Sari la conținut

Sambata, 24.03, B-BZ-BV si retur


l.u.v
 Share

Postări Recomandate

  • Admin

Ma gandesc la o plecare pe la ora 9, Buzau-Nehoiu-Intorsura,Brasov si de acolo decidem, Rasnov-Poiana, Predeal sau retur pe Cheia sau DN, functie de cit de grabiti suntem.

Tura este lunguta, de aia se merge intins, fara lalaiala, nu vreau sa ne intoarcem noaptea..

Gasca vesela, ce parere aveti? :rolleyes:

PS:Sa nu aud iar de zapezi, drumuri ude si alte astea, cind afara sunt 20 grade!

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Este tura de cam de 7/8 ore, cu opriri cu tot.

De obicei intarzierile se produc atunci cind grupul este mare, se asteapta unii pe altii.

Oricum, cine se tine de Gasca ok, cine nu isi vede de mersul lui..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Aline, bravo tata, se reface gasca.. :rolleyes: , ii asteptam si pe ceilalti..

Ai grije, poate iti fixezi si statia aia, sa vorbesc si eu cu cineva pe drum.. :burnout:

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sint dispus sa ies miine, dar va anunt pe seara, poate am noroc si ma cheama la Bavaria sa-mi ridic iubita, daca este gata. Ca traseu va propun pentru diversitate: Moara Vlasiei-Dridu-Jilavele-Albesti-Urlati-Apostolache-Singeru-Cislau(sint si 3 km de drum de piatra dar foarte bun, prin padure), cei care au fost la Vulcani cunosc drumul. Daca nu vreti piatra, Singeru-Lapos-Tisau-Magura-Cislau. Apoi spre Nehoiu-Siriu-Intorsura Buzaului-Teliu-Sacele-Valenii de Munte-Ploiesti, asfalt bun, curbe, urcari si coboriri, peisaj frumos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sint dispus sa ies miine, dar va anunt pe seara, poate am noroc si ma cheama la Bavaria sa-mi ridic iubita, daca este gata. Ca traseu va propun pentru diversitate: Moara Vlasiei-Dridu-Jilavele-Albesti-Urlati-Apostolache-Singeru-Cislau(sint si 3 km de drum de piatra dar foarte bun, prin padure), cei care au fost la Vulcani cunosc drumul. Daca nu vreti piatra, Singeru-Lapos-Tisau-Magura-Cislau. Apoi spre Nehoiu-Siriu-Intorsura Buzaului-Teliu-Sacele-Valenii de Munte-Ploiesti, asfalt bun, curbe, urcari si coboriri, peisaj frumos.

 

 

E fain drumul ala!

Cu toate pietrele...sa vedeti drumul din padure! Beton!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai sa vedem ce zice si Viorel;

Eventual alegem o tura mai scurta, cea propusa de el.

Stabilim aici o idee mai tarziu..

Oricum, plecarea ar fi maxim ora 9, vedem de unde..

 

Luigi, chiar e piatra d-aia mai maruntita. Dar e scurta bucata asta.

Cred ca ma bag si io. Sa nu las gasca sa-si faca de cap!

...fara mine! :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As veni si eu,dar stau si ma gandesc la pulberea aia fina de sare ramasa pe serpentine,parca numai e asa de fun daca dam de asa ceva. Pe Cheia sau Siriu asfaltul e "negru" ?

Hai cu locul intalnirii! :cheers:

Editat de Bigfoot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As veni si eu,dar stau si ma gandesc la pulberea aia fina de sare ramasa pe serpentine,parca numai e asa de fun daca dam de asa ceva. Pe Cheia sau Siriu asfaltul e "negru" ?

Hai cu locul intalnirii! :cheers:

Care sare? sa dus de mult, de vint sau de apa, iti garantez, eu am mers in fiecare weekend din martie, de multe ori cu amicii mei motocilclisti de care nu ma pot desparti.

Gata, ne bagam, orice traseu alegeti sintem cu voi! si nu ve-ti regreta, cei care ne cunosc stiu ca iese bine.

Ne auzim dimineata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: cine pe cine intreaba? :lol:

 

Din partea mea e OK. Dar L.U.V ar trebui sa decida e topicul lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: cine pe cine intreaba? :lol:

 

Din partea mea e OK. Dar L.U.V ar trebui sa decida e topicul lui.

 

Nu era intrebare, ci o propunere interogativa...:)

 

Hai cu confirmare ora si traseu! Luigi, esti pe felie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Gata flacaiasi..

Vorba multa, saracia omului..ne vedem la Mac la ora 9..

Nu intarziati!!

Nu vreau sa pierdem vremea, ci sa invartim roata!! :grinbandit:

Vedem maine ce si cum..munte sa fie..stiti ca treburile nearanjate ni se potrivesc manusa.. :rolleyes:

Cel mai probabil pe traseul al doilea al lui Viorel..sa ne spuna el..

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este tura de cam de 7/8 ore, cu opriri cu tot.

De obicei intarzierile se produc atunci cind grupul este mare, se asteapta unii pe altii.

Oricum, cine se tine de Gasca ok, cine nu isi vede de mersul lui..

Luv.., ce spui tu acolo cu tura de 7-8 ore aproape ca ma umfla rasul.., si vit de croaziera 110-130 km/h.., .iti spun eu cum va fi. Daca plecati max 3 motorete posibil sa va in incadrati.., asta fara sa mai mancati, sa mai faceti pipi, sa mai vedeti o tufa de pe munte. Serpentinele sunt acoperite de straturi groase de praf si imediat cum apune soarele temperatura scade cu un grad la fiece 15 min. la fiecare motociclete care va veni , in plus peste cele trei sa mai adaugati o juma de ora intarzieri. cred ca veti pleca pe la 10 dimineata si veti intra in buc pe la 9 Pm.., sa-mi spui daca m-am inselat. Drum bun. :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata flacaiasi..

Vorba multa, saracia omului..ne vedem la Mac la ora 9..

Nu intarziati!!

Nu vreau sa pierdem vremea, ci sa invartim roata!! :grinbandit:

Vedem maine ce si cum..munte sa fie..stiti ca treburile nearanjate ni se potrivesc manusa.. :rolleyes:

 

 

Luigi, pe ce traseu mergem?

Spre Ploiesti sau spre Buzau?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...