Sari la conținut

RETROMOTOR


mihai_prd
 Share

Postări Recomandate

În perioada 9-10 aprilie 2011, mulțumită organizatorului Salonului de Motociclete, Accesorii Âşi Echipamente BucureÂşti, www.motociclism.ro, (salonul se va desfăÂşura în locația Romaero Băneasa), mai mulți iubitori ai motocicletelor istorice vor organiza RETROMOTOR, prima ediție a unui eveniment pe care promitem că îl vom permanentiza.

În cadrul expozitiei vor fi expuse atât motociclete restaurate cât Âşi în curs de restaurare, din colecții particulare, încercând să vă fac Âşi câteva suprize. Despre participanți, vă pot spune că sunt colecționari care îÂşi expun în premieră motocicletele.

Editat de valicaddy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vin si eu cu MZul meu am unde sa il las la intrarea in salon sau ma obliga sa il pun in parcare alaturi de celelalte autovehicole ?????? , pot intra cu el in incinta sau ramin afara cu el {binenteles doar in vizita dupa care plec calare pe el acasa } ca acu am numere noi si talon :bounce: , daca poate sa-mi raspunda cineva il rog sa o faca deoarece as veni cu el binenteles daca vremea-mi va permite . Multumesc

post-29942-1302256974_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O idee excelenta. Exact asa a fost si la salonul de la Budapesta. Poate vedem si la noi asa ceva:

 

 

Pai, deja s-a vazut: acum un an sau doi a fost, la Bucuresti, o expozitie cu motociclete de epoca. S-a tinut la Muzeul National de Istorie. Au fost destul de putine mobre, dar s-au straduit oamenii sa miste ceva.

E bine ca se mai face.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai, deja s-a vazut: acum un an sau doi a fost, la Bucuresti, o expozitie cu motociclete de epoca. S-a tinut la Muzeul National de Istorie. Au fost destul de putine mobre, dar s-au straduit oamenii sa miste ceva.

E bine ca se mai face.

Oameni buni aveti putintica rabdare.

Mai suntem cativa ce ne staduim sa aducem "gloria apusa" din nou pe soselele patriei ( 8 motoare cunosc eu)

- 3 MZ ES

- 2 Simson (1 Sport+1Tourer)

- 1 BK 350

- 2 MZ 125

 

 

post-28174-1302265446_thumb.jpg

Editat de red bandit
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O idee excelenta. Exact asa a fost si la salonul de la Budapesta. Poate vedem si la noi asa ceva:

 

Foarte bine ca se pune accentul si pe motociclete de epoca .. :bounce: \

Oricum , la noi sa se intample asa ceva cam greu. Ungurii sunt printre cei mai mari iubitori si restauratori de motciclete si masini de epoca din Europa - axati pe marci Europene .

 

Sunt curios ce va fi expus si abea astept :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata mi-e absolut full, duminca am o carca de treaba, dar pentru asta chiar as da o tura pe la salon! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa stiu si eu programul...sambata si duminica, de la cat la cat se pot vizita.Desi nu am timp nici sa mor in week asta poate reusesc sa ajung desi ma indoiesc.

Sa faceti poze cat mai multe si detaliate :bounce:

Editat de master_alexut
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...