Sari la conținut

Accident intre Piata Iancului si Vatra Luminoasa


Dan.Andrei
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 285
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

strada celui ce l-a ucis pe george

 

Sincer s-a intamplat o nenorocire si cu putin noroc ar fi scapat. Imi pare foarte rau pentru pierderea vietii unui tanar cu viitorul inainte.

 

Ceea ce am citat nu mi se pare foarte corect. Culpa comuna nu inseamna "ucis".

Suntem motociclisti si suntem inconstienti. Pe langa noi mor oameni, iar noi in loc sa invatam ceva acuzam in stanga si in dreapta in timp ce tot cu 150 la ora se merge cand se pleaca de la Victoriei spre Ikea(aici nu vorbesc de marsuri).

 

Campaniile de constientizare sunt bune, e bine sa se stie ca ne plangem un coleg, dar nu trebuie sa ne bazam pe "ne vad astia multi, se sperie, nu mai intorc fara sa se uite de 10 ori, si noi vom putea merge supersonic mai departe".

 

Sper sa nu ma inteleaga nimeni gresit, dar nu consider ca "toti conservarii" sunt acolo sa'mi puna mie bete in roate.. Oamenii fac greseli si trebuie intotdeauna sa lasi loc de greseala.

 

:(

Editat de hardKnot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer s-a intamplat o nenorocire si cu putin noroc ar fi scapat. Imi pare foarte rau pentru pierderea vietii unui tanar cu viitorul inainte.

 

Ceea ce am citat nu mi se pare foarte corect. Culpa comuna nu inseamna "ucis".

Suntem motociclisti si suntem inconstienti. Pe langa noi mor oameni, iar noi in loc sa invatam ceva acuzam in stanga si in dreapta in timp ce tot cu 150 la ora se merge cand se pleaca de la Victoriei spre Ikea(aici nu vorbesc de marsuri).

 

Campaniile de constientizare sunt bune, e bine sa se stie ca ne plangem un coleg, dar nu trebuie sa ne bazam pe "ne vad astia multi, se sperie, nu mai intorc fara sa se uite de 10 ori, si noi vom putea merge supersonic mai departe".

 

Sper sa nu ma inteleaga nimeni gresit, dar nu consider ca "toti conservarii" sunt acolo sa'mi puna mie bete in roate.. Oamenii fac greseli si trebuie intotdeauna sa lasi loc de greseala.

 

:(

 

:goodposting: :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noi o sa fim acolo incepand cu ora 19:30 si vom sta acolo pana inspre ora 21...dupa care, cei care doresc ne pot urma pana pe strada celui ce l-a ucis pe george, sa turam putin motoarele, sa vada ca totusi suntem oameni, existam si stim sa fim si uniti la necaz.

 

Locul exact de intalnire va fi in fata Bisericii Balaneanu, dintre Vatra Luminoasa si Iancului. Harta: http://goo.gl/maps/dO5Ss

ma luau fiorii cand citeam....sa dea Dumnezeu, in fiecare noapte cand se pune la somn, sa auda sunetul motorului lui George ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu se fac asa strigari si la sf de saptamana in eek-end? Din pacate munca ne omoara pe multi si poate daca ar fi in week-end am fi si mai multi..... Daca se mai face o iesire pentru mers pe strada lui ma bag si eu si ceva preteni...dar sa fie week-end

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Culpa comuna nu inseamna "ucis".

Suntem motociclisti si suntem inconstienti. Pe langa noi mor oameni, iar noi in loc sa invatam ceva acuzam in stanga si in dreapta in timp ce tot cu 150 la ora se merge cand se pleaca de la Victoriei spre Ikea(aici nu vorbesc de marsuri).

Culpa comuna de ce ? Pt ca George era pe motocicleta si nu intr-o masina ? Nu avea viteza ci i s-a intors din scurt in fata... si nu a fost o greseala ci a fost nepasare, nesimtire, durere in poponeata si cum mai vrei sa ii spui...

Vecine si eu sunt pacifist de fel, dar pe labagiul ala gras l-as calca pe cap fara pic de regret :angry:

 

Pana la urma ati fost si la el pe strada?

Sa zicem ca nu e chiar ok sa discutam public chestiile astea ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

omeneste e firesc sa se mearga pe acea strada....

 

Dar legal nu e in niciun caz. E cat se poate de urat.

 

Am fost la intalnire, desi nu il cunoscusem pe George, dar am decis sa nu merg in grupul ce trecea pe acea "strada" pentru ca nu mi s-a parut corect.

 

A fost un accident, nimeni nu i-a dorit moartea lui George, asemenea lucruri( turat motoare ostentativ sub geamul aluia) nu vreau sa le asociez cu comunitatea pe 2 roti din care facem parte cu totii.

 

Asa ca nu am ajuns la victoriei, ne-am adus omagiul prin prezenta la biserica.

 

Condoleante....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

omeneste e firesc sa se mearga pe acea strada....

 

Dar legal nu e in niciun caz. E cat se poate de urat.

 

Am fost la intalnire, desi nu il cunoscusem pe George, dar am decis sa nu merg in grupul ce trecea pe acea "strada" pentru ca nu mi s-a parut corect.

 

A fost un accident, nimeni nu i-a dorit moartea lui George, asemenea lucruri( turat motoare ostentativ sub geamul aluia) nu vreau sa le asociez cu comunitatea pe 2 roti din care facem parte cu totii.

 

Asa ca nu am ajuns la victoriei, ne-am adus omagiul prin prezenta la biserica.

 

Condoleante....

 

respect!

(am vrut sa vin dar m-am razgandit in ultimul moment tocmai pentru ca mi-am dat seama ca ar fi contrar principiilor mele sa turez mototoreta sub geamul cuiva. sa-l pedepseasca justitia si Dumnezeu pe vinovatul accidentului ... )

daca se organizeaza un mars in toata regula vin cu draga inima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...