Sari la conținut

sa invatam din pataniile altora


gabriell
 Share

Postări Recomandate

Cum ai spus e vechi si s-a mai si postat pe forum ...

 

Puteai sa pui clipul .. intr-un topic dedicat.

 

Motoretist neechipat deloc ... mare noroc.

 

Sau un mare nesimtit care trece cu cel mai mare tupeu pe ROSU ! daca el nu trecea pe rosu, cel cu meganul, motoristul neechipat nu patea nimic. DECI : VINA ESTE IN TOTALITATE A CELUI CU MASINA !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parca a impins bine din picioare. oricum a iesit bine de tot pe langa ce putea sa se intample.

dar...mi se pare mie, sau madama o sterge incet incet?

eu comentez acu ca nu am vazut la momentul respectiv clipul.

plus ca parte din vina o poarta si muia cu taxiul care a plecat de la coltul strazii si motoristul nu a mia avut vizibilitate, altfel...sa ne fie cu iertare, dar daca nu vezi un logan rosu parca ai si tu o problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A tras pe dreapta ca in codu rutier pe care l-a invatat doamna asa scrie "chiar si intr-un accident cu victime, vehiculele pot fi miscate". O dobitoaca, initial si eu am avut impresia ca fuge dar nu a avut tupeul asta deoarece conducea renault, deci nu e nevasta de miliardar.

Editat de aldraqraudetot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand o masina opreste si-mi obtureaza vederea a ce vine din dreapta/stanga, ma opresc sa ma lamuresc. Poate fi un pieton, un automobil sau un dinozaur. In orice caz, nu calc unde nu vad, la cati cacati sunt pe strada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau un mare nesimtit care trece cu cel mai mare tupeu pe ROSU ! daca el nu trecea pe rosu, cel cu meganul, motoristul neechipat nu patea nimic. DECI : VINA ESTE IN TOTALITATE A CELUI CU MASINA !!!!

 

 

echipamentul se poarta pentru eventualitatea unui accident, din vina ta sau a altuia. cert este ca motociclistul a avut mare noroc ca a scapat cu ceva julituri si vanatai purtand doar o casca. la fel de cert e si fapul ca acea casca i-a salvat viata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau un mare nesimtit care trece cu cel mai mare tupeu pe ROSU ! daca el nu trecea pe rosu, cel cu meganul, motoristul neechipat nu patea nimic. DECI : VINA ESTE IN TOTALITATE A CELUI CU MASINA !!!!

 

Pe logica asta poti ajunge in cel mai scurt timp sa dai vina pe oamenii care au inventat roata si care, prin multe transformari si caracatite, sunt raspunzatori direct pentru accident.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care vina moto in cazul de fata? :scratch::unsure:

Legal, nici una.

Din punct de vedere al preventiei, n-a fost ok sa plece glont cand nu avea certitudinea / vizibilitatea ca va fi singur in intersectie. Tre sa mai avem si noi grija de prostii din jur, daca nu vrem incidente... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa inteleg ca ai scuter tu si nu stii ce inseamna sa plece glont :( daca pleca glont nu mai avea aia timp sa il loveasca .. sau il lua in plin ..asa ca norocul lui ca nu i-a dat gaz

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...