoane

58- phantom21042003

59- Emil Varvara

Editat de Angi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ploua si sambata fac crima de sinucidere - hahaha. si we trecut am halit-o cu ploaia. oricum daca vremea nu e catastrofica o iau din loc, cred ca mai vin cu mihai si knox, plecam pe la 8 cred din buc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

 

As vrea sa vin si eu impreuna cu inca 2~3 prieteni.

1 Mai sunt locuri la cort ? :wink:

2 Pleaca cineva sambata dimineata ?

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...