Sari la conținut

Doi tineri pe un motor, loviți în plin de o maÂşină


Calduta
 Share

Postări Recomandate

Doi tineri de 25 de ani au văzut aseară moartea cu ochii. Erau la o plimbare cu motorul când au fost loviți în plin de un autoturism care nu le-a acordat prioritate. În momentul impactului, motorul a ricoÂşat Âşi a lovit un taxi care circula regulamentar.

http://webtv.realitatea.net/actual/doi-tineri-pe-un-motor-loviti-in-plin-de-o-masina

 

:( Informatii careva??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urmariti atenti filmarea de pe realitatea, la secunda 38 politistul zice....conducatoarea autoturismului marca skoda care avea in intersectie indicator de cedeaza trecerea...........sa imi bag P..A in gura mami lor de curve cu permis luat pe bancheta din spate. In plm, nu mai poti merge nici la o plimbare scurta safe, regulamentar. Race nu e bine ca o patesti, safe si regulamentar cu 50-60 iar nu e bine ca vine vaca si te-mpunge, si atunci cum draku sa mergem?!?!?!?!? Pe sus? Ce kakat? Mama lor de procurori, sa le iau eu neamu si nevestele la plimbare, pana nu condamna pe unu la inchisoare pe bune, nu se potolesc. E chiar asa greu sa ii anulezi permisu lu unu pentru un accident de neacordare prioritate, sau sa il suspenzi pe un an, sau ceva sa se invete minte?!?!? Degeaba ii faci dosar penal, o amenda, suspendare permis 2-3 luni ca nu invata nimik. Dupa ce isi recapata permisul o ia de la capat si dupa alte 3 luni mai ia pe unu pe capota, sau mai grav, il trimite la Sf Petru. O fi asa greu sa modifici cacatul ala de regulament? Ai baut si te-am prins la volan......permis anulat, dupa 1-2 ani mai dai iar examen, nu acorzi prioritate.......la fel. Sa mor eu, nu e weekend fara accident. Chiar suntem ai nimanui? Chiar la nimeni nu ii pasa de noi? Daca era pe motor un fiu de deputat sau senator sa vezi ce patea aia, si ce se mai schimba ceva la lege, asa.........mumu.

Am o gramada de zis si pe multi si multe de injurat, dar din pacate rezolv nimik si vad ca nici campaniile facute pentru constientizare ca si noi suntem in trafic nu ajuta cu nimik. Insanatosire grabnica riderului si prietenei.......si frate, ia-ti un avocat bun, cheltuie si tu 500-1000 euro, facem toti cheta daca e nevoie, da macar fa-o pe curva aia sa o usture gura de cata p..a o sa suga sa iti dea tie bani de spitalizare.

 

 

Asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urmariti atenti filmarea de pe realitatea, la secunda 38 politistul zice....conducatoarea autoturismului marca skoda care avea in intersectie indicator de cedeaza trecerea...........sa imi bag P..A in gura mami lor de curve cu permis luat pe bancheta din spate. In plm, nu mai poti merge nici la o plimbare scurta safe, regulamentar. Race nu e bine ca o patesti, safe si regulamentar cu 50-60 iar nu e bine ca vine vaca si te-mpunge, si atunci cum draku sa mergem?!?!?!?!? Pe sus? Ce kakat? Mama lor de procurori, sa le iau eu neamu si nevestele la plimbare, pana nu condamna pe unu la inchisoare pe bune, nu se potolesc. E chiar asa greu sa ii anulezi permisu lu unu pentru un accident de neacordare prioritate, sau sa il suspenzi pe un an, sau ceva sa se invete minte?!?!? Degeaba ii faci dosar penal, o amenda, suspendare permis 2-3 luni ca nu invata nimik. Dupa ce isi recapata permisul o ia de la capat si dupa alte 3 luni mai ia pe unu pe capota, sau mai grav, il trimite la Sf Petru. O fi asa greu sa modifici cacatul ala de regulament? Ai baut si te-am prins la volan......permis anulat, dupa 1-2 ani mai dai iar examen, nu acorzi prioritate.......la fel. Sa mor eu, nu e weekend fara accident. Chiar suntem ai nimanui? Chiar la nimeni nu ii pasa de noi? Daca era pe motor un fiu de deputat sau senator sa vezi ce patea aia, si ce se mai schimba ceva la lege, asa.........mumu.

Am o gramada de zis si pe multi si multe de injurat, dar din pacate rezolv nimik si vad ca nici campaniile facute pentru constientizare ca si noi suntem in trafic nu ajuta cu nimik. Insanatosire grabnica riderului si prietenei.......si frate, ia-ti un avocat bun, cheltuie si tu 500-1000 euro, facem toti cheta daca e nevoie, da macar fa-o pe curva aia sa o usture gura de cata p..a o sa suga sa iti dea tie bani de spitalizare.

 

 

Asfalt uscat.

 

Mda,eu faza mai misto..spre norocul meu nu am patit nimic decat daune minore la moto...eu pe verde,din sensul celalalt cu obligatoriu la dreapta,un vw ,o arde omu pe interzis,imi taie fata,franez,ma culc pe o parte,se duce moto in mijlocul intersectiei,omu incetineste putin,vede ca ma ridic si pleaca.Bun.legea zica ca atata timp cat nu exista contact nu e accident,ba poate imi rupeam capu in cadere si poate imi faceau dosar penal pt autovatamare, postmortem.

Editat de Johann800
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

măh ursulețule, nu eÂşti prea ofuscat pentru unul care Âşi-a luat luna asta permisul?

 

Nu cred. Tu asa zici? Am permis B de 7 ani, da sa mor daca am avut macar un accident. Poate am avut noroc, poate m-a ferit Dumnezeu sau poate am mai mult decat un inger pazitor, sa le dea dumnezeu zile. Eu zic ca sunt revoltat pe buna dreptate. Dupa parerea ta ce ar trebui sa fac/zic.........insanatosire grabnica si atat? sa stau indiferent la ce patesc "fratii"mei?1 sa ma doara in cot? Daca doamne fereste eram eu? Nu am luat A-ul si cred ca nimeni dintre noi nu si-a luat A-ul ca sa nu moara acasa, exceptandui pe cei inconstienti, se stiu ei care sunt. Sau poate eram cu masina, si intra vaca in mine.....atunci aveam voie sa fiu ofuscat? Sincer ma deranjeaza ca gandesti asa despre mine, dar e parerea ta si o respect. Ma asteptam sa imi dai dreptate dar fiecare are dreptul la replica si la libera exprimare. Sau iti mai dau un exemplu...daca doamne fereste erai tu? Nu te "ofuscai"? Ramaneai indiferent? Nush de ce am vaga impresie ca o si bateai. In fine...........Doamne fereste, apara si pazeste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

măh ursulețule, nu eÂşti prea ofuscat pentru unul care Âşi-a luat luna asta permisul?

 

Hehehe, incepatorii astia cu gura mare ... dar totusi are dreptate ... vacile astea ar trebui sa ramana fara permis. Definitiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ha ha...smiorc...imi pare rau pentru baiatul implicat in accident...dar sa fim seriosi...daca pe 2 benzi jumate n-ai loc sa ocolesti o masina...nu te mai sui pe mobra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ha ha...smiorc...imi pare rau pentru baiatul implicat in accident...dar sa fim seriosi...daca pe 2 benzi jumate n-ai loc sa ocolesti o masina...nu te mai sui pe mobra.

 

Nu ai de unde sa stii ce s-a intamplat, daca te trezesti cu vaca in fata ta in 2 metri mai eviti un cacao, mai ales daca ai pe cineva in spate. Asta este,bine ca nu a fost mai rau.

Insanatosire grabnica si succes cu reparatiile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Condusul preventiv...in toiul noptii vezi un set de faruri venind de pe o alee laturalnica, te duci pe banda cea mai indepartata de pericol ,accelerand...ai trecut...

vezi faruri si mergi tot aproape de banda 1 , vita nu banuieste ca s-ar putea sa vina un vehicul in intampinare si iese asa cum ne-au obisnuit femeile...in plina strada...si se intampla accidentul.

 

poate nu a fost chiar asa dar...vad atat de multi inapti pe mobre de la o vreme incoace incat nu mai suport sa vad cum unii le iau apararea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si evident, nu pot decat sa sper la ziua cand vita care vede un far si ignora asta ... ca farul acela sa fie al unui tir care i s-a defectat farul drept. Sau stang, depinde de pozitia vacii. Moarte conservarilor !

Editat de danny120669
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dracu de treaba !!! trebuie facut ceva ...

m-am saturat sa vad cum aproape mi-senfinge in picior o vaca cu masina in giratoriu la arc sau sa-i zic altei vaci seara cu tancu (land cruiser II ) ''aprinde farurile'' , sau sa le zic altor vaci ''semnalizeaza cand schimbi banda !'' si ele sa-mi faca semn in sictir gen vorbesti singur :finger: sa nu le spargi geamu si sa le footi una ?!!!! sa nu mai vorbim de epicul ''de ce te agiti-te-am vazut'' !!!!!!!!!!!!!

 

insanatosire grabnica celor de pe motor.

 

ceva trebuie facut...si cu aia care o ard reising noaptea pe bulivard. (pe mine nu ma deranjeaza dar pe altii sigur da) -dar aia sunt (cuvant jignitor) din curtea noastra cum se zice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Rectific! Motocicleta nu cred ca este R1. M-am luat dupa fotografia din link-ul pus de mine in primul post, dar in imagini la stiri era alta motocicleta.

http://observator.a1.ro/social/Grav-accident-de-circulatie-in-Bucuresti_43240.html

 

Este ceva gri, dar nu imi dau seama exact ce!

 

Greseala mea!

Editat de bogdan_gba
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator PopaCosmin

E naspa viata asta, azi am vazut 3 acidente proaspete (maneciu, cheia si ploiesti) fara motociclisti si sper ca fara victime decedate.

 

Unde mai pui ca azi era sa ma ia si pe mine unu pe sus intr-o curba. Norocul lui a fost ca eu eram cu mobra si nu cu o basculanta :laugh: :bounce: ce-o fi in capul astora cu masini care depasesc in curba, nu pot sa-mi dau seama :disappointed:

 

Asa e traficul din romania trebuie sa ne adaptam si sa mergem preventiv, cu viteza dar preventiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si totusi in ce stare sunt motociclistii?

 

zice-ntr-un articol ca "vietile lor nu sunt in pericol"

 

o gramada de zei pe forumul asta, auzi tu "cum sa nu fii in stare sa ocolesti o masina?"

daca-ti iese din scurt mai ocolesti tu fix (cuvant urat).

 

bazatilor. de la tastatura scapati din orice situatie.

inteleg, poate stii sa mergi bine, dar sunt si situatii fara scapare.

(nu stiu daca un zeu poate sa inteleaga asa ceva)

 

ce tot le-o scuturati incepatorilor?

v-ati nascut vreunul pe motor? Ati pus genunchiul jos la prima curba?

niste romani, care sunt unde sunt si-au uitat de unde-au plecat.

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zice-ntr-un articol ca "vietile lor nu sunt in pericol"

 

o gramada de zei pe forumul asta, auzi tu "cum sa nu fii in stare sa ocolesti o masina?"

daca-ti iese din scurt mai ocolesti tu fix (cuvant urat).

 

bazatilor. de la tastatura scapati din orice situatie.

inteleg, poate stii sa mergi bine, dar sunt si situatii fara scapare.

(nu stiu daca un zeu poate sa inteleaga asa ceva)

 

ce tot le-o scuturati incepatorilor?

v-ati nascut vreunul pe motor? Ati pus genunchiul jos la prima curba?

niste romani, care sunt unde sunt si-au uitat de unde-au plecat.

 

like !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Supapa imi cer scuze , sunt sigur ca esti un baiat de treaba , numa ca in cazu asta te faci vinovat de dobitocenie. Ni se intampla tuturor asa ca nu te arat cu degetu. Cand o sa-ti traga in fata o chizda masina din 10 metri o sa vezi cum e. Eu iti doresc preteneste sa nu se intample. Mie mi-a cotit una cand eram in depasire de am ajuns intr-un gard , l-am rupt si am intrat intr-o curte. Mergeam regulamentar. Cu semnal de doi km pus si asigurat pe toate partile. Nu toti suntem piloti sau "rideri" pe aici. Eu ma consider motociclist. Merg si io cum pot ca nu m-a facut mama Rossi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Condusul preventiv...in toiul noptii vezi un set de faruri venind de pe o alee laturalnica, te duci pe banda cea mai indepartata de pericol ,accelerand...ai trecut...

vezi faruri si mergi tot aproape de banda 1 , vita nu banuieste ca s-ar putea sa vina un vehicul in intampinare si iese asa cum ne-au obisnuit femeile...in plina strada...si se intampla accidentul.

 

poate nu a fost chiar asa dar...vad atat de multi inapti pe mobre de la o vreme incoace incat nu mai suport sa vad cum unii le iau apararea.

Din cate am inteles, motocicleta a fost lovita in plin, in lateral...Probabil ce-ai spus tu mai sus a incercat sa faca pilotul. Cum spunea cineva, sunt situatii cand efectiv n-ai ce face, oricat de bun esti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am inteles, motocicleta a fost lovita in plin, in lateral...Probabil ce-ai spus tu mai sus a incercat sa faca pilotul. Cum spunea cineva, sunt situatii cand efectiv n-ai ce face, oricat de bun esti.

 

:agree: Asta am inteles si eu, ca motocicleta a fost lovita si impinsa in urma impactului pe contrasens (daca ii iesea in fata, probabil motocicleta s-ar fi oprit in masina care nu i-a acordat prioritate), unde ghinionul a facut sa se afle o alta masina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da mah , toti sunt rideri , toti sunt sportivi intre doua semafoare , toti stiu dinamica accidentului si-si controleaza atelaju perfect. Nici pe muieri nu le f*t cum stiu sa invarta motoru. Si toti sunt pe forumu asta. Numa asi si performeri. Cand iti trage ala de volan si vine peste tine ai ficatu in gat bre. Simplu. Cand tuta se asigura in mijlocu intersectiei ai o tibie in rinichi, Cand pici pe o balega si iti sare ochiu din orbita 2m mai incolo (cum a fost acu 3 ani pe cheia) e hazard si nesansa . Pricepeti dracu ca asta o sa vi se intample VOUA. E o chestiune de nr de kilometrii. Treaba asta cu "nu era pilot smek3er ca mine" e o stupizenie infernala.

Editat de Ender28
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

las ca am vazut eu cum pleaca riderii din victoriei si de pe la arc cu picioarele pe langa motoreta :crack: ce sa zic...felicitarile mele celor care sunt de parere ca eu sunt retardat...subscriu la Like-uri...doar ca... nu pe mine m-ati vazut sa ma plang de accidente pe-aci. sa fim seriosi...sunt o groaza de motociclisti in trafic si pe traficul de net ... care n-au nici o legatura cu fenomenul asta motociclistic, si-au luat mobre doar pt ca arata bine si mai dau si ei o buca sa scape de acnee...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate in ce zici, nu contest. Dar un lucru nu inteleg : rideri care pleaca cu picioarele pe langa mobra ??? pai la Victoriei spre expemlu daca pleci din parcare, mai ai 3 metri pana la semaforul care e rosu (sa zicem)...nu e normal sa mergi foarte usor cu picioarele pe asflat pe langa mobra ?:) nu stiu,intreb si eu ca sunt incepator si asa fac si eu cand plec de pe loc pentru o distanta scurta.

 

P.S. : poate n-am inteles eu expresia :)

Editat de Seb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...