Sari la conținut

Cea Mai ,,caraghiasa" Cazatura De Care Ai Avut Parte...


Postări Recomandate

Singur pe un drum forestier :cheers: ...am mers in wheelie vreo 2-3 m cand am vazut ca vine "podu" :drink: , am mers prea repede..am avut gume proaste :friends: si asta sa intamplat:

 

post-10645-1162895845_thumb.jpg post-10645-1162895864_thumb.jpg :blink:

 

Mah, tu ai vrut sa speli motorul ? :D :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 82
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

La mine cea mai penibila cazatura a fost cand coboram de pe Tarcu. Eram pe o poteca cu pietre si mi-a fugit roata din fata pe o piatra mare care s-a miscat, m-a arucat undeca in dreapta, m-am infipt int-un bolovan mare

,am cazut peste ghidon si de-acolo mu mai stiu :drink: Oricum mi s-a taiat filmu cateva secude ca am cazut pe pitrele alea, noroc cu carapacea ca altfel rupeam ceva coaste :friends:

post-6777-1163090377_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine cea mai penibila cazatura a fost cand coboram de pe Tarcu. Eram pe o poteca cu pietre si mi-a fugit roata din fata pe o piatra mare care s-a miscat, m-a arucat undeca in dreapta, m-am infipt int-un bolovan mare

,am cazut peste ghidon si de-acolo mu mai stiu :cheers: Oricum mi s-a taiat filmu cateva secude ca am cazut pe pitrele alea, noroc cu carapacea ca altfel rupeam ceva coaste :friends:

 

Ce cauciucuri ai pe motor in poza aia ? Arata super !

 

:drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am apucat sa-mi iau E09, dar la urmatorul schimb incerc si C02.

 

Multumesc ! si ... Bafta ! :friends:

 

Aveti grija cu C02 aluneca f tare pe iarba...dar nu uzeaza asa de repede ca C16, C10 sau EF05.

Editat de Dark Petak
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Suntem cumva off-topic, sau mi se pare mie !?!?!? :finger:

 

Bafta ! :D

 

P.S. Ma trag, regulamentar, de urechi - eu am fost primul off-topic. :banana: ............ dar constructiv, nu?

 

Salut

Am si eu pe motor acelasi mitas C 02. E de piatra. Dupa ce se uzeaza un pic nu mai face fata la urcari pe teren moale, noroaie si alte chestii umede. Eu chiar am cazut "din cauza cauciucului" nu din cauza ca am accelerat pe iarba umeda. Am cazut ca blegul pe drum drept si mi-am spart semnalizarea dreapta, am pierdut nr. de inmatriculare si mi-am belit un pic coapsa dreapta.....si acum se mai vede desi s-a intamplat acum 2-3 luni.

Eu nu imi mai iau C 02.

Intradevar se uzeaza mai greu.

Sarbatori fericite si numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

figuri scheme derapaje si evident cazaturi in fata publicului.... m-am dat in spectacol la unirii in fata la mc am blocat spatele si am inceput sa ma joc cu mobra:o data pe stanga, o data pe dreapta si inca o data pe stinaga si ... HOPA... ULEI PE JOS... si io hopa pe jos taras grabis.... uite asa m-am trezit in poponeata pe trecerea de pietoni uitandu-ma la pedestrasii care nu indrazneau sa traverseze desi era verde de mult... :finger:

uite asa m-am facut de cacao in fata la mc la unirii :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: buna,nu prea am cazut ca nu am carnet dar de mers merg,cand pot.Deci cea mai "ciudata" cazatura a fost asta-vara la intrunirea Road Patrol cand mi-a lunecat spatele si am cazut(ma aflam pe dig)eu am ramas in fund si motorul se invartea inca 10-15 metri.Am avut noroc ca nu a cazut motorul in apa :crack: a ramas pe dig
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eram cu primul motor, un DR 350 (cu niste cauciucuri aproape slick), pe la Secaria, intre Comarnic si Valea Doftanei. Decembrie, zapada putina dar pamint inghetat bocna si petice de gheata. Coboram pe o poteca ingusta, in stinga era o ripa si poteca deasupra ei era acoperita cu gheata. Cad, evident, zbor in ripa, in cap de la vreo 3-4 metri inaltime. Aterizez ca un ninja (pe vremea aia nici nu aveam protectii, dar functionam pe altceva cred), ma ridic si urc inapoi in poteca, fara nici o zgirietura. Motorul ramasese cazut pe poteca. Il ridic si imi aluneca cizmele pe gheata, cad in fund si motorul peste mine. Imi rasuceste virful cizmei la 90 de grade spre interior si ma lasa cu o intindere de ligamente care m-a tinut 3 luni (noroc ca era iarna) ca pe un ciine schiop si care si acum mai face sa ma doara genunchiul cind incerc pozitii mai ciudate :-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eram proaspat venit in Timisoara,asta prin 2002,toamna,soare,zi calduroasa.Ma intorceam de la scoala cu Minsku' meu "hard-enduro"si cu rucsacul in spate.Mergeam linistit :D pe o strada cu sens unic si linie de tramvai neavand deloc frana pe spate (peobleme cu etrierul)in spatele unei Mazda 626.Semafor,rosu,pe trotoarul din dreapta o tipa... :cheers: eu ma uit la ea,ea la mine,se face verde la semafor.Pleaca Mazda,eu dupa ea,a-ntaia gaz tare sa impresionez creatura de pe trotuar :) ...cand deodata Mazda franeaza brusc,eu apas frana spate...nimic,instinctiv franez violent cu fata,motoru sa inclina tangential cu asfaltu'avand si cauciucuri cross:atinge cu aripa fata spoilerul lu'ala si inra sub masina pana la ghidon! :lol: Eu spagat maxim peste moto si m-am proptit cu rucsacul in bordura.M-am ridicat urgent si m-am dus sa-l iau la inrebari pe nenea cu conserva(care tocmai iesea din ea),de ce franezi dom'le asa fara rost(eu);Mai baiete... (el)A vazut ca nu are nimic conserva si eu eram cu gura mare(desi eram vinovat) si a plecat.Daca nu avem probleme cu frina spate nu se intampla nimic.Invatati din asta!! :D AAA,am uitat sa mai spun ca kriku de pe trotuar s-a imprastiat de ras cand m-a vazut facand yoga pe strada :crack:

Editat de Cristi T
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar nu a cazut nimeni "caraghios"?Sunteti tari fratilor,de aici pot trage doar 2 concluzii:nu mai sunteti in stare sa va urcati pe motor si cazatura nu vi s-a parut caraghioasa;nu aveti motor si astfel ati fost scutiti de contactul cu solul.Varianta ca nu ati vazut ce s-a scris p'aici o exclud,sunt totusi o mie si ceva...de vizitatori pe acest topic :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar nu a cazut nimeni "caraghios"?Sunteti tari fratilor,de aici pot trage doar 2 concluzii:nu mai sunteti in stare sa va urcati pe motor si cazatura nu vi s-a parut caraghioasa;nu aveti motor si astfel ati fost scutiti de contactul cu solul.Varianta ca nu ati vazut ce s-a scris p'aici o exclud,sunt totusi o mie si ceva...de vizitatori pe acest topic :cheers:

 

Citeste toate posturile din topic si ai sa vezi si cazaturi ..... caraghioase !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desi am si eu un amarat de minsk am avut parte de cateva trante dintre care cateva mai funny .

Eram impreuna cu dantu coboram raraul el era cu vreo 5 m inainte pe jos zapada si chiar ghiata .La un moment dat intr-o curba se opreste dantu langa o bucata carton aruncat asa la intamplare cu gand sa il fereasca din calea mea ca sa nu pic.Eu ca un dobitoc ii dau jar si franez cu roata de pe spate chiar pe bucata aia de carton nevazand ca dupa curba urmeaza o panta de vreo 40grade franez pe carton si incepe distractia (cica voiam sa ma dau cu saniutza) merg cam un metru drept dupa care ma invart la 180 grade si

intru pe panta cu roata de pe spate inainte mai merg cat mai merg cu spatele dupa care se oreste cu roata de pe fata intrun damb iar ne fiind pregatit de acel damb(pt ca nu am vazut in spate) pica minsku pe mine si imi intra scarita in picior:( .....ridic harbu ma urc pe el nervos dupa care ma uit dupa dantu .... ala radea si cu curu de mine...lui nu i-am mai spus ca mi-o intrat scarita in picior ca si asa radea destul de tare

 

 

concluzie:1"cartonu aluneca foarte tare pe zapada"

2"scarita e foarte dura"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Am si eu pe motor acelasi mitas C 02. E de piatra. Dupa ce se uzeaza un pic nu mai face fata la urcari pe teren moale, noroaie si alte chestii umede. Eu chiar am cazut "din cauza cauciucului" nu din cauza ca am accelerat pe iarba umeda. Am cazut ca blegul pe drum drept si mi-am spart semnalizarea dreapta, am pierdut nr. de inmatriculare si mi-am belit un pic coapsa dreapta.....si acum se mai vede desi s-a intamplat acum 2-3 luni.

Eu nu imi mai iau C 02.

Intradevar se uzeaza mai greu.

Sarbatori fericite si numai bine

Macar te-ai scapat de-un semnalizator si de numar de tabla,restul le dai tu de buna voie jos. :cheers: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

cazatura adevarata in padure..................... :finger:

urc eu cu xt 600 proprietate privata in padure o panta cam abrupta......doar abia o incaltasem cu cauciucuri noi de cross.

urc eu urc,prind incredere si dau viteza............bucuros de reusita ajung in varfu pantei,cei drept cu viteza prea mare pt a opri in timp util,si cand colo ce sa vezi urma o vale mai abrupta de 2 ori ca panta ce-o urcasem :)

ce sa fac...da-i la vale si da-i pana un copac se hotaraste sa nu ma mai lase pe roti :finger:

si da-i tarais la vale pe langa motor si printre copaci si da-i(vreo 50-60 m) :ok:

in2 zile am fo bun de padure iar............. :bounce:

bafta si aveti grija cu mama natura...................... :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Patru intamplari:

 

2. Stau la stop la magheru. Muream de oboseala, veneam tocmai din brasov si eram sfarsit. Mi-am relaxat prea mult picioarele dprept pentru care am cazut de pe loc, iar eu am fost prins intre motor si o duba din stanga mea. A fost nevoie sa fiu scos de acolo de catre participantii la trafic eu neavand cum sa ma eliberez.

 

3. Cazut cu motorul in garaj. Motorul a cazut peste mine si m-a proptit de un gard din sarma. A trebuit sa urlu "Mihai" cat am putut de tare, "Ajutor" mi se parea penibil! A venit un nenea de pe strada si m-a ajutat sa ma ridic.

 

 

 

 

Haha ia un bike mai usor. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

una recenta(de vreo o saptamana).....am plecat cu inca 2 nebuni la manastire la cernica sa vedem si noi ce e pe acolo....cand am iesit am zis sa dam si o raita prin padure....la vreo 10 km/h am incercat sa trec un sleau....dupa care a urmat o alunecare....dezechilibrare...adidas prin in schimbator(si acum regret ca am plecat in adidasi)...si finalul....mi s`a intors piciorul din genunchi si de atunci ma cam doare genunchiul....maine o sa ma duc sa`mi fac o radiografie ca m`a speriat cineva a zis a nu fac ceva complicatii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am iesit cu KTM-ul la o scurta tura, cu mine venind si sotia cu fetele, cu masina. M-am hotarta sa nu ma dau prea tare, dar pana la urma, nu m-am putut abtine si am facut si niste urcari dure. La una din ele, cam 50 m de urcare dificila, de clasa A si B, am urcat cu a I-a pana mai aveam cam trei metri pana in varf, cand, motocicleta s-a ridicat lumanare .Ca sa nu vin peste cap, am tras de ghidon stanga, dar in loc sa ma opresc cu fata spre vale, am facut o pirueta de 360 grade, cu motorul in aer.Pana la urma , fata s-a asezat tot catre deal, i-am dat drumul pe o parte si eu m-am rostogolit pe panta cam 5-6 metri. Ma gandeam ca nu ma mai opresc pana jos.Pana la urma am intors motocicleta cu fata la vale, am incalecat-o si mi-am zis ca mai am de exersat pentru asa o urcare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Smile, mergi si fa-ti un RMN la genunchi, nu radiografie ca nu se vede mare lucru....daca ti-e greu sa tii piciorul in pozitie normala si-ti fuge putin laba piciorului intr-o partee un semn de menisc...deci RMN mai intai si sanatate iti doresc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...