Sari la conținut

Hai sa gasim motociclete abandonate


jethro tull
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator MosRahao

Seamana dar nu rasare. Daca ma uit in spate la bascula/amortizoare as zice ca nu e la fel. Si furca fata pare mai groasa in poza cu baba, si inclinata mai tare.

 

Da, intr-adevar. Am avut senzatia ca e aceeasi motoreta. Oricum, e foarte frumoasa "batranica" pe care ai gasit-o, iar rezervorul sunt sigur ca-l vei conserva cu patina si emblema originala. Felicitari pentru motoreta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ultimul M1M aparut a exista un singur interesat,@mpc,la care a si ajuns.

 

/index.php?/topic/654847-hai-sa-gasim-motociclete-abandonate/page-38

Avand in vedere faptul ca este o "sosie" a lui DKW 125 RT,m-ar fi interesat si pe mine.Detin DKW-ul,un K 125 si un MZ 125 Rt.M-ul se potrivea.Nu stiu ce s-a intamplat in acea perioada de nu am dat de el.Nu au intrat zilele in sac.Daca acesta-i la mpc e pe maini bune.Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta este motocicleta?

 

1620548_725003717533484_263736086_n.jpg

 

Asta e un K 125M.

 

.....ce nume de gripa aviara are modelul asta de minsk

Lolo....ce moto se vede in poza pusa de tine?....baga un prim plan

 

Motocicleta e M1M.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Mie mi-a spus ca la MT9 ala (daca nu cumva in acte este chiar un K650) se pot obtine ceva acte si vrea 2000 de lei fix (cu acte). Motorul se invarte si are multe elemente originale. Ce mi-a placut la motocicleta asta e ca seria de cadru e identica cu aia de motor si pare lucrat frumos. La atas e un pic de lucru, tablele de pe motor nu au rugina cine stie ce. Motocicleta e in Branesti si am inteles ca in zona e si un Ij350 sau 49. Tre' sa mai sondez. Daca vrea cineva tel., PM.

 

Muraveyul galben e intr-o stare proasta, nu are nici un fel de acte si vrea 1000. Daca e cineva interesat de un Muravey, eu am unul nou (40 km reali) la 1500 ron. Se poate inmatricula ca utilaj agricol fara probleme. Sau la schimb cu piese de vechituri, +/- diferenta.

Editat de m72ihai
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Mie mi-a spus ca la MT9 ala (daca nu cumva in acte este chiar un K650) se pot obtine ceva acte si vrea 2000 de lei fix (cu acte). Motorul se invarte si are multe elemente originale. Ce mi-a placut la motocicleta asta e ca seria de cadru e identica cu aia de motor si pare lucrat frumos. La atas e un pic de lucru, tablele de pe motor nu au rugina cine stie ce. Motocicleta e in Branesti si am inteles ca in zona e si un Ij350 sau 49. Tre' sa mai sondez. Daca vrea cineva tel., PM.

 

Muraveyul galben e intr-o stare proasta, nu are nici un fel de acte si vrea 1000. Daca e cineva interesat de un Muravey, eu am unul nou (40 km reali) la 1500 ron. Se poate inmatricula ca utilaj agricol fara probleme. Sau la schimb cu piese de vechituri, +/- diferenta.

 

 

Muraveiul tau e super si ma tenteaza de mult timp, insa, deocamdata nu sunt banuti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

...am mai scapat unu' de la topit. Problema e ca acum am 4 atase si numai 3 motociclete ...... :scratch: Cred ca trebuiesc luate masuri. :D

Cam cat ajunge o barca de BM3 ca la atasul asta din poza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel de pe IJ 56.



Cam cat ajunge o barca de BM3 ca la atasul asta din poza?

 

In functie de starea in care va fi celalalt atas ( pe care sper sa-l iau cat de curand ) o sa-ti spun daca ma despart de barca asta si la ce pret.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...