Sari la conținut

accident mortal


cristi cbr
 Share

Postări Recomandate

N-am citit tot topicul insa ma intreb daca vreunul dintre voi a bagat clasicul "hai sa mergem la inmormantare cu motociclete, ca asa ar fi vrut baiatul". Sigur asa ar fi vrut, cum toti cei care mor pe motociclete vor...

 

Trist...

nush daca parintii lui vor vrea sa mai vada motoare. cand am cazut eu anu trecut cu motoru lui, am inteles ca avuse scandal cu ei, inainte sa o ia si dupa accodentu meu. acum nush ce sa zic. ar trebui vorbit cu ai lui. mai multe am sa ma abtin sa comentez pt a nu degenera situatia. tot ce pot sa spun e ca nu avea nicio tangenta cu ceea ce tine de motociclism. (prietenii stiu de ce)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 112
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pai e bine asa. Eu propun sa va strangeti toti motociclistii din judet si sa mergeti la inmormantarea lui. Cine o sa va vada de pe margine o sa zica, "respect... i-a uite ce respectat a fost! Ca sa fiu si eu la randu-mi respectat im trebuie un R1 cu care sa omor 3 oameni dintr-o lovitura!"

 

Pe cei morti, nu-i mai aduce nimeni inapoi, indiferent cine a fost vinovat...

Toti au fost vinovati: pietonu' ca a traversat pe unde i s-a inclinat sticla din mana, "motociclistu'" care-o ardea tare prin localitati cu pasagera minora in spate, si pasagera e vinovata ca s-a urcat in spatele unui "motociclist"!

Sunt, deasemenea vinovati si prietenii acestui motociclist ca nu l-au luat la palme cand a trebuit, sau, macar ca nu l-au izolat de grup!

 

Conteaza numai ce ramane dupa!

Cum am mai zis si pe alt topic: an de an, aceleasi tipuri de accidente soldate cu decese, insa oameni diferiti! Dar fix aceiasi "parametri"!

 

Sa le fie tarana usoara. Niciunul dintre ei n-a plecat in ziua aia de-acasa gandindu-se ca este ultima lor zi!

Te si pune draq pe ganduri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai e bine asa. Eu propun sa va strangeti toti motociclistii din judet si sa mergeti la inmormantarea lui. Cine o sa va vada de pe margine o sa zica, "respect... i-a uite ce respectat a fost! Ca sa fiu si eu la randu-mi respectat im trebuie un R1 cu care sa omor 3 oameni dintr-o lovitura!"

 

Cu tot respectul dar o sa rog comunitatea moto ( treaba copiata de la un prieten ce`a avut aceasta dorinta la aniversarea onomasticei lui ) sa vina la inmormantarea mea .. cand o fi DOAR CEI CARE STIU CUM MA CHEAMA si ATAT ! ! ! Ce rost are spectacolul si circul ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nush daca parintii lui vor vrea sa mai vada motoare. cand am cazut eu anu trecut cu motoru lui, am inteles ca avuse scandal cu ei, inainte sa o ia si dupa accodentu meu. acum nush ce sa zic. ar trebui vorbit cu ai lui. mai multe am sa ma abtin sa comentez pt a nu degenera situatia. tot ce pot sa spun e ca nu avea nicio tangenta cu ceea ce tine de motociclism. (prietenii stiu de ce)

oricare altul si-ar fi dat cu parerea, nu aveam nimic de spus. dar.....tocmai tu?!?! sssssst!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricare altul si-ar fi dat cu parerea, nu aveam nimic de spus. dar.....tocmai tu?!?! sssssst!!!!!

adica e ce am, sunt cazut acuma pe pamant?

financiar mi-as piermite si un R1, dar de ce sa-mi iau cea ce sunt constient ca nu sunt capabil sa ii fac fata. hai sa ii facem statuie, si apoi sa gasim un conservar sa dam vina pe el. nici eu nu mi-s cheie de biserica, dar totusi cand vad ca cineva se clatina pe drum, sau orice care sar transforma intrun obstacol, dau un claxon reduc daca nu sunt sigur. era in preajmna unei intersectii, de unde orice tampit iar fi putut iesi in cale, era in localitate, si nici eu nu o ard in localitate cu 50 dar nimi nu depasesc 100 sau cel mult 120 in unele zone, dar rar. ai vazut cate din cate accidente is scrise aici, mai ales mortale, de cine is facute. incepatori, pe scutere gen R1, R6. am si eu motor de 900, ai si tu, acelasi tip de motor, si probabil ca ai vazut cam cat de iertatoare sunt.

 

cand am cazut eu, am fost facut "Dobitoc" pentru simplu fapt ca sa intamplat sa cad. de ce nu conteaza.

 

am sa te rog ca atunci cand voi muri dintro tampenie identica pe un motor cu performante identice, vino si te pisa pe mormantul meu. nu am nimic, cu el, dumnezeu sal ierte, asa ia fost scris dar sa nul scoatem ingeras.

 

P.S> Misu, am vb cu matusamea care lucreaza la spital in piatra, fata traieste, a fost in coma si sia revenit. ieri a intrat in salon la ea, dar dormea, iar mai tarziu cand a vrut sa se duca la ea, era mama ei venita si nu a mai intrat. este toata julita, si lovita la cap. mai multe detalii poate o sa imi dea maine cand e de servici iar. se pare ca a avut noroc ca ea nu a avut nici o vina.

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se pare ca a avut noroc ca ea nu a avut nici o vina.

Pai daca il stiau prietenii cum e, sigur il stia si fata, dar poate a vrut senzatii tari. Am intalnit si eu fete din astea care voiau sa se plimbe fara casca, pantaloni scurti etc. ca ele le stiu pe toate si cand am luat o prietena care o imbracasem 'robocop' tocmai atunci mi-a taiat unul fatza (de fapt o tipa era care a dat din umeri cand am intrebat-o de ce s-a bagat), dar avand viteza mica am putut evita. De atunci a zis ca merge cu mine numai imbracata si a inteles de ce merg ca 'mosul'. E ceva mai mare responsabilitatea cand ai si 'bagaj' dupa tine. Ca mori singur, mori de mana ta, dar mai omori si pe altu, care poate are chef sa traiasca.

 

Pacat de el, ca nu s-a respectat, era baiat tanar. Cateodata totusi, mai eviti din riscuri, mergand cu viteza regulamentara. Insanatosire fetei si odihna usoara tipului... Pacat ca sunt o gramada de accidente in perioada asta. Mai zicea cineva pe un alt topic: 'ziua si accidentul'. Din pacate e cam 'ziua si mortul'. Sa avem in primul rand noi grija de noi, ca altii...

Editat de banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha...ok,era pilot teribilist si nu prea le avea cu ale motociclismului, adica era varza si noroc ca il mai salvau altii (imi vine in minte un citat din postul faimos al lui old school, dar ma abtin)

Intreb numai atat: DE CE a intrat pe contrasens? Ca- presupunand ca era curba- din postul tau reiese ca baiatul, cu toate ca era praf, stia sa ia curbele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha...ok,era pilot teribilist si nu prea le avea cu ale motociclismului, adica era varza si noroc ca il mai salvau altii (imi vine in minte un citat din postul faimos al lui old school, dar ma abtin)

Intreb numai atat: DE CE a intrat pe contrasens? Ca- presupunand ca era curba- din postul tau reiese ca baiatul, cu toate ca era praf, stia sa ia curbele.

pe contrasens a intrat cand a incercat sal evite pe batran.

 

nu stia sa ia curbele, cand se mergea cu el pe curbe, el scotea si atingea cu talpa pe asfalt, gen motocross. deci nu genunchi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, intr-adevar, din declaratia martorilor(2 comercianti de pe marginea drumului) reies urmatoarele: a trecut pe langa ei in turatii maxime, a urmat o schimbare de treapta de viteza dupa care au vazut motocicleta cu roata fata in aer(cu siguranta nu vroia sa faca wheelie, nu se astepta la asa ceva) intrand pe contrasens lovind batranul de pe marginea drumului apoi copacul si ce'o mai fi fost inaintea lui. R1.........

Editat de cristi cbr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel mai probabil un wheelie involuntar, care la dus in dezechilibru. poate fata isi mai aduce ceva aminte, detaliile de la ea, vor fi cele mai concludente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, intr-adevar, din declaratia martorilor(2 comercianti de pe marginea drumului) reies urmatoarele: a trecut pe langa ei in turatii maxime, a urmat o schimbare de treapta de viteza dupa care au vazut motocicleta cu roata fata in aer(cu siguranta nu vroia sa faca wheelie, nu se astepta la asa ceva) intrand pe contrasens lovind batranul de pe marginea drumului apoi copacul si ce'o mai fi fost inaintea lui. R1.........

 

 

Din ce zici reiese ca a facut wheelie involuntar, a pierdut controlul si l-a izbit pe omul care circula din sens opus. Deci ala nu se angajase in traversarea ilegala a strazii.

Acum ma intreb, ce cauta batranul pe partea carosabila.... nu cunosc zona unde a avut loc accidentul, insa presupun ca nu erau trotuare. In fine, speculatii. Sa speram ca fata va putea lamuri situatia.

Editat de AgresivRider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate acum 10 min am aflat de accident m-a sunat Mihail sunt buimacit,nu imi gasesc cuvintele oricum R.I.P. din partea B.oiilor Roman pentru colegul vostru.

Cred ca alte comenturi sunt de prisos.

 

B.oii Roman sunt aproape de voi si de familia colegului vostru.

 

Sincere Condoleante.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit toate paginile acestui topic si ma simt dator sa fac urmatoarele precizari , pentru o corecta informare.

 

Multumim pentru lamuriri!

Cu riscul de a-mi lua "vorbe grele", nu cred ca ar fi indicat sa participati la inmormantare ca motociclisti, ci doar ca simpli pietoni! Parerea mea!

Sa-i fie tarana usoara! Familia chiar nu are nici o vina!

 

PS: pe acele plaiuri nu exista trotuare, ci o portiune de "ulita" intre asfalt si sant! Am rude in Tg. Neamt, Grumazesti si Raucesti, so, cunosc, cat de cat "zona"!

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, intr-adevar, din declaratia martorilor(2 comercianti de pe marginea drumului) reies urmatoarele: a trecut pe langa ei in turatii maxime, a urmat o schimbare de treapta de viteza dupa care au vazut motocicleta cu roata fata in aer(cu siguranta nu vroia sa faca wheelie, nu se astepta la asa ceva) intrand pe contrasens lovind batranul de pe marginea drumului apoi copacul si ce'o mai fi fost inaintea lui. R1.........

Concluzia mea e ca R1 dauneaza rau sanatatii. Au mierlit-o macar 2 in ultimele zile pe asa ceva, asta si ala din Pasajul Marasesti din Bucuresti cel putin...

Cruiserele au totusi avantajul ca daca mergi prea tare te sufla prea tare vantul in fund, si te prinzi tu pana la urma ca mergi prea tare ca prea iti vantura cracii de la nadragi pe la ureche :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce zici reiese ca a facut wheelie involuntar, a pierdut controlul si l-a izbit pe omul care circula din sens opus. Deci ala nu se angajase in traversarea ilegala a strazii.

Acum ma intreb, ce cauta batranul pe partea carosabila.... nu cunosc zona unde a avut loc accidentul, insa presupun ca nu erau trotuare. In fine, speculatii. Sa speram ca fata va putea lamuri situatia.

pai ce ai vrea omu sa faca? sa mearga ca soldatul prin sant, sa pcoleasca satul pe camp ca sa ajunga la magazin, vecin,biserica....... probabil ca mergea ca orice pieton pe marginea partii carosabile,

 

mai iesi si tu din oras, tu chiar crezi ca romania este chiar asa de dezvoltata, la capitonul Mediu Rural incat sa avem cai speciale delimitate pt pietoni si biciclisti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Valentin era un pasionat de motociclism, isi dorea sa invete tainele motociclismului si tinea la motocicleta lui ca la cel mai scump lucru din lume. Parea sa aiba tot timpul din lume sa isi atinga scopurile, insa nu a fost asa. Cei care l-au cunoscut indeaproape stiu ca a fost un baiat cu mult bun simt si nu dorea sa deranjeze niciodata pe nimeni.

A fost un tanar care a muncit, si a pus fiecare banunt pentru pasiunea lui.

A gresi e omeneste, si fiecare platim greselile noastre intr-un fel sau altul, pacat ca el a platit cu viata.

 

Rog carcotasii sa se abtina si sa nu mai comenteze in necunostinta de cauza si sa lase loc celor care vor sa aduca un omagiu unui Soim care a zburat catre Dumnezeu!

 

Cei care l-au cunoscut si isi doresc sa-i aduca un ultim omagiu, alaturi de Soimii Nemteni, ii asteptam DUMINICA, ora 10:00 in STATIUNEA BALTATESTI pentru a-l conduce pe ultimul drum.

post-53773-0-53383800-1311413187_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Cei care l-au cunoscut si isi doresc sa-i aduca un ultim omagiu, alaturi de Soimii Nemteni, ii asteptam DUMINICA, ora 10:00 in STATIUNEA BALTATESTI pentru a-l conduce pe ultimul drum.

 

LA 10 fix voi fi acolo . :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P PT VALENTIN..... PACAT CA AI PLECAT PREA DEVREME DE LANGA NOI...SI TU MOSNEGUTZU NU MAI COMENTA AIUREA K PUTEAI SA FII U IN LOCUL LUI,BAIATUL AVEA MAI MULTI KM K TN SI FII SIGUR K DAK PATEAI U ASA CV NU TE AR FI CONDAMNAT NIMENI PT GRESILILE FACUTE...ASA K GURA MAI MIK....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P PT VALENTIN..... PACAT CA AI PLECAT PREA DEVREME DE LANGA NOI...SI TU MOSNEGUTZU NU MAI COMENTA AIUREA K PUTEAI SA FII U IN LOCUL LUI,BAIATUL AVEA MAI MULTI KM K TN SI FII SIGUR K DAK PATEAI U ASA CV NU TE AR FI CONDAMNAT NIMENI PT GRESILILE FACUTE...ASA K GURA MAI MIK....

Daca faci sex asa cum scrii inseamna ca n-o bagi niciodata.

Daca la condus moto esti tot asa de priceput ca la gramatica inseamna ca esti victima sigura.

Asasini al limbii romane,astia cu RAM putin... :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca faci sex asa cum scrii inseamna ca n-o bagi niciodata.

Daca la condus moto esti tot asa de priceput ca la gramatica inseamna ca esti victima sigura.

Asasini al limbii romane,astia cu RAM putin... :kick:

+1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...