Sari la conținut

CONCURS gratuit cu premii GRATIS pentru MOTOCICLISTI


Vizitator MosRahao
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator MosRahao

bine domne daca tot plangeti atat vin imi iau sarmalutele la pachet si va las .. huooo si chitz

 

:laugh: :D :laugh: nuuuu! promit, cand ma podidesc lacrimile, sa fug cu plansul in camera alaturata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am sughitat toata noaptea si am ras de era sa ma dea nevasta afara din casa

baiiiii kleistilor ... mi ati pus ceva in pahar????

ca a trebuit sa ma jur acasa ca nu am jointat" nimic si tot nu m a crezut

 

 

Pe mine nu, vinul casei a fost foarte bun, m-am trezit limpede ca un nou nascut!

Doar dureri la falci de la cat am ras am avut, atat. Mai baga si tu poze. Cele facute de Iza n-au iesit asa grozave, mai dureaza pana le selecteaza si le descarca din sapuniera aia a ei.

deci INCA O DATA vorba aia adevarat se adevereste:

NU LASA FEMEIA SA PUNA MANA .... ca nu iese nimic GROZAV....

ps nu mai da vina pe aparat si i ai o jucarie adevarata

 

 

A durut!

 

11250471284_33c2fa7736_z.jpg

 

Dar a durut si burta de ras! :D

doc vezi ca trisezi ....

la tine fu toata noaptea pe GALBEN cu gust tare de hamei....... DAAAAAAA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

11250471284_33c2fa7736_z.jpg

 

 

Ba, esti nebun?! Daca mana asta e alu ianachim si ala in ceata sunt io, poza asta e geniala si ar trebui pusa pe fiecare topic pe care se injura doi mobristi de mama focului...

 

 

Si vinul infundat a fost bun, n-am avut nimic dimineata, desi cantitatea a fost cam...industriala.

 

eu am sughitat toata noaptea si am ras de era sa ma dea nevasta afara din casa

baiiiii kleistilor ... mi ati pus ceva in pahar????

ca a trebuit sa ma jur acasa ca nu am jointat" nimic si tot nu m a crezut

 

 

 

Ba, daca-ti puneam noi ceva in pahar, dadeai foc la bembeu cand ajungeai acasa...

 

Va bag pozele pe transfer si link aici sau le vreti pe PM?

Hai cu transferu' ala.

Editat de Kollar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Poza asta ar trebui pusa pe fiecare topic pe care se injura doi mobristi de mama focului...

 

:10:

 

deci INCA O DATA vorba aia adevarat se adevereste:

NU LASA FEMEIA SA PUNA MANA .... ca nu iese nimic GROZAV....

ps nu mai da vina pe aparat si i ai o jucarie adevarata

 

:peace: adeverit se adevereste vorba cea adevarata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ba, esti nebun?! Daca mana asta e alu ianachim si ala in ceata sunt io, poza asta e geniala si ar trebui pusa pe fiecare topic pe care se injura doi mobristi de mama focului...

 

.

nop.

am vaga. impresie ca e a CELUILALT prieten ........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nop.

am vaga. impresie ca e a CELUILALT prieten ........

Mda. Pacat...

Si nu va baga in aceeasi oala. Tu, cel putin la prima vedere, pari intreg la cap.

 

Cam astea-s pozele din coltul meu: putine si cam nasoale.

Iar incepi cu "modestii" d-astea de pozar?!

Multam de poze. Si vezi ca mai ai si peste doua ore de ingurgitat niscaiva alcooale.

Editat de Kollar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai, io ma bucur ca v-ati simtit bine si v-ati trotilat, din cate inteleg :cheers:

ca zicea cineva cateva pagini mai in urma sa punem poze de la unde am mai fost, io va pun un filmulet, cu multumiri lui @Scufu pentru ca a fost "camera crew".

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

A durut!

 

11250471284_33c2fa7736_z.jpg

 

Ce oameni , nu mai poti nici sa dai noroc. :friends:

Bine ca nu se varsau paharele de la atata chitz - chitz.

Super petrecere cu oameni minunati.

Editat de rfd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

poze de la unde am mai fost,

 

Eu am izbutit sa ajung in sezonul incheiat la Muntii Tatra - si din pozele postate in urma cu cateva pagini, reiese ca am nimerit cam in aceleasi locuri din Slovacia unde au fost si Unnamed, MVA si Phor... M-am fatzait si prin partea de nord a Ungariei, am trecut si prin Maramures... Insa cel mai mult mi-a placut tot la noi, in Apuseni. Din pacate, insa, inca nu am selectat pozele din calatoria asta. Revin cu ele, sper sa le aranjez pana la sfarsitul anului. Mi-a placut foarte mult si in Bulgaria, unde desi merg des (de obicei in we si nu prea departe, de regula pan` la Capul Kaliakra ori la Balcic), la inceputul verii m-am fatzait o saptamana intreaga prin muntii vecinilor nostri.

 

Cu tura asta am cateva poze, acilea: http://calatoriifestinalente.wordpress.com/2013/09/18/7-zile-in-bulgaria/.

 

io va pun un filmulet, cu multumiri lui @Scufu pentru ca a fost "camera crew".

 

 

Misto de tot! Cand ai fost de era asa multa zapada?

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pasul Shipka imi trezeste si mie niste amintiri interesante :) Bulgaria insasi e o frumusete aparte, un loc unde ma simt ca acasa intotdeauna. Poate si pentru ca e un fel de "acasa". Putin mai in vale de Shipka, asa, la vreo 50-60 km, este locul de unde au plecat ai mei acum aproape 300 de ani.

 

Ii apreciez pe bulgari pentru ca, pe oriunde mergi, nu vezi bucata de pamant nelucrata. Si, in orice sezon, culturile picteaza intr-un mod fericit si placut ochiului fata Bulgariei pentru calatorul de rand...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am izbutit sa ajung in sezonul incheiat la Muntii Tatra - si din pozele postate in urma cu cateva pagini, reiese ca am nimerit cam in aceleasi locuri din Slovacia unde au fost si Unnamed, MVA si Phor... M-am fatzait si prin partea de nord a Ungariei, am trecut si prin Maramures... Insa cel mai mult mi-a placut tot la noi, in Apuseni. Din pacate, insa, inca nu am selectat pozele din calatoria asta. Revin cu ele, sper sa le aranjez pana la sfarsitul anului. Mi-a placut foarte mult si in Bulgaria, unde desi merg des (de obicei in we si nu prea departe, de regula pan` la Capul Kaliakra ori la Balcic), la inceputul verii m-am fatzait o saptamana intreaga prin muntii vecinilor nostri.

 

Cu tura asta am cateva poze, acilea: http://calatoriifestinalente.wordpress.com/2013/09/18/7-zile-in-bulgaria/.

 

 

Misto de tot! Cand ai fost de era asa multa zapada?

26.06.2013. Era deszapedit complet cu mai putin de o saptamana inainte sa ajungem noi. :)

edit: tura a inceput pe 21.06 (cand am plecat din Iasi) si am incheiat-o pe 13.07, cu ocol prin Creta (dupa Route des Grandes Alpes si traversarea italiei pana in sud, ferry italia grecia, traversare grecia si traversare continent - creta).

Editat de dexxter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

26.06.2013. Era deszapedit complet cu mai putin de o saptamana inainte sa ajungem noi. :)

 

Deci la sfarsitul lui iunie ... e spectaculos cu atata zapada. Dar prea frig nu cred ca a fost, nu?

 

(mi-am adus aminte ca nu am izbutit sa ne drinkuim la Iasi, ocazie cu care am fost si la Cernauti, unde mi-a placut foarte mult http://calatoriifestinalente.wordpress.com/2013/05/30/cernauti-%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%BD%D1%96%D0%B2%D1%86%D1%96-chernivtsi-czerniowce-tschernowitz/ - lasand la o parte drumurile ingrozitoare, oamenii sunt foarte ok. la anul as vrea sa mai bag o tura in Ucraina, in zona muntoasa a tarii, capatul de linie fiind Liov)

 

Bulgaria insasi e o frumusete aparte, un loc unde ma simt ca acasa intotdeauna. Ii apreciez pe bulgari pentru ca, pe oriunde mergi, nu vezi bucata de pamant nelucrata.

 

Bulgaria este frumoasa, este ingrijita si curata. Iar bulgarii au fost mereu foarte prietenosi cu noi. Am observat ca desi sunt seriosi in ceea ce au de facut au si simtul umorului, sunt oameni veseli si cu adevarat ospitalieri, nu au fitze si figuri si nu cauta sa te pacaleasca cu nimic. Marturisesc ca imi place atat de mult, ca ma bate gandul chiar sa cumpar o casa traditionala din BG, sa o renovez in spiritul lor national (Bulgarian Revival) si s-o transform intr-un soi de refugiu/pensiune/baza pentru motociclisti... Iar anul acesta o sa petrecem din nou Anul Nou la Veliko Tarnovo (am mai fost si acum doi ani, impreuna cu Zu1u si iubita lui si desi nu a fost nimic spectaculos a fost foarte, foarte frumos).

 

Bulgaria insasi e o frumusete aparte, un loc unde ma simt ca acasa intotdeauna. Poate si pentru ca e un fel de "acasa". Putin mai in vale de Shipka, asa, la vreo 50-60 km, este locul de unde au plecat ai mei acum aproape 300 de ani.

 

Esti bulgaroaica? Sau stramosii tai erau vlahi ce salasluiau acolo? Din cum spui, pare ca ai tai au plecat din zona Stara Zagora/Kazanlak/Kalofer, o zona foarte placuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, de pe langa Kazanlak. Din Tvarditsa, mai precis. Tzarina Ekaterina a II-a a colonizat Basarabia cu bulgari in zona Tighinei. Localitatile intemeiate acolo au capatat numele omoloagelor din Bulgaria :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Da, Din Tvarditsa, mai precis.

 

Chiar la poalele Balcanilor... Este foarte interesant ca in intreaga zona muntoasa, bulgarii tin cu dintii de specificul national (ma rog, semi-national dar asta e o alta discutie) si ca oamenii bogati care-si fac pe-acolo case/vile sau restaurante nu polueaza cu ... "arhitectura de tranzitie" ci respecta si chiar intrerpreteaza intr-un mod foarte ok nu doar arhitectura traditionala ci si respecta intreg ansamblul si cadrul natural (ma refer la cum sunt facute si gardurile, portile, floricele-n geam, gratarele de mici, pavajele si aleile din piatra... corpurile de iluminat stradal... tamplaria caselor, feroneria...) avem ce invata de la ei. Din pacate, insa, "romanul mediu" turist in tara vecina se multumeste sa consemneze clenciurile cu politistii, furatul masinii (atunci cand n-o organizeaza singur, precum primarul din Clejani) si balaceala prosteasca in apa piscinei, intr-o "rezervatie" de turisti standard, impersonala si din plastic dar cu bautura si mancarea la liber. Si atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am izbutit sa ajung in sezonul incheiat la Muntii Tatra - si din pozele postate in urma cu cateva pagini, reiese ca am nimerit cam in aceleasi locuri din Slovacia unde au fost si Unnamed, MVA si Phor... M-am fatzait si prin partea de nord a Ungariei, am trecut si prin Maramures... Insa cel mai mult mi-a placut tot la noi, in Apuseni. Din pacate, insa, inca nu am selectat pozele din calatoria asta. Revin cu ele, sper sa le aranjez pana la sfarsitul anului. Mi-a placut foarte mult si in Bulgaria, unde desi merg des (de obicei in we si nu prea departe, de regula pan` la Capul Kaliakra ori la Balcic), la inceputul verii m-am fatzait o saptamana intreaga prin muntii vecinilor nostri.

 

Cu tura asta am cateva poze, acilea: http://calatoriifestinalente.wordpress.com/2013/09/18/7-zile-in-bulgaria/.

 

 

Misto de tot! Cand ai fost de era asa multa zapada?

tare :D ai gasit cumva prin muntii tatra vreun drum care sa mearga pe munte? noi asta cautam insa nu am gasit, am mers doar in jurul lor, dupa cum se vede si din poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...