Sari la conținut

Accident Tazzy


XCS911
 Share

Postări Recomandate

TazzY a avut accident cu XT-ul lui. Avea 60-70 km/h si un Austriac cu un Passat nu i-a acordat prioritate. I-a iesit brusc, la 3 m in fatza lui, a lovit masina cu pumnul si s-a ales cu fractura dubla la mana. In rest zgaraieturi...

Mentionez ca era pe banda 2 :hug: .

 

A spus ca pune el poze spre seara si mai completeaza daca am omis ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 54
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator TazzY

Acum sunt ok... Am mana in ghips si piciorul ma doare rau dar nu e rupt.

In mare e cam asa... Este o strada cu 2 benzi... Pe banda a 2-a, din locul de unde am facut eu accidentul, la vreo 500m e un semafr si intorci la stanga e libera ca daca intri pe acolo nu te mai lasa conservarii sa te incadrezi pe prima banda. Eu ca sa evit traficul mergeam pe banda2 si la semafor ma strecuram pe banda 1.

Numai ca un nene austriac s-a gandit el asa ca e mai bine sa iasa brusc... A iesit la 3m in fatza mea si am lovit conserva cu pumnul drept la 65-70 la ora... Conserva e bucatzi si xt-ul nu are mai nimic... o zgarietura pe aripa si maneta de frana rupta. Am fost la spital si mi-au mus mana in ghips. Osul este rupt oblic si e posibil sa nu se prinda... Daca la primul control de martzi nu e ok trebe sa ma opereze sa imi puna un un fir de sarma care sa prinda osul...

 

P.S. : Pare mana stanga dar am facut eu pozele in vers pe radiografie.. :hug:

post-8143-1161892773_thumb.jpg

post-8143-1161892807_thumb.jpg

post-8143-1161892821_thumb.jpg

post-8143-1161892838_thumb.jpg

post-8143-1161892850_thumb.jpg

post-8143-1161893122_thumb.jpg

Editat de TazzY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator <-BlacK_Killer->

ai scapat si tu si motoreta foarte ieftin

 

cu conservaru ce faci ?

 

 

 

insanatosire grabnica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multa sanatate si putere!

Cum a ramas cu austriacul? Ati fost la police, ce-a zis ala?

Nu i-ai zis: sprechen sie Deutsch, you bastard?!... :hug:

Editat de Purghy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator TazzY

Acum sa va spun tot dar sa nu datzi cu rangi in mine..:hug:

Abia am facut 18 ani si nu am carnet... Daca nu am carnet nu am nici asigurare... Austriacul s-a bagat inapoi pe banda 1, a pus triunghiul si ma astepta pe mine... Eu am ridicat mobra, am dat vreo 5m cu spatele si am luat-o pe contrasens pe banda 1 prin trafic sa nu imi ia numarul... Deci am fugit... Dupa ce am ascuns mobra, m-am intors cu un prieten pe scuter si omu statea si isi facea pana... Nici vorba de politzie... Accidentul s-a intamplat in fatza celui mai mare magazin de motoare unde am multi prieteni... Unul dintre ei iesise afara sa vada ce s-a intamplat cu mine... Cand ma intorsesem sa il intreb ce s-a intamplt dupa ce am fugit eu, a spus ca daca ma ma vede o singura dat pe motoare pana imi iau masina, ma strange de gat cu mana lui... The End.. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Abia am facut 18 ani si nu am carnet... Daca nu am carnet nu am nici asigurare... Austriacul s-a bagat

 

Daca te mai urci pe moto inca o data pina sa iti iei A-ul chiar ca esti jackass...A gresi e omeneste, a persevera in greseala e prostie :hug:

Editat de ace20male
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dap... Luneta sparta, caroseria stanga coltz varza si roata sparta... :crack:

 

Si toate astea cu pumnul? Ca ai zis ca moto n-a patit nimic? :hug:

De fapt cu scarita ai "aranjat" caroseria si roata. Mai greu imi e sa inteleg cu ai ajuns cu pumnul la luneta!

Da' sigur doare ca dracu'. Sa te asiguri ca se prinde bine osu' ca e jale... :P

 

Bafta si sa nu mai faci! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate esti INCONSTIENT. Nu inteleg de ce il aparati asa. Noi suntem cei care strigam ca nu ne acorda pioritate, ca conservarii (ceea ce este drept) dar asa ne stricam imaginea, ala austriac s-a oprit sa vada si noi romanii fugim.. si ne mai miram ca de ce suntem vazuti rau dincolo.

Sincer cu asemenea personaje mi se face greata.

Daca ma loveai pe mine iti zic sincer ca te gaseam orinde te ascundeai si faceam in asa fel incat sa nu mai ai carnet.

Insanatosire grabnica.

Si nu te mai urca pe motor fara carnet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator TazzY

Frate esti INCONSTIENT. Nu inteleg de ce il aparati asa. Noi suntem cei care strigam ca nu ne acorda pioritate, ca conservarii (ceea ce este drept) dar asa ne stricam imaginea, ala austriac s-a oprit sa vada si noi romanii fugim.. si ne mai miram ca de ce suntem vazuti rau dincolo.

Sincer cu asemenea personaje mi se face greata.

Daca ma loveai pe mine iti zic sincer ca te gaseam orinde te ascundeai si faceam in asa fel incat sa nu mai ai carnet.

Insanatosire grabnica.

Si nu te mai urca pe motor fara carnet.

 

 

Stau in italia... :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa zic .. imi pare rau pt tine, da sa-ti fie invatatura de minte.

Prietenii aia ar trebui sa-ti dea niste scatoalce dupa ceafa din cand in cand, ca sa te ajute la memorie :hug:

Acuma omu a fost bou ca a iesit din coloana, dar tu mergeai prea tare tocmai pt ca ai 18 ani si minte pe masura. Ai avut mega-noroc sa scapi doar cu mana bulita, erai candidat la 'rip'-uri .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...