Sari la conținut

ACCIDENT DRUMUL TABEREI


KIDROCK
 Share

Postări Recomandate

Sa-l ierte Dumnezeu.... Vorba altora, sper sa-i fie mai bine acolo unde e... Mi-a fost prieten... De fiecare data cand mergeam la Radio, tot timpu stateam cu el, cand il prindeam... Tot timpu imi dadea o tigara si stateam la taglale despre motoare, despre gagici... despre fotbal si tot felu.... Cand a murit Florian Pittis, in ziua aia, inainte sa aflu, vazusem la metrou o persoana ce semana extrem cu el, si am cantat Pasarea Colibri toata ziua, seara am aflat vestea.... Cand a murit Gabi... De dimineata vazusem pe refugiu la Dristor o persoana ce semana leit cu el... Toata ziua m-am gandit la cum stateam noi si faceam caterinca... Ma gandeam ca poate Duminica asta, cand mergeam la radio, poate e si el in tura... Sa stam ca de obicei... Nu-l mai vazusem de vreo 2-3 luni, ba era in concediu, ba fusese inainte, in ziua aia... Din pacate nu l-am mai prins, si nici n-o sa-l mai prind... Cine o sa-mi mai zica mie... "Ce faci Prajeala?".....

 

Un adevarat om... Un adevarat prieten...

 

Gabi, vei ramane ca o gravura in sufletele noastre....

Editat de Vulturache
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 97
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Bun, i-a iesit o masina in fata. Si, mai departe? A lovit masina, a culcat-o, a evitat si a lovit alt obstacol ... ?

 

A lovit taxi-ul dar nu foarte rau, bordura a catapultat motocicleta. El a avut nesansa sa se loveasca de copac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de la un timp se practica prin bucale manevra: "ma bag ca franeaza el, altfel imi intra in spate si tot el plateste"; de nu stiu cate ori mi s-a intamplat sa vad cum se uita, ma vad, fie din laterale fie de pe alta banda, si se baga fara probleme; nu conteaza pe ce vehicul eram; morala: mergeti ca si cum toti ar face asa; nu cred ca ala cu taxi-ul nu l-a vazut; si mai e o problema cu motociclistii: toti ne confunda cu scuteristii,doua roti si un far aprins: pana si eu am probleme sa-i deosebesc pana ajung foarte aproape; ori una e sa vii cu 40 la ora si alta cu 80; multi nu constientizeaza ca suntem in trafic; campanii, joia moto etc, tot degeaba: mergeti incet si o sa va fie bine

 

p.s. daca lucra la radio din berthelot am fost colegi, desi nu l-am cunoscut

Editat de Filosofull
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mno ce fain ca te-ai dus pan acas numa cu 60km/h . uluitoare abstinenta!!! s-apoi ne mai miram ca dau astia coltzu si prin oras.

 

Asa este, viteza e viteza...dar cine se suie pe motocicleta stie ce vrea. Da, viteza mai mica inseamna timp mai mult dar nu il poate condamna nimeni. Stiti cu totii ca uneori ne mai mananca in c** sa mai dam in ele. Si-acum o sa spuna toata lumea "Da ! dar da-i in ea pe pista" Nu ! Nu am timp si nici rabdare, nu ii dau 200 in oras, dar de la 100 poti scapa daca ai capu' intre urechi si nu faci cascadorii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa este, viteza e viteza...dar cine se suie pe motocicleta stie ce vrea. Da, viteza mai mica inseamna timp mai mult dar nu il poate condamna nimeni. Stiti cu totii ca uneori ne mai mananca in c** sa mai dam in ele. Si-acum o sa spuna toata lumea "Da ! dar da-i in ea pe pista" Nu ! Nu am timp si nici rabdare, nu ii dau 200 in oras, dar de la 100 poti scapa daca ai capu' intre urechi si nu faci cascadorii.

 

 

Da man, dar de la 60/h poti anticipa sau evita aproape orice situatie in oras. Cat de grabit sa fii? Avantaj oricum ai, la semafoare ;) Iar 100 ii dai si tu cand nu e trafic, pe unde nu sunt stradute laterale de/pe unde sa vireze diverse specimene. Si ajungi intreg acasa.. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar discutiile interminabile despre viteza? Trebuie sa stii unde sa mergi tare si unde nu. In unele locuri este riscant sa circuli cu 50 km/h, iar in alte locuri e mai putin riscant sa mergi cu 200 km/h.

 

Pacat ca a avut nesansa sa loveasca copacul... Dumnezeu sa-l ierte !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

offff :( nu pot sa cred ce se intampla.....respect fiecare motociclist in parte si mi se rupe sufletul si la 1 care a avut parte de un accident si si-a rupt un picior dapoi care nu mai este printre noi.cuvintele is de prisos in astfel de lucruri,aveti grija ca Dumnezeu ne ajuta da nu ne pune in straita.R.I.P motociclistului :rose: si ma rog ca sa-i fie bn acolo unde este si sa-i fie tarana usoara.condoleante familiei si asfalt uscat va doresc si fara incidente ca sincer de multe ori in cazuri de astea nu stiu ce sa mai fac si cum sa continui!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de la un timp se practica prin bucale manevra: "ma bag ca franeaza el, altfel imi intra in spate si tot el plateste"; de nu stiu cate ori mi s-a intamplat sa vad cum se uita, ma vad, fie din laterale fie de pe alta banda, si se baga fara probleme; nu conteaza pe ce vehicul eram; morala: mergeti ca si cum toti ar face asa; nu cred ca ala cu taxi-ul nu l-a vazut

:offtopic:

Acelasi lucru l-am patit venind pe o strada cu prioritate, am vazut soferul care trebuia sa mi dea prioritate iar pe chipul lui se citea: 'opreste el ca doar nu si-o rupe picioarele in mansina mea' si asa a fost, am oprit..am luat o caramida din locul in care am oprit, am pus-o pe rezervor si la primul semafor i-am aruncat-o in parbriz.

 

Morala : daca tu esti mare si iti permiti sa ti bati joc de viata mea, eu sunt mic si iti voi F()te ziua, nervii si chiar saptamana(poate data viitoare apare unul mai nervos ca mine si te calca in picioare).

Din pacate nu-l pot lua la pumni pentru ca exista omor si omor din culpa cu ani de puscarie.

 

Condoleante pentru baiatul decedat in accident.

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Slujba de inmormantare 10 mai 2011 ora 13 la Biserica Sfintii Imparati Constantin si Elena din str. Margeanului nr 6

Capela Bisericii este deschisa toata noaptea.

Inmormantarea la cimiturul Tudor Vladimirescu ora 14.30

Reper - Sos. Antiaeriana

 

Dumnezeu sa-l odihneasca !

Editat de Bandit M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pneurile ce ardeau,

Lacrimile ce cadeau,

Segmentele-n motor tuseau,

Caci pe tine te-aminteau...

 

Gabi, maestru ce erai,

Tu pe usa cand intrai,

Zambetul pe fata aveai,

Si ne binedispuneai...

 

Acum tu esti in rai,

Mergi pe 100 de cai,

Mergi pe drumul infinit,

Cu motoru'n asfintit...

 

Gabi Gheorghe 19 Iulie 1979 - 6 Mai 2011

 

 

 

M-am inspirat cu "tusesc segmentii in motor" de la un utilizator al acestui fomum, nu stiu numele utilizatorului, dar rog iertare, dar mi s-a parut foarte frumos conceputa ideea... Daca cere drepturi de autor scot postul...

 

Azi a avut loc inmormantarea lui Gabos...

 

Este foarte greu sa spun asta... Parca suna afon sa zic "inmormantarea lui Gabos"... Mi se pare sec...

 

Iata ca din pacate este adevarat, un om s-a dus, nimeni n-o sa mai fie ca el, nimeni n-o sa mai aiba acelasi talent sa zica "ce faci coite" sau "ce faci prajeala" - cum imi spunea mie.... (admin imi cer iertare de limbaj dar e citat)

 

Strigam cu lacrimi in ochi la cimitir, "Gabooos, te vom iubi mereu!" ....

 

Imi pare foarte rau de omu asta... Era un OM.... un PRIETEN....

 

Omu asta nu spunea niciodata nu, tot timpu zicea stai sa vad, stai cutare, si pana la urma iti dadea telefon "da ma s-a rezolvat"....

 

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace....

Editat de Vulturache
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l ierte! Trist ca sunt atatea evenimente.

Imi repet si mie si va repet si voua: Si cei care nu mai sunt printre noi stiau sa se fereasca in trafic, unde pot merge mai repede si unde nu. Problema este ca nenorocirea apare acolo unde stii ca poti sa mergi mai repede, mai relaxat si unde nu are ce sa apara teoretic.

Ma cutremura gandul la pericolele motociclismului. Eu stau si in coloana la semafor, cu masinile, cateodata. Iar alteori o frig, fie si pentru cateva sute de metri. Atunci este expunerea, hazardul, luarea in ras a vietii. Si nu ma infioara atat de mult gandul la nevasta si la parintii care ar fi distrusi, cat la copilul meu. Cei care aveti copii, ganditi-va in trafic la ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E greu de suportat mai ales cand parasim aceasta lume intr-o ordine anormala si nu in ordinea varstei,cel mai greu e pentru parintii care-si ingroapa copiii mai ales daca e unicul copil sau nu le raman nepoti.

Exista ghinion in viata si mai avem si noi grija sa il provocam,am remarcat chiar la volanul conservei de servici ca in zilele cand ma grabesc si merg mai sportiv devin un magnet pentru soferii neatenti care nu dau prioritate sau schimba banda fara sa se asigure iar masina mea nu este vreo racheta,e un amarat de Logan Van diesel.

Cineva care s-a aflat la locul accidentului a spus aici mai devreme "culpa comuna",adevarul e ca soferii care merg incet gandesc incet si se asteapta ca toata lumea sa mearga ca ei, mersul asta lent e numit de ei mers prudent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da man, dar de la 60/h poti anticipa sau evita aproape orice situatie in oras. Cat de grabit sa fii? Avantaj oricum ai, la semafoare ;) Iar 100 ii dai si tu cand nu e trafic, pe unde nu sunt stradute laterale de/pe unde sa vireze diverse specimene. Si ajungi intreg acasa.. :bounce:

 

Nu poti sa eviti chiar orice .. de exemplu am patit asta ..singura data cand am mers cu 60 a venit un bou tare din spate s-a speriat de o alta masina si a tras de volan instant in mine.. nici n-am inteles ce s-a-ntamplat ..

 

 

:offtopic:

Acelasi lucru l-am patit venind pe o strada cu prioritate, am vazut soferul care trebuia sa mi dea prioritate iar pe chipul lui se citea: 'opreste el ca doar nu si-o rupe picioarele in mansina mea' si asa a fost, am oprit..am luat o caramida din locul in care am oprit, am pus-o pe rezervor si la primul semafor i-am aruncat-o in parbriz.

 

Morala : daca tu esti mare si iti permiti sa ti bati joc de viata mea, eu sunt mic si iti voi F()te ziua, nervii si chiar saptamana(poate data viitoare apare unul mai nervos ca mine si te calca in picioare).

Din pacate nu-l pot lua la pumni pentru ca exista omor si omor din culpa cu ani de puscarie.

 

Condoleante pentru baiatul decedat in accident.

 

 

Si ala din masina nu s-a dat jos sa te ia el la pumni?

 

 

Condoleante familiei si prietenilor :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu poti sa eviti chiar orice .. de exemplu am patit asta ..singura data cand am mers cu 60 a venit un bou tare din spate s-a speriat de o alta masina si a tras de volan instant in mine.. nici n-am inteles ce s-a-ntamplat ..

 

 

ce :yikes: ?? cum :blink: ?? asta e unul dintre cele mai stupide accidente de care am citit vreodata. Cam care ar trebui sa fie probabilitatea ca asa ceva sa se intample , OMG

 

R.I.P. motociclistului, condoleante familiei :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gabi Gheorghe a murit vineri, la doar 31 de ani, în cartierul Drumul Taberei din BucureÂşti, după ce un tai nu s-a asigurat la schimbarea benzilor Âşi l-a lovit.

preluat de pe antena 3

Editat de Black_wolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E greu de suportat mai ales cand parasim aceasta lume intr-o ordine anormala si nu in ordinea varstei,cel mai greu e pentru parintii care-si ingroapa copiii mai ales daca e unicul copil sau nu le raman nepoti.

Exista ghinion in viata si mai avem si noi grija sa il provocam,am remarcat chiar la volanul conservei de servici ca in zilele cand ma grabesc si merg mai sportiv devin un magnet pentru soferii neatenti care nu dau prioritate sau schimba banda fara sa se asigure iar masina mea nu este vreo racheta,e un amarat de Logan Van diesel.

Cineva care s-a aflat la locul accidentului a spus aici mai devreme "culpa comuna",adevarul e ca soferii care merg incet gandesc incet si se asteapta ca toata lumea sa mearga ca ei, mersul asta lent e numit de ei mers prudent.

Astfel de accidente se intâmplă pentru că majoritatea şoferilor români nu se aşteaptă ca cineva să meargă mai tare decât ei, practic nimeni să nu treacă pe lânga ei. Când ai în trafic doar Dacia 1310 şi Logan care merg toţi "la consum" asta se întâmplă. Colegul meu de bacă a intrat acum vreo 2 luni în spital pentru că a tras unu` dreapta peste el, fiind pe banda I. La şcoală mie mi-au sărit schumacherii de profi în cap că suntem retardaţi şi ne băgam între maşini la semafoare (accidentul s-a întâmplat la semafor).

Am mers în alte ţări cu maşina, unde treceau pe lângă tine destul de tare motociclete în special dar şi maşini. Nimeni nu ocolea gropile(eram uimit cum luau denivelările/gropile fără să se sinchisească) care ce-i drept, nu erau multe, pentru că ferind o groapă puteai să iei pe cineva care venea mai tare din spate fie cu motoreta, caz în care se putea întâmpla ce s-a întâmplat în cazul de faţă, fie cu vre-un bolid de scandal care putea să te ia pe sus.

Editat de Chivu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...