Sari la conținut

Accident Mortal, prietena noastra, Miha


partizan
 Share

Postări Recomandate

pur si simplu am incremenit cand am auzit. ieri a fost inmormantata in Navodari, acolo se nascuse dar locuia in Severin cu prietenul ei Mircea, amandoi buni prieteni de ai mei.

erau impreuna ,pe defileul jiului, el cu transalpul inainte, ea in urma cu un nx 250. intr-o curba a fost acrosata de un tir, a cazut in cap si a murit pe loc.

 

intre locul ei de munca si al meu sunt cca 200 de metri. honda ei nu va mai fi parcata acolo, dar in mintea mea vor ramane plimbarile si momentele petrecute impreuna. iubea motoarele, skiatul, trekking, raftingul, paintball, muzica buna...era de-a noastra.

 

adio, Miha, nu te vom uita niciodata :hug: :(

Editat de partizan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 97
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Dumnezeii ei de treaba.... Ce pana mea se intampla??? Nu am mai citit de ceva timp acestforum, scarbit de vrajba intre useri si acum cand am inceput din nou sa citesc, numai decese....

 

RIP :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:hug: :( :P odihneasca-se in pace :crack: :crack: :crack:

 

abea ce l-am condus pe ultimul drum pe un coleg de-al nostru....

 

chiar e saptamana neagra a motociclismului romanesc......

 

 

un sfarsit de sezon negru rau...... :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau. Pe celalalt forum eu am dat vestea trista, dar nu stiam detalii. M-a sunat sambata un prieten sa-mi zica de un accident mortal, dar inca nu stia nici macar daca a fost motocicleta sau scuter. Duminica am aflat ca a fost o fata cu motocicleta de Mehedinti, iar spre seara a aparut un articol in un ziar local, in care scria de doua accidente mortale, mai intai acesta, apoi un taximetrist omorat de un cal lasat de izbeliste, pe care l-a lovit.

Azi mozaicul devine complet. Dumnezeu s-o odihneasca!

 

"Moarte violenta sub rotile unui peridoc

 

Ramona ROSULESCU

 

O tânara de numai 24 de ani din Navodari si-a gasit ieri sfârsitul într-un mod absolut tragic pe Defileul Jiului. Constanteanca a fost proiectata sub rotile unui peridoc, deznodamântul nemaiputând fi schimbat.

Aflata la bordul unei motociclete, se pare ca victima rula cu viteza mare, motiv pentru care ar fi pierdut controlul bolidului într-o curba si nu a mai putut evita coliziunea frontala cu un vehicul ce rula dinspre Petrosani spre Tg-Jiu.

Unele voci sustin ca tânara, împreuna cu doi prieteni de-ai sai aflati în postura de antemergatori, se îndreptau spre zona Groapa Seaca unde se pare ca va avea loc un concurs de profil. În ciuda eforturilor depuse de echipajul SMURD, resuscitarea fetei nu a avut sorti de izbânda, ea prezentând simptomele unui pacient ce suferise o hemoragie interna.

Pentru o bucata buna de timp, traficul a fost închis pe Defileul Jiului.

Arterele de circulatie ofera victime pe banda rulanta, fiecare zi fiind marcata de sânge uman. Gravitatea si violenta accidentului de ieri se încadreaza pe aceeasi curba cu coliziunea dintre un taxi si un cal de la Uricani, în urma careia si soferul si animalul au decedat, iar celelalte doua pasagere aflate în autoturism nu au scapat nici ele nevatamate."

 

Nu stiu cat e de exact articolul, l-am citat integral din editia electronica a Gazetei de Valea Jiului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu s-o ierte... :D

 

Sa speram ca macar acuma, cu venirea frigului, se va micshora numarul de accidente... Shi sa speram ca anul viitor va fi unul mai bun... Cu un numar cat mai mic de accidente de genul asta.. :)

 

:cheers: :) DDC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP!

Condoleante familiei shi prietenului ei!

Acum cand am citit de acrosharea celei ce a fost Mihaela (Fie-i tzarana ushoara!), mi-am amintit ca am fost la un pas shi eu de moarte saptamana trecuta, tot acroshat fiind de un maxi taxi!

OOOOOOOF!

:cheers: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...