Sari la conținut

Trotinel vs Stulewa


stulewa
 Share

Postări Recomandate

Vii insotit? :D

 

pana acum nu s-a anuntat nimeni, bine... nici n-am vorbit cu cineva pt ca am cam multe pe cap cu raliul din Maroc... cu siguranta o sa fie doritori, mai ales atunci, in preajma evenimentului... sti cum sunt bajetii: ....hmm, ce facem week-endul asta, hmmm AAAAAA, GATA FRATE STIU EU MERGEM ACOLO CA SE DAU AIA, NE DAM SI NOI, TRA LA LA...

:friends: TU VI SINGUR?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 500
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

pt ca la cum se prezinta vremea exista sanse destul de mari sa vin cu placa pana acolo in aprilie/mai si n-am gume de iarna si pe mobra :rusinica:

Jumba ziceam de duba pt ca s-ar putea sa nu duci numai mobra mea pe remorca ci sa fiu si eu cocotata acolo pe motoreta sa ma asigur ca e safe :crack:

trotinel .. pe la inceputul lui martie o sa ajung pe la cta .. sa-mi spui cam pe unde as putea sa vad si eu k6-le ala.. merci

ma vremea se schimba ca se stie ca vin eu acasa, si cand vin eu, se merge pe motor.:haha: in aprilie nu cred eu ca e vreme de placa, cel putin sper. daca vrei weekendu asta, poti sa il iei pe Stulewa si el ii da forja inainte si tu te poti prinde cu placa de el. :moto: :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu bre. eu zic ca ar fi mai bine dupa pasti, weekendu de dupa. atunci is si eu acasa, adica o sa fim mai multi in concediu. dac nu faceti atunci si faceti fara mine, ba bag si fac miting de protest impotriv voastra. :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trotinel .. pe la inceputul lui martie o sa ajung pe la cta .. sa-mi spui cam pe unde as putea sa vad si eu k6-le ala.. merci

Credeam ca vrei sa ma vezi pe mine, am tot sperat pana am ajuns la penultimu' cuvant :( . Da-mi un PM cu 1-2 zile inainte sa ajungi p-ashililea si rezolvam daca n-o sa fie deja vandut :|

 

TU VI SINGUR?

Nu, cu un prieten.

 

Ce idee excelenta cu luna aprilie pentru aceasta infatisare. Propun data de intai. Ce ziceti?

E ok, am auzit si glume mai proaste :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Sa nu lasam uitarii marea confruntare.

Daca treaba se face incepand cu luna mai, s-ar putea sa pot veni cu un maxiscuter de 650 cmc, chiar controversatul mijloc de transport care a starnit provocarea.

Jumba, Trotinel, sper ca nu v-ati pierdut din indarjire. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma eu am propus weekendul de dupa Pasti. 21 si 22 ca is si eu acasa, si multi inca au concediu. dupa aia eu ma intorc la munca la fel ca altii. intre timp am sa lansez si eu o provocare pt Tihuta de Pasti, dar am sa fac topic mai tarziu

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu lasam uitarii marea confruntare.

Daca treaba se face incepand cu luna mai, s-ar putea sa pot veni cu un maxiscuter de 650 cmc, chiar controversatul mijloc de transport care a starnit provocarea.

Jumba, Trotinel, sper ca nu v-ati pierdut din indarjire. :)

 

 

frateeeee, suntem la antrenament, daaaa?!?!!!

 

:crack: :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu lasam uitarii marea confruntare.

Daca treaba se face incepand cu luna mai, s-ar putea sa pot veni cu un maxiscuter de 650 cmc, chiar controversatul mijloc de transport care a starnit provocarea.

Jumba, Trotinel, sper ca nu v-ati pierdut din indarjire. :)

 

 

Dacă se pune așa problema, ca să fiu fair-play, aș putea participa și eu la întrecere cu o dubă Renault Traffic (cu cauciucuri de stradă, bineînțeles)

Editat de bibi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intre timp am sa lansez si eu o provocare pt Tihuta de Pasti, dar am sa fac topic mai tarziu

Pe Tihuta se fac doar plimbari de placere. :rolleyes: Nu exista nicio cursa acolo. :bigstar:

 

 

P.S. In weekendul 24-26 august, va avea loc o intrunire la Valea Strajii. De acolo incep cei mai frumosi 25 de km din tara (din punctul meu de vedere), Pasul Tihuta. :rusinica:

De asemenea, de la Vatra-Dornei catre Campulung mai exista si Pasul Mestecanis. Asfaltul nu e ca pe Tihuta, dar sunt cateva ace de par de-ti taie respiratia. :P

 

post-28093-0-88672300-1330791321_thumb.jpg

 

 

 

Scuze de offtopic. :P

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe Tihuta se fac doar plimbari de placere. :rolleyes: Nu exista nicio cursa acolo. :bigstar:

 

De asemenea, de la Vatra-Dornei catre Campulung mai exista si Pasul Mestecanis. Asfaltul nu e ca pe Tihuta, dar sunt cateva ace de par de-ti taie respiratia. :P

Scuze de offtopic. :P

breeeee da nu intrecere ci plimbare. ca nu e acolo de intrecere(desi se poate) dar nu instigam ca dupa aia nu poti sti cine se baga si decat buba, mai degraba nu.

 

cat de mestecanis... e un ac de par unde mam speriat oleaca cand mam aplecat si am vazut ca nu se mai termina si motoru rupea aderenta. :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu lasam uitarii marea confruntare.

Daca treaba se face incepand cu luna mai, s-ar putea sa pot veni cu un maxiscuter de 650 cmc, chiar controversatul mijloc de transport care a starnit provocarea.

Jumba, Trotinel, sper ca nu v-ati pierdut din indarjire. :)

Nu am uitat si nici nu am dat inapoi, insa e prea devreme pt a stabili data deocamdata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesant ar fi dupa prima confruntare, sa faceti inca o runda schimband motoarele intre voi :bigstar:

 

Si sa semnati o hirtie inainte ca nu aveti pretentii de nici un fel daca cadeti cu mootoreta si o stricati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ma, dar asta ar insemna sa te doara in ()() de motoreta lu colegu. desi vei zice ca nu nu, am grija, dar pe fata ta .... nu se va vedea nimic de la viziera fumurie :P ar fi oarecum culmea sa se schimbe si motoarele, iar sansele sa cada sunt de 99% pt ambii, asta daca nu au experienta pe celalalta categorie de motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si sa semnati o hirtie inainte ca nu aveti pretentii de nici un fel daca cadeti cu mootoreta si o stricati.

 

În această situație cred că stulewa va rîde cu gura pînă la urechi :)

 

Îi dau și eu cuiva mobra mea de sm să cadă cu ea, apoi iau la trîntă bartai miarul de viteză :) :)

Editat de bibi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca Trotinel nu-si pune carenele de pe cbr p-un SM o sa piarda minim 3 secunde la tura dar eu as paria pe 5 secunde la tura. egalitate ar fi daca Stulewa ar veni cu gume de cros crackup.gif.(putin exagerat dar nu departe de adevar)

pe trasee unde daca pe liniile drepte nu se poate prinde mai mult de ~80km la ora, un motociclist experimentat care conduce o vitezana, semnalizeaza frumos dreapta si cedeaza respectuos trecerea cand vede una bucata enduro in oglinda.

 

oricum faina initiativa beer.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca Trotinel nu-si pune carenele de pe cbr p-un SM o sa piarda minim 3 secunde la tura dar eu as paria pe 5 secunde la tura. egalitate ar fi daca Stulewa ar veni cu gume de cros crackup.gif.(putin exagerat dar nu departe de adevar)

pe trasee unde daca pe liniile drepte nu se poate prinde mai mult de ~80km la ora, un motociclist experimentat care conduce o vitezana, semnalizeaza frumos dreapta si cedeaza respectuos trecerea cand vede una bucata enduro in oglinda.

 

oricum faina initiativa beer.gif

 

N-as fi asa sigur. Cei mai buni timpi pe AMCKart sunt in mare parte facuti de supersporturi. Sunt cativa baieti care merg foarte tare pe supermoto (cu slick-uri si tot ce trebuie) care se tin si ei cam tot pe-acolo, dar nu foarte multi. Cu enduro (adica roti de 21/17 sau 21/18) trebuie ori sa fii foarte bun (mult mai bun decat omul cu supersportul), ori sa fie adversarul foarte slab ca sa-i dai 5 secunde pe tur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-as fi asa sigur. Cei mai buni timpi pe AMCKart sunt in mare parte facuti de supersporturi. Sunt cativa baieti care merg foarte tare pe supermoto (cu slick-uri si tot ce trebuie) care se tin si ei cam tot pe-acolo, dar nu foarte multi. Cu enduro (adica roti de 21/17 sau 21/18) trebuie ori sa fii foarte bun (mult mai bun decat omul cu supersportul), ori sa fie adversarul foarte slab ca sa-i dai 5 secunde pe tur.

 

pe amkart cam ce viteza maxima se atinge?

pista de la bacau e mai virajata, mai dreapta sau cam la fel?

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-as fi asa sigur. Cei mai buni timpi pe AMCKart sunt in mare parte facuti de supersporturi. Sunt cativa baieti care merg foarte tare pe supermoto (cu slick-uri si tot ce trebuie) care se tin si ei cam tot pe-acolo, dar nu foarte multi. Cu enduro (adica roti de 21/17 sau 21/18) trebuie ori sa fii foarte bun (mult mai bun decat omul cu supersportul), ori sa fie adversarul foarte slab ca sa-i dai 5 secunde pe tur.

 

 

+1 Ultima dată cînd am fost acolo am luat bătaie soră cu moartea de la un R1 pe Amckart (eu cu SM). E adevărat că nu prea eram în apele mele, dar chiar dacă aÂş fi fost tot luam bătaie grav :D

 

pe amkart cam ce viteza maxima se atinge?

pista de la bacau e mai virajata, mai dreapta sau cam la fel?

 

Habar n-am, că nu am bord :) Cred că ceva de genul 100 km/h.

Din ce am înțeles, pista de la Bacău e mai rapidă.

Editat de bibi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-as fi asa sigur. Cei mai buni timpi pe AMCKart sunt in mare parte facuti de supersporturi. Sunt cativa baieti care merg foarte tare pe supermoto (cu slick-uri si tot ce trebuie) care se tin si ei cam tot pe-acolo, dar nu foarte multi. Cu enduro (adica roti de 21/17 sau 21/18) trebuie ori sa fii foarte bun (mult mai bun decat omul cu supersportul), ori sa fie adversarul foarte slab ca sa-i dai 5 secunde pe tur.

 

5 sec pe tur??!!! Diferenta aia e probabil intre trotinel si Rossi in favoarea celui din urma bineinteles, pt un circuit drept cum e Monza sau Misano, sau intre Depres si stelu' in favoarea celui dintai, pe un circuit SM.... :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe amkart cam ce viteza maxima se atinge?

pista de la bacau e mai virajata, mai dreapta sau cam la fel?

 

Baietii care merg tare stiu ca ating vreo 120-130 (poate chiar mai mult) in linia dreapta. Eu nu cred ca am trecut vreodata de 110. Nu m-am uitat niciodata foarte atent, din motive lesne de inteles. :)

La Bacau cred ca e ceva mai rapida ca viteza medie, dar nu neaparat ca viteza maxima. Mare lucru nu mai tin minte ca am fost acolo o singura data, cu masina, acum vreo 7-8 ani.

 

+1 Ultima dată cînd am fost acolo am luat bătaie soră cu moartea de la un R1 pe Amckart (eu cu SM). E adevărat că nu prea eram în apele mele, dar chiar dacă aÂş fi fost tot luam bătaie grav :D

 

 

 

Habar n-am, că nu am bord :) Cred că ceva de genul 100 km/h.

Din ce am înțeles, pista de la Bacău e mai rapidă.

 

Da, si eu cu SM (Husqvarna 630) ma simteam deosebit, ca erau numai baieti mai lenti ca mine, pana a aparut un tip cu un R1 (street legal, cu far, numar, tot ce trebuie) care mergea 1.08. M-a trezit la realitate. :)

Anul asta, daca se mai tine etapa de supermoto la AMCKart, vreau sa particip neaparat. Am vazut ca e distractie mare la hobby.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...