Sari la conținut

Intrunirea de comuniste si atase 2012


Lolo_ID
 Share

Postări Recomandate

Prietenul meu Adrian un englez care sta in Veliko Tarnovo imi scrie relativ la traseul lui Old Bloke in Romania asa:

Hello Alin. I meet him on thursday next week to some planning. I would like to persuade him to use the ferry at Svishtof and go to Pitesti via Alexandria. Then to go across the Transfagarasan to Sibiu then Sebes and Turda for the rally. I will let you know. He needs to avoid Bucharest and that horrible ring road on the south side.

Va tin la curent cand se stabileste exact itinerariu -cei ce vor sa il insoteasca ar trebui sa ne organizam...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 586
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am citit blogul, foarte tare, mi-as dori ca la varsta lui sa ma pot da decent in continuare cu o motocicleta solo, indiferent de tip, model sau vechime.

Dupa asa exemplu, ar trebui sa dispara scuza "e prea departe" cand vorbim de mizilicuri de 450km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit blogul, foarte tare, mi-as dori ca la varsta lui sa ma pot da decent in continuare cu o motocicleta solo, indiferent de tip, model sau vechime.

Dupa asa exemplu, ar trebui sa dispara scuza "e prea departe" cand vorbim de mizilicuri de 450km.

:agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Gogule, probleme mă?... Cât de simplu poate fi totul. Dacă vrei, poți! Un tron ca ăsta îți dă aripi.

 

post-59949-0-21118700-1340890537_thumb.jpg

 

Nu Trandafire, nu ma, nu sunt probleme. La cate topoare sunt in atasele moto-comunistilor cred ca putem incropi impreuna o buda. Facem o lista cu mesteri Manole care se baga la incropirea unui astfel de asezamant sfant ? Cred ca cel mai indicat ar fi sa fie construit deasupra paraului, in aval de locatie, nu de alta dar asa e mai comod (nu mai suntem nevoiti sa tragem apa si "actionam" si ecologic - hranim flora si fauna paraului). Ce zici ?

 

:smoke:

 

 

 

:scratch: ....poetule......

 

Aceasta conversatie este un pamflet. Cei ce nu "inghit" astfel de discutii sa nu ia in seama ce am scris.

 

Lasand la o parte gluma.......eu nu inteleg de ce e atata liniste pe sub-forumul asta si mai ales pe topicul asta. Se facuse , la un moment dat , o lista cu cei ce vin la intrunire. Oare doar 10 motociclete vor fi prezente ?

Editat de Lolo_ID
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aceasta conversatie este un pamflet. Cei ce nu "inghit" astfel de discutii sa nu ia in seama ce am scris.

 

Lasand la o parte gluma.......eu nu inteleg de ce e atata liniste pe sub-forumul asta si mai ales pe topicul asta. Se facuse , la un moment dat , o lista cu cei ce vin la intrunire. Oare doar 10 motociclete vor fi prezente ?

sal..nu te antrebi de ce sunt doar 10? poate restu vor alt ceva{ toalete eco ,bere la halba,pat normal,mancare gatita} deh pretentile au crescut si pentru atasisti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lista participantilor la Intrunirea de comuniste si atase 17-18-19 august 2012

 

 

01. Iuli-Voshod ... moto: Voshod 3M-02 - PH-10-FLZ -2persoane -la cort

02. Edivkv ...moto: IFA/MZ-BK 350 - PH-58-YFA -1persoana -la cort

03. thegerman (Florin)... moto: Ij Planeta 5- VN-06-JNS 2 persoane-la cort

04. Amendatu.... (Razvan) moto : IJ PLANETA 5 BZ - 67 - SEP 2 persoane in cort

05. Schumydan ... (Dan) moto : IJ PLANETA 5 B-90-CMF 1 persoana la cort

06. Lolo_ID - IJ 56 - 1,2 sau 3 persoane ...... la cort ..... altfel nu mai vin

07. mz125 ( nedelcu) -mz125 -BZ-07-LAK +cort + singur.

08.Lantz (costin) nipru - cort - 2 pers ( singur alcoolic)

09.marian zcm moto:IJ Planeta 5 DB-91-KES-1 persoana-la cort

 

10.Danny_motor86 (Dan)post-54201-0-58067300-1342383916_thumb.jpg moto: Ij Planeta 5 IF-86-TDR 1 sau 2 persoane la cort

Editat de danny_motor86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te inumeri printre ei ?

sal.. nu ma numar printre ei daca este sa vin, vin si fara sa ma inscriu, daca nu ,nu vin, dar am vazut pretentiile altor useri pentru o intrunire anuala de motocomuniste si atasiste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal.. nu ma numar printre ei daca este sa vin, vin si fara sa ma inscriu, daca nu ,nu vin, dar am vazut pretentiile altor useri pentru o intrunire anuala de motocomuniste si atasiste.

:agree: :cheers: Editat de micriganel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lista participantilor la Intrunirea de comuniste si atase 17-18-19 august 2012

 

 

01. Iuli-Voshod ... moto: Voshod 3M-02 - PH-10-FLZ -2persoane -la cort

02. Edivkv ...moto: IFA/MZ-BK 350 - PH-58-YFA -1persoana -la cort

03. thegerman (Florin)... moto: Ij Planeta 5- VN-06-JNS 2 persoane-la cort

04. Amendatu.... (Razvan) moto : IJ PLANETA 5 BZ - 67 - SEP 2 persoane in cort

05. Schumydan ... (Dan) moto : IJ PLANETA 5 B-90-CMF 1 persoana la cort

06. Lolo_ID - IJ 56 - 1,2 sau 3 persoane ...... la cort ..... altfel nu mai vin

07. mz125 ( nedelcu) -mz125 -BZ-07-LAK +cort + singur.

08.Lantz-nipru-ph_24_mad-cort

09.marian zcm moto:IJ Planeta 5 DB-91-KES-1 persoana-la cort

 

10.Danny_motor86 (Dan)post-54201-0-58067300-1342383916_thumb.jpg moto: Ij Planeta 5 IF-86-TDR 1 sau 2 persoane la cort

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nush ce v-a apucat cu liste, eu prefer sa fie liniste pe topicul asta si la intalnire sa fie cum a fost si pana acum. Estimez prezenta cam de 3x lista actuala.

01. Iuli-Voshod ... moto: Voshod 3M-02 - PH-10-FLZ -2persoane -la cort

02. Edivkv ...moto: IFA/MZ-BK 350 - PH-58-YFA -1persoana -la cort

03. thegerman (Florin)... moto: Ij Planeta 5- VN-06-JNS 2 persoane-la cort

04. Amendatu.... (Razvan) moto : IJ PLANETA 5 BZ - 67 - SEP 2 persoane in cort

05. Schumydan ... (Dan) moto : IJ PLANETA 5 B-90-CMF 1 persoana la cort

06. Lolo_ID - IJ 56 - 1,2 sau 3 persoane ...... la cort ..... altfel nu mai vin

07. mz125 ( nedelcu) -mz125 -BZ-07-LAK +cort + singur.

08.Lantz-nipru-ph_24_mad-cort

09.marian zcm moto:IJ Planeta 5 DB-91-KES-1 persoana-la cort

10.Danny_motor86 (Dan) moto: Ij Planeta 5 IF-86-TDR 1 sau 2 persoane la cort

11. Aleko moto: Ural M61 sau Dnepr MT16 1 sau 2 persoane

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vor alte pretentii sa "organizeze" ei una asa cum vor! pana aici atat se poate si atat vrem! nu inteleg de ce in acest an au rasarit pretentiile, iar in anii trecuti nu s-a batut atat apa in piua! comentariile sunt de prisos!

Se stie de atati ani ca este o intalneala haiduceasca, in natura, departe de persoane straine, fara parade si alte chestii organizatoresti! Pentru afirmarea motoretelor comuniste se poate face altadata parade, intruniri (vezi Focsani) care vor iesi foarte ok, cu lume foarte multumita!

Lista este si ea pur organizatorica, nu se intampla absolut nimic daca cineva nu poate veni, sau daca vine fara sa se inscrie pe ea. De preferat este ne inscriem toti cei care suntem hotarati sa mergem. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa inteleg ca daca nu ne inscriem nu suntem primiti?

 

Sau care-i treaba cu inscrierile? Trebuie rezervat spatiu corespunzator? Nu cred.

 

Io zic ca cei care vor sa vina vin, indiferent ca si-au anuntat in scris prezenta sau nu...

Mai exista o lista Silviule.o tin la mine si tot eu ii tin evidenta.

Este si se numeste "lista celor care nu promit dar vin".Te bagi?

 

Estimez prezenta cam de 3x lista actuala.

Ighen.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa inteleg ca daca nu ne inscriem nu suntem primiti?

 

Sau care-i treaba cu inscrierile? Trebuie rezervat spatiu corespunzator? Nu cred.

 

Io zic ca cei care vor sa vina vin, indiferent ca si-au anuntat in scris prezenta sau nu...

 

1 .citeste topicul de la inceput; poti sari peste "discutiile prd vs. corleone"

 

2. mmno...vad ca nu ai citit de la inceput, sau nu ai inteles!

lista este pur organizatorica (poate vreau sa va cinstesc pe toti si sa stiu cata tuica sa car dupa mine, nu-mi permit sa iau in plus ca nu trage voshod-ul), si se pare ca pana acum s-au inscris numai din cei pe care ii cunosc personal de la intrunirile de comuniste si atase!

 

3. si e si normal ca cine vrea sa vina, vine si fara sa fie pe lista, primim si pe cei fara de internet, nu are treaba lista ce am initiat-o cu vre-o regula sau cu vre-o conditie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 Pai vad ca lista incepe si se termina cu Id ul de motociclism asa ca sa stiti ca multa lume n are asa ceva si deci cum sa se inscrie ? ca nu poate.

 

Sa imi semnalez prezenta?

Da o sa vin, singur sau cu amicii mei care vor putea sa vina, 3,4,5 mobre.

 

Altceva?

 

Nu?

 

Atunci sa ne vedem sanatosi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai fie vorba intre noi, daca vi la mine si imi spui, sunt Dragos, nu o sa stiu cine esti; dar daca imi zici sunt planetaV de pe forum, atunci categoric voi sti cu cine stau de vorba! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare doar 10 motociclete vor fi prezente ?

Putina rabdare caci si pe caldura asta se munceste.Atajul care il luai de la Urse anul trecut.

post-39145-0-13094300-1342501182_thumb.jpg

post-39145-0-22829700-1342501192_thumb.jpg

post-39145-0-19231200-1342501201_thumb.jpg

post-39145-0-84308600-1342501209_thumb.jpg

post-39145-0-71721300-1342501223_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Putina rabdare caci si pe caldura asta se munceste.Atajul care il luai de la Urse anul trecut.

Mult spor Petrica! Ce ne aduci bun in el la intrunire?!? :friends: :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare oameni buni! La indemnurile sustinute ale lui Pedros m-am hotarat sa postez. Nu puteam sa gasesc un topic mai bun decat "Intrunirea de comuniste si atase 2012". Ma numesc Vasile,am 23 de ani, am permis moto de 5 ani,sunt proprietarul unui Ij Planeta 5 din 1992. Copilaria mi-am petrecut-o calarind mobra tatalui meu. Pe acea mobra am prins microbu'. Bine am facut!:) Nu am o foarte mare experienta la ghidon, dar pot spune ca sunt pasionat de motociclete si vreau sa continui sa hoinaresc pe drumurile tarii. Am tot citit post-urile voastre de pe forum. Mai mult de atat m-am mai tot intalnit cu Pedros, mi-a mai reglat motocicleta,am mai am povestit despre voi si sunt incantat ca o sa bem o bere la iarba verde. Mi-am dorit si anii trecuti sa vin, dar au aparut lucruri care m-au oprit (absolvire, nunta prieten). Anul acesta cred ca o sa va cunosc la intrunire. Cum o imagine face cat o mie de cuvinte cateva poze cu mine, cu prietena mea si cu motocicleta (Bulanel)

 

post-58754-0-45862700-1342701153_thumb.jpg

post-58754-0-81880500-1342701182_thumb.jpg

post-58754-0-38813200-1342701207_thumb.jpg

post-58754-0-49969900-1342701255_thumb.jpg

post-58754-0-47987500-1342701292_thumb.jpg

post-58754-0-64274300-1342701228_thumb.jpg

 

Primele 5 poze sunt din cea mai lunga drumetie a mea cu motocicleta. Bucuresti-Muntii Macin. In total 600 km. Am fost foarte incantat de cum a mers motocicleta.

Sanatate si sa auzim de bine!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare oameni buni!m-am hotarat sa postez.!

Asa te vreau.

Asa ca mai adaugam inca unul pe lista noastra. :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit la noi Vasile! Ma bucur ca se mai misca ceva pozitiv pe acest topic! Faina motoreta ai! Te asteptam la intalneala din august! Sa auzim de bine! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa mai spun si eu o parere, sau sa vin cu o propunere, poate pe unii o sa deranjeze dar ..... o spun

as vrea sau mai bine zis mi-ar placea ca fiecare forumist sa vina cu tricoul inscriptionat cu numele de user

adica eu, mai mult ca sigur vin cu tricoul pe care o sa scriu edivkv

poate putem sa ne cunoastem mai bine chiar daca nu bem sau spargem seminte impreuna

ce ziceti facem treaba asta?

stiu ca nu este la indemana oricui sa inscriptioneze tricoul , dar un marcar si un tricou de duzina sau de Europa gasin noi :crack:

numai bine,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...