Sari la conținut

Accident Piata Presei Pavilion H


Atharia
 Share

Postări Recomandate

pe biker il cheama horia si se mai plimba cu un prieten de-al lui .. venind dinspre ikea intamplator am vazut accidentul si m-am oprit ... motorul avea furca smulsa de cadru iar tipul era intins pe jos in stare de inconstienta si doar gemea de durere ...

 

l-au filmat colegii mei care sunt de noapte. un opel i-a intors in fata. probabil o sa apara la antena 3 sau unu sau ambele maine de dimineata... cand au ajuns ei, bikerul era intins pe jos, dar mi-au spus ca nu parea foarte grav. sper sa aiba dreptate.

 

misca din mana si intr-un moment a vrut sa-si schimbe pozitia , a avut noroc ca la aterizare nu s-a izbit cu casca,ea fiind doar putin julita

Editat de marius2905
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 105
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Va rog sa nu o dati in penibil ci sa faceti ceva util.

Motociclistul este la Floreasca. Am lasat un numar de telefon acolo, daca va exista vreo nevoie din partea familiei voi incerca sa o transmit cat mai repede cu putina aici in caz ca e nevoie de sange, bani, martori, etc.

Motocicleta este la intrarea cu bariere spre Muzeul Taranului, chiar la semaforul unde s-a produs incidentul.

 

Pe Horia n-o sa-l ajute urarile pe internet, sau justificarile, sau orice alte balacareli. Il va ajuta medicina si taria organismului. Daca puteti pune o vorba buna pentru tratament decent, medicamente, doctori, pentru orice se poate, va rog sa o faceti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este intr-adevar vorba de horia .. coma glasgow 5 si doctorii i-au dat sanse extrem de putine ca sa nu zic deloc .. sper totusi din tot sufletul sa se insele .. am rugamintea sa aveti putin suflet si sa nu va mai balacariti si pe topicul asta...tot ce conteaza acum este sa fie bine

Editat de Roxynel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut si eu pe langa accident... se faceau masuratori. A fost foarte ciudat pentru mine pentru ca tocmai plecasem de acasa unde citisem ce se intampla la rubrica accidente. Astazi nu eram pe motor dar emotia a fost mare. Multa pasiune pentru motociclete, altii pentru viteza, altii pentru noroaie... vreau doar sa fim toti sanatosi. Haide BAAAAAAAAA!!!! LUPTA !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.adevarul.ro/actualitate/Accident-Capitala-motociclist-coliziunii-masina_0_677332280.html

 

Imi place asta cu "martorii spun..." iar cand e vorba de proces si chiar sa ai nevoie de martori, mai ia-i de unde nu-s!

 

Pana la urma cum s-a intamplat, era gasca mare sau era doar el singur?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multa sanatate baiatului, sper sa aiba forta sa treaca peste momentul greu, chiar daca previziunile nu sunt tocmai fericite (din ce am citit). Insa, situatii surprinzatoare sunt tot timpul si el merita o sansa. Ca'mon bro', lupta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu sebi...el mai era cu un prieten..joistii nu au fost ..eram cu niste prieteni la plimbare vroiam sa iesim pe dn .. si am oprit acolo

acum am citit cat (cuvant urat) au putut sa manance astia din presa...50 de motociclisti? sa dea soferul socoteala?? si nu l-a bagat nimeni in seama ca statea pe jos plangea si-l tinea gagicasa in brate sa-l calmeze...oricum nu mai conteaza decat sa isi revina horia

Editat de Roxynel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acest sezon a inceput ca si cele din anii trecuti. Multe victime, din pacate. Ca in fiecare an, dupa iarna, soferii nu mai sunt obisnuiti cu motociclistii. Pana se acomodeaza din nou, vine iarna si tot asa. Aveti mare grija. Sper ca motociclistul sa isi revina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul m am saturat sa tot vad mobristi ucisi si spoiti de inconstienti la volan,trebuie facut ceva vizavi de problema asta,m am saturat sa aud ca nu l am vazut...cum mortii mamii lor nu vad ,atunci ce cauta frate la volan daca sunt orbi,si eu sunt si sofer dar VAD...eu unul daca da un sofer cu mine jos si ma scol si l aud ca mi zice ca nu m o vazut ii sparg capul si ii scot dintii cu casca,de nu dau in el pana behaie...ieri mergeam cu mobra prin Timisoara si o VACA cu masina avea amandoua oglinzile inchise,am ramas nauc ,opresc ii bat in geam si se uita ca proasta la mine cand ii spun ca are oglinzile inchise...pai de aia nu ne vad!!!Degeaba facem campanii peste campanii antiaccidente caci iata...politia si statul trebuie sa impuna examene auto mult mai drastice,tot idiotul ia permisul si foarte usor!!!Mama ce nervi am!!!!

Editat de obeapaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Claudiu* a mai sapat cateva informatii:

 

Omul e in continuare intubat. Are ceva contuzii hemoragice intracraniene, dar nu e de intervenit chirurgical. In afara de cap mai are mana dreapta, femurul drept rupt, cateva coaste; la bazin pare sa nu aiba nimic. Mai bine nu e; e doar stabilizat. Se asteapta sa se vada daca mai da semne de trezire
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul m am saturat sa tot vad mobristi ucisi si spoiti de inconstienti la volan,trebuie facut ceva vizavi de problema asta,m am saturat sa aud ca nu l am vazut...cum mortii mamii lor nu vad ,atunci ce cauta frate la volan daca sunt orbi,si eu sunt si sofer dar VAD...eu unul daca da un sofer cu mine jos si ma scol si l aud ca mi zice ca nu m o vazut ii sparg capul si ii scot dintii cu casca,de nu dau in el pana behaie...ieri mergeam cu mobra prin Timisoara si o VACA cu masina avea amandoua oglinzile inchise,am ramas nauc ,opresc ii bat in geam si se uita ca proasta la mine cand ii spun ca are oglinzile inchise...pai de aia nu ne vad!!!Degeaba facem campanii peste campanii antiaccidente caci iata...politia si statul trebuie sa impuna examene auto mult mai drastice,tot idiotul ia permisul si foarte usor!!!Mama ce nervi am!!!!

 

 

 

Stiu ce zici...ieri una tot texta pe telefon de zor...aproape sa intre intr-un taximetrist. trage brusc de volan..o ocolesc..o prind la semafor ii recomand sa lase telefonu ala si sa isi vada de drum si primesc un sincer "du-te dracu;)"....no comment....multa sanatate bikerului si sa isi revina..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...