Sari la conținut

Bisnitarul de la Ducati


ccalugaru_mihai
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 567
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

In schimb noi ne purtam toti ca niste milionari inganfati si apoi ne vaitam ca babele ca nu ne merg afacerile.

Majoritatea clientilor daca sunt intorsi cu capul in jos nu va cadea nimic de pe ei si de fiecare data iti vor aduce nemultumiri inventate pe loc.

Afacerile neproductive sunt acelea conduse de oameni fara caracter si educatie care din lipsa culturii ajung sa se plafoneze alaturi de babele de la biserica. Crezi ca nu sunt vanzatori care pupa icoane saptamanal, ca sa le dea cineva un ajutor la vanzarea unei mobre in luna urmatoare??! Parerea mea e ca sunt deja intr-o proportie covarsitoare.

 

Dar si biserica e un biznis

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Leu'

Ma copii! Fara violenta!

Luati exemplu de la Becali: "M-am certat Âşi cu Mitică Dragomir, dar fără jigniri. El m-a făcut oligofren, eu l-am făcut zdreanță, dar nu ne-am insultat!" :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zair pot sa te intreb ceva?

daca te duci la un magazin sa iei o paine si ti-o da ala in scarba a doua oara te mai duci?iti zic eu ca nu si mai bine preferi sa mai mergi 2 min la magazinul de langa!nu e vb daca are sau nu bani un potential client tu ca vanzator nu tre sa faci diferenta intre clientii care iti intra in magazin,bogat sau sarac,binenteles daca te respecti tu ca om!banii nu fac caracterul omului!

din cate citesc se pare ca tu te orientezi,daca are bani vb frumos daca pare 'nemenea' la buzunar gata se termina cu bunavointa!

Editat de crbl69
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma, ati ajuns sa comparati Ducati cu painea si toalele? Daca tot pomeniti lozinci din vanzari, cum ar fi "clientul nostru, stapanul nostru", atunci o spun si eu pe aia cu "ne rezervam dreptul de a ne selecta clientii". E tot din vanzari, nu? Daca te duci la Ducati cu carcoteli, e clar ca nu vrei unul, asa ca nu vad de ce si-ar pierde vanzatorul timpul cu tine? Sa te convinga ca ce? Lasati cartile de marketing si tehnici de vanzari pt ca nu sunt general valabile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu vad problema in felul urmator : cine e interesat de un panigale nu se duce la salon "sa o simta" , sau sa vada ce plastice are pe ea. o comanda direct la dealer si gata. nu poti spune ca vrei un panigale sau un 1000RR ... nu ai cum. in aceste conditii vanzatorul a facut ceea ce trebuia.

 

vreti sa-mi spuneti ca vi se pare normal sa se urce oricine pe motor si sa traga de manete, pe un motor de 20k + ?

poate multi dintre voi habar n-au de ce se tin masinile incuiate la saloane , sau cum e sa te trezesti cu saua taiata doar pentru ca motorul tau arata "bine" sau cu dungi pe capota de la capsele unor handicapati care vroaiu sa isi faca poza cu o masina "aratoasa"

 

sa concluzionam : vrei un model aparte cand apare il iei nu stai sa o freci pe plastice si sa zici , beah , imi permit dar nu imi plac plasticele .

 

@dan : daaaaa ... dar e plastic cu miros de italia , d'ala scumpu' :bounce: tricolore care este mama lui de plastic :friends:

Editat de GeorgeB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai e scump ca e reciclat.

 

Pai cum ar fi sa te duci in reprezentanta la Ferrari si sa iti faci intrarea cam asa: "Buna ziua, astea sunt masini d-alea care ard pe autostrada?". Ii mai intereseaza pe aia ca ai tu bani de Enzo? Oricum nu il iei daca nu esti deja client.

Editat de Daan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista si prosti din astia care comanda un motor fara sa urce pe el,sau fara sa faca nu test drive? ghidandu-se doar dupa 'hype' ul creat de reclame si de mass-media?

da io ! dar fara partea de hype si reclama ca nu exista in cazul meu :grinbandit:

 

 

LE: daca 1000vtr uri sunt cateva sute ... ghici cate 1198 uri sunt inmatriculate in romania , sau cate 1098 uri ca sa fie mai usor .

Editat de GeorgeB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista si prosti din astia care comanda un motor fara sa urce pe el,sau fara sa faca nu test drive? ghidandu-se doar dupa 'hype' ul creat de reclame si de mass-media?

 

Eeee, eu mi-am luat asa 749.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce usor se ofusca unii :friends:

 

draga colega, uita-te un pic ce zice politia romana referitor la inmatricularile din romania la finele lui 2011 : http://www.drpciv.ro/info-portal/downloadFile.do?menu=stats&lang=ro&id=774

 

acolo vei gasi rapsunsul. iar daca tu crezi ca toti sunt ca tine , te inseli amarnic, azi toti eram pe acelasi motor , in aceasi masina si mancam aceasi mancare , if you get my drift !

 

imi place cum folosesti cuvinte mari precum CURiozitate, ai putea folosi si bold data viitoare ;) sau italics ... :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu vad problema in felul urmator : cine e interesat de un panigale nu se duce la salon "sa o simta" , sau sa vada ce plastice are pe ea. o comanda direct la dealer si gata. nu poti spune ca vrei un panigale sau un 1000RR ... nu ai cum. in aceste conditii vanzatorul a facut ceea ce trebuia.

 

vreti sa-mi spuneti ca vi se pare normal sa se urce oricine pe motor si sa traga de manete, pe un motor de 20k + ?

poate multi dintre voi habar n-au de ce se tin masinile incuiate la saloane , sau cum e sa te trezesti cu saua taiata doar pentru ca motorul tau arata "bine" sau cu dungi pe capota de la capsele unor handicapati care vroaiu sa isi faca poza cu o masina "aratoasa"

 

sa concluzionam : vrei un model aparte cand apare il iei nu stai sa o freci pe plastice si sa zici , beah , imi permit dar nu imi plac plasticele .

 

 

poate reusesti sa citesti tot pana la urma

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"si alt LE: 1198/1098 sunt putine pt ca-s foarte scumpe (1 la mana)"

 

Am citat din tine.

 

 

draga colega, uita-te un pic ce zice politia romana referitor la inmatricularile din romania la finele lui 2011 : http://www.drpciv.ro/info-portal/downloadFile.do?menu=stats&lang=ro&id=774

 

 

Deci am cea mai exclusivista motocicleta, MV Agusta nu exista inmatriculata niciuna, nici macar a mea.

(conditia e sa cauti cu CTRL+F)

Editat de Daan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti inteleg punctul de vedere , da-mi voie sa adaug ceva la ce ai zis tu mai sus : vine gica de pe strada , nu isi permita masina respectiva si vrea sa o vada. gica are capse la blugi ca sunt blugi ieftini , si rupe tapiseria. sau gica vede bricheta sclipitoare ... astia suntem cam 90% dintre noi.

in conditiile astea restul de 10% au de suferit.

 

tu cum ai face daca ai fi dealer ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la SMAEB doar de 2 ori,prin 2006/2007 parca (de atunci mi s-a parut o pierdere de vreme sa bat atata drum pana in Bucuresti pt asa ceva). Si ca tot veni vorba de Ducati,tin minte ca parca erau poleite cu aur, de n-aveai voie sa le atingi/sa te urci pe ele...

 

Chestia cu urcatul pe motocicleta la salon nu mi se pare OK, fie ea Ducati, Yamaha, BMW sau MV Agusta. Gandeste-te cum ar fi sa urce toti cocalarii cu catarama D&G la vedere, doar pt a-si face o poza, si a lasat o urma pe rezervor. Si ca sa fie tacamul complet, ii mai arde cate un picioar pe codita, la urcare si apoi la coborare.

Editat de Daan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca te balbai :crack:

 

LE: gata, a trecut

 

Pai e netul de vina. Am editat.

 

Pai cat eram la stand la Ducati stand de vorba cu doamna de acolo, vine unul care nu avea nicio treaba cu motoretele si zice (Saru'mana, sunt baiatu' care am facut poze mai devreme pe motocicleta aia (848). Nu stiu ce am facut ca am sters toate pozele si acum trebuie sa iau iar salonul la rand sa fac poze. Pot sa mai fac o data poza pe motocicleta?). I s-a raspuns afirmativ cu juma' de gura.

Editat de Daan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai vezi, aici e problema specific romaneasca.... daca rupe,plateste (asa mi s-ar parea normal). Eu cel putin cand am urcat pe vreun motor scump sau in vreo masina scumpa, am fost foarte atent (Dar na,ast asunt eu).

 

noroc ca NU sunt dealer si nu tre sa-mi pun problemel astea :)

 

si cum il obligi tu pe ala sa-ti plateasca ... cum observi dauna provocata ? cand o observi ? daca iti rupe vreun furtun ... sau mai stiu eu ce iti face si nu vezi. nu mai bine eviti fazele astea ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...