Sari la conținut

Honda CBR 600 RR 2009 (video)


ArkAngel
 Share

Postări Recomandate

Daca ocoleste unu o groapa sau vireaza putin spre tine cand treci tu asa printre masini in mers ti-ai futut norocul. Una e sa mergi printre masini care stau la semafor si alta sa treci printre doua masini care sunt in miscare. S-ar putea sa te trezesti la un moment dat ca nu mai e destul loc sa treci printre ele.

Editat de cristidb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai ales ca nu pari atat de experimentat pe cat risti. draguta faza cu mutzunache si e mare lucru sa mergi asa relaxat pe motor, dar mai baga niste km ca nu strica.

Editat de JCDenton
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-ti asumi un risc e normal cand ai ceva de castigat. Gratuit asa, doar sa dai bine la camera si sa arati ca esti curajos e stupid. Cand joci ruleta ruseasca trebuie sa fii constient ca la un moment dat o sa ti-o furi.

Camera si publicul au un efect nociv asupra unor oameni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Îmi asum toate riscurile și consecințele stilului de mers pe care l-am ales.

 

Fara suparare, dar tu nu meriti sa ai permis de conducere. Nu imi pasa de ce iti asumi tu, mie imi pasa de mine. Iar la stilul in care mergi, tu poti nenoroci o viata de om imediat. Daca te lovesti de masina mea si mori, iti dai seama ce inseamna pentru psihicul meu? Mai ales ca mergi astfel incat la o schimbare de banda a unei masini, posibil ca vina sa fie data pe sofer, ca nu s-a asigurat, si nu pe tine, care mergi cu viteza dubla fata de masini, si treci ilegal de pe o banda pe alta. Si pe langa psihicul afectat, il mai bagi si la necaz pe om.

 

Daca vrei sa iti asumi riscuri, ti le asumi pe circuit, unde esti singur. Nu in trafic unde mergem cu totii. Pt ca nu risti doar tu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

=) 

Nu esti ala cu R6-le mai incepator asa, care pt. fiecare post baga un topic nou :crack: ? Las-o mai moale ca nu merita riscurile :) Ca ai noroc si crapi e una, dar sa ramai naibii handicapat sau ceva, sa ajunga sa te stearga la c.ur altii, e nasol...mai ganditi-va si la parinti si apropiati...

 

mai ales ca nu pari atat de experimentat pe cat risti. draguta faza cu mutzunache si e mare lucru sa mergi asa relaxat pe motor, dar mai baga niste km ca nu strica.

Exact la asta ma gandeam si eu. Mai era un filmulet pe aici cu unul pe scuter, mergea asa relaxat fara maini si si-a adus aminte ca trebuie sa franeze si s-a varsat. Mai imi aduc aminte de faza asta si in mers, cand imi mai amorteste stanga si o iau de pe ghidon, o mai pun pe genunchi si o pun repede inapoi...gropile nu sunt 'comice' cand ai doar o mana pe ghidon, si nu se stie de unde apare craterul...

 

Iote-l!

Editat de banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumos clipul!

Apreciez cand cineva stie sa monteze imagini frumos/ artistic. S-a lansat o mare polemica despre stil de condus si alte cele. De fapt e filmat cu o camera desteapta (Go Pro 2 cred) si montat dinamic incat sa para o mare aroganta. Imaginile sunt redate la diverse viteze si totul pare mult mai dinamic, inca odata felicitari pentru montaj

PS: motoreta e o cbr 600rr, aia a lui Florin V daca nu ma insel :

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

citez de pe youtube de la initiatorul topicului "Sunt mulțumit, dar parcă tot aș vrea ceva mai puternic, un 1000 RR sau R1"

 

:crack:

 

Imi retrag "sfaturile".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Ce razi bai epava, ti-e ciudata ca tu nu poti merge nici pe linie dreapta dar mai ales printe masini, tu mergi pe camp cu troaca ca acolo nu sunt masini...

Au adormit porci in cocina sa iti permiti luxul de a lua o pauza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au adormit porci in cocina sa iti permiti luxul de a lua o pauza?

 

FIECARE OM VORBESTE DIN EXPERIENTA LUI, DACA TU TOT AI PORCI IN GURA, INSEAMNA CA TU AI FOST PORCAR LA VIATA TA SI ACUM TE-AI MUTAT LA BUCURESTI SA ZICA LUMEA CA ESTI DOMN' :lol: Sti ce face domni nu ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator AparTe

Poti sa o iei ca pe un sfat sau ca pe ce vrei tu, : 1 din atitudine se vede ca esti incepator, ,,, 2 nu ai cazut pana acum,. iar 3 daca o tii asa cu crosetatul este doar o chestiune de timp pana cand te vei tavalii, si vei vedea atunci ce inseamna,....

O zi buna si sper sa nu mi-o iei in nume de rau, ptr ca stiu ce zic,,,:cheers:

 

aaaa P.S...Frumos realizat si montat filmuletul,,,,, ce program ai folosit ptr montaj ? am si eu GoPro Hero,,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-ti asumi un risc e normal cand ai ceva de castigat. Gratuit asa, doar sa dai bine la camera si sa arati ca esti curajos e stupid. Cand joci ruleta ruseasca trebuie sa fii constient ca la un moment dat o sa ti-o furi.

Camera si publicul au un efect nociv asupra unor oameni.

 

 

de 2 sau 3 ori am avut camera pe moto, era sa o comit binisor... :grinbandit:

 

secretul e sa uiti de ea..dar cum ti-e prinsa de cap..mai greu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

daca mergi asa cum se vede in clip > o cauti cu lumanarea.

 

cat despre filmare: misto camera, misto moto.

ce aveti ma???? asa mergem 99% doar ca e mult mai dramatic cand vezi videoclipul....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...