Sari la conținut

Accident Calea Mosilor


florin83
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 77
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

o parere, daca omul era constient ,. la ce motor avea ( si sper sa ma insel la timpul verbului ca pare urata fata aia de la yamaha, cadrul ), sigur are si un telefon mobil care functioneaza

dupa nr nu e ' de la noi din sat" , dar nici singur pe lume nu i asa ca nu e cazul sa incepem actiunea "john doe".

 

daca e nevoie de ceva, sa se posteze aici, altfel nu are rost sa inceapa discutii " libertatea pagina 5".

 

sanatate multa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiatul mergea linistit si precaut, stiind ca o gramada de shoferi senili, handicapati, circula in acelasi timp pe traseul lui. Cu toate astea, un mos cu un Megane I l-a vinat, punindui-se de-a curmezisul, exact cind riderul era extrem de atent sa nu-i iasa cineva in fatza. Ce mai poti face in aceasta situatie? Te recuperezi grabnic si continui ca inainte, doar mosul a fost de vina. Nu?

 

Soferi care nu acorda prioritate au fost si vor exista intodeauna, cei dintre noi care avem ghinionul sa-i intilnim si daca supravietuim, devenim motociclisti cu instinct de conservare mai puternic, degeaba toate povetele confratilor patiti, fiecare merge pe ideea ca lui nu i se intimpla asemenea ghinion.

 

Daca noi nu avem grija de noi, nu ne scapa nimeni, murim cu dreptatea in brate. In 2-3 zile sintem la 2m sub pamint, si dati rapid uitarii. Nu cred in teoria reincarnarii si razbunarii ulterioare.

In cazul acesta, riderul a supravietuit, e norocos, sigur va avea singur grija de el pe viitor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ON: Insanatosire grabnica riderului!... si fara sechele!

OFF: Numai tampiti indiferent de varsta, yo nu pot sa inteleg cum se ia asa usor un permis de conducere (pt. mine nu a fost usor nici la B nici la A, a fost DOAR pe competenta). De ex. azi am vrut sa merg usor, sa admir peisajul cu vreo 40 km/h (dupa o intersectie pt. a evita bineinteles ca un "handi..." sa faca stanga fara a acorda prioritate), cand din spate un prostalau vine cu viteza (claxoane, flash-uri) nervos ca vezi doamne, poate trebuia sa merg pe trotuar. In concluzie, in capitala asta de r.a.h.a.t. nici daca mergi incet, nici daca mergi mai tare nu este bine pt. ca oricand se gaseste un meltean la adapostul conservei care sa nu-i convina. MERGETI PRUDENT! CONSIDERATI IN GENERAL CA ALA CU CONSERVA NU O SA VA ACORDE PRIORITATE, SAU NU VA OBSERVA (fiind prea B.O.U.) SAU.... In Bucuresti trebuie sa fi mult prea prudent, mult... Si in plus, astia o sa se obisniuasca iar cu motociclistii de-abia pe la sfarsitul sezonului....

 

ON: Sanatate multa riderului!!! (Ce conteaza viteza cand unul care trebuie sa respecte regulile de circulatie nu o face?!?!? Sau poate trebuie sa fie mai responsabil cel care circula regulamentar?!?!? GRESIT!!!)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ON: Insanatosire grabnica riderului!... si fara sechele!

OFF: Numai tampiti indiferent de varsta, yo nu pot sa inteleg cum se ia asa usor un permis de conducere (pt. mine nu a fost usor nici la B nici la A, a fost DOAR pe competenta). De ex. azi am vrut sa merg usor, sa admir peisajul cu vreo 40 km/h (dupa o intersectie pt. a evita bineinteles ca un "handi..." sa faca stanga fara a acorda prioritate), cand din spate un prostalau vine cu viteza (claxoane, flash-uri) nervos ca vezi doamne, poate trebuia sa merg pe trotuar. In concluzie, in capitala asta de r.a.h.a.t. nici daca mergi incet, nici daca mergi mai tare nu este bine pt. ca oricand se gaseste un meltean la adapostul conservei care sa nu-i convina. MERGETI PRUDENT! CONSIDERATI IN GENERAL CA ALA CU CONSERVA NU O SA VA ACORDE PRIORITATE, SAU NU VA OBSERVA (fiind prea B.O.U.) SAU.... In Bucuresti trebuie sa fi mult prea prudent, mult... Si in plus, astia o sa se obisniuasca iar cu motociclistii de-abia pe la sfarsitul sezonului....

 

ON: Sanatate multa riderului!!! (Ce conteaza viteza cand unul care trebuie sa respecte regulile de circulatie nu o face?!?!? Sau poate trebuie sa fie mai responsabil cel care circula regulamentar?!?!? GRESIT!!!)

 

La sfarsit de sezon i-a facut o tanti "bucurii" unui mobrist pe Splai, ca apoi sa il intrebe ce mai cauta pe sosea?!? angryfire.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La sfarsit de sezon i-a facut o tanti "bucurii" unui mobrist pe Splai, ca apoi sa il intrebe ce mai cauta pe sosea?!? :angryfire:

 

EXACT! Deci cred ca trebuie sa prinzi momentul undeva pe la mijloc!:angryfire: Asa e "legea" in cazul vehiculelor, ca cel care e nevinovat ala sa "traga" mai mult. La mobristi nu exista accident usor ca la conserve, intotdeauna o sa fie accident cu victime, caci pe noi nu ne apara nimic(centura, conserva etc.), doar bunul simt si spiritul de "civilizatie". ASFALT USCAT SI ADERENTA MAXIMA!

 

SCZ pt. offtopic!

Editat de unycorn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ex. azi am vrut sa merg usor, sa admir peisajul cu vreo 40 km/h (dupa o intersectie pt. a evita bineinteles ca un "handi..." sa faca stanga fara a acorda prioritate), cand din spate un prostalau vine cu viteza (claxoane, flash-uri) nervos ca vezi doamne, poate trebuia sa merg pe trotuar.

 

Pai da ... erai cumva pe banda 2 ? Bizonii :finger: se cred pe autostrada, la ei banda 2 e considerata "de viteza" si nu se dezlipesc de ea nici macar la viraj dreapta. Asa ca sfat: ochii beliti si la aia care fac dreapta de pe banda 2. De fapt ochii beliti in toate partile !!!

Editat de danny120669
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Judecand dupa poze ... nu cumva este acceasi intersectie in care a sfarsit tragic anul trecut un baiat de 31 de ani ?

/index.php?/topic/603117-accident-mortal-calea-mosilor/

 

Acesta este accidentul din aceeasi intersectie.

 

Cum s-a intamplat pana la urma?

Megane-ul a iesit de pe strada fara prioritate in Mosilor in fata baiatului ?

Am stat 30 de ani in acea zona si pot spune ca este o intersectie regula prioritatii este fortat obtinuta, mosul sigur a iesit din directia micro.ro in directia inainte/stg spre Mosilor Vechi. Evident, acum va fi tambalau pe celebrul motiv de viteza cu care nu circula baiatul.

 

Insanatosire grabnica!!

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De indata ce ajung acasa, va dau toate detaliile.

 

Motociclistul se numeste Andrei Radu si este in prezent internat la Floreasca la ortopedie. Are fracturi la ambele brate, iar la mana dreapta are fractura deschisa, maine va fi operat.

 

Au fost anuntati prietenii, colegii si rudele sale, o parte erau deja ajunsi acolo cand am ajuns noi.

 

Detalii despre accident: se pare ca meganeul gri a iesit de pe strada din scurt si s-a oprit fix pe banda lui de mers. Andrei a franat dar nu a reusit sa opreasca si i-a intrat in portiera stanga spate. El a sarit peste masina.

 

Avea echipament.

 

Multumesc celor doi care m-au insotit la spital (Serban si Georgiana) si au dat dovada ca inca exista motociclisti si nu doar forumisti.

 

Multa sanatate ii doresc si recuperare rapida!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Piciorul drept l-a avut dislocat din sold, dar i l-au pus la loc si era in ordine. Pe langa asta mai are tot felul de julituri si zgarieturi pe picioare, dar nimic grav.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna,il cunosc ! Se numeste Andrei,azi a suferit a doua operatie la mana dreapta si cea stanga ! Acum merg la el la spital! Dau de stire dupa ce plec de la el ! Toate cele bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ambele brate rupte?? parca avea doar piciorul .. :((

sanatate multa

 

E extrem de neplacut sa ai ambele miini in ghips, am fost in situatia asta, trebuie sa ai pe cineva devotat sa te spele la fund, altfel faci treaba mare si tragi direct pantalonii. E groaznic. Norocul meu a fost ca mina dreapta nu era rupta, doar fisura, am dat a doua zi dimineatza ghipsul jos.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Smart2cry, si care ati mai fost sa-l vedeti ...

Sanatate baiatului!

 

Cea mai mare multumire pentru mine ar fi sa vad ca se implica si altii in astfel de situatii, dar asta este alta poveste. Multa sanatate baiatului si cine mai are vesti sa ne tina la curent. Astazi din pacate, nu cred ca ajung pe la el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la el.Din pacate nu am reusit sa-l vad.Este la reanimare.Bineinteles,istericele asistente au fost stricte cand a venit vorba sa-l vad.Prietena lui mi-a spus ca l-au operat la ambele maini.Post operatoriu nu-I este foarte bine ...voma...dureri ingrozitoare!!Dupa ce va fi mutat in rezerva,voi reveni cu mai multe amanunte.Va doresc toate cele bune si asfalt uscat!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

jst_shit, ai idee de ce l-au operat si la mana stanga? Ieri cand am fost era vorba de o operatie la mana dreapta (mana cu fractura deschisa), cealalta fiind doar rupta si pusa in gips..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Or fi pus dobitocii ghipsul aiurea si au trebuit sa-l rupa iar. Sau or fi descoperit ceva dupa ce i-au pus ghipsul... La floreasca sunt multi cretini, daca poate mai bine il muta la Universitar sau undeva unde sa se recupereze in liniste. Am fost de curand internat acolo si nu vreau sa mai repet vreodata experienta.

Editat de bogdan192
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La sfarsit de sezon i-a facut o tanti "bucurii" unui mobrist pe Splai, ca apoi sa il intrebe ce mai cauta pe sosea?!? angryfire.gif

 

OFF: Eu eram mobristul in cauza. Am sa o sun zilele astea sa o intreb daca am voie sa ies sau sa mai astept :)

 

ON: Insanatosire grabnica !!!

Editat de Xeqtor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...