Sari la conținut

Sambata, 24.03, B-BZ-BV si retur


l.u.v
 Share

Postări Recomandate

Facem asa:

Mergem spre Buzau..Nehoiu, Siriu Brasov si retur, vedem noi unde..ramane la ora 9 la AGIP in Colentina..este ok?

 

Nu vreau sa par caraghios,te referi la Agip-ul de langa acel avion?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa par caraghios,te referi la Agip-ul de langa acel avion?

 

Da, acela e locul!

 

Deci sa inteleg ca s-a schimbat modificarea : plecarea din Colentina!

Editat de Leaveyou
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

@Bigfoot, de acel AGIP este vorba..cine vrea sa o mai lalaie la o tigare sau plin de benzina am rugaminte mare sa vina mai devreme, la 9 vreau sa decolam..

@Liviu, da din Colentina spre Buzau, si de acolo incepe distractia.. :grinbandit:

OK?

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Jeane, nu rade prea tare, ca nu-i prima tura pe care o fac pe traseul asta..este drept ca am mers numai singur, dar in acelasi regim.

Crede-ma, Gasca merge ca si unul, ne stim unii cu altii, nu vor fi probleme..iar cine nu tine ritmul isi vede de drumul si ritmul lui, nicio problema..

Revenind, pe portiunea pina in Buzau probabil vom trage mai tare in afara localitatilor , 120/140, eu am statie pe moto, asa incat nu avem problema radarelor..sa ne putem pe urma bucura in voie de curbe si mers elegant!

 

Da, e ok!

Stabilim acolo traseul.

Cu Vio cum facem?

Ne intalnim cu el pe undeva, pe traseu?

Pai il sun acum si ne intersectam undeva pe traseu..

PS:Il luam din Cislau..am vorbit cu el..

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: cine pe cine intreaba? :lol:

 

Din partea mea e OK. Dar L.U.V ar trebui sa decida e topicul lui.

A decis, merge pe Buzau-Siriu, nr intilnim la Magura sau Cislau, vorbim dimineata, stabiliti ora si locul, noi venim!

 

Cam lung traseul. M-as baga si eu cu un eliminator de 250 cmc.

Nu conteaza motorul ci dorinta, nimeni nu te elimina daca te tii de gird!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jeane, nu rade prea tare, ca nu-i prima tura pe care o fac pe traseul asta..este drept ca am mers numai singur, dar in acelasi regim.

Crede-ma, Gasca merge ca si unul, ne stim unii cu altii, nu vor fi probleme..iar cine nu tine ritmul isi vede de drumul si ritmul lui, nicio problema..

Revenind, pe portiunea pina in Buzau probabil vom trage mai tare in afara localitatilor , 120/140, eu am statie pe moto, asa incat nu avem problema radarelor..sa ne putem pe urma bucura in voie de curbe si mers elegant!

aseu..

Nu va speriati, se prezinta el mai dur dar este baiat bun, sufletist si nici nu fuge asa tare, poate are ceasul defect?! mai bine veniti sa va convigeti, drumuri bune cu baieti ca noi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta ziceam si eu, cam mic motorasul, il fortez sa ma tin de voi, drum bun maine, si poate mai sunt doritori de plimbari mai scurte maine sau duminica.

 

Tinand cont de faptul ca sunt comune 60% din drum nu cred ca vei avea o problema.

Mergeam eu cu 125-ul cu 90km/h la drum intins. Nu suporta 250-ul tau 110km/h-120km/h ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Problema la el nu este mobra, ci faptul ca este incepator!

/index.php?/topic/675335-o-plimbare-mai-scurta/

si nu doreste nimeni, Doamne Fere! sa faca vreo boacana mergand in ritm alert, dupa motoare mari..

Hai, eu ma bag in asternuturi, sa ne vedem maine sanatosi la locul de intalnire! :BlueGW:

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, e ok!

Stabilim acolo traseul.

Cu Vio cum facem?

Ne intalnim cu el pe undeva, pe traseu?

Eu vin la Magura sau Cislau, nu este o problema numai sa sunati la plecare. Pacat ca ocoliti pe DN si nu mergeti pe unde v-am zis eu, multi nu stiu ce frumos este. Cit despre traseu este simplu, Siriu-Intorsura-Sacele si aici mai vorbim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vin la Magura sau Cislau, nu este o problema numai sa sunati la plecare. Pacat ca ocoliti pe DN si nu mergeti pe unde v-am zis eu, multi nu stiu ce frumos este. Cit despre traseu este simplu, Siriu-Intorsura-Sacele si aici mai vorbim.

 

 

Cam asa pare, cum spune Vio. M-am uitat si io pe harta si tind sa-i dau dreptate.

Vedem la momentul intalnirii ce directie apucam. Avantajul pe DN este ca ajungem mai repede la Buzau...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns si eu cu bine,dar incetisor 100km/h intuneric bezna 3000rpm in 6-a de la Comarnic pana acasa.

La Poiana Bv se putea face ski. Partia nu parea a fi foarte afectata. La Trei Brazi era zapada multa pe marginile drumului.

Voie buna si km multi. Salutari companionilor! :cheers:

 

PS: @ Leaveyou,nu stiu de ce sau cum,dar pe camera nu s-a inregistrat nimic :unsure: offf. Nu ai idee,abia asteptam sa vad momentul ala,dar nu a fost sa fie. Cred ca ramas fara baterie si nu a mai salvat.

post-16670-0-30980800-1332619911_thumb.jpg

post-16670-0-39614100-1332619956_thumb.jpg

post-16670-0-35201500-1332620031_thumb.jpg

Editat de Bigfoot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A

PS: @ Leaveyou,nu stiu de ce sau cum,dar pe camera nu s-a inregistrat nimic :unsure: offf. Nu ai idee,abia asteptam sa vad momentul ala,dar nu a fost sa fie. Cred ca ramas fara baterie si nu a mai salvat.

 

 

Cum nimic? Nimic-nimic sau nimic de la saritura in bazin?

Adica n-avem chiar nicio imagine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Gask a mai tras o tura, asta-i clar!

Plina de voie buna, soare, aventura si..oboseala la final!

Plecarea cum stabilisem, la 9 si un sfert..5 mobre..

Ma asteptam la mai multi avand in vedere vremea superba, dar asta a fost.

Incepem cu o "dedicatie" pentru cei care nu ni s-au alaturat!

 

 

Am luat-o spre Buzau, drum drept si deloc spectaculos, spre reala mea surprindere deloc aglomerat, desi era sambata!

Cea mai mare surpriza a fost faptul ca nu am intalnit niciun radar pe traseu..chiar..stie cineva..or fi facut astia greva?

Primul popas la Buzau, unde eu am fost putin neinspirat si am trecut de linia de centura pina la OMV, iar cei doi care ramasesera putin in urma au intrat pe centura, spre Nehoiu..

Ne-a asteptat vro 10 minute pina a sunat telefonul si ne-am inteles, ei asteptandu-ne la Hanul Magura, 25 km mai sus.

De aici incolo am intrat in paradisul virajelor, fermecati fiind de peisaj si calitatea asfaltului..

Ne-am oprit sus , la baraj..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cu ocazia asta unul dintre noi si-a reamintit ca nu mai are benzina, si cum urmatoarea statie era pe la Intorsura s-a intors din drum vreo 15 kilometri si a facut plinul..

Restul ne-am bucurat de peisaj, ne-am minunat de cite lucrari de amploare s-au facut pe vremea lui Causescu si ne-am lasat mangaiati de soarele bland, sporovaind..

Ne-am reunit si la drum, ne astepta inca o portiune de drum spectaculos..

Grupul s-a spart in doua, in fata trei motoare, eu cu Alin in spate, discutand prin intermediul CB-ului..mergem asa si de-odata, pe marginea drumului il vedem pe Liviu cu al lui TDM parcat intr-un loc nefiresc, mai precis in rigola taluzata de pe marginea drumului, adanca de vreo 70 cm!

Oprim, ne apropiem si observam ca parcarea a fost "fortata" si nu de voie, probabil viraj luat mai strans concomitent cu un tir venit din sens opus, mai larg pe acel viraj, cert este ca Liviu al meu a ales sa sara pirleazul in rigola.. :laugh:, gandindu-se ca nu avea sens sa-si masoare fortele cu ditai TIR-ul!

 

 

 

Ne gandim putin cum sa scoatem mobra de acolo si o luam pe sus, intai fata si dupa spatele, a iesit mai usor decit ne-am asteptat..Liviu era intreg cu o mica ruptura la o cizma, dar arata intr-un mare fel, murdar de sus pina jos de noroi amestecat cu apa din rigola aia..arata ca porku!

Ne uitam la mobra sa vedem pagubele si ne minunam, nici macar cea mai mica zgarietura, inafara faptului ca era si ea murdara, saraca!

Mare bafta, oricum..

Ne punem pe drum si ajungem in primele sate, cautand o spalatorie, o gasim si bagam mobra la dus, cu tot cu asta micu'!

 

 

 

 

 

Cred ca realizati si voi cit s-a ras acolo, la spalatorie, in clipa in care ala a pus Karcher-ul pe Liviu..asta cu viziera lasata si echipat full!

Gindesc ca a tras doua concluzii de aici:

1.Are echipament bun, waterproof.

2.Dusul cel mai bun se face totusi acasa, in baia ta. :bounce:

Cind ne-am potolit cu rasul ne-am dat seama de altceva..ne era tare foame..hai la drum, prilej pentru domnul sus-amintit sa-si zvante echipamentul pe traseu..

Ne-a oprit in Brasov, la Roata Norocului, unde fiecare a umplut matu' cu ce-a binevoit :cheers: ..

Acuma, boala porcului, ne-am fi intins putin sa ne facem siesta.. :laugh: , dar ne-am urcat pe cai si sus in Poiana, retur prin Rasnov, Predeal si Bucuresti..

Am ajuns la ora 19 acasa, frant de oboseala, dar cu un zambet larg pe fata..

Inca o iesire placuta cu GASK!!

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

PS:Petrisor, nu am avut timp, probabil smbata asta, merg cu linia veche care oricum este foarte buna!

Am atasat MP3, CB si telefon.

Te anunt cind fac schimbarea..

Tu l-ai montat pe cel pe care l-ai cumparat recent?

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare !

 

Pun si eu pozele de la mine, insa le asteptam pe cele de la Luigi . Sa inteleg ca nu avem nici un minut de filmare !? :(

 

 

 

Ha ha...poza facuta de mine tot sambata...incadrare aproape identica... :cheers:

post-9065-0-62443000-1332778320_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...