Sari la conținut

accident grav cheia


TDMANDI
 Share

Postări Recomandate

thumbs up

E primul lui post mai inteligent :X (exceptand faptul ca telefonul lui e putin analfabet).. incepe sa-mi placa omu'. Sunt geana pe topicu asta, n-am facut nimic azi la munca..

alt fan de-al meu. sa stii ca mi-ati lipsit mult. adica am fost in concediu, am intrat foarte rar, si nu am mai putut sa-mi tin fanii aproape, desi nu prea dau importanta.

 

team pupat frumoaso :makeout:

 

 

O.N. nu am ineteles niciodata pe cei ce taie curba. in grupul cu care am fost am vazut si eu care taia curba.

 

in cazul de fata, e ciudat cum de sa lipit de mertz. as merge tot pe ideia cu Point fixation. curba pare larga si in lung. acum doar el stie sau/si prietenii. doar ca nimeni nu vrea sa vorbeasca.

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 212
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

alt fan de-al meu. sa stii ca mi-ati lipsit mult. adica am fost in concediu, am intrat foarte rar, si nu am mai putut sa-mi tin fanii aproape, desi nu prea dau importanta.

 

team pupat frumoaso :makeout:

 

 

O.N. nu am ineteles niciodata pe cei ce taie curba. in grupul cu care am fost am vazut si eu care taia curba.

 

in cazul de fata, e ciudat cum de sa lipit de mertz. as merge tot pe ideia cu Point fixation. curba pare larga si in lung. acum doar el stie sau/si prietenii. doar ca nimeni nu vrea sa vorbeasca.

 

Ai pus presiune pe mine Devil, daca zici ca au fost si fete pe Cheia, tre' sa imi fac si eu de drum biggrinbandit.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor!! ce rost au balacarelile astea cand un om se zbate intre viata si moarte?eu nu va inteleg!la fiecare accident postat va intindeti pe nustiu cate pagini fara nici un rost.lasati-l pe baiat sa numai sughite,poate are puterea sa treaca peste cumpana asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai pus presiune pe mine Devil, daca zici ca au fost si fete pe Cheia, tre' sa imi fac si eu de drum biggrinbandit.gif

Cheia, Transfagarasan, Pasul Tihuta.... sunt traseie care iti face o mare placere sa le experimentezi. nu trebuie sa iti fie frica de traseu, ci de tine insuti si de ce vei face. te duci te dai, iit vezi limitele, nu te forta singur ca.... vezi unde se ajunge. o plimbare de grup e super ok pe traseiele astea, dar plimbare, nu sa te "dai"

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor!! ce rost au balacarelile astea cand un om se zbate intre viata si moarte?eu nu va inteleg!la fiecare accident postat va intindeti pe nustiu cate pagini fara nici un rost.lasati-l pe baiat sa numai sughite,poate are puterea sa treaca peste cumpana asta.

Incercam sa intelegem ce erori s-au comis in acest accident..... Dupa cum scrie pe prima pagina a forumului , daca n-ai observat, sa invatam din greselile altora ! (bineinteles, pe cei care ii intereseaza) Era s-o patesc duminica intr-un stil asemanator. Eram culcat pe o curba lunga la stanga, iar la jumatatea curbei, de pe un drum secundar, se inscrie pe banda cu mine o dacia papuc ! Dupa ce il evit la mustata incepe sa ma injure de ce nu-i fac loc, ca doar eu is mic si ma pot da la o parte ! (ma vazuse din timp, dar nu mai avea chef sa astepte) Pe moment am inghetat ...point fixation .....abia m-am stapanit ca apoi sa trag de ghidon, s-o culc mai tare ca sa nu intru sub el..... Asa se intampla bucuriile.

 

post-39693-0-40130600-1335854138_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor!! ce rost au balacarelile astea cand un om se zbate intre viata si moarte?eu nu va inteleg!la fiecare accident postat va intindeti pe nustiu cate pagini fara nici un rost.lasati-l pe baiat sa numai sughite,poate are puterea sa treaca peste cumpana asta.

 

 

ia imagineaza-ti matale daca in locul mercedesului era o coloana de pasnici motociclisti care mergeau la brasov sa bea o cafea... spulbera vreo doi trei si gata circusul...

 

daca nu te-ai prins nu suntem la ora de medicina, cu siguranta suntem toti atasati de anumite persoane, ne pare rau de cele intamplate dar trebuie sa ne dam cu parerea pentru a evita astfel de situatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-i nici primu, nu-i nici ultimu. abea acuma a inceput sezonul cu adevarat. cine ii cumpatat si rational se bucura din plin de mersu pe doua roti, cine nu...are parte de adrenalina dupa care cum i-a fi norocu.

 

eu nu prea ii vad rostul dezbaterilor in cazul de fata. Omu a mers tare si s-a infipt intr-o masina.Punct.

 

Daca vrea sa invete cine ceva din asta...nu merge tare mai ales cand esti incepator.

 

Esti cam tigan bozgor... Scuze, dar scrisul tau o denota. Esti si rautacios pe deasupra. Te-ai gandit ca.. e posibil sa nu fie vina lui?

Eu astept cu nerabdare sa-si revina baiatu, sa spuna aici toata tarasenia..avand in vedere si nr alea de inmatriculare, pentru care mereu se denatureaza realitatea.

 

@teo_cbr_fireblade: pai zi cum a fost..conteaza, ca d-aia se holbeaza lumea aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toti stam si spunem acum ca noua nu ni s-ar fi intamplat, pentru ca noi nu ne "dam tare" si nu pierdem (cuvant jignitor) pe contrasens. Ne ajuta mental sa mergem mai departe.

Dar ce facem atunci cand masina e pe contrasens? Chiar ieri s-a intamplat o situatie din asta, rider-ul e in spital dar probabil cu niste tije la clavicula se rezolva.

 

Deci putea foarte bine sa fie masina pe contrasens si in cazul care se dezbate aici si el sa mearga usor la mirosit flori la Brasov. Ce facem? Ne mai dam?:scratch:

Editat de Niko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va rog frumos cei care nu au vazut accidentul nu va mai dati cu parerea, eu am fost cu el si eram in fata lui si am vazut in oglinda cum a fost, oricum acum nu mai conteaza cum a fost , speram sa isi revina si sa fie ok .

 

te simti vinovat? ar trebui, pt ca si tu ai o parte din vina!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti cam tigan bozgor... Scuze, dar scrisul tau o denota. Esti si rautacios pe deasupra. Te-ai gandit ca.. e posibil sa nu fie vina lui?

Eu astept cu nerabdare sa-si revina baiatu, sa spuna aici toata tarasenia..avand in vedere si nr alea de inmatriculare, pentru care mereu se denatureaza realitatea.

 

@teo_cbr_fireblade: pai zi cum a fost..conteaza, ca d-aia se holbeaza lumea aici.

nu e tigan, eu ii dau dreptate. cum am spus si mai sus, nimeni nu te forteaza sa bagi mana in gaz. in poza se vede clar ca a taiat curba, prietenii lui se feresc sa vorbeasca......

 

anu trecut la o plimbare ramaneam mai mereu in urma, desi aveam al doilea motor ca putere, ca experienta nu eram nici primul nici ultimul doar ca datorita oboselii acumulate ficatul si splina isi cereau drepturile. mi sa reprosat sa ii dau mai tare ca am cu ce. am raspuns frumos. am dar nu ma simt capabil si nu vreau sa fortez.

cand am fost pe cheia aceiasi chestie am patito. la un momendat obosisem si incepusem sa am o durere de incheietura(problema mai veche) am ramas mai in urma si am venit incet detasandu-ma de cei din fata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Deci putea foarte bine sa fie masina pe contrasens si in cazul care se dezbate aici si el sa mearga usor la mirosit flori la Brasov. Ce facem? Ne mai dam?:scratch:

 

 

la o analiza scurta asa... crezi ca un pi-shat de motocicleta cu o masa de 250kg e in stare sa impinga inapoi pe banda un autobuz de 2 tone si ceva????? cam la ce viteza zici ca tre sa vina???

 

hai sa nu mai lungim pelteaua degeaba, mai ales astia care ati fost cu el si va feriti sa vorbiti. ati ars-o racing si unul dintre voi s-a fript din pacate. sper ca e o lectie de viata pentru voi si va mai scos gargaunii din cap si ati inteles ca STRADA NU E CIRCUIT DE CURSE indiferent de ce conduci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te simti vinovat? ar trebui, pt ca si tu ai o parte din vina!

 

Gresesti, si inca serios. Nu sunt raspunzator pt felul in care mergi tu. :unsure:

 

Eu sunt Stan patitul. Am plecat acum 3 ani la Veliko cu cativa prieteni aflati la inceput de drum, am stabilit inainte ca daca se intampla sa o iau inainte pe portiunea virajata, nu e cazul sa fiu urmat, si cu toate astea o prietena a stat 2 zile pe la Terapie intensiva in Ruse, pt ca a pierdut controlul intr-o curba si a sarit un "delusor"...

 

Nu vrei sa stii cum m-am simtit...

 

Fiecare este raspunzator pt actiunile lui la ghidon...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca analizati putin poza 2 se vede clar urma de franare si directia de deplasare a masinii, incepe chiar de la picioarele politistilor si directia ei e foarte clara.( se vad doua dungulite albicioase nu va uitati dupa urma de cauciuc ca nu e evidenta)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urat accident. Sanatate maxima riderului!

 

Off:Cat despre moralistii cu fraze de genul.. uuu avea viteza uuu si-o merita..." Bine ca mergeti voi 60 si nu depasiti limita legala niciodata...Da asa-i pe forum, tre sa-ti arati inteligenta aruncand cu rahat. Da, a fost vina lui si si-a luat-o, mare pacat dar sa nu dea ,,scamatoru'' sa fiti voi in locul lui. Nici nu stim exact cum s-a intamplat la urma urmei...Lasati dracu pseudoanalizele ingineresco-tractoriste.

 

On again: Poate aflam ceva de starea lui sau poate aflam vreo veste pertinenta de la cineva care a fost cu el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E cel mai ordinar lucru sa va spurcati intre voi, cand subiectul in sine nu va priveste in mod direct. Tigan, bozgor? Hmm.. :disappointed:

Cat despre accident, toti..dar toti am trecut la inceput prin situatii limita, dar am supravietuit sa povestim a doua zi ca mai apoi sa-i certam pe altii care au facut aceleasi greseli ca si noi?

Sanatate riderului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

offtopic: Imi cer scuze pentru jignirile aduse mai sus, am fost magarus. Imi retrag cuvintele.

 

ontopic: Vesti?..ma macina curiozitatea cand vad darele de frana unde nu trebuie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ON: Insanatosire grabnica riderului!

 

OFF: Nu cred ca jignirile astea intre voi isi au rostul pe un astfel de topic.Da,corect unii motociclisti nu respecta regulile asa mult ca altii,dar fiecare plateste pentru greselile lui intr-un fel sau altul.Ca unii sunt adeptii mersului linistit,incet,admirand peisajul iar altii prefera viteza si ceva mai multa adrenalina...asta este,suntem oameni si nu scrie nicaieri ca toti trebuie sa fim la fel.Atata timp cat decizia fiecaruia nu afecteaza o alta persoana este perfect,insa atunci cand au altii de suferit se schimba situatia si trebuie sa raspunzi pentru asta.Cel mai important acum este ca baiatul sa se vindece,ce o sa se intample mai departe este mai putin important acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate e chiar bine sa il tragem de urechi, daca o merita.

Poate d'aia se tot intampla astfel de accidente, datorita orgoliilor si puseurilor de motoGP pe strazile patriei...

 

Poate e bine sa se si vada public urmarile unor asemenea "accidente", in scolile de soferi Cat A sau nu ...

Motociclistii care merg incet si precaut nu sunt motociclisti, sunt posesori de motocicleta, nu esti tru daca "nu te dai pe curbe" - ti-ai cumparat RR degeaba ...

Nu esti tru daca nu ai povestiri cu accidente evitate la mustata, daca nu ai fiare prin corp si alte astfel de minunatii...

 

Poate e bine sa reflectam mai mult asupra propriei atitudini ...

 

Astfel de "accidente" asta ofera: o palma peste ochii celor care se simt cu musca pe caciula.

D'aia cred ca-i si deranjeaza: astfel de accidente le arata realitatea, si-i obliga spre acceptare: daca ti-o cauti cu lumanarea este posibil sa gasesti ceea ce cauti... oricat de bun crezi ca esti, oricat de mult skill consideri ca ai dobandit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate e chiar bine sa il tragem de urechi, daca o merita.

Poate d'aia se tot intampla astfel de accidente, datorita orgoliilor si puseurilor de motoGP pe strazile patriei...

 

Poate e bine sa se si vada public urmarile unor asemenea "accidente", in scolile de soferi Cat A sau nu ...

Motociclistii care merg incet si precaut nu sunt motociclisti, sunt posesori de motocicleta, nu esti tru daca "nu te dai pe curbe" - ti-ai cumparat RR degeaba ...

Nu esti tru daca nu ai povestiri cu accidente evitate la mustata, daca nu ai fiare prin corp si alte astfel de minunatii...

 

Poate e bine sa reflectam mai mult asupra propriei atitudini ...

 

Astfel de "accidente" asta ofera: o palma peste ochii celor care se simt cu musca pe caciula.

D'aia cred ca-i si deranjeaza: astfel de accidente le arata realitatea, si-i obliga spre acceptare: daca ti-o cauti cu lumanarea este posibil sa gasesti ceea ce cauti... oricat de bun crezi ca esti, oricat de mult skill consideri ca ai dobandit!

:agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca de obicei se incing spiritele mai mult decat ar trebui....va insultati dar pierdeti din vedere un lucru esential...

Ce mai conteaza cine a fost de vina???

Din experienta mea(scurta) de motociclist,am ajuns la concluzia ca: atunci cand esti pe 2 roti...gresesti=platesti!....greseste altul si te implica pe tine,platesti tot tu!

Credeti ca te refaci mai repede in spital daca nu ai fost de vina?

Credeti ca familia,rudele,prietenii vor fi mai fericiti/alinati daca o instanta hotaraste ca ai fost curat ca lacrima dar ei nu te vor mai vedea?

Ar trebui sa lasati calculele,teoriile,parerile subiective deoparte....din punctul meu de vedere sant irelevante....faptul e consumat,cu consecinte grave pentru motociclist...indiferent cine e de vina!

Ii doresc sanatate! Asta e singurul lucru important dupa un accident!

Pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate, vestile care le primim despre el nu sunt bune. Noi speram in continuare, inca n-au trecut cele 3 zile critice ptr ca doctorii sa dea un pronistic cat de cat realistic. Ma asteptam sa inceapa astfel de discutii pe aici, speram totusi sa nu fie cazul, nu de alta dar se intampla la fiecare topic nou, credeam ca s-a mai plictisit lumea. Intr-adevar, posibil sa fi fost vina lui, n-am fost de fata, am aflat ulterior, dar stim toti riscurile carora ne supunem din momentul in care ne suim pe motor. Robert intr-adevar, era un pilot ok, poate ca ii placea viteza ceva mai mult, dar nu se arunca in situatii care sa ii depaseasca cunostiintele. A mai avut motor acum cativa ani, deci nu era chiar incepator, poate doar inca nu se obisnuise cu cea noua. Eu sunt genul care spune multumesc si parerilor de bine si celor de rau, dar atunci cand sunt date ptr. un scop bun, nu doar ca sa fie aruncate acolo, sau ma rog, scrise din plictiseala. In masura posibilitatilor, cand mai aflu ceva o sa incerc sa mai scriu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...