Sari la conținut

Postări Recomandate

Nu-ti recomand neaparat un kit de 80 pt ca racirea pe aer n-o sa faca fata mai ales acum vara si e f probabil sa calezi motorul. Plus de asta iti trebuie un carburator pt un asfel de motor, un esapament pe masura iar ungerea cu siguranta ca n-o sa si-o faca bine pentru ca pompa de ulei e reglata pt a furniza un debit de ulei ca pt motor de 49. Deci va trebui sa bagi ulei la greu in rezervor pe langa benzina ca sa se unga bine motorul... ca sa nu mai vorbim de consum...

 

 

 

Salut ,

 

Pai si atunci..ce ii pot face sa fuga mai repede.... , pana acuma cateva zile lua 60km/h drum drept ... 80- 90 in panta.. , acuma e drum drept se duce 70... ( i-am pus un cauciuc mai inalt si mai subtire pe spate ) ....

Ma intereseaza sa ii fac ceva la motor sa se duca mai bine...

 

Filtru de aer "sport" ma ajuta la ceva ?

 

Astept sfaturi...

 

MS ! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

iti da ceva putere in plus un filtru de aer sport...am yo unul de vanzare daca te intereseaza...tnt din carbon aproape nou...f putin mers cu el.daca e da`mi un PM si vorbim

 

Filtru de aer "sport" ma ajuta la ceva ?

 

Astept sfaturi...

 

MS ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un sr 150 si vreau sa ii schimb uleiul de transmisie. Imi puteti spune cumva daca stiti cam ce cantintate se tre sa pun ? AM verificat in carte dar nu scrie. Sau cum imi pot da seama daca torn cantintatatea necesara? Multumesc mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor am facut-o de oaie am desfacut carburatorul de la scuter<aprilia scarabeo 50cc 4t> ca sa il curat si am desfacut si capacul ala negru de sus de la carburator si acolo are un arc si nu stiu ce dracu m-a apucat si l-am scurtat :) si acum nu trage mai mult de 50 si inainte imi lua 65 :P :) va rog io mult care poate sa ma ajute si pe mine :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e careva din valcea.....si daca e ma poate ajuta si pe mine..sa imi reglez carburatorul...eventual sa schimb ceva la scuter ! desigur contra cost...ca pe la service pe aci..iti i-a 150 ron..numai sa se uite la el...:| si nu le dau atata mai bine dau foc la scuter :))...in fine..daca e cineva astept raspuns !

 

MS frumos !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari! am tot cautat dar nu am reusit sa dau peste vreun site sau ceva cu piese pt scutere as cauta ceva sa mi le livreze prin posta sau ceva de genu... daca stie cineva un site de genu vas fi recunoscator sa imi spuneti si mie... imi trebuie o curea de transmisie piaggio zip 50 si ''cablu'' acela pentru kilometraz sa rupt si mai multe piese... si habar nu am de unde sa gasesc am pus motor nou acuma il vopsesc vreau sa il reconditionez cand lam cumparat era varza.. si inka ceva lam dus la un asa zis mecanic si pt set motor nou cu totul ce tine de motor nu numai segmentat mia luat 6 milioane jumate e mult? mie unu mi se pare cam mult avand in vedere k doar atat a facut...multumesc anticipat wave.gif ps asfalt uscat si salutari cu faru! burnout.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari! am tot cautat dar nu am reusit sa dau peste vreun site sau ceva cu piese pt scutere as cauta ceva sa mi le livreze prin posta sau ceva de genu... daca stie cineva un site de genu vas fi recunoscator sa imi spuneti si mie... imi trebuie o curea de transmisie piaggio zip 50 si ''cablu'' acela pentru kilometraz sa rupt si mai multe piese... si habar nu am de unde sa gasesc am pus motor nou acuma il vopsesc vreau sa il reconditionez cand lam cumparat era varza.. si inka ceva lam dus la un asa zis mecanic si pt set motor nou cu totul ce tine de motor nu numai segmentat mia luat 6 milioane jumate e mult? mie unu mi se pare cam mult avand in vedere k doar atat a facut...multumesc anticipat wave.gif ps asfalt uscat si salutari cu faru! burnout.gif

www.piese-scutere.net

www.easyparts.nl

www.scooter-centre.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari! am tot cautat dar nu am reusit sa dau peste vreun site sau ceva cu piese pt scutere as cauta ceva sa mi le livreze prin posta sau ceva de genu... daca stie cineva un site de genu vas fi recunoscator sa imi spuneti si mie... imi trebuie o curea de transmisie piaggio zip 50 si ''cablu'' acela pentru kilometraz sa rupt si mai multe piese... si habar nu am de unde sa gasesc am pus motor nou acuma il vopsesc vreau sa il reconditionez cand lam cumparat era varza.. si inka ceva lam dus la un asa zis mecanic si pt set motor nou cu totul ce tine de motor nu numai segmentat mia luat 6 milioane jumate e mult? mie unu mi se pare cam mult avand in vedere k doar atat a facut...multumesc anticipat wave.gif ps asfalt uscat si salutari cu faru! burnout.gif

 

www.piese-scutere.ro ...e extrem de mult 6 mil jumate pt segmentat...mai mult de 1 mil nu merita...

cauta alt mecanic

 

www.piese-scutere.ro ...e extrem de mult 6 mil jumate pt segmentat...mai mult de 1 mil nu merita...

cauta alt mecanic

acum vad :kali: ...6 mil jumate pt set,ambielaj ? sau ce? asa ar fi ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa`mi refac instalatia de semnalizare pt scuter pt ca nu gasesc buba la cel original.Cum trebuie legate firele ?

Azi m`am jucat vreo 3 ore si am facut doar o parte(Dreapta) cealalta nu`mi iese.

Are poate cineva o schema pt asa ceva?

 

 

Va rog frumos..ajutati`ma!!Luna viitoare trebe sa merg sa fac asigurare si vreau sa am totu in regula!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

www.piese-scutere.ro ...e extrem de mult 6 mil jumate pt segmentat...mai mult de 1 mil nu merita...

cauta alt mecanic

 

 

acum vad :kali: ...6 mil jumate pt set,ambielaj ? sau ce? asa ar fi ok

el asa zike ca, cu tot cu ambielaj... dapai mi la tinut 3 saptamani acolo si eu nu am stat sa vad ce a facut el si ce nu.. acu imi caut curea variator si poate un ambreiaj si mi le pun eu acasa k nu poate fi chiar asa de greu.. ms pt ajutor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari! am tot cautat dar nu am reusit sa dau peste vreun site sau ceva cu piese pt scutere as cauta ceva sa mi le livreze prin posta sau ceva de genu... daca stie cineva un site de genu vas fi recunoscator sa imi spuneti si mie... imi trebuie o curea de transmisie piaggio zip 50 si ''cablu'' acela pentru kilometraz sa rupt si mai multe piese... si habar nu am de unde sa gasesc am pus motor nou acuma il vopsesc vreau sa il reconditionez cand lam cumparat era varza.. si inka ceva lam dus la un asa zis mecanic si pt set motor nou cu totul ce tine de motor nu numai segmentat mia luat 6 milioane jumate e mult? mie unu mi se pare cam mult avand in vedere k doar atat a facut...multumesc anticipat wave.gif ps asfalt uscat si salutari cu faru! burnout.gif

 

http://www.darycom.ro aici mai gasesti.

Cica sa cumperi scuter sh, ei unul vai de el tavalit de alti si dupaia mai inbogatesti si bisnitari numiti mecani, ce mecani la un motor 2 T, oricine se pricepe, + bani pe piese, + bani pe montaj la mecanic, + cat ai dat pe scuter, si nu o sa iasa cum trebuie, mai bine luai unul nou (chinezesc dar nou bun garantie, acte si altele).

Eu nu as mai lua in veci scuter sh tavalit de alti, intr-un fel cazi si de fraier, ala il tavaleste si tu il ei de bun, am patit-o si nu mai vreau, daca vreau scuter de firma bun dau in jur de 60-70 mill si e nou nout si merita toti bani, dar sunt si mai ieftine destul de bune.

 

astept critici sa ma criticati ca recomand scutere noi :kali:

Editat de cosx25
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.darycom.ro aici mai gasesti.

Cica sa cumperi scuter sh, ei unul vai de el tavalit de alti si dupaia mai inbogatesti si bisnitari numiti mecani, ce mecani la un motor 2 T, oricine se pricepe, + bani pe piese, + bani pe montaj la mecanic, + cat ai dat pe scuter, si nu o sa iasa cum trebuie, mai bine luai unul nou (chinezesc dar nou bun garantie, acte si altele).

Eu nu as mai lua in veci scuter sh tavalit de alti, intr-un fel cazi si de fraier, ala il tavaleste si tu il ei de bun, am patit-o si nu mai vreau, daca vreau scuter de firma bun dau in jur de 60-70 mill si e nou nout si merita toti bani, dar sunt si mai ieftine destul de bune.

 

astept critici sa ma criticati ca recomand scutere noi :kali:

Decat scuter kinezesc ca altii mai bine ceva sh si de firma!s-o mai spus de mii de ori si app is curios dak un scuter deasta kinezesc o sa ajunga la km ce are un scuter sh in 2 timpi si de firma

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Decat scuter kinezesc ca altii mai bine ceva sh si de firma!s-o mai spus de mii de ori si app is curios dak un scuter deasta kinezesc o sa ajunga la km ce are un scuter sh in 2 timpi si de firma

Afla ca scuterul gopop runner al unui prieten (nu-i dau numele ca ma injura :kali: ) are in prezent peste 15 000 km si nu a schimbat decat consumabile si membrana la carburator. Nu mai zic ca merge 70 lejer :kali: Totul tine de cum ai grija de el, daca ii dai jar inca de la inceput si-l neglijezi, orice vehicul se defecteaza repede! La 15 000 de km, majoritatea scuterelor in 2t "tusesc" si cer segmenti noi, fie ca sunt si de firma!

Poate sa fie firma firmelor, daca-ti bati joc de el, nu te astepta sa tina mult.

 

 

Bafta! :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor am facut-o de oaie am desfacut carburatorul de la scuter<aprilia scarabeo 50cc 4t> ca sa il curat si am desfacut si capacul ala negru de sus de la carburator si acolo are un arc si nu stiu ce dracu m-a apucat si l-am scurtat :kali: si acum nu trage mai mult de 50 si inainte imi lua 65 :kali: :kali: va rog io mult care poate sa ma ajute si pe mine :kali:

Trebuie sa-ti cumperi un nou arc cu dimensiunea dorita, incearca pe piese-scutere.ro. Si eu mi-am desfacut carburatorul si l-am curatat ca am acelasi model ca si tine dar nu am modificat nimic si bine am facut. Mai mult de atat nu stiu ce sa-ti spun. Cat iti consuma tie acest model? Ca sa fac o comparatie cu al meu care ia in jur de 2-2,5 l/100 km parcursi. Daca ai nevoie de cartea tehnica pentru acest model sau alte informatii (in afara de delimitare care nu am reusit s-o scot ca nu stiu unde e) trimite un mail la tradaut_ir@yahoo.com Daca stii cum se delimiteaza sau mai stii ceva in legatura cu asta anunta-ma. Cu stima, astept raspunsul tau negresit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o mica problema la sr-ul meu in mers se aude un sunet ciudat de la transmisie,iar cand plec de pe loc nu mai are acelasi cuplu puternic,parca nu prinde cureaua...eu asa simt.voi ce parere aveti?

 

depinde de sunet...se poate sa fie uzata cureaua, sa fie sparta vreo rola, sa fie uzate rolele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu ai sr150 nu? Pai cel mai greu e sa scoti toate conductele si sa ti minte unde vin. Si mai e treaba ca trebuie sa golesti dinainte apa din instalatie pentru ca trece si prin carb si cand il scoti s-ar putea sa-ti murdaresti motorul si sa puta apoi foarte nasol de la antigel. In rest nu e greu, il dai jos, il faci bucatele, il bagi in decarbusolv si gata. Nu are rost sa-l duci la service

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...