Sari la conținut

Creasta Baiului


Postări Recomandate

Plimbare de o zi, plecare din Bucuresti la ora 9 si intoarcere la ora 21.

Participanti :4 BMW-uri- km 370.

Traseu: Bucuresti-Campina-Secaria-Creasta Baiului-Azuga-Sacele-Predelus-Valea Doftanei-Campina-Bucuresti.

Vremea super, compania celorlalti participanti la fel, multumiri ghidului, nu am pierdut vremea cu harti si rataciri ca de obicei.

 

 

poze am facut cam putine, a trebuit sa nu opresc ca sa pot tine mersul cu ceilalti.

 

https://picasaweb.google.com/112417365730967371671/May142012CREASTABAIULUI?authkey=Gv1sRgCLvuq9CVjfDaJg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 309
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Plimbare de o zi, plecare din Bucuresti la ora 9 si intoarcere la ora 21.

Participanti :4 BMW-uri- km 370.

Traseu: Bucuresti-Campina-Secaria-Creasta Baiului-Azuga-Sacele-Predelus-Valea Doftanei-Campina-Bucuresti.

Vremea super, compania celorlalti participanti la fel, multumiri ghidului, nu am pierdut vremea cu harti si rataciri ca de obicei.

 

 

poze am facut cam putine, a trebuit sa nu opresc ca sa pot tine mersul cu ceilalti.

 

https://picasaweb.go...gCLvuq9CVjfDaJg

 

Vad ca ati avut noroc de vreme buna, la noi a plouat si nu s-a mai iesit, am fugit doar eu o tura scurta.

 

:cheers:

post-56527-0-92919500-1336989001_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca ati avut noroc de vreme buna, la noi a plouat si nu s-a mai iesit, am fugit doar eu o tura scurta.

 

:cheers:

 

Da chiar noroc, altfel bateam recordul la tavaleli pe jos daca ne prindea sus pe creasta. Vad motorul in poza nu vrea sa te paraseasca, tine la tine.

 

Postezi, te rog, traseul pe maps? (sau pe o harta ceva online)

 

Pare extrem de interesant

Salut, scuze nu prea le am cu calculatorul, o sa rog pe ceilalti participanti sa puna harta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plimbare de o zi, plecare din Bucuresti la ora 9 si intoarcere la ora 21.

Participanti :4 BMW-uri- km 370.

Traseu: Bucuresti-Campina-Secaria-Creasta Baiului-Azuga-Sacele-Predelus-Valea Doftanei-Campina-Bucuresti.

Vremea super, compania celorlalti participanti la fel, multumiri ghidului, nu am pierdut vremea cu harti si rataciri ca de obicei.

 

 

poze am facut cam putine, a trebuit sa nu opresc ca sa pot tine mersul cu ceilalti.

 

https://picasaweb.google.com/112417365730967371671/May142012CREASTABAIULUI?authkey=Gv1sRgCLvuq9CVjfDaJg

salut

 

traseul este fain, eu faceam offroad cu masinile pe un traseu similar... felicitari pentru tura :) . acum ... incerc sa ma bag si eu in seama si m-as bucura daca as putea merge cu voi la urmatoarele iesiri - am un VSTROM si stiu ca poate pentru ca sunt deja la al doilea :)

din pacate o perioada am lipsit de pe forum asa cam cam pierdut relatiile cu cei ce au motoare similare si nici nu sunt un fan al mersului de unul singur.

 

cand mai organizati o iesire poate imi lasi un PM :) mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

 

traseul este fain, eu faceam offroad cu masinile pe un traseu similar... felicitari pentru tura :) . acum ... incerc sa ma bag si eu in seama si m-as bucura daca as putea merge cu voi la urmatoarele iesiri - am un VSTROM si stiu ca poate pentru ca sunt deja la al doilea :)

din pacate o perioada am lipsit de pe forum asa cam cam pierdut relatiile cu cei ce au motoare similare si nici nu sunt un fan al mersului de unul singur.

 

cand mai organizati o iesire poate imi lasi un PM :) mersi

Trimite-mi nr tel pe privat, si te sun cand avem iesiri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu o vaca de TDM si pasager mergea facut traseul aceasta? nu imi par decat cateva portiuni mai grele.

 

Sunt mai multe portiuni grele nu se vad prin poze, parerea mea nu prea merge cu pasager.

 

Pot sa ma vait aici...sa stie toata lumea cat de rau imi pare ca nu am fost si eu?! :baldy: F frumos traseul!

 

Salut. Am oprit in Ploiesti cum am vorbit seara, am sunat de 3-4 ori dar nu aveai semnal.

Editat de Oformula
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca a scos untu' din voi Angi...

 

Apropo, cum a fost coborarea in Azuga? pamantul era ud, uscat sau noroi? Angi, ziceai ca e usor pe acolo...

 

Oricum misto traseul...felicitari!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca a scos untu' din voi Angi...

 

Apropo, cum a fost coborarea in Azuga? pamantul era ud, uscat sau noroi? Angi, ziceai ca e usor pe acolo...

 

Oricum misto traseul...felicitari!

 

Baietii au mers super si untul tuturor a ramas la locul lui :) La coborarea in Azuga pamantul era uscat si totul a fost foarte usor pentru toata lumea. Plimbarea a fost frumoasa si compania foarte placuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

drumul asta mai are o varianta de coborare in busteni. pe acolo este drum forestier care se poate face linistit cu pasager.

 

mai este de asemenea o varianta foarte faina ... pe drumul azuga-sacele inainte de intrarea in sacele este o crescatorie de pastravi. imediat dupa crescatorie se face la dreapta ( stanga duce in sacele) de acolo se mai merg vreo 3-4 km si apoi se face la stanga prin padure pe un drum ce duce la o fosta unitate militara ...and keep going pana ce se termina drumul.

 

o alta varianta era un circuit ce se poate face din azuga pana la cab susai si apoi inapoi in drumul catre sacele ... iar acolo decizi ..dreapta azuga sau stanga sacele

 

 

bafta :)

Editat de Levap
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Confirm: Super traseul,compania excelenta,vremea superba dar si noi norocosi, putina febra musculara care te face sa-ti amintesti cu placere de traseu,mai ales coborarea.

Frumoase poze ,mai ales cele cu mine ca deh ,sunt fotogenic :crack:

Filmuletul e aproape gata.Am muncit Duminica sa fac taieturile si montajul, ieri am adaugat muzica si i-am facut o proba.Mai am azi sa fac doua rectificari si sa-l pun sa randeze.

Daca stie cineva cati Giga suporta You Tube ca o sa iasa cam de 5.5 iar ca lungine o sa fie de vreo 56 minute, sa-mi spuna si mie .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Confirm: Super traseul,compania excelenta,vremea superba dar si noi norocosi, putina febra musculara care te face sa-ti amintesti cu placere de traseu,mai ales coborarea.

Frumoase poze ,mai ales cele cu mine ca deh ,sunt fotogenic :crack:

Filmuletul e aproape gata.Am muncit Duminica sa fac taieturile si montajul, ieri am adaugat muzica si i-am facut o proba.Mai am azi sa fac doua rectificari si sa-l pun sa randeze.

Daca stie cineva cati Giga suporta You Tube ca o sa iasa cam de 5.5 iar ca lungine o sa fie de vreo 56 minute, sa-mi spuna si mie .

56 de minute sigur nu merge pe youtube .... cred ca trebuie sa te limitezi la vreo 10min. in rest cred ca cel mai bine sa incarci pe youtube direct din aplciatia cu care montezi filmul ... sunt 90% sigur ca are facilitatea asta :)

 

in rest ai grija cu muzica la urcatul pe youtube ...ca o sa ti-o scoata automat daca identifica ceva cu drepturi de autor. cauta jwescapade pe youtube si ai sa vezi cam ce am postat eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte tare filmul :) felicitari ! cu ce camera ai filmat si cu ce ai prelucrat ?

Multumesc

GoPro Hero si Cyberlink PowerDirector 10

A mai fost o camera implicata, a lui Bogdan dar nu stiiu cum se numeste.

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buc.- DN1-Comarnic-Dj101S-Secaria.

din Comarnic post-15386-0-60374600-1337548090_thumb.jpg

In Secaria trebuie sa o iei la stanga, in susul raului de la intrarea in localitate, pe ulite; mai intrebi, si tii drumul spre creasta Baiului si apoi drumul pe creasta sau diversele urme de pe acolo, pana ajungi la telescaunul de la Azuga, unde trebuie sa te lasi spre stanga,spre padure, unde gasesti drumul de coborare(Cred ca se vede in film). Nu e de mers imediat dupa ploaie, se face un noroi de netrecut. Altfel, o plimbare lejera, mai putin coborarea in Azuga, care e destul de abrupta.

Inainte de Azuga mai este un drum super vizibil si mai usor spre stanga,care te varsa in Poiana Tapului parca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...