Sari la conținut

Modificare toba sport Aroow!


friendly
 Share

Postări Recomandate

Salut! Am un hornet de 600 din 2007 cu o toba sport Arrow, dar care mi se pare ca se aude incet. Astfel, sunt observat in ultimul moment in trafic de soferi sau cateodata nu sunt si aud clasica replica: " nu te-am vazut". As vrea sa modific toba sa se auda mai tare, macar sa fiu auzit.

VA rog sa imi spuneti daca stiti vreun service sau prieten unde imi pot face aceasta modificicare.

Multumesc anticipat!

Editat de friendly
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca nu mergi tu destul de turat!

In cazul in care cocalari care spun ca nu te-au vazut au muzica la maxim pa manele ca sa fie ei jmekeri - poti sa ai 20 de tobe arrow ca nu te aude nimeni!

Lasa Arrow-ul in pace - fa rost de o toba originala de hornet scoate-i toate sitele afara si cu siguranta vei fi auzit! E pacat sa strici o toba arrow! Bafta! :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scoate "sitele" din tobele originale, scurteaza finala aftermarket...etc., fa orice sa obtii cat mai multa galagie pe tonuri cat mai deranjante...si astfel toti soferii se vor da la o parte din calea ta precum s'au deschis apele cand a batut Moise din toiag...

 

Nu uita nici de extra-protectiile gelului pe par si a tricoului cu logo-ul - "sunt motomanelist... deci exist!".

 

 

 

Ride Safe! ... aaaaa, nu e cazul tau, pe tine te vor proteja undele sonore!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa fii si mai bine observat monteaza-ti si xenon (recomand de ala albastru) si musai sa mergi doar cu faza lunga..la semafor "tunurile" sunt indicate, o sa fii remarcat si de pietoni :ok:

 

*acesta este un pamflet si trebuie tratat ca atare, deci cam offtopic

Editat de turku
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Am un hornet de 600 din 2007 cu o toba sport Arrow, dar care mi se pare ca se aude incet. Astfel, sunt observat in ultimul moment in trafic de soferi sau cateodata nu sunt si aud clasica replica: " nu te-am vazut". As vrea sa modific toba sa se auda mai tare, macar sa fiu auzit.

VA rog sa imi spuneti daca stiti vreun service sau prieten unde imi pot face aceasta modificicare.

Multumesc anticipat!

Eu zic sa o lasi asa, eventual sa folosesti si silencer-ul daca nu-l ai deja montat.

Dupa intrebarea pusa se pare ca esti la inceput, asa ca iti recomand sa cauti aici pe forum dar si pe www.advrider.com tutorialele pentru incepatori. Sunt extrem de utile si vei gasi si sfaturi despre cum sa te faci observat de ceilalti participanti la trafic fara a face zgomot de cele mai multe ori inutil.

Drumuri fara incidente iti doresc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zaharul in rezervor (aproximativ 1 kg / 20 litri) ingroasa sunetul gazelor de esapament. E demonstrat stiintific! E o solutie ieftina, care nu implica in prima faza lucrari la mecanica motorului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zaharul in rezervor (aproximativ 1 kg / 20 litri) ingroasa sunetul gazelor de esapament. E demonstrat stiintific! E o solutie ieftina, care nu implica in prima faza lucrari la mecanica motorului!

 

Un studiu, ceva?

Un link cu referinte?

 

bag de seama ca te mananca :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incearca sa te bazezi tu pe faptul ca nu esti vazut, si comporta-te ca atare, sa nu crezi ca soferii te vad mereu, eu sunt paranoic in Bucuresti, si cand sunt cu fata la mine am impresia ca nu ma vad...e cel mai bine asa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc celor care mi-au dat raspunsuri folositoare, dar si celor cu raspunsuri rautacioase gratuit, tinandu-mi topicul activ.

 

eu cred ca nu mergi tu destul de turat!

In cazul in care cocalari care spun ca nu te-au vazut au muzica la maxim pa manele ca sa fie ei jmekeri - poti sa ai 20 de tobe arrow ca nu te aude nimeni!

Lasa Arrow-ul in pace - fa rost de o toba originala de hornet scoate-i toate sitele afara si cu siguranta vei fi auzit! E pacat sa strici o toba arrow! Bafta! :friends:

Da, intr-adevar, daca merg mai turat se aude un pic mai tare, dar si cumsumul este mai mare, nu? Eu am vazut ca am cuplul maxim la 10500rm, dar schimb pe la 7-8000 ca ma gandesc ca am consumul mai mic. Am dreptate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...