Sari la conținut

Trotinel vs Stulewa


stulewa
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 514
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

io v-am zis ca m-antrenez :D

 

post-1864-0-35732900-1328393044_thumb.jpg

post-1864-0-44930600-1328393065_thumb.jpg

 

 

you lucky b@stard! azi a nins si la noi pentru prima data si vad ca nu se opreste :) deja e zapada ca lumea, ce m-as fi dat si eu cu o jucarie ca aia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mers mult cu prietenii pe circuitul Euroring din Ungaria , eu tot timpul cu enduro touring ...... si acela nu se compara la dimensiuni cu cel de la Bacau , este mult mai mare , dar oricum nu este un circuit de viteza ci unul tehnic . In principiu seamana cu cel de la Bacau .

 

Un enduro , tot timpul bate o vitezana pe un circuit tehnic , deoarece , un monocilindru are cuplu de jos , pe cand un 4 in linie , il are deabia dupa ceva mii de ture ........ deci eu pariez de acum ca Stulewa va castiga .

 

 

Cum momentan sunt la Buzau cu treaba si se poate sa mai stau mult in zona , ma bag si eu cand mergeti pe circuit ....... DISTRACTIA CONTEAZA PANA LA URMA beer.gif

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

-------- Frumoase jucaria de zapda ..... este bestial kitul acela , am mers si eu in Austria si este demential , dar e misto sa ai zapada mare , vad ca tu pe unde te-ai dat se cam vedeau balariile ??? a mers bine ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io v-am zis ca m-antrenez :D

 

post-1864-0-35732900-1328393044_thumb.jpg

post-1864-0-44930600-1328393065_thumb.jpg

Daca vii cu motocicleta exact in starea asta, ne dam pe acte si-ti dau si-o tura avans :crack:

 

you lucky b@stard! azi a nins si la noi pentru prima data si vad ca nu se opreste :) deja e zapada ca lumea, ce m-as fi dat si eu cu o jucarie ca aia

Ice-Queen, ce gume zici sa folosesc? Tu din experienta ta, de ce gume ai fost multumita ? Ca protectie o sa-mi comand o casca X-Lite ca am auzit ca-s mama castilor.

 

Am mers mult cu prietenii pe circuitul Euroring din Ungaria , eu tot timpul cu enduro touring ...... si acela nu se compara la dimensiuni cu cel de la Bacau , este mult mai mare , dar oricum nu este un circuit de viteza ci unul tehnic . In principiu seamana cu cel de la Bacau .

 

Un enduro , tot timpul bate o vitezana pe un circuit tehnic , deoarece , un monocilindru are cuplu de jos , pe cand un 4 in linie , il are deabia dupa ceva mii de ture ........ deci eu pariez de acum ca Stulewa va castiga .

 

 

Cum momentan sunt la Buzau cu treaba si se poate sa mai stau mult in zona , ma bag si eu cand mergeti pe circuit ....... DISTRACTIA CONTEAZA PANA LA URMA beer.gif

Vom vedea, insa dupa cum ai spus si tu, distractia conteaza pana la urma. Te asteptam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

Ice-Queen, ce gume zici sa folosesc? Tu din experienta ta, de ce gume ai fost multumita ? Ca protectie o sa-mi comand o casca X-Lite ca am auzit ca-s mama castilor.

 

 

 

 

Momentan am cauciucuri touring BT-uri dar intentionez sa-mi pun Dunlop D208 SM, crezi ca ti se potrivesc?

 

Daca ar fi sa-ti recomand ceva de la Dunlop ar fi Sportsmart si GP Racer ;)

 

Prima a fost retorica :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vii cu motocicleta exact in starea asta, ne dam pe acte si-ti dau si-o tura avans :crack:

 

 

 

numai daca iti pui roti de carucior de METRO :crack:

 

THESE IS THE REAL SHETT!

 

post-1864-0-43708100-1328400642_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ice-Queen, ce gume zici sa folosesc? Tu din experienta ta, de ce gume ai fost multumita ? Ca protectie o sa-mi comand o casca X-Lite ca am auzit ca-s mama castilor.

eu cred ca Durex is cele mai bune. de fiecare data am avut cea mai buna aderenta. indiferent daca era sau nu alunecos. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca aveti ceva de intrebat,am vazut ca va interesati de campare,mai bine incercati la telefon http://www.selenamotorsport.ro/contact.html

oricum in apropierea pistei sigur nu aveti voie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca cel mai drept ar fi sa se compare ture cronometrate. Cu capra te bagi la sacrificiu si daca cel cu vitezana nu se sperie si cadeti amandoi, capra iese cu ++.

Oricum sper ca va fi acolo cineva care sa filmeze ce se intampla.

Si sper ca nu o sa se raceasca disputa asta pana in aprilie-mai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe ture cronometrate nu e funn, si am mai zis si mai sus, nu trebuie sa fi doar rapid, trebuie sa sti sa ataci si sa te aperi... aia cu cine-i cel mai rapid se face la liniute... chestiune care e alta mancare de peste... daca e sa comparam timpii nici nu are rost sa ne mai intalnim, merge fiecare cand poate si facem schimb de rezultate...faina cursa asa, nu??? cum ar fi sa se intre la gp cate unu patru ture :)))))

 

vreau sa fie o cursa fair, fara mizerii pentru ca daca ma apuc de facut scheme probabil il daram destul de repede si se strica toata distractia...si pe buna dreptate se supara omu atunci. NU ESTE O CURSA DE MX/ENDURO...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

wa cursa e cursa, nu te antrenezi doar sa scoti timpii contra cronometru. asa intradevar se duce fiecare cand vrea, si vine cu timpii. dar nu mai e tru deloc, nu se vor mai aduna motoristi-forumisti.

 

de vorbit am sa sun eu putin mai incolo ca stiu ce sa vorbesc si cu cine, pt ca e de discutat si de camere.

 

de filmat.....pffff CNN, BBC, Eurosport, GSP, dar v-a f pus si filmulet pe RedTube :haha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe ture cronometrate nu e funn, si am mai zis si mai sus, nu trebuie sa fi doar rapid, trebuie sa sti sa ataci si sa te aperi... aia cu cine-i cel mai rapid se face la liniute... chestiune care e alta mancare de peste... daca e sa comparam timpii nici nu are rost sa ne mai intalnim, merge fiecare cand poate si facem schimb de rezultate...faina cursa asa, nu??? cum ar fi sa se intre la gp cate unu patru ture :)))))

 

vreau sa fie o cursa fair, fara mizerii pentru ca daca ma apuc de facut scheme probabil il daram destul de repede si se strica toata distractia...si pe buna dreptate se supara omu atunci. NU ESTE O CURSA DE MX/ENDURO...

 

EXC-ul e deja in avantaj din cauza circuitului, iar o confruntare directa ii mareste avantajul. Iar pe un circuit de karting nu vor exista depasiri 100% curate.

Daca sunteti chititi pe confruntare directa, faceti macar separat o sesiune cronometrata. Si neaparat sa filmeze cineva si sa puna pe forum, ca sa vada si okiu nostru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu o sa avem nici un fel de regula, si se da fiecare care cum poate, e posibil ca din 10 insi sa ajunga la finish maxim 7. Eu personal nu o sa intru pe pista cu orice tampit, pt ca nu vreau sa pericilitez viata/motocicleta nimanui si invers. Sper insa ca acolo sa se prezinte oameni cu capul pe umeri si care stiu macar in teorie despre ce e vorba. In skillul lui stulewa sa zicem ca am incredere si fara sa-l vad live, deci competitia propriu-zisa va avea loc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuie sesiune cronometrata pentru ocuparea grilei de start

 

Nu mi se pare o idee buna, unul dintre ei poate pleca dezavantajat de psihicul locului 2..

.

.

.

Parerea mea e ca daca dorim sa avem o cursa spectaculoasa, propun ca la intrarile in curbe sa avem cate un concurs de tricouri ude, unde vor participa doar moldovence.

:peace:

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Nu mi se pare o idee buna, unul dintre ei poate pleca dezavantajat de psihicul locului 2..

.

.

.

2.Parerea mea e ca daca dorim sa avem o cursa spectaculoasa, propun ca la intrarile in curbe sa avem cate un concurs de tricouri ude, unde vor participa doar moldovence.

:peace:

1. cam ai dreptate, dar cel mai bine ar fi sa fie gen 5-10 tururi, apoi intra al doilea. primul nu v-a avea de unde sti ce medie scoate al doilea, si nici al doilea nu va sti ce medie a scos primul. apoi la urma se face comparatia. teoretic stiuletele ar trebui sa aiba avantajul circuitului tehnic, practic....vom vedea. nu stim nivelul de experienta al fiecaruia, nu stim ce NOS au pe ele.......

 

2. cred ca din tricouri ude, se vor transforma in vise umede. mai ales cand iti zice uitiiiii waaaaa shi ghini ti dai....

 

 

p.s. super tare poza de profil. :))

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu o sa avem nici un fel de regula, si se da fiecare care cum poate, e posibil ca din 10 insi sa ajunga la finish maxim 7. Eu personal nu o sa intru pe pista cu orice tampit, pt ca nu vreau sa pericilitez viata/motocicleta nimanui si invers. Sper insa ca acolo sa se prezinte oameni cu capul pe umeri si care stiu macar in teorie despre ce e vorba. In skillul lui stulewa sa zicem ca am incredere si fara sa-l vad live, deci competitia propriu-zisa va avea loc.

Eu intelesesem ca ,cursa este intre tine si Stulewa :scratch: .Ce sa caute alti insi intre voi?Si asa circuitul e mic.Cine vrea sa se intreaca sa o faca separat.Ca la turnir,cavaler contra cavaler.Nu la gramada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu intelesesem ca ,cursa este intre tine si Stulewa :scratch: .Ce sa caute alti insi intre voi?Si asa circuitul e mic.Cine vrea sa se intreaca sa o faca separat.Ca la turnir,cavaler contra cavaler.Nu la gramada.

pai cursa dintre ei doi se da separat, restu intram pe grupe mici ca sa nu ne incalcim intre noi.

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Singura data cand m-am dat la Bacau pe circuitul lui Seche, n-am reusit sa ajung in viteza a 3a.. decat subturat.

 

Daca vrei sa faci grupe mici, mai bine iti aduci kartul.

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Singura data cand m-am dat la Bacau pe circuitul lui Seche, n-am reusit sa ajung in viteza a 3a.. decat subturat.

 

Daca vrei sa faci grupe mici, mai bine iti aduci kartul.

eu pe asa zisa linie dreapta am putut urca du a doua in capat, dar cand i-am dat a 3a deja luasem curba inapoi cu a doua in frana de motor. de cele mai multe ori nu reuseam nici a 2a sa ii dau.

 

dar e si diferenta de rapoarte la motor. acu am sa vad anu asta cum e cu noul motor(alte rapoarte) si poate imi pun alt pinion.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...