Sari la conținut

accident grav cheia


TDMANDI
 Share

Postări Recomandate

accident grav cheia astazi moto cbr600f gri negru motociclistul intins lat inconstient smurdul la fata locului revin cu poze

 

accidentul a avut loc intr o curba dinspre bv cheia pe urcare impact frontal cu un mertan moto dauna totala si benzul avariat in fata stanga soferul nu era roman ceva ungur cred sanatate raiderului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 215
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

motociclistul era pe contrasens sau invers? sanatate multa motociclistului ,Doamne fereste

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol... a fost lumea pe cheia? Eu vreau marti sa dau o fuga pe acolo...

 

... si baba se piaptana !

 

Am vorbit cu cateva persoane de la locul accidentului (am ajuns in zona dupa ceva timp de la nefericitul eveniment), si se pare ca baiatul a taiat curba. Nu bag mana in foc ca asa ar fi, insa urmele de frana, si pozitia masinii Mercedes de corp diplomatic par sa confirme ipoteza asta.

Se pare ca este vorba de un incepator, putin peste 20 de ani, cu foarte putini km la bord (asta mi-a spus un alt motociclist ce era pe acolo).

Nu se stie cat de constient/inconstient era baiatul in momentul in care a fost luat de salvare, si se pare ca cei care au oprit, sau cei care erau la gratar in zona i-au scos casca pana sa soseasca Smurd-ul.

A fost dus la spital la Brasov.

 

Da Doamne sa fie de bine vestile!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca era corp diplomatic,il cam doare la pen!s..asa e treaba la noi.daca a taiat curba cel cu mertul..

 

asa ii doare pe toti astia care is corp diplomatic si putoi de bani gata cu x5 si x6-le lu tata daca da peste tine si te mai si omoara eventual.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca era corp diplomatic,il cam doare la pen!s..asa e treaba la noi.daca a taiat curba cel cu mertul..

 

de acord, tara de (cuvant urat); pacat ca in viata asta nu exista un buton de "switch" ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 10 min am ajuns acasa de pe Cheia,cand am ajuns eu nu mai era masina acolo ,o luase o platforma,motorul....eu nu am vazut un motor mai distrus ca asta,axul ghidonului smuls din cadru,furca(ce a mai ramas din ea) mai era agatata de restul motorului doar cu cablul de ambreiaj,totul praf,tocmai venise o dubita a unui prieten de al lui si am urcat-o dupa care am plecat,din ce ziceau prietenii lui baiatul nu este intr-o stare tocmai buna,plamini perforati ,cred ca am auzit spunandu-se ceva de coma,oricum nasol si cam el a taiat curba respectiva si cu o viteza nu tocmai mica,acum sa speram ca o sa se faca bine,

Insanatosire grabnica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte urat!Uite ziceam ca Cheia e supraevaluata la accidente grave si ca de fapt nu se prea intampla, dar se pare ca e totusi periculoasa,mai ales pentru cei cu experienta putina.

 

Cu e drumul, sunt zone de lucrari, zone cu asfalt murdar, pietris,nisip?

 

Sper sa isi revina rider-ul...

Editat de Niko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

una din ipoteze ar fi ca el sa fi intrat pe dreapta iar mertul sa fi taiat curba pe stanga. la mijloc sau intalnit. sau baiatul a taiat curba pe stanga luand masina din plin, lipsa experientei spunandusi cuvantul. sper sa nu sa se lase cu RIP.

Niko, saptamana trecuta am fost si eu pe cheia, drumul era super ok, cu exceptia unor curbe la dreapta(cum te duci) unde erau ceva gauri in acele de par, pe dreapta. asfaltul mi sa parut curat, si am putut sa ma dau oarecum bine bine.

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drumul pe ruta Ploiesti-Cheia-Brasov este ok, nu am gasit nisip sau alte probleme, un pic aglomerat.

Cat despre accident, foarte nasol...cei de la fata locului sustin ipoteza cu iesirea pe contrasens a Moto.

Cert e ca si masina si Moto erau grav avariate, motociclistul era in masina SMURD, doctorii au spus ca l-au stabilizat...

Dupa impact, Moto era aruncat la vreo 10 m de marginea drumului, in afara carosabilului si Mercedesul era cu botul trecut de axul drumului ...ciudata pozitie...

Prietenul celui accidentat era foarte speriat...

Sanatate multa motociclistului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moto era aruncat la vreo 10 m de marginea drumului, in afara carosabilului si Mercedesul era cu botul trecut de axul drumului ...ciudata pozitie...

Prietenul celui accidentat era foarte speriat...

Sanatate multa motociclistului!

 

Eu am vazut ca motorul era la 3 metri de drum, Mercedesul era oprit pe sensul sau de mers, mai avea jumatate de metru pana la axul drumului, urme de frana pe sensul sau de mers. In continuare spun ca ce am vazut eu la locul accidentului sustin ipoteza ca baiatul a intrat in curba (de stanga pt el) intrand pe contrasens. Dar adevarul numai saracul baiat il stie.

 

Sa se faca el bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Coboram Predealul,pe urcare o platforma cu un mertz belit stanga fata ceva e clasa 2000+ numere nu avea,dupa cum era lovit sincer mi-a trecut prin minte ca a fost implicat un moto insa am zis sa nu vorbesc prostii ... Insanatosire grabnica,si grija mare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistul este in coma indusa, plamani perforati. E destul de grav, dar medicii au spus ca s-a mai stabilizat de cand a fost adus si asta e bine. Exact cum s-a petrecut, nici noi, prietenii lui nu stim exact. Din ce am vorbit cu cei care au fost la fata locului, n-au apucat sa vada exact, unii erau in fata, dupa curba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum am vorbit cu un prieten de'al meu ce il cunoaste si a fost la fata locului.dragii mei chiar nu putem merge incet sa avem grija de noi?din ce mi s-a zis a fost in totatiltate vina lui.taiat curba.viteza foarte mare.mertu'chiar mergea regulamentar.sange la creier .splina.plamani perforati .etc.ii tin pumnii ...insanatosire grabnica.dar vedeti.facem parade si diferite evenimente sa fim luati in seama in trafic iar pe de alta parte avem momente cand ne credem pe pista si momentele astea uitati unde duc.pacat.inca odata ii tin pumnii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost si eu acolo ...urat rau accidentul sa speram ca se face bine baiatul(nu am vazut o moto accidentata in felul ala niciodata) pacat

Editat de adi_bra
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...