Sari la conținut

Tentativa De Re....re....suscitare....parare....staurare?!?


bogdanawo
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 219
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

numar......pai sa ne gindim.....66HEL?......90AWO?.....35GUZ?....60ZZI? cu partea de sus de la 0 stearsa 'din intimplare'?...ceva legat de ANGF?

.....da, mestere, cred ca ramane 90AWO......hai ca am incheiat cu munca pe ziua de azi......mi-am justificat prezenta.......... :cheers: .....gata, plec spre bz....ne vedem peste 1 ora si vreo 30 min ca-i dau un pic de forja supernovei.....ca doar tre' sa dea mitrica de baut ca a fost ieri ziua lui si, dupa ce ne pilim bine, facem poze cu motocicleta, ca ai vazut ce ne roaga oamenii cu poze, doar nu vrei sa-i dezamagim......week-end placut tuturor!

Editat de bogdanawo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.....da, mestere, cred ca ramane 90AWO......hai ca am incheiat cu munca pe ziua de azi......mi-am justificat prezenta.......... :cheers: .....gata, plec spre bz....ne vedem peste 1 ora si vreo 30 min ca-i dau un pic de forja supernovei.....ca doar tre' sa dea mitrica de baut ca a fost ieri ziua lui si, dupa ce ne pilim bine, facem poze cu motocicleta, ca ai vazut ce ne roaga oamenii cu poze, doar nu vrei sa-i dezamagim......week-end placut tuturor!

mah, sper ca nu mi-ati furat nr din garaj , :eek: :D ea sa dau eu fuga in garaj sa vad. :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmm, roata din fata de kawa gpz?

......esti tare, merci mult omule........chiar imi esti de mare ajutor.......spre dezamagirea mea, guzzanca nu este o guzzanca pur sange, ci are multe repere ori manual facute ori de pe la alte motociclete......spiritul tau de observatie este suuuuuper!......acum, daca nu este cu suparare, as vrea sa te rog sa te uiti cu atentie si la rezervor si, daca poti si ai chef, sa-mi spui si mie de la ce naiba provine.......nu am buson la el, adica este unul, facut dintr-un buson de nissan navara cred, la care a fost polizat filetul.....as vrea sa-mi iau un buson original al rezervorului.....dar nu stiu de la ce provine......mi-ai fi de un real ajutor......voi pune si niste poze cu busonul artizanal poate te ajuta mai mult.....multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..........si acum, momentul pe care toata lumea il astepta.......I give you pictures...... :scratch:

 

post-10133-1171444121_thumb.jpgpost-10133-1171444159_thumb.jpgpost-10133-1171444180_thumb.jpgpost-10133-1171444221_thumb.jpgpost-10133-1171444280_thumb.jpgpost-10133-1171444325_thumb.jpgpost-10133-1171444440_thumb.jpgpost-10133-1171444508_thumb.jpgpost-10133-1171444576_thumb.jpgpost-10133-1171444711_thumb.jpgpost-10133-1171444768_thumb.jpgpost-10133-1171445436_thumb.jpgpost-10133-1171445547_thumb.jpg

 

....cam atat pentru acum......restul mai tarziu......am si un mic film......dar e cam pe intuneric facut.....enjoy!

Editat de bogdanawo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.........nu ma supar, dar, nu stiu la ce anume te referi si, mai precis la care dintre sei?

 

 

 

 

 

 

 

 

Probabli se refera la saua din fata,dar de fapt si de drept,cadrul original avea niste capace din plastic acolo si probabil acopera pompa de frana,relee si ce mai e pe dedesubt pe acolo.................am dreptate bogdane??/

Editat de craksman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:scratch: ''on the road again'' hmmmmmm in prima poza miroase a'' burn out '' ,felicitari man a iesit foarte bine . ps cum e cu becurile alea de bord iti plac sau.......
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:scratch: ''on the road again'' hmmmmmm in prima poza miroase a'' burn out '' ,felicitari man a iesit foarte bine . ps cum e cu becurile alea de bord iti plac sau.......

da, omule, sunt super becurile.....dau foarte bine......sunt multumit de ele.....mai frate, da' nu stiu ce metal au pe lamelele care ies din ele caci nu am putut sa le cositoresc sub nici o forma......noroc ca in instalatia de cielo am gasit si niste papuci mici care s-au potrivit......nu stiu ce fel de metal e ala!

.....totusi, am mai promis poze......ia sa vad ce mai am......

 

 

post-10133-1171535853_thumb.jpgpost-10133-1171535893_thumb.jpgpost-10133-1171535929_thumb.jpgpost-10133-1171535961_thumb.jpg

 

 

......si niste poze cu Mitrica, baiatul cel nou, calare pe Guzzanca......

 

 

post-10133-1171536020_thumb.jpgpost-10133-1171536082_thumb.jpgpost-10133-1171536114_thumb.jpgpost-10133-1171536143_thumb.jpg

 

 

.....din nou Guzzanca singura, in noapte........

 

 

post-10133-1171536248_thumb.jpgpost-10133-1171536288_thumb.jpgpost-10133-1171536340_thumb.jpgpost-10133-1171536368_thumb.jpg

post-10133-1171536399_thumb.jpgpost-10133-1171536437_thumb.jpgpost-10133-1171536475_thumb.jpgpost-10133-1171536505_thumb.jpg

post-10133-1171536538_thumb.jpgpost-10133-1171536567_thumb.jpgpost-10133-1171536594_thumb.jpgpost-10133-1171536651_thumb.jpg

post-10133-1171536686_thumb.jpgpost-10133-1171536705_thumb.jpgpost-10133-1171536736_thumb.jpgpost-10133-1171536777_thumb.jpg

post-10133-1171536812_thumb.jpgpost-10133-1171536947_thumb.jpgpost-10133-1171536977_thumb.jpgpost-10133-1171537001_thumb.jpg

post-10133-1171537027_thumb.jpgpost-10133-1171537049_thumb.jpgpost-10133-1171537069_thumb.jpg

 

.......stau si ma intreb......sunt destule poze?!? :cheers:

 

.....ai vazut, Fane, cum vin becurile pe care mi le-ai recomandat?.....eu zic ca apar super acolo si se incadreaza perfect in suportul facut de Marinesku73, nu?....ce onteza cat au costat daca imi plac?

....din pacate, data camerei a fost setata prost......nu e 2 februarie ci 11 februarie e data reala.....asta e....

.....bine, mai raman destule de facut, de exemplu, de cautat un buson original al rezervorului, de reglat carburatoarele, eventual de schimbat toate garniturile si probabil toate jiglerele din ele.......de revopsit rezervorul si aripa din fata caci porcaria aia de vopsea de la policolor s-a incretit in contact cu vaporii de benzina........iar aripa pe fata a aruncat din vibratii, probabil, chitul de pe ea......dar, ce sa-i faci, macar am verificareala zi, asigurarea platita pe 6 luni si am si certificatul de autentificare de la rar........urmeaza sa se ocupe ai mei, caci le-amlasat vorba sa umble pe la politie sa-mi faca rost de numere si sa o treaca pe numele meu......eu zic ca e bine si ca sunt mult mai multe realizari decat esecuri!

Editat de bogdanawo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bogdane,...ti-a iesit super!!

Multi km de-acum inainte!!!

 

Poate o sa reusim sa iesim odata impreuna! :scratch:

Dar oare pot sa ma tin dupa tine?

 

Bogdan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super a iesit motorul,felicitari.insa am o nelamurire de ce ai doua becuri verzi la neutral nu unu tre sa fie?

da, are doar unul ptr neutral celalalt este martor ptr semnalizari sau lumini ,pozitie :scratch: cool si rezolva bogdanele cu ce-am vorbit .

Editat de moto_fane
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super tare frate. Ce sa zic ai o motocicleta de toata frumusetea.

Si nici nu a durat mult sa pui pozele.

Baiiiiiii nici daca le pictai nu iti luau atat de mult. :) Iti ia o luna sa faci o motoreta sa arate superb si iti ia doua luni sa ii faci o poza? Ne lasi sa ne curga balele pe aici. :cheers:

Si acum ca razbunare iti spun ca trebuie sa o uzi. Nu trebuie sa recuperam si noi macar jumate din berea pe care ai investit-o in Guzzi de cand te-ai apucat de ea. Ca atat ne-au curs balele dupa pozele ale incat ni sa uscat gatul. :blbl:

Ia casca ochii. Imediat ce imi fac rost de releu de incarcare vin peste tine si nu mai plec 2 zile. Cum spuneam ma fac recuperator.... de bereeeee. :scratch:

 

Spor la succese nemasurate si ne vorbim pe privat.

 

Felicitari. Motorul a meritat munca. Si imi place saua de mor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa faci frate, e greu de gasit o camera digitala in ziua de azi! poate la urmatorul project o sa aiba si BogdanAWO una personala. Dar pina la urmatorul project, P A U Z A :blbl: :) :scratch: :cheers: Io personal sper sa nu fie motocicleta ci masina. BogdanAWO a gasit un Beemer! sa speram ca il vom adjudeca. Sau poate Viktorash98 isi va lua Piaggio...Nu se stie inca ce va fi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super a iesit motorul,felicitari.insa am o nelamurire de ce ai doua becuri verzi la neutral nu unu tre sa fie?

hehehehe.......stai linistit.....ca nu sunt doua pentru neutral........de la stanga la dreapta, becurile sunt:

- rosu: presiune ulei

- verde: lumini

- albastru: faza lunga

- verde: neutru

- rosu: incarcare baterie

.....doar nu eram tampit sa pun doua becuri pentru aceeasi functie......asta fac manelistii...... :ok: .....chiar, cine vine cu mine la Sibiu, pe 14 iulie, la concertul My Dying Bride??......si daca stie cineva cum pot face rost de bilete cu acces backstage?

 

Bogdane,...ti-a iesit super!!

Multi km de-acum inainte!!!

 

Poate o sa reusim sa iesim odata impreuna! :D

Dar oare pot sa ma tin dupa tine?

 

Bogdan

.....da, mestere......merci......imi place sa-ti raspund pe aceasta cale chiar daca intre birourile noastre sunt vreo 20 m .........cum dracu' sa nu te poti tine dupa mine?????......gandeste-te ca Guzzanca nu are decat 36 de cai.....iar tu ai cel putin 50......asa ca........bine, acum io mai sunt si suficient de dement incat sa fac abuz de absolut toti caii putere :D

 

da, are doar unul ptr neutral celalalt este martor ptr semnalizari sau lumini ,pozitie :hurt: cool si rezolva bogdanele cu ce-am vorbit .

.....da, Fane......sper sa rezolv.....numai ca nu cred ca ma voi duce in week-end-ul asta la Buzau sa ma pot ocupa de carburatoare.......totusi, io chiar as vrea un set de garnituri pentru carburatoare.......

 

Super tare frate. Ce sa zic ai o motocicleta de toata frumusetea.

Si nici nu a durat mult sa pui pozele.

Baiiiiiii nici daca le pictai nu iti luau atat de mult. :lol: Iti ia o luna sa faci o motoreta sa arate superb si iti ia doua luni sa ii faci o poza? Ne lasi sa ne curga balele pe aici. :eek:

Si acum ca razbunare iti spun ca trebuie sa o uzi. Nu trebuie sa recuperam si noi macar jumate din berea pe care ai investit-o in Guzzi de cand te-ai apucat de ea. Ca atat ne-au curs balele dupa pozele ale incat ni sa uscat gatul. :ok:

Ia casca ochii. Imediat ce imi fac rost de releu de incarcare vin peste tine si nu mai plec 2 zile. Cum spuneam ma fac recuperator.... de bereeeee. :scratch:

 

Spor la succese nemasurate si ne vorbim pe privat.

 

Felicitari. Motorul a meritat munca. Si imi place saua de mor.

..mda....le-am pictat cu aerograful :what: ..............cred ca ma bag si eu in afacerea asta cu recuperatorii de bere.......mi se pare mai profitabila decat telecomunicatiile, domeniul in care lucrez.....ei, nu a durat numai o luna motocicleta....ci vreo sase.....ia da-mi mai multe detalii despre releul de incarcare......ce motocicleta e, ce tensiune (6 sau 12V), ce foloseste ca generator (dinam sau alternator), ca poate il reparam pe cel vechi....te ajut eu.....no charge.......si-ti garantez ca se face!......sunt mancat de sistemele de incarcare.... :lol:

 

Ce sa faci frate, e greu de gasit o camera digitala in ziua de azi! poate la urmatorul project o sa aiba si BogdanAWO una personala. Dar pina la urmatorul project, P A U Z A :) :) :cheers: :blbl: Io personal sper sa nu fie motocicleta ci masina. BogdanAWO a gasit un Beemer! sa speram ca il vom adjudeca. Sau poate Viktorash98 isi va lua Piaggio...Nu se stie inca ce va fi...

....tareeeeeeeee......hai ca m-ai dat gata......ce tare suna.....Viktorash98..... :moto: ...ba, esti diliu tare de tot........nu m-am mai interesat de BMW-ul ala.......in schimb am fost aseara de am vazut Ford-ul pe care vrea sa-l ia Nestimabila.........e cam naspa......distributia rontaie de parca ar avea nisip in capacul de la culbutori.....bine, asta zic eu ca se rezolva doar cu un reglaj de culbutori.......mai ales ca nu are axa cu came in chiulasa.....e motorul clasic, cu axa in bloc, tije si culbutori in chiulasa.........bucsaraia pe fata e mai jalnica decat la Cateaua lui Mitrica......cloncane si trancane.......am estimat ca mai baga in jur de 500 euroi in ea si o face beton......ma rog, ea a zis ca o ia si i-am spus ca ma ocup eu sa-i fac mecanica......o iau la Buzau si ne ocupam intr-un week-end de ea......dar sa avem piesele luate.....la 100 milioane ce naiba sa iei?

Editat de bogdanawo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-ar face placere sa reparam motorul asta dar vezi tu ca la marca asta e naspa treaba din cite am auzit, cind se duce o piesa tb sa schimbi tot subansamblul.. oricum daca e treaba numai de mecanica, o face noi orice ar fi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-ar face placere sa reparam motorul asta dar vezi tu ca la marca asta e naspa treaba din cite am auzit, cind se duce o piesa tb sa schimbi tot subansamblul.. oricum daca e treaba numai de mecanica, o face noi orice ar fi

ce zici marineskule de anuntul asta, pe care l-am primit pe messenger: "..kre vretzi sa cumparatzi un BMW preparat pt curse-2900 E cu motor de pisica...?..sa raspunda numai cei interesati!"......ia, da-ti cu parerea....i-am dat anuntul si nestimabilei......ce zici, o convingem sa o ia? :nono:

Editat de bogdanawo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...