Sari la conținut

Trotinel vs Stulewa


stulewa
 Share

Postări Recomandate

Pai nu stiu daca ai fost vreodata pe circuit, dar, daca vrei sa mergi tare acolo, soliciti mai tare gumele decat oriunde pe strada. Ca intri pe frane in viraj si dai gaz devreme si tare.

In plus, cred ca e destul de evident ca niste gume cramponate, axate pe off-road, nu au cum sa fie la fel de aderente pe asfalt ca unele facute numai pentru asfalt. Daca amicul tau mergea mai tare pe curbe, nu era datorita gumelor TKC80, ci mai degraba in ciuda lor.

 

Tkc sunt gume mixte,le folosesc.aia pe enduro touringuri. Faptul că au caramele nu le fac gume

de cross. Sunt ceea ce se cheamă gume 50/50

 

Ca idee:cu gume de cross umflate la.0,2 stai pe curbe pe orice asfalt de parcă ai superglue pe roți...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 514
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Daca se poate sta in locul marcat de SSSS, m-as baga si eu cu cortu'. E aceeasi senzatie ca in camp la MotoGP. Sa-i auzim dis-de-dimineata pe baieti cum incalzesc motoarele, alea-alea... :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca se poate sta in locul marcat de SSSS, m-as baga si eu cu cortu'. E aceeasi senzatie ca in camp la MotoGP. Sa-i auzim dis-de-dimineata pe baieti cum incalzesc motoarele, alea-alea... :rolleyes:

 

:) e iarna si se plictiseste lumea?ca mi-e lene sa citesc toata povestea.orice racing pe pista e thumbs up.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce trebuie sa fie o miza? o "baieteala" pe pista nu e de ajuns? plus ca se vor strange multi, va fi fun :)

 

 

 

 

ps: ar fi mult mai ok daca toate "disputele" de pe forum s-ar rezolva asa in loc de pagini intregi de certuri inutile :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana la urma si pe insula e si mai misto. este si clubul unde poti iesi, esti mai aproape de oras(mancare si beuturaaa)

pe selena au si ei restaurantul, dar preturile nu is ca la alimentara :D

dar am sa iau legautura cu ei poate poate ne lasa.

Care club? Este club? E misto?

Am vazut ca aproape de pista e si Metro, putem merge acolo sa luam cirnati si bere. :cheers:

http://g.co/maps/64jcn

 

 

 

 

La 100ron camera cu 2 paturi nu cred ca merita sa stai cu cortu cine stie unde...mai ales ca sarind pe geamul de la camera esti direct pe pista asa e de aproape...
Da nu-i mai bine sa iesi direct din cort pe pisda decit sa sari geamuri pe la baie? :unsure:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da nu-i mai bine sa iesi direct din cort pe pisda decit sa sari geamuri pe la baie? :unsure:

E periculos coane, e periculos! Iesi dimineata si tu ca omu', sa golesti vezica, si trece vre-un Rossi de Moldova de ramai fara socoteala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E periculos coane, e periculos! Iesi dimineata si tu ca omu', sa golesti vezica, si trece vre-un Rossi de Moldova de ramai fara socoteala.

 

:crack: :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu pun banii pe Trotinel. Sunt sigur ca va alege gumele potrivite (chiar daca nu-s de pista) iar rotile lui Stulewa, daca nu-s SM, o sa-i dea batai de cap. In schimb, configuratia circuitului avantajeaza cross-ul.

We'll see... :rolleyes:

 

Eu n-as miza chiar atata pe gume.....daca trotinelu' nu are voie cu slick moale e un dezavantaj pt el, dar pt stelu' chiar daca nu are gume de sm mai moi, cu putin derapaj controlat pe care ma gandesc ca il stapaneste cat de cat mai ales ca e offroad-ist(cunostinte fara de care nu ai ce cauta nici pe 4 roti in teren daramite pe 2) e putin avantajat. A-ti spune ca si trotinel poate face derapaj controlat cu RR-ul....nu prea, e mult mai facil si mai putin periculos cu suspensiile moi ale unei motociclete enduro si ralie-ride.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care club? Este club? E misto?

Am vazut ca aproape de pista e si Metro, putem merge acolo sa luam cirnati si bere. :cheers:

http://g.co/maps/64jcn

 

 

 

 

Da nu-i mai bine sa iesi direct din cort pe pisda decit sa sari geamuri pe la baie? :unsure:

bre este club acolo pe insula.Club Marinaru' stiu eu de cand am fost acu 2 ani ca neam pus sa dormim la 4 si auzeam muzica din club(alors on dance si disco ramacing) si neam dus sa intram dar nu neau lasat. apoi am zis ca intram de pe terasa dar cand un prieten a zis uite pe aici a si plecat si numa se aude. dumbb si il vad ca percuteaza inapoi zicand: au geamu

 

ziua ne dam spidi, fac eveniment de ala pe FB si gasim niste "trofeee" iar seara din club le ducem in camera de hotel(cort)

 

dar 100 lei pt camera nu e mult, avand in vedere ca faci un dush, poate ai si enternet sa mai feisbucaresti cu pozele, una alta. dar nici la cort nu e rau.

 

E periculos coane, e periculos! Iesi dimineata si tu ca omu', sa golesti vezica, si trece vre-un Rossi de Moldova de ramai fara socoteala.

da da da, pai vine moldoveanu cu viteza pe pista, si tu cand faci pipi si el pune jenunchiu joc, numa te trezesti cu un oral involuntar fortat. nu nu.

 

Eu n-as miza chiar atata pe gume.....daca trotinelu' nu are voie cu slick moale e un dezavantaj pt el, dar pt stelu' chiar daca nu are gume de sm mai moi, cu putin derapaj controlat pe care ma gandesc ca il stapaneste cat de cat mai ales ca e offroad-ist(cunostinte fara de care nu ai ce cauta nici pe 4 roti in teren daramite pe 2) e putin avantajat. A-ti spune ca si trotinel poate face derapaj controlat cu RR-ul....nu prea, e mult mai facil si mai putin periculos cu suspensiile moi ale unei motociclete enduro si ralie-ride.

aici ai dreptate. fara slick e dezavantaj, sau orice alta guma moale. dar nici pe Stulewa nu poate fi avantaj daca are gume de eff si vrea derapaj. totusi pista e aderenta in unele zone si ar putea sa nui dea voie sa intre in derapaj.

 

dar mai bine e sa ii lasam pe ei sa se joace si care nu castiga da berea seara, care castiga.... da si el berea seara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Umbla vorba ca soimumu maltez nu a uitat ca nu sunteti de acord ca scuteru' e motocicleta si deja se antreneaza cum sa intre pe pista cu voi sa va strice socotelile.

 

http://www.youtube.com/watch?v=46u5MQCJZgY

 

Mai mult, am primit de veste ca a invatat secretul aerodinamicii pe scuter. Maxiscuter.

post-39658-0-53920600-1328273350_thumb.jpg

Editat de JCDenton
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

wa toate ca toate dar cine v-a lipsi pe langa Maltratezu si care mai era, lipseste Bellbody si cu Cesar. ca tare ferumos a fost cand s-au dat spidi pe forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

aici ai dreptate. fara slick e dezavantaj, sau orice alta guma moale. dar nici pe Stulewa nu poate fi avantaj daca are gume de eff si vrea derapaj. totusi pista e aderenta in unele zone si ar putea sa nui dea voie sa intre in derapaj.

 

 

 

pai da , ca o fi dupa ia, pista... :))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca o scapa in porumb face o aratura de toata frumusetea de ne pun aia sa plantam panselutze p-acolo, la amcart o mai dadeam la pace cu victor dar la bacau... scapa cine poate!!! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

laa wa ca nici la bacau nu iti zic nimic. adica nu am auzit sa iti zica ceva daca iesi pe deadreptu. eu cand m-am dat de pamant, am primit si o cafea un suc, si nu mai stiu ce mi-au mai dat. pt ca era vina lor pt pista murdara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa anuntati o data si ma prezint si eu la competitie ! :wacko:

anuntam negresit, asa taica asa, cu cat mai multi cu atat mai bine :)))) :friends:

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...