Sari la conținut

Accident Timisoara


-alex-
 Share

Postări Recomandate

A avut viteza mare in timp ce se indrepta spre spital?... si a ajuns la spital dar cu ambulanta...

 

Acolo in zona am vazut ca sunt niste vitejisti adevarati cu chef de joaca. Vara trecuta ma indreptam si eu spre spital cu o gagica in spate ce avea mana rupta (adusa din Lugoj).. Bajetii erau in forma mare si treceau razant cu motoarele de mine.. BRAVOS!

Editat de TM06UFO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut in articol cum ca se va intocmi dosar penal, se face asa ceva si daca singura victima este de fapt autorul accidentului?

Mda.. cam asa e procedura.. te da automat in judecata pentru vatamare corporala.. si eu la o auto-accidentare mi-a venit citatie in posta sa merg la tribunal pentru vatamarea corporala a subsemnatului. Se rezolva usor cu un avocat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe b1 spunea ca are permis de patru luni. Caz tipic pentru aceasta sectiune a forumului!

In ianuarie / februarie nu cred ca s-a organizat niciun examen...

Poate avea 4 luni de dat cu motoru'..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda.. cam asa e procedura.. te da automat in judecata pentru vatamare corporala.. si eu la o auto-accidentare mi-a venit citatie in posta sa merg la tribunal pentru vatamarea corporala a subsemnatului. Se rezolva usor cu un avocat.

 

Si tu ca victima, pe aceeasi logica, nu poti sa renunti la "plangere"?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si tu ca victima, pe aceeasi logica, nu poti sa renunti la "plangere"?

Ba da. Eu am avut un avocat care se ocupa de altceva in perioada aia si i-am dat si taskul asta. De aia zic ca se rezolva usor. Nu trebuie sa "mergi la proces". Permisul nu mi l-au luat. Am fost la spital la radiografie si medicii au anuntat politia.. care mi-a pus fiola primul lucru.. dar eu nu conduc nici dupa ce mananc muraturi... :unsure:

Editat de TM06UFO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, n-ar fi rau dar nu ma lasa principiile. Auzi si tu, eu cad cu motoru de prost ce sunt, nu deranjez pe nimeni si in mintea lui prezint pericol social iar prostu care ii fura jaloane din portbagaj in timp ce masura distanta dintre motoru meu si bordura a scapat cu un "e frumos sa furi din masina politiei???" Eram sigur ca o sa il bage in masina in catuse pentru asta, in schimb doar l-a rugat sa ii inapoieze jaloanele.

Tara de clovni...

:crack: :crack: :crack: :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nasol accident... parea ca scapa usor baiatul.

 

Nu inteleg de ce va dati- aia de va dati, pe Rebreanu si Sagului noaptea, e aiurea asfaltul si mai faceti si scandal in linistea aia misto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

„Era pe prima bandă, a accelerat, m-a depăÂşit mult de tot, a derapat, cred că a lovit ceva Âşi a sărit cu motocicleta în fața primei maÂşini. Nu l-a atins nimeni, nicio maÂşina. Eu am sunat la 112. Avea viteză. După ce a trecut de liniile de tramvai s-a auzit cum accelerează Âşi atunci a intrat în derapaj. Eu am sunat la 112 Âşi cei de la 112 m-au întrebat dacă e conÂştient, am întrebat Âşi eu mai în față, mi-a zis cineva că are puls. Apoi au venit salvarea Âşi poliția. Dar viteză avea…”, ne-a declarat martorul ocular.

 

Tipic.. :laugh:

 

Sanatate motociclistului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi a fost ceva accident in TM in jurul orei 19:40 .. ceva de genul pe .. Take Ionescu pe langa ING/cladirea analog, era Smurdul motocicleta pe jos pe o banda , langa masina salvarii era o geaca neagra si casca pusa peste. Era o motocicleta neagra

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...