Sari la conținut

Accident Banu Manta


heinrich08
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 70
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

de pe banda 2 se pare :))

 

Si fraierii de pe banda 1 habarnuau asta. Vad zilnic intimplari de genul asta. Daca esti pe banda 1 si incerci sa mergi mai tare decit cei de pe benzile 2-3, risti sa ti-o furi, am trait situatii cind masina de pe banda 2 semnaliza stinga si face dreapta. Eu STIU ca sint sute , mii de handicapati, problema e ca cei ce apar victime aici pe forum(nu chiar toti), viseaza frumos la codul rutier. Am vazut motociclisti in Bucuresti care vad ca pe banda 1 e putin mai liber, imediat se baga, risca sa si-o fure de la unul care, aflat pe b2 vede un loc de parcare liber, sau si-a adus aminte ca trebuie sa faca dreapta. Ne grabim, ne grabim, la spital vizita e gratuita, sau nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

accidentul a avut loc la 8.40 bikerul e ok. conducea un suzuky bandit 1250s. B-666-SMM Era foarte bine echipat si nu avea deloc viteza. Mergea pe banda 1 iar taxiul a vrut sa vireze dreapta de pe banda 2. Are si o poza de la locul accidentului in care se vede clar ca a fost vina taxiului.

taximetristul era nervos si ameninta dar pana la urma s-a calmat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite de aia e buna o casca in gura in cazurile cu soferi smecheri,plus taximetristi....dai vina ca erai ametit in urma accidentului.

PAI PANA CAND ?????????????????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

petitie sa se intre putin in taximetristi cu niste verificari mai in regula si licente? degeaba, nu?

 

ce petitii... taximetristii trebuie omorati toti, stiu ca mai sunt si cativa ok astia sunt victime colaterale, si apoi instruita o noua generatie de taximetristi care sa conduca asa cu ideea ca daca fac ce au facut cei de dinaintea lor... o pot pati, si sa vezi atunci grija in trafic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aproape sigur o sa ii dea bani taximetristul ca sa o lase la amiabila sau sa povesteasca ca a fost altfel. In situatia de fata, din punct de vedere legislativ s-ar incadra la "neacordare de prioritate la schimbarea directiei de mers" ceea ce ar duce la suspendare de permis 30 de zile (din cate stiu eu!).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

personal n-am chef sa infund puscaria ca am omorat un taximetrist ca sa-i fie bine altuia in trafic.

daca o facem legal e mai curat si mai permanent. faza e ca habar n-avem de unde s-o apucam si in ce directie.

cert e ca chestia asta nu mai tine, si eu m-am saturat si scarbit maxim de comportamentul lor in trafic, si nu doar cand sunt cu mobra.

deci, o solutie mai aplicabila gasim si noi? nu e niciunu pe aici cu niste cunostinte legale?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

personal n-am chef sa infund puscaria ca am omorat un taximetrist ca sa-i fie bine altuia in trafic.

daca o facem legal e mai curat si mai permanent. faza e ca habar n-avem de unde s-o apucam si in ce directie.

cert e ca chestia asta nu mai tine, si eu m-am saturat si scarbit maxim de comportamentul lor in trafic, si nu doar cand sunt cu mobra.

deci, o solutie mai aplicabila gasim si noi? nu e niciunu pe aici cu niste cunostinte legale?

de cate ori am avut ocazia(si nu o data) le am bagat pewli in gat si n morti la colegii de trafic taximetristi.pt ca merita (zic eo)

cand am fost in situatii limita l am apucat pe agarici de gat si i am promis ca daca nu ia mana de pe statie pina vin colegii lui al omor.

ps nu procedati asa daca aveti sub 1,6 m inaltime cu pewla sculata si 50 de kg.pt ca va dauneaza tot voua!

pps. eu am numarul tras ,de asta e sunt cocalar da macar nu ma las calcat in picioare de toti distrusii :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am plecat amandoi de la semafor de la banul manta, eu am intrat pe banda 1 inainte, el de pe banda 2 sa faca dreapta pe straduta. Am dat cu claxon si am tras in dreapta sperand ca se opreste. Am intrat in portiera din fata care s-a indoit. Eu am ramas in picioare, nu am patit nimic. La prima vedere am ambele semnale fata sparte. Primul lucru pe care l-am facut a fost ca m-am chinuit sa imi scot manusile sa scot telefonul sa fac poze, tremuram si nu prea reuseam. Omul s-a dat jos tipand(urla) ca e vina mea, nu prea intelegea cum vine treaba ca eu ma bag pe prima banda cand EL ARE DEJA SEMNAL CA FACE DREAPTA. Le multumesc celor care au oprit si m-au ajutat cu sfaturi. Am luat ceva numere, acum vad ca e si filmare desi sincer nici nu ma gandeam ca va fi ( ITI MULTUMESC). Mi-a dat xerox dupa asigurare (euroins), talon, buletin, carnet. A ramas sa ne intalnim sa facem amiabila si sa ii zic cat costa semnalele. Acum ce este de facut?

Greu vara cu echipamentul, geaca cu protectii + protectie spate, manusi genunchere.

http://filebeam.com/1eaa5941a936f9320a4ab47601c90f47.jpg

http://filebeam.com/f33ae12c11bb37b2184bccb13bc99f04.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat, pe forum erai mult mai smardoi :disappointed:

 

te hotarasti in functie de cat de muist e ala. din ce s-a spus/vazut pana acum, ar merita educat putin. daca ai vreo julitura cat de mica esti victima, te duci la spital si aluia i se face un dosar penal care il incurca, taximetrist fiind.

Editat de cnairda
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

ai scapat ieftin.vb cu gibonu daca suporta cheltuielile .daca da fati motorul si evita banda 1.la inceputl saptamanii am fost la un pas de belea circulind "regulamentar" pe prima banda. lu asta in afara de amenda nu i face politia nimic.pt ca e accident usor.

sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...