Sari la conținut

Un Pic De Distractie Nu Strica...


Kali
 Share

Postări Recomandate

Deci ca sa tragem o concluzie la tot topicul:

 

1. adresa e Matei Voievod 67

(se intra pe Matei Voievod de pe Pake Protopopescu dinspre Izvorul Rece si se merge mult pana dati de Matasari. Sa nu treceti de Matasari e imediat inainte de intersectia cu aceasta strada. Daca veniti din celalt sens, adica din Soseaua Mihai Bravu, imediat dupa strada Matasari)

 

2. data e vineri 1 dec 2006 seara la 7 (19)

 

3.Sa nu uitam scopul

aducem jucarii pentru niste copii fara posibilitati, de preferat sa nu fie uzate sau foarte vechi pt ca cineva s-ar putea simti prost (pot fi la mana a doua dar sa fie macar spalate si aranjate)

 

4. venim cu motocicleta?

...cred ca nu se imbuca cu bautura...fiecare cum considera, este loc de parcare cica

 

5. aducem fiecare ceva de mancat sau de baut?

Pana acum se stie sigur de 5-6 sute de sarmale si o mamaliga uriasa(Kali)si 3-4 sute de carnati de plescoi, au mai anuntat unii de ceva pasta de mici, este gratar pe care il avem la dispozitie dar nu avem bucatarie. Mai trebuiesc cumparate: paine, farfurii, tacamuri, carbuni, servetele, mustar si mici alte lucruri...pe care s-ar putea sa le cumparam atunci seara (da cineva o fuga cu masina) si vom contribui fiecare cu o mica suma

 

6. Posibil karaoke...

eu nu ma pricep deloc la tehnica asta dar din discutiile de pe topic sunt destui care vor si pot asa ca mai mult de 90% ca vom avea karaoke

 

7. Puteti aduce fiecare CD-uri cu muzica buna...

 

8. Foarte important!

Bautura se cumpara de acolo! La ce deranj ii vom face omului (patronului) macar sa castige si el de undeva. Acuma stiu ca se obisnuieste ca sa vii cu ceva whischean sau vodca sub pulover dar e de preferat sa nu-i jignim sau suparam pe cei ce ne gazduiesc pentru ca s-ar putea sa mai avem nevoie. Deci, daca veniti cu "ceva" e ok dar cu fereala:)

 

9. Iarasi foarte important!Este aproape obligatoriu sa veniti costumati in ceva. Tematica a fost Haloween-ul sau mai apropiatul Sf. Andrei...eu ma gandesc ca e si Ziua Nationala a Romaniei...sau "Sarbatorile di Winter" asa ca aveti de unde alege...cel mai haios costumat se premiaza cu un tort facut de Kali....(am anuntat asa ca n-ai ce sa faci, il faci)

Editat de plescoi rulz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 228
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

la nici 50m e o carciuma super unde se poate manca f bine la orice ora :burnout:. nu stiu daca o sa fie deschis pe 1 decembrie dar nu vad dece nu

 

 

 

 

se pune daca sunt o lesbiana blonda si vin costumata in motociclist chel si barbos?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la nici 50m e o carciuma super unde se poate manca f bine la orice ora ;). nu stiu daca o sa fie deschis pe 1 decembrie dar nu vad dece nu

se pune daca sunt o lesbiana blonda si vin costumata in motociclist chel si barbos?

 

...

 

5. aducem fiecare ceva de mancat sau de baut?

Pana acum se stie sigur de 5-6 sute de sarmale si o mamaliga uriasa(Kali)si 3-4 sute de carnati de plescoi, au mai anuntat unii de ceva pasta de mici, este gratar pe care il avem la dispozitie dar nu avem bucatarie. Mai trebuiesc cumparate: paine, farfurii, tacamuri, carbuni, servetele, mustar si mici alte lucruri...pe care s-ar putea sa le cumparam atunci seara (da cineva o fuga cu masina) si vom contribui fiecare cu o mica suma

 

...

 

Crezi ca o sa fie lipsa de mancare :burnout: ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa mor eu de nu vin costumat in rocker motociclist si pe deasupra si prospect DacMotors. Ca sa intru in atmosfera de sarbatoare, cre ca o sa imi iau si o caciula d'aia rosie cu ciucuras. E bine?

Sa imi ziceti daca vine cineva cu PC-ul si daca exista DVD-rom pe respectivul PC, ptr ca mpeg-urile de karaoke care le am ocupa destul de mult, cam un dvd si ceva.

Editat de legionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa mor eu de nu vin costumat in rocker motociclist si pe deasupra si prospect DacMotors. Ca sa intru in atmosfera de sarbatoare, cre ca o sa imi iau si o caciula d'aia rosie cu ciucuras. E bine?

Sa imi ziceti daca vine cineva cu PC-ul si daca exista DVD-rom pe respectivul PC, ptr ca mpeg-urile de karaoke care le am ocupa destul de mult, cam un dvd si ceva.

 

Sa vad poate reusesc sa iau eu delul de la munca .. dar nu promit nimic. Pe ala de acasa am full tower si nu cred ca incape in masina :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai m-am intors de la cumparaturi ;) Plecasem sa cumpar diverse de Mos Niculae (pentru elevii mei) si m-am trezit cumparand si condimente de tot felul pentru sarmale, ulei de palmier si de de masline, blat de tort, fructe, alea-alea... :D de Am cumparat servetele, dar nu ajung, asa ca mai tre cumparate cateva (6) pachete, pentru ca azi nu imi prea ajungeau mainile sa car pana la masina toate alea. :burnout:

 

 

Ar mai fi de cumparat painea (vineri, zic eu), carbuni si ceva dulciuri (fursecuri, biscuitei, bomboane etc.). Ma poate ajuta cineva? Decontez. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai m-am intors de la cumparaturi ;) Plecasem sa cumpar diverse de Mos Niculae (pentru elevii mei) si m-am trezit cumparand si condimente de tot felul pentru sarmale, ulei de palmier si de de masline, blat de tort, fructe, alea-alea... :D de Am cumparat servetele, dar nu ajung, asa ca mai tre cumparate cateva (6) pachete, pentru ca azi nu imi prea ajungeau mainile sa car pana la masina toate alea. :burnout:

Ar mai fi de cumparat painea (vineri, zic eu), carbuni si ceva dulciuri (fursecuri, biscuitei, bomboane etc.). Ma poate ajuta cineva? Decontez. :yikes:

 

 

Hai ca vad cum il rapesc eu maine pe toma si merem la cumparaturi ca doar este ziua cea mare de sfarsit de luna :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte tare suna party-ul asta. 2 probleme pt moi: i) program tampit, as termina dupa 10 la servici - varianta optimista, in mod normal lucrez de noapte; ii) costumatie? ;) daca vin direct de la munci, pot sa ma costumez in oama muncitoare? btw, muncesc cu creeru, nu cu altceva :D

Partea buna e ca stau la o intersectie de Iancului, deci ii super aproape de mine... iar o bauta nu prinde rau niciodata :D

Jucarii si maimutoi renegati de nepotei se gasesc :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte tare suna party-ul asta. 2 probleme pt moi: i) program tampit, as termina dupa 10 la servici - varianta optimista, in mod normal lucrez de noapte; ii) costumatie? ;) daca vin direct de la munci, pot sa ma costumez in oama muncitoare? btw, muncesc cu creeru, nu cu altceva :D

Partea buna e ca stau la o intersectie de Iancului, deci ii super aproape de mine... iar o bauta nu prinde rau niciodata :D

Jucarii si maimutoi renegati de nepotei se gasesc :burnout:

se munceste pe intai decembrie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in unele companii DA

si eu lucrez , deh orarul francezilor: )))

 

la ei 1 dec nu e sarbatoare

 

Desole, mon ami, dar si eu lucrez intr-o firma la baza frantuzeasca, destul de mare, care uite ca ne dau liber pe 1 decembrie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oui je sais...mais...desolĂŠ....

 

eu lucrez pentru Canon France

 

Pana una alta, cat de grav e daca nu vin costumat....sincer nu prea mi-am gasit nici costum de iepuras de paste nici de mos craciun nici de Vrajitorul din Oz

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As veni si eu, vreau sa mai cunosc oameni de pe forum. O idee ar fi insa sa aiba fiecare lipita pe piept cate o foaie cu nick-ul de pe forum.

Ieri la Arc de exemplu am avut surpriza sa il intalnesc pe remu1 si a ramas socat cand a vazut ca nu sunt un moshulic veritabil, de cel putin 70 de ani :burnout: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...