Sari la conținut

DUCATI 1199


servant.1980
 Share

Postări Recomandate

Si chopper-ul pe care mi-l voi lua eu peste 3-4 ani (Diavelul,cu motor de 1098 pe el :laugh: ) Mafaldo, va bate la fundul gol PET-ul din poza postata de tine. :smoke:

poti sa te duci acuma sa il iei. ia uite. /index.php?/topic/671075-ducati-diavel-abs-2750-km/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 809
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

da, cu siguranta. uite ia cat vrei fara rusine.

 

euros-loads-of-money.jpg

Multumesc ! Esti foarte amabil ! Pot sa-mi iau si pentru un Panigale de-acolo ? Ca sa putem face teste comparative la cald :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc ! Esti foarte amabil ! Pot sa-mi iau si pentru un Panigale de-acolo ? Ca sa putem face teste comparative la cald :laugh:

nici nu se pune problema, ia cat vrei, poti sa cumperi si la prieteni, frati, surori, eu vroiam sa iti zic sa iei si pt Desmosedici RR, dar stiam ca esti rusinoasa si nu-ti place sa-ti bati joc de banii altuia. dar daca vrei poti sa iei, ca la mine nu se cunosc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Todea merge mai des pe pista decat mine si mai tare.

In mainile mele un Ducati sao o japoneza fac acelasi timp, pentru ca-s doar amator si nu stiu sa folosesc atuurile uneia sau alteia - Ducati in cazul asta. Chiar daca stiu unde ducati castiga, nu stiu sa merg cu ea la modul asta. In schimb, in materie de feeling, .. asta e motivul pentur care am Ducati.

 

fiecare cu ale lui, eu doar aveam o problema cu astia de tot o freaca cu bmw sus, bmw jos. Motoreta aia e foarte buna, dar nu e cea mai buna. :D

 

Cu 1199 ramane de vazut ce si cum o sa fie in Mondialul de Superstock. Ceea ce ma tine pe mine foarte curios este CINE va pilota motoreta asta in STK pentru da Giugliano a plecat ls SBK si nici Petrucci nu mai e in STK, iar Ducati va face orice ii sta in putinta pentru a castica STK 1000 din 2012, sa arate la ce au lucrat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Todea merge mai des pe pista decat mine si mai tare.

In mainile mele un Ducati sao o japoneza fac acelasi timp, pentru ca-s doar amator si nu stiu sa folosesc atuurile uneia sau alteia - Ducati in cazul asta. Chiar daca stiu unde ducati castiga, nu stiu sa merg cu ea la modul asta. In schimb, in materie de feeling, .. asta e motivul pentur care am Ducati.

 

fiecare cu ale lui, eu doar aveam o problema cu astia de tot o freaca cu bmw sus, bmw jos. Motoreta aia e foarte buna, dar nu e cea mai buna. :D

 

Cu 1199 ramane de vazut ce si cum o sa fie in Mondialul de Superstock. Ceea ce ma tine pe mine foarte curios este CINE va pilota motoreta asta in STK pentru da Giugliano a plecat ls SBK si nici Petrucci nu mai e in STK, iar Ducati va face orice ii sta in putinta pentru a castica STK 1000 din 2012, sa arate la ce au lucrat.

 

Man,eu doar am glumit..in nici un caz nu ma consider mai bun decat tine,mai banos sau mai frumos etc. suntem doar niste amatori cand vine vorba de pista si nu ma pasioneaza foarte tare bmw'ul..m-am dat cu el dar degeaba ai scula daca nu ai cooaie, de altfel cred ca si ducati e un motor aparte..pt cine si-l permite!pana una alta poate ne intalnim in pista si facem cumva sa scadem 2 3 secunde din timpul nostru de amatori :friends:

p.s. pot confirma ca ducati,triumph,agusta etc sunt motoare diferite fata de japoneze cel putin la calitatea lucrarii..am avut un triumph 675r 2011 si un ducati 848 2009 pe mana deci nu vorbesc din carti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Sinner :

Avem pareri diferite,nu merita sa ne certam,fiecare cu parerea lui.

Iti citez numai ce ai scris tu,ca sa vezi ca totusi nu aberez :

Noi aici vorbim de SBK unde motoarele din pista sunt si pe STRADA, le poti cumpara MAINE daca ai bani,

si apoi :

Daca tu ai inteles ca ce e in pista de W SBK e pe strada cred ca nu ai citit bine, avand in vedere ca am legaturi constante cu evenimentele astea si regulamente si etc..

Pai te cam contrazici singur,in fine.Unde nu sunt de acord cu tine e faptul ca lumea curselor e foarte diferita si nu are aproape nimic de a face cu motoarele stock.Si faptul ca Ducati a iesit castigator,e adevarat,la clasa Superstock,nu inseamna ca motocicleta Ducati pe care au iesit castigatori e cea mai buna dpdv al performantelor.S-ar putea sa fie,dar pana nu se face un test comparativ intre modelele de varf stock...Cursele la nivel mondial sunt mult mai complexe,am mai scris,e vorba in primul rand de bani,apoi manageri care sa aduca mecanicii,inginerii si pilotii care formeaza o echipa castigatoare,si apoi vine materialul de concurs.Echipa mi se pare ca e cea care face diferenta,pt ca motocicletele sunt toate cam acolo.Insa e adevarat,conteaza foarte mult o victorie la Superstock,dau valoare unei motociclete,corect.

Nu sunt impotriva Ducati,chiar imi plac foarte multe modele Ducati.Si chiar imi displac absolut TOATE modelele BMW.Imi plac foarte mult italiencele,preferata mea insa a fost si va ramane MVAgusta Brutale.

Depinde insa ce vrei de la un motor.Cu un Brutale niciodata nu vei face performanta.Dar vei fi fericit.

Convingerea mea ramane insa,vorbind doar de performanta pura (nu look,nu fun,nu sunet,nimic,doar matematica,timpi pe circuit) BMW S 1000 RR ramane motocicleta de batut,in ciuda celor 200cc in plus si a tehnologiei lui Panigale.

E ca sindromul Nissan GTR 35 : pe Nurburgring bate orice Ferrari sau Lambo la funduletz cat e ziua de lunga si e la jumate din pret.Insa tot in masina care ia bataie ai vrea sa fii. :bounce:

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in italia campioni 2011 ducati

in wsbk 2011 campioni Ducati

in wstk 2011 campioni ducati

 

apoi,

 

bsb 2011 campioni yamaha

ama 2011 campiono yamaha

idm 2011 campioni ktm

 

mai continui :D :D :D ????

 

asa.. in conditiile astea zi tu, nu e ilar sa spui ca bmw e motoreta de batut D :D ? cheers.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru moment BMW-ul RR exista ca fitza si pentru lauda(ca e bun, ca trage, rupe), dar NU are niciun rezultat in vreun campionat.

 

Momentan e un mare zero, ca unul din ochii ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

servant daca as fi marlan as face acum o analogie cu nick name ul tau :D

 

din pacate inca mai exista oameni ca tine care cred in ceea ce se scrie in revistele moto. Esti cel putin naiv sa nu intelegi cum funtioneaza toate treburile astea si ca acolo se plateste pentru reclama LA GREU.

 

BMW a bagat bani in promovare si marketing cat nu iti incap tie cifre pe monitor. IN paddocuk World SBK astia mereu vin cu un mini orasel dupa ei, miroase a bani peste tot, este ceva ce nu iti imaginezi.

 

deci totul ma' frend e CUMPARAT.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce-i drept...in campionate nu a confirmat nimic ...dar in comparatiile facute pe strada de jurnalistii moto cam sta pe primul loc... si eu vreau sa vad unul care sa-i ia locul

 

 

 

din pacate inca mai exista oameni ca tine care cred in ceea ce se scrie in revistele moto. Esti cel putin naiv sa nu intelegi cum funtioneaza toate treburile astea si ca acolo se plateste pentru reclama LA GREU.

 

deci totul ma' frend e CUMPARAT.

 

Cum am spus mai sus

Pentru moment BMW-ul RR exista ca fitza si pentru lauda(ca e bun, ca trage, rupe)

Din fericire pentru fitza moto, marketingul BMW si-a facut datoria.

Crezi ca doar in Romania ziaristii sunt cumparati? :D mai sunt si altii inaintea lui vantu sau diaconescu.

 

BMW creadeau ca daca-i vor achita lui Checa 7 mil E pe sezon vor aduce titlul SBK in Germania. Lasa ma sa rad :bounce:

In SBK, BMW au 4 piloti foarte buni, crezi ca motoretele sunt bune si nu vor sa bata Ducati-ul pe pista?!?!

Daca vor continua proiectul cu ss1000r, in 3 ani poate vor scoate si rezultate, pana atunci nu vor fi buni decat pe hartie.

 

Daca mobra ta nu ar fi demonstrat ce poate, imi era greu s-o trec la capitolul legenda. Doar dupa ce a castigat a putut fi apreciata in realitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

servant daca as fi marlan as face acum o analogie cu nick name ul tau :D

 

din pacate inca mai exista oameni ca tine care cred in ceea ce se scrie in revistele moto. Esti cel putin naiv sa nu intelegi cum funtioneaza toate treburile astea si ca acolo se plateste pentru reclama LA GREU.

 

BMW a bagat bani in promovare si marketing cat nu iti incap tie cifre pe monitor. IN paddocuk World SBK astia mereu vin cu un mini orasel dupa ei, miroase a bani peste tot, este ceva ce nu iti imaginezi.

 

deci totul ma' frend e CUMPARAT.

 

 

 

asta este unul din testele pe care le vad relevante.....si tine minte : nu sunt fan BMW

 

http://www.motorcycle-usa.com/64/9687/Motorcycle-Article/2011-BMW-S1000RR-Track-Comparison.aspx

 

asta este al doilea in care intra toate superbike-urile indiferent de cilindree ....si singurul motiv pentru care imi doresc , ca Ducati sa-i dea replica bemweului este acelasi pentru care pe viitor mi-as dori ca altcineva sa-i dea la randul sau replica Ducatiului ....cum s-a mai intamplat pe la inceputul anilor 2000...

 

 

stiu cum functioneaza reclamele si marketingul si la capitolul asta nu ma consider naiv ...

 

totusi te consider pe tine naiv in incercarea de a face o analogie legata de nick-ul meu...( te asigur ca nu ai nici cea mai mica idee...)

eu am deschis topicul asta in speranta ca se va avea ce discuta la propriu despre motocicleta asta si cu ce a venit nou in comparatie cu celelalte ...dar ca de obicei discutiile degenereaza ...

Editat de servant.1980
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai da, s-a degenerat la greu ca de obicei pe motorezidizm.

oricum, tot naiv esti daca tu te uiti in gura alui care pune bmw pe primul loc doar zicand din gura niste chestii si locul 4 in mondiale, iar yamaha o pune pe locul 4 care are 2 titluri (ama si bsb) + loc 2 in mondiale. oricat de mult ar diferi motoarele de curse fata de strada, exista totusi o baza, un pedegree, o formula de la care se pleaca si etc.

 

in fine racesc gura de pomana, cei ca tine vor lua mereu de bun ce platesc granzii industriei, si nu aveti cum sa fiti convinsi ca este altfel.

Nu am timp si nici chef acum sa caut, era un test unde iesea kawasanki mai buna decat 1198, r1 si bmw cu 0.200 - si ai crede ca moaaama how close - deci e real. vrajeala pentru necunoscatori, pe linia dreapta e deajuns sa scoti picioarele din scarite cand vezi timpul in bord si intarzii 0.200 si gata.. kawasanki e cea mai tare..

 

si kavasanki a bagat banu la marketing mult pt k cica au 200 de cai si prostimea pune botu.. etc..

 

ma rog. revenind la topic

 

Ducati-1199-Panigale-Supersport-trim-1-thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai da, s-a degenerat la greu ca de obicei pe motorezidizm.

oricum, tot naiv esti daca tu te uiti in gura alui care pune bmw pe primul loc doar zicand din gura niste chestii si locul 4 in mondiale, iar yamaha o pune pe locul 4 care are 2 titluri (ama si bsb) + loc 2 in mondiale. oricat de mult ar diferi motoarele de curse fata de strada, exista totusi o baza, un pedegree, o formula de la care se pleaca si etc.

 

in fine racesc gura de pomana, cei ca tine vor lua mereu de bun ce platesc granzii industriei, si nu aveti cum sa fiti convinsi ca este altfel.

Nu am timp si nici chef acum sa caut, era un test unde iesea kawasanki mai buna decat 1198, r1 si bmw cu 0.200 - si ai crede ca moaaama how close - deci e real. vrajeala pentru necunoscatori, pe linia dreapta e deajuns sa scoti picioarele din scarite cand vezi timpul in bord si intarzii 0.200 si gata.. kawasanki e cea mai tare..

 

si kavasanki a bagat banu la marketing mult pt k cica au 200 de cai si prostimea pune botu.. etc..

 

ma rog. revenind la topic

 

Ducati-1199-Panigale-Supersport-trim-1-thumb.jpg

 

 

...tu te-ai uitat macar la c am postat eu?

bemweul a iesit pe primul loc in smack down-ul si nici macar nu a scos cel mai bun tur pe circuit....ce draq.. credeam ca te duce mai mult mintea....

un lucru este ceea ce dovedesc constructorii in campionatul de viteza si alta este ceeea ce se intampla pe strada.....

si o mai repet inca o data ....NU SUNT FAN BMW!!!

...desi tu te comporti de parca eu as fi unul ....

 

singurul lucru care-mi place referitor la numele BMW este aportul acestuia pe care l-a adus McLaren-ului F1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Las', bine ca a bagat Ducati banii pt a-l aduce pe Rossi la MotoGP. Visu' umed al italienilor s-a dus tracu'. :haha:

Norocul lor a fost ca a mers Suzuki mai prost, altfel erau pe ultimul loc. Asa sunt pe 3, la 200+ puncte fata de HONDA. :rolleyes:

 

Da, stiu, o sa-mi spuneti ca n-are nicio treaba, am vrut doar sa va reamintesc. :blbl:

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. 'ehhhh, coarda sensibila... :crack:

2. Avortonule, combate ideea, nu omul. Grija mare cu dejetele pe taste, ca nu te-am jignit pana acum pe aici. Ne-am inteles?

 

Daca tot esti asa de informat, spune-ne de ce Ducati a ajuns in ipostaza asta in GP? De ce n-au reusit sa dezvolte un motor competitiv aici?

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca se lasa cu :box: :kick:

 

eu cred ca ar fi frumos sa vorbim despre Ducati 1199 Panigale

 

motogipiu si ce au facut ducati honda suzuki si restu acolo, cred ca se poate discuta la Curse interne si Moto GP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...