Sari la conținut

Detinatori de Aprilia RSV


freeman
 Share

Postări Recomandate

mi-am batut capul cu turbina de pe celalalt mille si am baut. ca doar de asta fost iarna! :laugh: oricum, revizia la mne nu dureaza mai mult de 3-4 zile in lene! :D poate facem o intrunire de aprilisti vara asta!

vorbeste cu DP sa faca tabara de excelenta/monomarca Aprilia, la maretul festival =))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

p.s. spune-mi te rog cit de eficient este parbrizul fata de cel de serie

Mai Denis ... e chiar f folositor si in al 2'lea rand ..completeaza imaginea de Transformers a motorului - lucru care pe mine ma fascineaza :)

Acum nu stiu cat de bun este comparativ cu celelalte modele de parbriz ... dar comparat cu jucaria aia de stock ... e 100 de clase peste.

De ex .. la 180 simteam ca'mi iau zborul cu stock'ul . Asa .. ghemuit pe rezervor am mers (poate lejer e un pic fortat) ok cu 200+

Daca iti place cum arata (majoritatea posesorilor sunt impotriva acestui look :P ) eu ti'l recomand

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai Denis ... e chiar f folositor si in al 2'lea rand ..completeaza imaginea de Transformers a motorului - lucru care pe mine ma fascineaza

Acum nu stiu cat de bun este comparativ cu celelalte modele de parbriz ... dar comparat cu jucaria aia de stock ... e 100 de clase peste.

De ex .. la 180 simteam ca'mi iau zborul cu stock'ul . Asa .. ghemuit pe rezervor am mers (poate lejer e un pic fortat) ok cu 200+

Daca iti place cum arata (majoritatea posesorilor sunt impotriva acestui look :P ) eu ti'l recomand

 

Merci de raspuns Sy, mie unul imi place cum arata si sunt deacord cu tine cind spui ca-i completeaza look-ul.

 

 

Paradoxal, eficienta lui sporita il face ineficient pentru gusturile mele si am sa-ti spun si de ce.

 

Unul dintre motivele pentru care am ales naked a fost sa nu merg repede pe strada, asadar, daca parbrizul asta scade din suferinta rularii cu viteze de peste 200 nu e bun pentru mine :)

 

Dealtfel, acum astept si un pinion ( -1 ) si o foaie ( +2 ) ca sa-i reduca si mai mult viteza maxima de rulare si sa-i dea mai mult zvic.

 

Pentru cei care vor sa faca simulari cu gearing-ul, vizitati linkul asta ---->>> http://www.gearingcommander.com/

 

p.s. am sa caut un parbriz strict pentru look, mic si ineficient :)

Editat de Denis_sbz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hahaha .. te inteleg perfect

 

PS: am devenit fan ----> dopurile de urechi rullz .. apropo de viteze mari :D

 

PSS: acum am venit de la prima revizie. Am pus ulei MOTOREX 10W50 :tempted:.. o fi bine/ n'o fi bine .. ramane de vazut :blush:

 

PSSS: Constanta e plina de motoare azi .. am vazut cel putin 15 pe un drum de 5km maxim prin oras

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haules baules!! ... Sa n'am parte... de cata galagia dracu pe topicul asta.

Mai pune'ti draq frana .. nu v'ar mai satura D-zeu de atata palavrageala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caucicuc spate ( Rosso Corsa ) aproape terimnat la 2800 km.

 

Pai daca iesim din viraje de se ridica roata fata... :rolleyes:

 

P.S. Felicitari pt jucariile voastre! Sunt superbe! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...