Sari la conținut

Vorba de CULTURA


Insomniac Jazz
 Share

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 78
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Fratilor! Aruncati o privire la clipul asta:

 

 

Incercand sa faceti abstractie de versurile adanc elaborate,

uitati-va la personajele si piesajul din spatele actorilor/dansatorilor

din clip, dar mai ales cititi comentariile... Asta-i gradul de cultura

spre care se indreapta tara, prin tineretul atent pastorit de guvern si b.o.r.

 

Hai norock!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai da ... cam asta-i moda in 2013....chiar mult s-a schimbat lumea si modul de viata in ultimii 10 ani ...eu am doua fete frumoase dar chiar nu stiu cum o sa fie cand o sa fiu bunic ... cand noi umblam prin paduri si peste tot (numai acasa NU stateam) acum asta nu mai TRENDY si MIHSTO. ...toti suntem manipulati de Media si Internet si nici nu observam. O zi buna sa aveti. (hrrrr ... si tot ninge)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://antiiluzii.blogspot.com/ !Vizionati documentarul "Obey"! :10: Si evident si celelalte!

Vizionare placuta!

Editat de cristianstrt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

http://antiiluzii.blogspot.com/ !Vizionati documentarul "Obey"! :10: Si evident si celelalte!

Vizionare placuta!

Ms Cristi, e bun filmul! Am sa-l propun pt "Joile Manioase".

Informativ, din 2 in 2 saptamani, joia se organizeaza cate o proiectie de filme documentare (alese pe teme) urmate apoi de dezbateri interesante. Cei interesati pot afla mai multe urmarind pagina http://www.facebook.com/TineriiManiosi?fref=ts. Merita osteneala, tinerii in cauza organizeaza si Critical Mass printre multe altele :)

 

De asemenea informativ, se aproprie TIFF-ul, programati-va concediile pt ca se anunta filme bune. Deschiderea oficiala cu ultimul film al lui Pedro Almodovar in Piata Unirii, 31 mai ora 20:45. Rezervam loc de parcare pt motociclete daca este nevoie :)

 

Putem organiza o iesire cu motoarele la Castelul Banffy de la Bontida in weekend-ul 1-2 iunie. Va fi proiectat filmul Balcanieves si ceva evenimente speciale care le puteti urmari prin cinematografe sau pe tiff.ro

 

Vizionari placute!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Pentru cei carora le mai pasa de Rosia Montana:

!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Nu stiu daca e vb de cultura, dar am primit si eu pe mail: poate va intereseaza pe careva:

 

CURSURI DE VARĂ LA ŞCOALA DE ARTE CLUJ - 2013
Pe perioada verii, Consiliul Judeţean Cluj prin Şcoala de Arte „Tudor Jarda” Cluj vă invită să participaţi la cursurile pe care le organizează pentru a putea petrece vacanţa iniţiindu-vă în învăţarea unei discipline artistice, astfel încât din toamnă să vă puteţi înscrie la cursurile de bază ale Şcolii de Arte în cunoştinţă de cauză. Veţi beneficia de sprijinul, sfatul şi orientarea artistică a experţilor Şcolii de Arte, cursurile fiind deschise tuturor. Toate aceste cursuri sunt gratuite.
1. CERAMICĂ – - Str. Fabricii de Zahăr nr. 51 – Cursul este condus de domnul Koncz Munich Andras, va avea loc în perioada 8-12 iulie 2013, între orele 17-19
2. DESIGN VESTIMENTAR - Str. Fabricii de Zahăr nr. 51 – Cursul este condus de doamna Langa Călina, va avea loc în perioada 8-12 iulie 2013, între orele 17-19
3. CANTO MUZICĂ POPULARĂ - Str. Fabricii de Zahăr nr. 51 – Cursul este condus de doamna Ana Strâmturean, va avea loc în perioada 8-12 iulie 2013, între orele 17-19
4. CANTO JAZZ - Str. Fabricii de Zahăr nr. 51 – Cursul este condus de doamna Lavinia Bocu, va avea loc în perioada 15-19 iulie 2013, între orele 17-19
5. CANTO CLASIC - Str. Fabricii de Zahăr nr. 51 – Cursul este condus de doamna Lavinia Bocu, va avea loc în perioada 8-12 iulie 2013, între orele 17-19
6. JOCURI POPULARE - Str. Fabricii de Zahăr nr. 51 – Cursul este condus de domnul Rusu Florin, va avea loc în perioada 8-12 iulie 2013, între orele 17-19
7. TEATRU - Str. Fabricii de Zahăr nr. 51 – Cursul este condus de domnul Băcioiu Petre, va avea loc în perioada 8-12 iulie 2013, între orele 17-19
8. RETORICĂ - Str. Fabricii de Zahăr nr. 51 – Cursul este condus de domnul Băcioiu Petre, va avea loc în perioada 15-19 iulie 2013, între orele 17-19
9. VIOARĂ - Str. Fabricii de Zahăr nr. 51 – Cursul este condus de domnul Alin Roman, va avea loc în perioada 8-12 iulie 2013, între orele 17-19
10. CANTO MUZICĂ UŞOARĂ - Str. Fabricii de Zahăr nr. 51 – Cursul este condus de doamna Silvia Codrescu, va avea loc în perioada 8-12 iulie 2013, între orele 17-19
11. ORGĂ ELECTRONICĂ - Str. Fabricii de Zahăr nr. 51 – Cursul este condus de domnul Mihai Ghircoiaş, va avea loc în perioada 8-12 iulie 2013, între orele 17-19
12. CHITARĂ CLASICĂ ŞI FOLK - Str. Fabricii de Zahăr nr. 51 – Cursul este condus de domnul Emil Toma, va avea loc în perioada 8-12 iulie 2013, între orele 17-19
13. PIAN - Str. Fabricii de Zahăr nr. 51 – Cursul este condus de domna Olga Bordasva avea loc în perioada 8-12 iulie 2013, între orele 17-19
14. SAXOFON - Str. Fabricii de Zahăr nr. 51 – Cursul este condus de domnul Petrică Pleşca, va avea loc în perioada 8-12 iulie 2013, între orele 17-19
15. ACORDEON - Str. Fabricii de Zahăr nr. 51 – Cursul este condus de domnul Petrică Pleşca, va avea loc în perioada 15-19 iulie 2013, între orele 17-19
16. SAXOFON ŞI TARAGOT- Str. Fabricii de Zahăr nr. 51 – Cursul este condus de domnul Ciprian Poenar, va avea loc în perioada 8-12 iulie 2013, între orele 17-19
17. INSTRUMENTE PERCUŢIE - Str. Fabricii de Zahăr nr. 51 – Cursul este condus de domnul Vannai Ştefan, va avea loc în perioada 8-12 iulie 2013, între orele 17-19
18. INSTRUMENTE JAZZ - Str. Fabricii de Zahăr nr. 51 – Cursul este condus de domnulVannai Ştefan, va avea loc în perioada 15-19 iulie 2013, între orele 17-19
19. CANTO MUZICĂ UŞOARĂ - Str. Fabricii de Zahăr nr. 51 – Cursul este condus de doamna Tunde Lacko, va avea loc în perioada 8-12 iulie 2013, între orele 17-19
20. GRAFICĂ - Str. Fabricii de Zahăr nr. 51 – Cursul este condus de domnul Crişan Duiliu, va avea loc în perioada 8-12 iulie 2013, între orele 17-19
21. PICTURĂ - Str. Fabricii de Zahăr nr. 51 – Cursul este condus de doamna Farkas Melinda, va avea loc în perioada 8-12 iulie 2013, între orele 17-19
22. DANS CLASIC- Str. Fabricii de Zahăr nr. 51 – Cursul este condus de doamna Moga Melinda, va avea loc în perioada 8-12 iulie 2013, între orele 17-19
23. DANS CONTEMPORAN- Str. Fabricii de Zahăr nr. 51 – Cursul este condus de doamna Moga Melinda, va avea loc în perioada 15-19 iulie 2013, între orele 17-19
24. PICTURĂ TURDA – Şcoala “Horea, Cloşca şi Crişan” Turda – Cursul este condus de doamna Felicia Răcean, va avea loc în perioada 8-12 iulie 2013, între orele 17-19
25. CURS ŢESUT-CUSUT – Satul Bedeciu – Cursul este condus de doamna Elvira Gavriş, va avea loc în perioada 8-12 iulie 2013, între orele 17-19
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Pentru cei carora le mai pasa de Rosia Montana:

!

Update:care este parerea voastra despre Rosia Montana?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost duminica trecuta in Rosia Montana cu @dannydecici!

Ce interesant e faptul ca vreo 400 de mineri sunt pro,plus cateva zeci de localnici si aproape o tara intreaga e impotriva!

Dupa parerea mea,ar trebui sa plateasca cele 4 mld de dolari,acei neghiobi de politicieni ce au "vandut" Rosia Montana canadienilor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost acum cativa ani la lacul Geamana, care e lac de decantare pentru mina de cupru de la Rosia Poieni si de acolo am ramas cu intrebarea: oare cum va arata locul asta peste 50 de ani...dar peste 500? Concluzia mea e ca nu merita, indiferent de profit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca cineva de pe aici este interesat in jocuri video si grafica in general (si numai daca vremea nu va permite sa iesiti la o plimbare), faceti-mi o scurta vizita la:

 

http://www.tinfoilgames.com/

 

 

'13 BMW R1200GS LC

 

'08 BMW R1200GS

'04 BMW R1200GS

'01 BMW R1150GS

'00 BMW R1150GS

'96 BMW R1100GS

 

'77 CZ 175 Sport

'75 Mobra Super

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Inca una,ca sa vedeti de ce reparam sau cumparam lucruri noi des,prea des:

http://www.filmedocumentare.com/piramida-deseurilor/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Am gasit ceva ce merita vazut,legat de orasul Cluj-Napoca:

 

http://clujcapitala.ro/category/amintiri-din-cluj/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

L-am vazut de 2 ori si mi-a placut foarte mult.

Probabil ca o sa fie multa lume si inghesuiala pentru ca e moca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Un documentar ce a avut lansarea in 13 martie 2016,despre evenimentele din Colectiv:

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...