Sari la conținut

Accident Panduri


AfricanQueen90
 Share

Postări Recomandate

un conducator auto care venea dinspre leu i-a intors in fata. intr-un loc TOTAL ciudat. din pacate zona respectiva a devenit un iad de cand cu lucrarile pentru metrou.

 

cu exceptia fetzei, mobra (bandit de 600 cred) nu era foarte terfelita: jambe, jatnta fatza, parbriz, aripa, scarite si semicadrul spate crapat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Subsemnatul este accidentatul.

 

Va multumesc tuturor pentru urarile de bine si grijile adoptate.

 

Daune: - Eu: piciorul drept cu 2 degete fracturate si gleza in ghips.

- Mobra: nu conteaza(parerea mea) <- :(

 

Scenariu: Veneam pe Panduri catre Leu. Am plecat de la semaforul unde faci dreapta pe langa academie. Urmatorul semafor(tot pe langa academie, pe unde se urca) era rosu, am incetinit, s-a facut verde intre timp. Din fata(de pe fostul sens opus-ca acum e sens unic), a virat o masina si s-a oprit in fata mea la o distanta destul de mica.

Nu avea rost sa mai franez, m-am ridicat pe scarite si m-am trezit dupa masina.

 

Rugaminte: Va rog fara polemici, injurii, urari de "bine" adresate conducatorului auto si alte porcaieli specifice acestui forum.

 

P.S. Multumesc celor care ati oprit si v-ati interesat de mine.

 

P.S.2 Vecinii care mi-au dat curent saptamana trecuta, sa-mi ziceti cand puteti primi lada de bere.

 

Sară bună !

 

Ce am putut sa fac dupa ce m-am scuturat de praf.

post-41379-0-57955900-1322438279_thumb.jpgpost-41379-0-76519900-1322438287_thumb.jpg

post-41379-0-08319900-1322437965_thumb.jpg

Editat de razvanusv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Subsemnatul este accidentatul.

 

Va multumesc tuturor pentru urarile de bine si grijile adoptate.

 

Daune: - Eu: piciorul drept cu 2 degete fracturate si gleza in ghips.

- Mobra: nu conteaza(parerea mea) <- :(

 

Scenariu: Veneam pe Panduri catre Leu. Am plecat de la semaforul unde faci dreapta pe langa academie. Urmatorul semafor(tot pe langa academie, pe unde se urca) era rosu, am incetinit, s-a facut verde intre timp. Din fata(de pe fostul sens opus-ca acum e sens unic), a virat o masina si s-a oprit in fata mea la o distanta destul de mica.

Nu avea rost sa mai franez, m-am ridicat pe scarite si m-am trezit dupa masina.

 

Rugaminte: Va rog fara polemici, injurii, urari de "bine" adresate conducatorului auto si alte porcaieli specifice acestui forum.

 

P.S. Multumesc celor care ati oprit si v-ati interesat de mine.

 

P.S.2 Vecinii care mi-au dat curent saptamana trecuta, sa-mi ziceti cand puteti primi lada de bere.

 

Sară bună !

 

Ce am putut sa fac dupa ce m-am scuturat de praf.

post-41379-0-57955900-1322438279_thumb.jpgpost-41379-0-76519900-1322438287_thumb.jpg

 

Important este ca esti ok si ca nu ai nimic grav, am trecut pe acolo pe la 11 si cv imediat dupa ce m-a sunat o prietena sa-mi spuna ca a vazut o motoreta "in trei bucati" si i-am vazut pe un tip si o tipa acolo ... i-am intrebat daca au nevoie d cv sa ridice motoreta ... insanatosire grabnica si sper sa nu ai umari pe viitor cu picioru sa se vindece repede ...

 

Azi e 27.11.2011, parca...

Greseala mea ... am fost trezita din somn cu telefonul :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

eu eram in taxi si la un moment dat vad o ambulanta oprita pe jumatate de drum, mai merg putin si vad pe margine o casca(moment in care i-am spus soferului sa traga pe dreapta). Dupa ce trecem de ambulanta vad motorul praf. Cand am vazut cum arata motocicleta m-am speriat foarte, foarte tare si am venit grabit catre niste persoane care se aflau pe langa locul unde am vazut casca.

 

Sincer, la cum arata mokeka nu ma asteptam sa il gasesc pe pilot acolo ci pe un amic sau prieten care avea grija de mobra.

 

M-am bucurat ca erai constient si imi pare rau ca nu am putut sta mai mult.

 

Stiu ca mi-ai spus ca ai sarit peste masina. Bravo omule pentru prezenta ta de spirit care (cred eu) te-a scapat din aceasta intaplare.

 

Ma bucur ca esti 80% bine si iti urez insatosire grabnica.

 

multumesc,

 

s.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru prezenta de spirit, dupa cum au spus si anteriorii mei. Ai avut bulan ca situatia ti-a permis timp de reactie!

Baxuri de sanatate!

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...