Sari la conținut

Creasta Baiului


Postări Recomandate

Nu stiu ce sa zic. Depind de tine cum te descurci. In opinia mea problema o reprezenta Transalp-ul de 700 nu cauciucurile. Cat timp e uscat te descurci fara probleme, cu orice fel de cauciucuri. Nu stiu daca cu V-Strom poti sa te bucuri de tura, de ajuns daca vrei ajungi, dar mai chinuit. George cu Transalp s-a chinuit.

Stiu eu vre 3 baieti cu africane de 200 de kile (cu cauciucuri de cross pe ele) care ne fac de ras pe noi astia cu capre. Depinde de stiinta, vointa si.bineinteles de cauciucuri.

 

Tot ce conteaza e bucuria iesirii la tras de fiare la coclau cu prietenii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 309
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am fost cu George(ktm 690) si cu Zidaru Florin(DR 650)! Maked a inteles ca plecam duminica! Mi se pare cam grea coborarea de pe platou la drumul de acces spre Lacul Vulturilor! Daca suntem mai multi de 2... ma bag negresit la un bis! Dar pana la 1 octombrie mai e timp si rost de prafuiala....sper!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Traseu: Valenii de Munte - Tabla Butii - Lacul Vulturilor - imprejurimi.

 

foarte interesanta propunerea!

tabla butii si lacul vulturilor le-am facut separat, dar niciodata legate

n-am putut weekendul trecut c-am fost la mare cu nevasta, copil, catel, purcel si ce-am mai gasit prin gospodarie

dar weekendul asta l-as face, daca am cu cine

sau daca se merge pe alt traseu interesant, ma bag, indiferent ca e sambata sau duminica.

 

in alta ordine de idei, sunt in concediu pana la sfarsitul lunii, deci pot iesi chiar si in timpul saptamanii. daca mai e cineva care are liber, PM si iesim la joaca :scooter:

Editat de zigzag
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

130/80 - 17 Mitas C02

100/90 - 19 Mitas C12

Eu vin oriunde.........nu conteaza acum :bounce: din moment ce am cu ce :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce sa zic. Depind de tine cum te descurci. In opinia mea problema o reprezenta Transalp-ul de 700 nu cauciucurile. Cat timp e uscat te descurci fara probleme, cu orice fel de cauciucuri. Nu stiu daca cu V-Strom poti sa te bucuri de tura, de ajuns daca vrei ajungi, dar mai chinuit. George cu Transalp s-a chinuit.

m-am gandit si eu la treaba asta. v-stromul il mai scoti la o pasune dar nici chiar asa . si in plus eu am un mare dezavantaj ca sunt mic de statura si daca sunt fortat sa opresc pe teren mai nasol(cine stie ce gropane, santuri sau chestii dinastea) si nu am punct de sprijin am cam belit-o :). asa ca mai bine imi vad de treaba...mai un forestier lejer...mai un deal printre lanuri ... :) ma manaca rau sa-mi iau un ktm sx250 (special pentru offroad ) , are 90kg daca nu pot sa merg pe ea macar o car in spate :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am gandit si eu la treaba asta. v-stromul il mai scoti la o pasune dar nici chiar asa . si in plus eu am un mare dezavantaj ca sunt mic de statura si daca sunt fortat sa opresc pe teren mai nasol(cine stie ce gropane, santuri sau chestii dinastea) si nu am punct de sprijin am cam belit-o :). asa ca mai bine imi vad de treaba...mai un forestier lejer...mai un deal printre lanuri ... :) ma manaca rau sa-mi iau un ktm sx250 (special pentru offroad ) , are 90kg daca nu pot sa merg pe ea macar o car in spate :))

 

Un traseu excelent pentru tine ( adica V-strom ) este drumul catre parcul national BUILA VANTURARITA. De la Ramnicu Valcea te duci catre Valea Cheii.

 

Oricine il poate face, indiferent de motocicleta sau statura. Bine.......... spre sfarsit, in functie de cat de mare e raul, poti trece sau nu.

post-16670-0-81660300-1347385014_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ramane vf.Penteleu - duminica - cu plecare din Buc. la ora 8.00 - fantana Miorita.

pana acum suntem 4,

asteptam parteneri de impins la mobre

 

teaser de pe vf.Penteleu!

hai ca vine iarna!

Duminica cica o sa ploua...

post-49126-0-00113900-1347603566_thumb.jpg

Editat de SUN_83
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum vreti, mie imi place si pe ploaie.

hai sa mai vorbim mai pe seara si asteptam o parere si de la ceilalti doritori.

 

e foarte misto si pe ploaie

chiar daca mie nu-mi plac trupele mai mari de 3, duminica am sa vin si eu, indiferent de vreme

sa-mi spuneti unde si la ce ora ma pot vedea cu voi. vin din Campina

tu mi-ai spus ceva de Valenii de Munte pe la 9,30? e ok pentru toata lumea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca plecati din Bucuresti vreti sa treceti pe la Mizil?

 

eu propun urmatorul traseu ca e mai misto decat pe Mizil:

Bucuresti – Ploiesti – Valenii de Munte – Posesti – Gura Bascei - Siriu.

 

e foarte misto si pe ploaie

:cheers:

cred ca la Valenii de Munte e cel mai bine, in jur de 9 - 9.30.

#BigFoot - vii din Telega? daca da, vorbeste cu #Zigzag, poate veniti impreuna.

e ok ptr toata lumea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, eu cu cine votez? :crack:

Teoretic si maine e o plimbare Lacul Vulturilor - Tabla Butii etc .

 

Pentru duminica care ar fi traseul exact exact. Daca vine ploaia este genial, bine ar fi sa fie duminica un traseu cat mai dur. Eu asa mi-as dori sa ceva mai greu daca mai si ploua ............. pfff iese ceva frumos :rolleyes: :banana:

post-16670-0-58815500-1347614950_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...