Sari la conținut

10_sept_2011 Motopolitist BucureÂşti - Militari.,Probabil grav


ranga
 Share

Postări Recomandate

8 ore zi de zi ,calare pe 2 roti ...ai timp sa observi multe faze de genu. e ca o jungla unde trebuie sa dam cu secera sanctiunilor si-n stanga si-n dreapta, fara cel mai mic regret la multitudinea de rugaminti sa nu-i lasam pietoni pe 1 luna 2 sau 3 .

 

fara iertare !

 

din pacate sistemul nu acorda niciun spor motopolitistilor , desi sunt o categorie mult mai expusa la accidentari de genu.

Editat de blue_nightwishX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 76
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Rog pe cei care intalnesc zilele astea vre-un motopolitist in trafic si au ocazia sa schimbe 2-3 cuvinte, sa se intereseze de stara colegului. Am sa incerc si eu sa fac lucrul asta.

@blue_nightwish: poti afla ceva despre dansul ? La ce spital este, este nevoie de sange etc ? Utile, nu barfe...

Editat de ranga
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motopolitistul accidentat se afla la spitalul municipal.

Agent Ghimfus, se numeste.

 

cum mai am detalii, cum le postez.

 

@ranga - este o idee buna, insa asta nu ne face ingeri sau albi si nepatati, atunci cand mergem cu viteza , cu tobe galagioase sau fara documente ;)

trebuie intai sa lucram la noi si abia apoi sa-i sensibilizam pe nenea astia mai mari si imbracati in uniforme.

corect?

Editat de dublu JACK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rog pe cei care intalnesc zilele astea vre-un motopolitist in trafic si au ocazia sa schimbe 2-3 cuvinte, sa se intereseze de stara colegului. Am sa incerc si eu sa fac lucrul asta.

@blue_nightwish: poti afla ceva despre dansul ? La ce spital este, este nevoie de sange etc ? Utile, nu barfe...

 

salut

am facut eu asta . din ce mi au spus ( laconic - nu am dorit sa ma intind la povesti si sa ii "interoghez", si asa au fost consider eu foarte amabili si deschisi ) omu' este ok fara daune majore. nu are nevoie de nimic medical iar cu partea " pecuniara" la fel .

daca pana la urma se "strange" ceva, pe PM sunt "pentru" .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

am facut eu asta . din ce mi au spus ( laconic - nu am dorit sa ma intind la povesti si sa ii "interoghez", si asa au fost consider eu foarte amabili si deschisi ) omu' este ok fara daune majore. nu are nevoie de nimic medical iar cu partea " pecuniara" la fel .

daca pana la urma se "strange" ceva, pe PM sunt "pentru" .

Ok, vesti bune. Aseara, nu ma puteam opri din gandurile de genul : nu cumva a fost cel care m-a iertat cand am avut peste 70 in localitate sau cand n-am avut asigurarea la mine. E bine ca nu e rau.

@2Xjack voiam doar detalii nu sa ma fac simpatic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In afara de tampeniile astea pe care le debitati de 8 pagini incoace... De omu' ala stie cineva ceva? Are nevoie de sange,de vre-un ajutor??

 

Usor,usor acest forum dedicat PASIONATILOR de motociclsim,devine un fel de Can Can al ziarelor.Nu exista topic deschis sa nu apara cate unu care crede ca are 3 bilute.. :kick:

 

Multa sanatate Domnului motopolitist si asteptam ceva vesti ..bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu cum face romanaul dar mereu este pe langa subiect

ati reusit sa va balacariti ca la poarta palatului si pe topicul asta.

 

rog un moderator iscusit in taste sa mute balacareala pe un topic de dedicatii intr-o alta sectiune.

 

sanatate maxima nenea motopolitistule, sa revii cat mai repede in saua motocicletei si sa ne faci sa fim cuminti pe strazile din Bucuresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In afara de tampeniile astea pe care le debitati de 8 pagini incoace... De omu' ala stie cineva ceva? Are nevoie de sange,de vre-un ajutor??

 

Usor,usor acest forum dedicat PASIONATILOR de motociclsim,devine un fel de Can Can al ziarelor.Nu exista topic deschis sa nu apara cate unu care crede ca are 3 bilute.. :kick:

 

Multa sanatate Domnului motopolitist si asteptam ceva vesti ..bune!

 

Hai ca noi deja suntem offtopic de-acu'. Motopolitistul e ok, asa cum a mai postat cineva pe pg. 5, doar cateva zgarieturi.

 

Asfalt uscat!

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti un prost!!!

 

 

Nu sunt.

 

Argumenteaza. Un om inteligent are argumente.

 

corect!

 

cu ce e mai bun un politist pe moto fata de un "brigadier" de circula prin parc? ca motociclist, ok sanatate multa! ca politist toti isi fac treaba romaneste ca asa au invatat si asa sunt obligati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

corect!

 

cu ce e mai bun un politist pe moto fata de un "brigadier" de circula prin parc? ca motociclist, ok sanatate multa! ca politist toti isi fac treaba romaneste ca asa au invatat si asa sunt obligati.

 

Cu ce sunteti voi mai buni decat motopolitistul in cauza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta-i un argument?

 

Care-i principala ocupatie a politistilor in Romania? Sa dea amenzi sau sa ia spaga, in principiu sa scoata bani din buzunarele oamenilor si sa le strice dispozitia. Iti trebuie un caracter "aparte" sa practici meseria asta, motiv pentru care nu-i simpatizez deloc.

In concluzie, politistii si fotbalistii sunt cele mai injurate personaje.

 

A cazut unu si si-a julit ceva. Nasol de el. Se mai intampla. De ce va intereseaza pe voi asa de tare starea lui si cum il cheama? E ruda cu voi? il cunoasteti personal?

Editat de cristidb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Treaba politistilor este "sa dea amenzi" si "sa strice dispozitia". Ca toata tampenia asta cu dreptul si cadrul legal si normele sociale le-au scornit Platon si Aristotel numa ca sa te constipe pe tine si sa-ti strice ziua. Nu mai stia Pericle cum sa-ti f@ta tie starea de spirit acu 2500 de ani. :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta-i un argument?

 

Care-i principala ocupatie a politistilor in Romania? Sa dea amenzi sau sa ia spaga, in principiu sa scoata bani din buzunarele oamenilor si sa le strice dispozitia. Iti trebuie un caracter "aparte" sa practici meseria asta, motiv pentru care nu-i simpatizez deloc.

In concluzie, politistii si fotbalistii sunt cele mai injurate personaje.

 

A cazut unu si si-a julit ceva. Nasol de el. Se mai intampla. De ce va intereseaza pe voi asa de tare starea lui si cum il cheama? E ruda cu voi? il cunoasteti personal?

 

N-o sa intelegi niciodata. Nu e vina ta, asa esti tu construit.

 

Banuiesc ca ti se pare normala si atitudinea "de ce m-ai oprit numai pe mine? ca uite, trece altu' care are tobe la fel de zgomotoase ca ale mele. Pe el de ce nu l-ai oprit? Ai ceva cu mine personal?"

Editat de Grigore Dolghin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai inteleg ce vad zilnic. In loc sa stea in intersectie stau dupa colt si dau amenzi celor care fac stanga desi e un semn care interzice asta. In loc sa stea in dreptul trecerii de pietoni stau la 100m mai departe ascunsi sa dea amenzi alora care nu dau prioritate. In loc sa dirijeze circulatia dau amenzi celor care blocheaza intersectia. Si tot asa. Care e scopul? Sa previna incalcarea legi sau doar sa aplice pedepse?

Din vina cui se ridica masni parcate neregulamentar dar care nu incurca nimic, de exemplu dintre blocuri? Cine scrie PV pentru ca banii sa mearga in buzunarul firmelor private?

Nu ma poti face tu sa inteleg altfel. Asta vad zilnic, asta e parerea mea si a multora. Cand se vor schimba lucrurile o sa-mi schimb si eu atitudinea fata de politie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...