Sari la conținut

Bisnitarul de la Ducati


ccalugaru_mihai
 Share

Postări Recomandate

Mers la standul Ducati.

Admirat, analizat, carcotit despre Panigale cu un prieten.

Uitat la bordul minune si plasticele de pe langa.

Profund dezamagit de calitatea lor chinezeasca. Ii arat amicului si carcotim amandoi ca la cat costa puteau sa acorde mai multa atentie detaliilor ca doar e printre exclusiviste.

Si acum apare purtatorul de geaca de piele cu Ducati scris pe piept, reprezentatn al standului:

-Functioneaza toate (eram cu mana pe comenzile de lumini)

- Normal, ca e noua, dar cam prost plasticul, si lipsa de atentie pentru detalii)

- Pfff, de-asta nu ti-o iei tu ca nu are plastic bun.

- Nu, dar la cat costa si cat tam-tam s-a facut te astepti sa nu aiba plastic ce pare reciclat.

Intoarce spatele si pleaca in sictir de parca eu i-o vindeam lui si nu invers. Culmea ca din punct de vedere al bugetului ma incadram in targetul lor si poate daca ma mintea frumos ... cine stie.

Sfat: Sper sa-i loveasca atat de tare nevoile financiare incat sa invete pe calea cea grea ca ei ne vand noua si noi le facem un serviciu si nu invers. In domeniul asta momentan vanzatorii ( incepand cu cei de motoare si terminand cu cei de accesorii) considera ca sunt zei si noi ar trebui sa le multumim ca ne pun la dispozitie spre achizitionare marfa.

 

ps: Am vazut un Arai RX7 Gp la 43 de milioane (1000de euro)cand intrii in hangar pe lateralul stanga la unul din standuri. Asta da afacere

Am marcat cu rosu cam ce trebuie retinut si-ti zic ca de la om la om: daca intri la mine-n casa , care e scoasa la vanzare, si te piÂşi pe jos, ca-n baie nu-ti place, atunci te dau afara in suturi. Chit ca vii cu banii in buzunar. Asta daca te prinzi de paralela facuta. Daca nu, aia e.

 

A, daca tii sa ne comunici ca te incadrai in buget si ti-o doreai, o aveai de mult. Daca esti in buget si doar vrei sa fii mintit sa o cumperi, atunci o pixda te poate fraieri mai usor si nu mai e nevoie de topicuri de acest gen.

 

Si inca ceva: cum naiba se face ca multi erau la Ducati si se simteau bine si discutau (vad ca si aici au venit destui sa sustina asta) si taman unu care se incadra in buget (pffffffffffffff) a primit asemenea "tratament" Poate fiindca ceilalti venisera sa admire si sa discute normal si nu sa se "piÂşe" ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 648
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ba, nu stiu la Ducati cum a fost, dar tot talciocu' asta a fost la fel ca anii trecuti: cu marfa putina, fara stocuri, fara cine stie ce noutati, cu vanzatori prosti...ba, da' prosti rau. Cred ca erau angajati de pe e-jobs ieri.

Exemplu: ma duc la trei standuri de maaaari firme sa cumpar o jaca de vara la fomeie. Nimeni n-avea mesh de dama. NIMENI. NICIUNA. Ok, zic, sa fie barbateasca ca poate merge. O lae. Doua modele, cate o masura din fiecare. L, XL, d-astea. Astia cred ca sunt insurati cu King-Kong... Pana la urma zic "Hai sa ma duc si la mahnitii aia de la Louis." Desi as fi preferat ceva de calitate, nu ProBiker. Gasesc un flacau la stand si-l intreb "O geaca mesh de dama?" "Nuuu". "Barbateasca?" "Nuuuu". "Ooof..." Cand sa plec vad un rastel intreg. "Alea ce p#@a mea sunt?" "Aaaa, alea sunt d-alea de plasa". "Pai alea sunt mesh", zic. La care vine raspunsul naucitor "Pai credeam ca vrei o geaca pe care sa scrie M.A.S.H. Stii tu, serialu' ala..." Era cat pe ce sa-l scuip. Am renuntat. Nu era el de vina. Si sa stau sa caut responsabilu' de stand sau pe mr. Kronau sau cine dreaqu s-a ocupat de stand nu mai aveam chef.

Nici o amarata de Pursuit perforata masura M n-am gasit, in alta ordine de idei.

Cam asta a fost SMAEB anu' asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh: ...si circu continua aici...la bugetul ala iti permiti sa inlocuiesti niste plastice daca e asa nasol in rest supriza ptr mine ca am vazut panigale si inca cateva despre oraganizare haos si inca o noutate stunt pe "macadam" :laugh: numai de bine
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba, nu stiu la Ducati cum a fost, dar tot talciocu' asta a fost la fel ca anii trecuti: cu marfa putina, fara stocuri, fara cine stie ce noutati, cu vanzatori prosti...ba, da' prosti rau. Cred ca erau angajati de pe e-jobs ieri.

Exemplu: ma duc la trei standuri de maaaari firme sa cumpar o jaca de vara la fomeie. Nimeni n-avea mesh de dama. NIMENI. NICIUNA. Ok, zic, sa fie barbateasca ca poate merge. O lae. Doua modele, cate o masura din fiecare. L, XL, d-astea. Astia cred ca sunt insurati cu King-Kong... Pana la urma zic "Hai sa ma duc si la mahnitii aia de la Louis." Desi as fi preferat ceva de calitate, nu ProBiker. Gasesc un flacau la stand si-l intreb "O geaca mesh de dama?" "Nuuu". "Barbateasca?" "Nuuuu". "Ooof..." Cand sa plec vad un rastel intreg. "Alea ce p#@a mea sunt?" "Aaaa, alea sunt d-alea de plasa". "Pai alea sunt mesh", zic. La care vine raspunsul naucitor "Pai credeam ca vrei o geaca pe care sa scrie M.A.S.H. Stii tu, serialu' ala..." Era cat pe ce sa-l scuip. Am renuntat. Nu era el de vina. Si sa stau sa caut responsabilu' de stand sau pe mr. Kronau sau cine dreaqu s-a ocupat de stand nu mai aveam chef.

Nici o amarata de Pursuit perforata masura M n-am gasit, in alta ordine de idei.

Cam asta a fost SMAEB anu' asta.

 

ai ratat,trebuia sa ii f..o casca in gura - era impoertinnt si prost.

apropo, cand i ai spus de " p#.." ce a zis ? sa mergi la Ducati ?

 

 

btw..cand ai fost ?

 

sambata erau echipamente super ok la UM. si al preturi reduse bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru toti cei care au luat apararea vanzatorului [in special Zair si NePlace] si care se mai si dau priceputi la vanzari as vrea sa le spun ca in echipa mea nu ar putea sa lucreze nici ca femeie de serviciu. Pericol de contaminare a oamenilor buni si atent selectionati cu cocalarisme si tiganisme [aici unii ar scrie gresit romanisme]. Daca ala e om de vanzari eu sunt popa reformat.

 

La standul asta nu am fost ca nu ma intereseaza categoria, insa in alte standuri [eg Honda] m-am dus special ca sa vad/critic noul CrossTourer si desi nu aveam nici un gand sa-l cumpar [nu ma intereseaza clasa aia ] am putut sa-l critic in voie cu un reprezentant Honda langa mine care m-a si ajutat intrucat am vrut sa-l inclin ca sa vad cat de rau se simt cele 275 kg si ce sa vezi repr Honda vroia sa ma ajute cu ridicatul ...nu s-a intors sa plece.

 

Probabil cei care gasesc ca respectivul s-a comportat normal se comporta la fel ca el [de fiecare judeca prin prisma lui] merita astfel de "oameni de vanzari".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu azi am luat teapa de la OLIVER'S,am dat 46ron pe un set de rimstripe-uri pe care scrie clar ca ajunge pentru 4 cercuri de 19 inch si sa vezi surpriza,mi-a ajus doar pentru roata fata.Vi se pare ca banda aia alba ajunge pt doua roti??

Si NU,nu am infasurat de 2 ori pe fiecare parte=)))

Si ca sa vezi,cand am cerut bon,doamna de acolo era asa ocupata si grabita ca nu avea cum sa imi scoata.Pana la urma am convins-o pe doamna sa scrie pe spate achitat si sa semneze.Vroiam bon ca sa nu zica apoi ca nu am platit setul ca m-am mai plimbat pe acolo printre produse.

Sa ma duc la OPC sau sa le dau un telefon?Ma P*S pe ei de 46 ron dar acu tb sa caut prin magazine banda identica cu aia de pe fata :angryfire: :angryfire: :angryfire: :angryfire:

Oliver's ar trebui sa vanda caciuli cu oliver hardy(bran din cuplul celebru stan si bran)

 

Nu stiu cum ai reusit. Mie mi-a ajuns la ambele roti si mi-a si ramas. Exact acelasi produs. Am roti de 17.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate distanta si timpul nu mi-au permis sa vizitez salonul ,am o intrebare pt cei care au fost sa vada panigale , chiar asa e tereaba cu plasticele sau e treaba cu "strugurii sunt prea acrii"

 

nu de alta dar "ma incadrez in buget" :lol:

 

(poate peste vreo 5 ani pt unul second)

Editat de hannspree
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Windraidere poate ne spui si noua ce anume vinzi si seful la cati omuleti esti..asta asa de curiozitate, nu de alta dar suntem destui pe aici care traim din vanzari.

Daca ai ceva experienta in vanzari ma gandesc ca poti sa recunosti un PINGUIN, cum sa fabulezi frate ca sunt nasoale plasticele cand iti trebuie training sa te plimbi cu avionul ala.

Hai sa fim seriosi am vazut motoreta si arata demential, l-am vazut pe nenea de la Ducati si am stat de vorba nu mai putin de 30 de minute de istoria Ducati asta fara sa il fi cunoscut in prealabil.

Discutia a inceput la modul # chiar daca as avea bani nu mi-as lua un Ducati# si s-a terminat la modul ne vedem cand o sa pot finanta un Ducati.. si asta numai datorita lui, a faptului ca iubeste Ducati si stie sa il prezinte.

 

E lunga povestea,nu mai intru in detalii doar ca fapt divers 1199 a fost platit in avans si pe langa mobra au mai intrat si 5 mii in scule&soft asta doar asa ca a vrut omul cu geaca sa vada si romanasii nostri un OZN.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mers la standul Ducati.

Admirat, analizat, carcotit despre Panigale cu un prieten.

Uitat la bordul minune si plasticele de pe langa.

Profund dezamagit de calitatea lor chinezeasca. Ii arat amicului si carcotim amandoi ca la cat costa puteau sa acorde mai multa atentie detaliilor ca doar e printre exclusiviste.

Si acum apare purtatorul de geaca de piele cu Ducati scris pe piept, reprezentatn al standului:

-Functioneaza toate (eram cu mana pe comenzile de lumini)

- Normal, ca e noua, dar cam prost plasticul, si lipsa de atentie pentru detalii)

- Pfff, de-asta nu ti-o iei tu ca nu are plastic bun.

- Nu, dar la cat costa si cat tam-tam s-a facut te astepti sa nu aiba plastic ce pare reciclat.

Intoarce spatele si pleaca in sictir de parca eu i-o vindeam lui si nu invers. Culmea ca din punct de vedere al bugetului ma incadram in targetul lor si poate daca ma mintea frumos ... cine stie.

Sfat: Sper sa-i loveasca atat de tare nevoile financiare incat sa invete pe calea cea grea ca ei ne vand noua si noi le facem un serviciu si nu invers. In domeniul asta momentan vanzatorii ( incepand cu cei de motoare si terminand cu cei de accesorii) considera ca sunt zei si noi ar trebui sa le multumim ca ne pun la dispozitie spre achizitionare marfa.

 

ps: Am vazut un Arai RX7 Gp la 43 de milioane (1000de euro)cand intrii in hangar pe lateralul stanga la unul din standuri. Asta da afacere

Eu cred ca ignoranta si aroganta de care ai dat dovada NU sunt direct proportionale cu bugetul tau .
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Windraidere poate ne spui si noua ce anume vinzi si seful la cati omuleti esti..asta asa de curiozitate, nu de alta dar suntem destui pe aici care traim din vanzari.

Daca ai ceva experienta in vanzari ma gandesc ca poti sa recunosti un PINGUIN, cum sa fabulezi frate ca sunt nasoale plasticele cand iti trebuie training sa te plimbi cu avionul ala.

Hai sa fim seriosi am vazut motoreta si arata demential, l-am vazut pe nenea de la Ducati si am stat de vorba nu mai putin de 30 de minute de istoria Ducati asta fara sa il fi cunoscut in prealabil.

Discutia a inceput la modul # chiar daca as avea bani nu mi-as lua un Ducati# si s-a terminat la modul ne vedem cand o sa pot finanta un Ducati.. si asta numai datorita lui, a faptului ca iubeste Ducati si stie sa il prezinte.

 

E lunga povestea,nu mai intru in detalii doar ca fapt divers 1199 a fost platit in avans si pe langa mobra au mai intrat si 5 mii in scule&soft asta doar asa ca a vrut omul cu geaca sa vada si romanasii nostri un OZN.

 

Ce vand si cui ii sunt sef nu e relevant pt topicul asta si nici nu simt nevoia sa-mi arat muschii/iau apararea.

Despre a mirosi un pinguin cred ca ma descurc destul de bine si tocmai de aia te intreb daca esti "vanzatorul" in cauza sau prieten/alter ego ale unuia dintre cei doi mentionati.

Ca sa nu zici ca sunt tendentios degeaba copy pasta din ce e la statusul tau :

 

Interests:Fuut tot ce miÂşcă. Dacă nu miÂşcă, îi dau un ghiont.

Numar: 69 4 GAY

Club: flyfighterjet.com

 

Ia zi a ce miroase ?

 

Acum dpdv al coerentei logice citez iar : " cum sa fabulezi frate ca sunt nasoale plasticele cand iti trebuie training sa te plimbi cu avionul ala." Ce legatura are plasticul cu training-ul ? Mai ales ca din punctul meu de vedere daca iti trebuie training e de cacao mobra. Dar parerea mea e irelevanta pt ca nu mi-as lua niciodata o mobra din segmentul asta.

 

E impardonabil ca la un eveniment de anvergura asta [de bine de rau e cel mai mare targ de profil din RO] dupa ce ai platit participare, stand, mobra aia pe care o aduci ca sa vada romanii ..etc sa ai un "om de vanzari" care trateaza clientii/ publicul cu spatele. Imaginea pe care ti-o faci este de " BISNITAR "

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce ii tot dati inainte cu vanzatorul si "potentialul client" ?

Nu este vorba de asta. Chiar nu puteti citi printre cuvinte ?

 

Daca un "potential client" incepe sa isi bata joc pe fata de munca ta, produsele tale si de tine ca persoana, cea mai buna atitudine este sa intorci spatele si sa pleci. Si iti trebuie nervi tari ca sa faci numai atat. Cum pana mea sa te apuci sa il iei cu usurelul sa il convertesti ? Sunteti dilii ?

 

Iar cine asteapta sa i se ofere implicit respect si supunere pentru ca "s-ar putea sa detina o mare suma de bani" e un mare COCALAR.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa nu zici ca sunt tendentios degeaba copy pasta din ce e la statusul tau :

 

Interests:Fuut tot ce miÂşcă. Dacă nu miÂşcă, îi dau un ghiont.

Numar: 69 4 GAY

Club: flyfighterjet.com

 

Ia zi a ce miroase ?

 

 

Tin sa precizez ca traim in 2012 si in secolul asta se poarta toleranta.

Ai o problema cu bulangii? Ai o problema cu pilotii bulangii?

 

Altfel ar fi fost si culmea sa iti umfli muschii pe aici cand tu nu esti in stare sa ridici o motoreta de pe jos.

Si nu in ultimul rand esti superficial, nu ai avut macar bunul simt sa citesti un pic despre 1199 si deja iti dai cu parerea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate mihai a inceput sa critice motoreta si sa zica nu stiu ce!eu chiar nu am criticat si nu am zis nimic urat!dar era domnu care prezenta de nu aveai loc sa stai sa schimbi o vb cu el!imi mai trebuiau 3 scaune sa pot vb cu el!nu asa se poarta un vanzator!

sa fim sincer acum,in romanica noastra sunt multi care vand diverse pt motorete si care te trateaza ca pe... ca na doar sunt ei mari si tari ca se ocupa cu chestii motociclistice!

Editat de crbl69
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ala e om de vanzari eu sunt popa reformat.

 

Daca e vorba despre domnul cu geaca gri de piele Ducati, cam asa e, vanzarile nu sunt domeniul lui forte.

I-am cerut mai multe informatii despre Multistrada si cu greu s-a lasat convins sa mi le dea, dar nu inainte de isi arata dispretul pentru Honda, Yamaha si BMW.

Cum insa eram chiar interesat de produs, am insistat si pana la urma am primit o carticica de prezentare, ca pe un trofeu (adevarul e ca se plictisise sa imi tot citeasca din ea si mi-a dat mie ca stiu sa citesc si eu). Saraca carticica e din 2010, dar la cat am rabdat pentru ea, sunt multumit ca o am si pe asta.

 

Precizez ca nu am facut caterinca de luftul carenei frontale si nici nu am atins motocicleta. De urcat pe ea nu am avut curaj sa intreb, sincer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesant topic - nu neaparat prin subiect, cat prin parerile de aici. O dau si eu pe a mea:

- faptul ca dealerul Ducati a venit si a expus un model de 2x000 euro nu inseamna ca au facut publicului o favoare. Dimpotriva, isi fac lor o favoare, pentru ca lumea are acces mai usor la produsul respectiv si deci sunt sanse mai mari sa il cumpere

- faptul ca vanzatorul a intors spatele cuiva si a plecat e o mare greseala. Niciun vanzator adevarat nu face asa ceva, indiferent cat de (cuvant urat) sau ciudat e clientul. Un vanzator bun ar fi cazut de acord cu clientul ca poate plasticul nu e nu-stiu-cum, dar stai sa dai o tura cu ea sa vezi cum nu-ti mai pasa. Sau orice altceva in liniile astea. Si daca vorbim de elitism, nu o sa intalnesti niciodata un comportament de genul asta intr-un showroom Ferrari sau Aston Martin, chiar daca intri in blugi si adidasi.

- chestiile de mai sus se aplica si mai mult in democratia noastra 'originala', unde foarte multi din cei cu bani nu au si o cultura sau un nivel de bun simt care sa le permita evaluarea unei marfi/a unui serviciu la adevarata valoare. Deci vanzatorul ar trebui sa fie cu atat mai pregatit sa vanda unui cocalar in maieu si cu metale la gat, care vrea sa stie 'cat baga'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu unii ... dar.

 

Cu un "va rog", "daca se poate", "multumesc", "buna ziua" si bun simt poti face multe.

 

La 848 EVO ... era placuta " nu va urcati, nu atingeti" ... daca nu ma insel.

 

Am vb cu dealerul ... si m-a lasat sa ma urc pe ea.

 

Eram imbracat in blugi si adidasi .. si un tricou.

 

Apoi la fel de amabila doamna de la birou ... la o intrebare despre tricoul casual.

 

Cat de vanzator ... nu trebuie sa speculeze daca ai 28k euro in cont sa te atraga ... nu asta e un client target .. oricine poate fi. ... imi vand un rinichi si imi iau Panigale daca chiar vreau.

 

Daca ai aere si besini ca tu (individ) le stii pe toate, desteptul lumii ... si eu i-as fi intors spatele, vanzator sa fiu, chiar daca nu era bine ptr "bisnis".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tin sa precizez ca traim in 2012 si in secolul asta se poarta toleranta.

Ai o problema cu bulangii? Ai o problema cu pilotii bulangii?

 

Altfel ar fi fost si culmea sa iti umfli muschii pe aici cand tu nu esti in stare sa ridici o motoreta de pe jos.

Si nu in ultimul rand esti superficial, nu ai avut macar bunul simt sa citesti un pic despre 1199 si deja iti dai cu parerea.

 

Statusul tau este in totalitatea lui un cocalarism si nu m-am referit in particular la partea cu " Numar: 69 4 GAY " ..dar daca tot ai ridicat mingea la fileu pot sa afirm hotarat NU-MI PLAC POPONARII. Nu ma intereseaza ce se poarta pt ca spre deosebire de marea masa eu pot sa trag propriile concluzii despre ce imi place si ce nu si nu am nevoie [spre deosebire de alti "brainless"] sa vina cineva si sa-mi spuna ce tre' sa-mi placa si ce nu, ce se poarta si ce nu.

 

Na am citit nimic despre 1199 si nici nu o sa o fac pt ca nu ma intereseaza modelul. Nu mi-am "umflat muschii" cat despre ce sunt eu in stare sau nu sa fac ....parerea ta este total irelevanta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce m-a deranjat a fost atitudinea alora care au sarit repede sa justifice un astfel de comportament (din nou, prezumat). Acolo e problema. Daca un vanzator se poarta cu kuru (ORICE vanzator nu de la Ducati), o sa se autoexcluda intro lume normala. Daca comportamentul lui este acceptat si chiar laudat, atunci avem o problema. Asta am vrut sa subliniez.

 

P.S. Inteleg ca orice om are o limita si intr-o astfel de situatie poti sa mai cedezi. Nimeni nu e perfect. But it does not make it OK.

+1 :cheers:

 

intrebare pt cei care au fost sa vada panigale , chiar asa e tereaba cu plasticele sau e treaba cu "strugurii sunt prea acrii"

 

nu de alta dar "ma incadrez in buget" :lol:

 

(poate peste vreo 5 ani pt unul second)

 

L-am vazut la primul salon de la Milano si apoi in reprezentantele Ducati, modelul 1199 arata intr-un mare fel.

Nu se pune prbl de calitate, este la ea acasa.

 

P.S : Asta cu plasticele este exact aceeasi discutie ca cea in privinta fiabilitatii.

 

@ Zair: daca tot erai nedumerit de ce concluzionez eu ca unii posesori de ducati ar trebui sa mai coboare din palmierul asta al arogantei...

 

Adica ne explica PzKpfW cum e cu Ducatele asta...ce stim noi astia prosti........ mai ales el stie cat de japonezar e pana in maduva oaselor....bine ca nu stie si pana in 'madular'..

El din trei miscari iti explica asa cam cat de client esti tu pt un "Panigale" si cam ce faci tu cu motociclismul :))

 

'aide frate........mai las-o sa curga...

Faci o greseala si anume ca-i bagi pe toti in aceeasi oala. PzKpfW este fanatic si isi iubeste mobra mai mult decat madularul, dar asta nu demonstreaza ca toti posesorii sunt la fel.

El ca si multi alti posesori sunt satui de jignirile aduse de persoane care n-au detinut aceasta marca si vorbesc din auzite, piata Ducati in Romania este distrusa de catre asa-zisi cunoscatori ai acestei marci si defapt niciunu nu a avut un model si poate doar a facut o tura.

Poate asa intelegi de unde si pana unde atitudinea unora, cand toti iti zic ca fac pipi pe bunul tau.. pe unii ii deranjeaza. Pe mine ma doare undeva.

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

L-am vazut la primul salon de la Milano si apoi in reprezentantele Ducati, modelul 1199 arata intr-un mare fel.

Nu se pune prbl de calitate, este la ea acasa.

 

P.S : Asta cu plasticele este exact aceeasi discutie ca cea in privinta fiabilitatii.

 

 

 

mersi pt raspuns ,ma gandeam eu ca e asa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am citit coada-cap tot topicul :)

sunteti fix ca in bancul ala in care toti au dreptate. e o linie foarte fina intre clientul cocalar si cel normal, ca si pentru vanzatori. nu ati vrea sa fiti nici in pielea vanzatorului care se intalneste cu nenumarati cocalari - ca sunt cat s-ajunga - dar nici in a potentialului client judecat dupa clisee.

 

anul asta feelingu meu a fost mai bun in ceea ce priveste marketingu. mai putine tatze, oamenii de vanzari mai amabili, informatii destule daca le vroiai. am remarcat profesionalismul celor de la bmw, pe langa ducati doar am trecut. un prieten s-a suit pe multistrada, nu fara sa-l ia aia cam la perpulis.

 

sa fiti relaxati! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...