Sari la conținut

LIL vs. masina.


lil debul
 Share

Postări Recomandate

Masina a plecat mai repede pentru ca :

1. Eram lenes, nu toti sint raisari inascuti. Era devrema ca sa ajung la munca , nu ma grabeam , plus ca atentie la plecatul in tromba , mereu va forta unu intersectia , si aia chiar e grava. Aviz amatorilor si incepatorilor.

2. Soferul a plecat mai repede fiindca asta si vroia , era premeditata , nu pleca ca sa plece , fugea tare ca era pe banda 1 , bla , bla , bla , am mai spus-o , cine stie limba romana la nivel mediu va intelege.

Faza cu trasul pe dreapta, poate ca nu vreti sa vedeti un Lil nervos , desi foarte bine putea sa se pise pe mine si sa plece. Amiabila a facut-o ori ca stia ca mi-o iau in gura , ca nu a fost contact intre vehicole , ori l-am convins eu sa lase ciocu' mic "bai cumeter , vezi ca nu-s scuterist de ala cu gel in par" , am zis eu, la care putea iara sa se pise pe mine , dar atunci chiar ca-l nenoroceam. Una peste alta , ar vrea multi sa aiba norocul meu.

Ca sa fiu inteles , am cazut , m-am ridicat si omul oprise in starda sa vada ce am, eu am fugit dupa el si i-am zis sa traga pe dreapta. Mobra a ramas pe loc, m-am intors si am impins-o pe trotuar.

Cam asta a fost povestea , daca cineva invata ceva , e bine , daca nu , macar v-am amuzat putin cu niste povestiri din casa groazei.

Editat de lil debul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiu ...poate ar trebui sa tinem la vedere pe motor un baros ceva...un pilolet,un toporas sau o secera.Poate asa vom fi mai intelesi...ca nu avem intentii rele.Pana la urma ai dreptul ca cari si cu motorul una, alta...Unii folosesc asemenea scule la serviciu, pot dovedi ca nu au intentii rele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta a fost fix ca-n banc :))

 

Politistul il chestioneaza pe conducatorul moto internat in spital:

– Cum a avut loc accidentul?

– Conducatorul autoturismului din dreapta mea a semnalizat schimbarea directiei de mers catre stanga.

– Si?

– Si, contrar tuturor previziunilor mele, a virat la stanga…

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiu ...poate ar trebui sa tinem la vedere pe motor un baros ceva...un pilolet,un toporas sau o secera.Poate asa vom fi mai intelesi...ca nu avem intentii rele.Pana la urma ai dreptul ca cari si cu motorul una, alta...Unii folosesc asemenea scule la serviciu, pot dovedi ca nu au intentii rele.

Daca-mi duc un satar sau doua la ascutit e vreo problema...? Pana la urma e un mijloc de transport...precum conserva .
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lil 2 reloaded :burnout:

Tu esti ca Matrix-ul :D

Glumeam,chestiile astea e bine sa nu le iei in serios,ca daca le iei in serios te sperii de motor.

Parerea mea e ca treburile astea sunt ca cutremurele : mai bine mai multe mici si subtiri decat unul mare.

 

Dar daca tot ti-a dat ala asigurarea,poti sa spui foarte frumos ca a facut stanga peste tine (cum de fapt a si facut,nu?) si te-a imprastiat.Urme pe masina lui nu sunt pt ca a dat in tine si tu ai cazut.Am zis ceva gresit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca-mi duc un satar sau doua la ascutit e vreo problema...? Pana la urma e un mijloc de transport...precum conserva .

 

si ce o sa faci cu ele? ai si bilutele necesare sa le folosesti?

 

 

daca ti-a dat omu si numaru de telefon zi-i sa fie dragut si sa zica ca te-a si atins dar nu exista urme pe masina lui si ca o face pe amiabila ca sa nu implicati politia. daca i-a povestit si cineva intre timp ca a avut noroc ca nu i-ai rupt mufa poate face si el o fapta buna. daca tot nu iese, vin eu si-ti daram mobra cu masina mea si mergem la amiabila ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca s-a terminat cu bine ! Lil cu oasele intregi,ala cu mufa la locul ei.Sincer, nu as avea tupeul sa folosesc cele de mai sus...decat poate in caz de viata si de moarte...la mare disperare.

Trebuie sa ai un anume profil moral, ca sa poti impusca sau taia un semen, chiar si la nervi.Un studiu spune ca si in razboi cei mai multi trageu la nimereala cu armele, nu tinteau spre dusmanii din transee.Un procent foarte mic dintre ei trageau cu scopul de a ucide.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mdea... era sa mi se'ntample si mie d'astea de cateva ori, toti ne incadram gresit uneori.

da':

1) daca ma incadrez gresit macar am bun simt sa-i las pe aia de s-au incadrat bine sa o ia inainte

2) daca's primu' la semafor plec repede.

 

Bine ca n-ai avut pagume mari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si asta cu masina a facut ca la punctul 2, a plecat repede... dar daca pleaca repede si ala din stanga sau dreapta ta, pe care vrei sa-l "faci" atunci cum procedezi?

 

SI eu zic ca poti sa mergi lejer la asigurare cu constatarea amiabila, chiar daca nu a avut loc impact si/sau nu se vede nicio urma pe masina. Pana la urma soferul a fost vinovat si oarecum a acceptat lucrul asta, semnand pe constatare.

Editat de silvik1313
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...