Sari la conținut

Tanar de 25 de ani mort in urma unui accident de motocicleta


route`66
 Share

Postări Recomandate

Era ceva previzibil, n-ai cu cine... :what:

 

Cand m-am luat de tovarasu lui si i-am explicat cum sta treaba.. s-a suparat. tu nu stii decat sa mergi in linie dreapta si ii dai blana, e logic ca o sa vina si o curba cu indicator si nu stii ce sa faci... :kick: Poate restu o sa invete si ei ceva dar nu prea cred..

 

am sa pun si o poza cu unul din grupu lor

 

Poate e vreo mobra furata . . .

Tipul din poza denota multa experienta si este constient de ce poate pati cu echipament pe el , asa ca-l evita .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 64
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Poate e vreo mobra furata . . .

Tipul din poza denota multa experienta si este constient de ce poate pati cu echipament pe el , asa ca-l evita .

 

Plus ca e mult prea smecher pentru noi astia, muritorii de rand care, fraieri ce suntem, ne-am inmatriculat motocicletele, le-am asigurat cu RCA si ITP-uri valabile. Pun pariu ca politia rutiera locala vegheaza cu real interes si abia asteapta sa-i intocmeasca "motociclistului" acel vestit "dosar penal"!!

Acum, ca i-a aparut poza pe net, mult prea capabilii politisti de la rutiera au si datele vizibile de indentificare ochiometric!

Avand in vedere kilu' de gel uscat din paru' cocalarului pardon, motociclistului, acesta este destul de greu de identificat cand circula pe ulitele site-ului cu o motocicleta care, cel putin din imagini, are fata de ninja ZX6R model +2000 si spatele ninja zx6r din '95 - '99!

Nici nu ma mira ca politistii nu l-am prins pana acum, din poza se vede clar cel de-al doilea element de tunning-ul adus motocicletei: posesorul s-a debarasat de oglinzi care in mod evident, creeaza o prea mare portanta la inaintare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul ma bucur ca a murit si nu a ramas paralizat, altfel ar fi costat sistemul spitalicesc o carca de bani platiti din taxele mele. La 25 de ani ma indoiesc ca a contribuit cu ceva la sistemul de sanatate, suficient de mult cat sa recompenseze pentru deplasarea SMURD-ului si a politiei pana la locul accidentului. Daca ar fi dupa mine, pe parintii astora morti in accidente fara asigurare si carnet i-as pune sa plateasca cheltuielile de deplasare ale politiei/pompierilor care le-au facut constatarea.

 

 

Corect :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu crezi ca varianta cu niste puf ar fi mai rentabila?

 

 

tu chiar nu intelegi ca ia sarit stalpul in fata?

normal el avea prioritate...nu stalpul...dar a vrut sa vada pana unde merge nesimtirea :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maimuta aia din poza e tovaras cu mortul ?

 

Imi dau seama ce grup select aveau ei acolo si ce discutii inteligente purtau. ( probabil gen "Baaa, pun pariu cu voi ca pot sa-i dau 500 la ora cu motoru si sa nu-mi rup capu intr-un indicator" )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cum ti-ai dat seama tu in cele 8 zile de cind te-ai inscris pe forum, pina cind ai postat asta? :rolleyes:

Clona cui esti tu? :grinbandit:

 

A urmarit din umbra pana s-a prins cum sa-si faca un cont!! Nik nu stii, bai tata!! :crack:

Editat de AgresivRider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca nu avea pasager, bine ca stalpul nu era un trecator...nu a avut soarta si probabil a vrut sa si-o faca singur!..si si-a facut-o! Sper ca era orfan si nu a indurerat pe nimeni!

RIP

stai jos...cu si fara permis vorbim de un om....bagate-n seama cand conduci cu talpile pe scarite....pana atunci ai gresit forumul....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maimuta aia din poza e tovaras cu mortul ?

 

Imi dau seama ce grup select aveau ei acolo si ce discutii inteligente purtau. ( probabil gen "Baaa, pun pariu cu voi ca pot sa-i dau 500 la ora cu motoru si sa nu-mi rup capu intr-un indicator" )

 

 

Da....cred ca ai dreptate! R.I.P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

R.I.P pentru '' cel ce si-a pierdut viata "

Dupa cum spune un prieten, care m-a invatat multe lucruri folositoare in ale motociclismului," NU ORICINE ESTE MOTOCICLIST... " ; " motocicleta NU ESTE O JUCARIE "; " Nu iti lua sportiva, daca esti incepator" ; " etc "

 

cu toate ca : http://dexonline.ro/definitie/motociclist ... DAR NU ESTE DEAJUNS...

Greseli faci toata viata ( mai ales pe 2 roati ) canteaza cat sunt de mari! Nu cred ca exista posesor de motocicleta care sa NU FI LUAT MACAR O TRANTA>

Editat de wolf84
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

normal el avea prioritate...nu stalpul...dar a vrut sa vada pana unde merge nesimtirea :D

eu am zic ca era de la Mit Busted vroia sa testeze cine e mai rezistent. stalpul sau el. acum el e Busted.

 

o intrebare: stie careva ce motor avea respectivul Kamikaze? eu banuiesc ca Yamaha ier uan sau ier seis. cica in ultimul timp astea is la moda pt sportul dea Kamikazele stradal

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Ar trebui sa va intrebati cine i-a dat pe mana "jucaria", daca stia ca nu are carnet. Acela este vinovatul moral al acestui accident.

RIP

daca intr-adevar cineva i-a dat mobra, ala-i vinovat de-a dreptu' si ar trebui urmarit in justitie.

Editat de rvltng_bstrd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...