Sari la conținut

Duminica 18.03..


l.u.v
 Share

Postări Recomandate

ok la 10 trec pe acolo daca mai e cineva bine daca nu o sa plec cu gasca de 5 motoristi cu care vin .

 

si care e directia pana la urma ??????????? ca nu e nimic sigur dupa cum vad .

Oricum o sa stabilim acolo.Eu imi iau si motocicleta la mine pt orice eventualitate.Unde o fi ,numai sa fie.

 

Nu te supara ,incerc sa glumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 74
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • Admin

Hai sa lamuresc..

Ne intalnim la 9.30 la OMV in Chitila.

Plecam si in Targoviste ne intalnim cu BMWio, unde stabilim ce si cum..

Oricum, traseul va fi cu viraje multe, spre munte, monotonia ma adoarme :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare drum bun o zi placuta cred ca am gasit traseul am fost anu trecut a fost super la jurilocva ma alaturam si eu la grupul vostru dar sunteti nehotarati drum bun la 9,30 voi fi la molul de la intrarea pe autostrada soarelui

post-20188-0-79042800-1332047985_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era vorba de Tirgoviste din Dimbovita, pentru cei ce cunosc geografia tari. Bulgaria o lasam pentru cind terminam de vazut totul pe la noi, sau pentru altii care nu incap aici.

Cand s-o termina criza si-mi voi permite Romania am sa revin la traseele vechi din tara. Deocamdata sunt prea sarac. Drum bun si o zi perfecta. :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E o informatie ce trebuie verificata, nu respinsa din start. Logic e sa ne uitam daca au aparut camere suplimentare in punctele mentionate in text. Sunt curios daca cei care au respins informatia din capul locului o sa-i dea astazi linistiti 140 prin zona respectiva. Eu ma indoiesc.

 

Exista camere noi, pe care nu le stiam, in punctele descrise in mail ca apartinand de Bucuresti. Ce fac ele exact, nu stiu, insa am luat aminte si am mers linistit. N-am chef ca pentru 15 minute in minus pe drum sa inceapa peste vreo 6 luni sa se umple cutia postala de amenzi.

Editat de textex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista camere noi, pe care nu le stiam, in punctele descrise in mail ca apartinand de Bucuresti. Ce fac ele exact, nu stiu...

 

Iti citesc numarul de la masina ca sa te verifice daca ai rovigneta!

La moto nici nu se uita!

Editat de alex_en
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti citesc numarul de la masina ca sa te verifice daca ai rovigneta!

La moto nici nu se uita!

 

Cata siguranta in raspuns! De unde stii?

Daca spuneai monitorizare trafic, mai era cum era, dar cu rovigneta e cusuta cu ata alba: doar n-o citesc la fiecare km, mai ales ca altele sunt punctele de control pt aceasta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cata siguranta in raspuns! De unde stii?

Daca spuneai monitorizare trafic, mai era cum era, dar cu rovigneta e cusuta cu ata alba: doar n-o citesc la fiecare km, mai ales ca altele sunt punctele de control pt aceasta.

 

Poti afla pozitionarea punctelor de verificare a rovignetei aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti afla pozitionarea punctelor de verificare a rovignetei aici.

 

Cateodata am impresia ca vorbesc limbi straine pe forumul asta. Pai daca tot stii unde sunt camerele de rovigneta si ma vezi intreband pt ce este, de exemplu, camera nou pusa de pe pod, in dreptul INMH, oare de ce te afli in treaba sa raspunzi ca e pt rovigneta?

Editat de textex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cum o fi cu camerele si rovignetele, da' tura noastrs de azi a fost excelenta. A avut de toate : soare, drumuri bune(dar si mai putin bune), drumuri uscate(dar si ude), aventura, compania placuta. Pana la urma am mers pe traseul Buc-Targoviste-Fieni-Moroieni-Sinaia-Predeal-Paraul Rece-Moeciu-Rucar-Stoenesti-Targoviste-Buc.

Uite si cateva poze :

post-56994-0-26300800-1332100403_thumb.jpg

post-56994-0-31318600-1332100449_thumb.jpg

post-56994-0-87759800-1332100504_thumb.jpg

post-56994-0-16355800-1332100546_thumb.jpg

post-56994-0-70223900-1332100607_thumb.jpg

post-56994-0-00181700-1332100659_thumb.jpg

post-56994-0-99469100-1332100707_thumb.jpg

post-56994-0-23096500-1332100773_thumb.jpg

post-56994-0-27257700-1332100834_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O iesire foarte placuta de care iti amintesti mult timp.Politistii care ne-au puricat actele si cele doua echipaje cu radar au fost mai triste ,pt ca n-au avut motiv de incasat(L.u.v sa traiasca ,cu tot cu statie).Mai este un set de fotografii care prezinta frumusetea benzinariilor romanesti,dar nu cred ca este cazul sa fie prezentate.Important este ca nimic nu ne mai poate opri pana la iarna.A venit si vremea noastra,in sfarsit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Superba zi, superba companie..

Am avut de toate..inclusiv un mic incident atunci cind amicului nostru cu Hornet i s-a rupt maneta de frana pe un viraj :rusinica: si a iesit afara intr-un morman de zapada!

Si cum nu se cadea sa-l lasam acolo, ne-am intors dupa doctoras vreo cinci/sase kilometri si am purces la treaba:

 

Patru mesteri mari, calfe si zidari dupa indelungi calcule ingineresti am cerut cuiva o sarma din gard si ne-am apucat sa mesterim o maneta de frana..

 

Cu mestereala asta omul a ajuns acasa, putin suparat ca nu mai putea da in ea, sa puna genunchiul jos pe viraje :grinbandit:

 

 

 

 

 

 

 

In capat s-a adaugat si un manson din power tape, de instalatii sanitare :crack:

Oricum, ne gandim serios sa ne lansam in productia de masa, ca produs suntem peste Magura si Brembo cu certitudine..

Bine ca doctorasul n-a patit nimic, mobra s-a ales cu un semnal spart, maneta rupta si pedala frana indoita..

Nimicuri..

 

Poze..

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

 

Tre' sa gasesc un meserias mare in Photoshop sa-ti scoata chelia.. :grinbandit:

 

 

 

 

 

 

 

aici nu ramasesera decit bretelele din tine..! :bounce:

subsemnatu'

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O deschidere de sezon reusita, intr-o companie deosebita si un traseu pe masura, peste 400 km pe niste sosele care au trecut destul de bine peste iarna. De acum depinde numai de programul fiecaruia sa ne reumim in weekenduri, drumuri bune si fara evenimente!

post-48168-0-08988700-1332143506_thumb.jpg

post-48168-0-71863300-1332143542_thumb.jpg

post-48168-0-08539100-1332143613_thumb.jpg

post-48168-0-07936500-1332143665_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Intr-adevar, extraordinar de bune drumurile..

Aseara am facut un dus si dupa am lins doua beri la urgenta..

Abia am ridicat pozele alea pe net, dupa care am dormit dus..

Daca va spun ca astazi as lua-o de la capat ma credeti? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar, extraordinar de bune drumurile..

Aseara am facut un dus si dupa am lins doua beri la urgenta..

Abia am ridicat pozele alea pe net, dupa care am dormit dus..

Daca va spun ca astazi as lua-o de la capat ma credeti? :laugh:

 

 

Da, te cred. Si m-as baga si io! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am uitat acum la kilometraj sunt 430 ,ba pe dreapta ,ba pe stanga si un morcov la centru ,cam pe o jumatate din drum.(curbele ude si cele cateva ore pe timp de noapte, merse ca disperatii).Am visat numai caini latiti pe sosea si cauciucuri de tir sarite.Probabil si de la 2 pahare de ouzo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Probabil si de la 2 pahare de ouzo.

Mancate-ar tata, pai cu asta trebuia sa incepi, ca sa te faci inteles.. :grinbandit:

Daca mai dai un drum/doua cu Gasca o sa dormi ca un prunc..doar ai vazut ce antemergator sunt.. :laugh: , data viitoare iau si carnetul de amenzi cu mine, sa facem si lovele..

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa nu scriu.LT-ul lui l.u.v.si vesta reflectorizanta plus antena plus proiectoare, vazute in oglinda retrovizoare de antemergator ,in special de cei care conduc un turism,dau impresia ca ai un motopolitist in spate.E rau dar si bine.De ce spun asta;ajungem din urma pe banda 2 un turism care se afla in depasire care avea (normal de altfel)viteza peste limita legala.Depasea omul.Cand a sesizat ca are asazisa motocicleta de pol a lui luv , in spate, s-a apucat sa franeze si sa reintre in spatele celui pe care se chinuia sa-l depaseasca ,chiar daca in acel moment erau in paralel.Manevra de 2 lei ne-a distrat ,mai rau incurcand decat reparand o greseala,,asa ca LUV poate lua la el si carnetul de amenzi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...